گوش به زنگگوش به زنگ

جذب سرمایه اولیه 850 میلیون دلاری ارز مجازی تلگرام


پس از این که کمپانی تلگرام 850 میلیون دلار سرمایه اولیه برای ارز مجازی خود بنام گرام (Gram) جذب کرده، به نظر می رسد دورنمای جذب سرمایه میلیارد دلاری این کمپانی، مرحله اول خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

ارز رمزپایه تلگرام با نام گرام در پیش فروش اولیه خود ۸۵۰ میلیون دلار کسب کرد

ارز رمزپایه تلگرام با نام گرام در پیش فروش اولیه خود ۸۵۰ میلیون دلار کسب کرد

سند ارائه شده به کمیسیون امنیت و مبادلات آمریکا(SEC) در هفته گذشته بیانگر آن بود که جذب سرمایه یک بار برای ”توسعه بلاکچین TON، توسعه و نگهداری پیام رسان تلگرام و سایر اهداف“ انجام گرفته بود. این امر به عنوان ”توافقنامه خرید برای ارزهای رمزپایه“ توصیف شده و ارائه آن توسط پاول دورف مدیر عامل شرکت تلگرام به امضا رسیده است.

همانطور که وب سایت TechCrunch در ماه گذشته گزارش داده بود، این جذب سرمایه اولیه که تنها در مرحله پیش فروشICO  ها بوده است، زمانی به تمرکز بر روی شرکت های سرمایه گذاری و بهترین رقم در محدوده تأمین بودجه پرداخت که عمدتا برای خرید توکن گرام بود.

بلومبرگ(Bloomberg ) قبلا توصیه کرده بود که بخش جذب سرمایه مردمی به ۱.۱۵ میلیارد دلار افزایش یابد، و بنابراین کل آمار جذب سرمایه به بیش از ۲ میلیارد دلار صعود کند. البته پاول دورف مالک تلگرام، به درخواست ایمیلی بلومبرگ پاسخی نداد.

به هر حال با جذب سرمایه اولیه صورت گرفته، شاهد مهم ترین ICO در بازار ارزهای رمزپایه تا این لحظه بوده ایم. این میزان پیش فروش از تمام ICO های مختلف، بیشتر بوده است.

تقاضا برای خرید توکن های گرام(Gram) ، مخصوصا با موقعیت متمایز تلگرام در بازار ارزهای رمزپایه بی نظیر بوده است.

کوارتز اخیرا گزارش داده که معامله کنندگان در پیش فروش توکن های تلگرام، تخصیص خود را به دو برابر هزینه شان افزایش داده اند. این در حالی است که ICO های دیگر از بخش فروش خارج شده اند.

هدف تلگرام علاوه بر سرمایه گذاری برای شرکت خود، توسعه مجموعه ای از خدمات برنامه پیام رسان خود است:

 

  • ارائه خدمات مشابه محصولات و خدمات مانند شرکت های دراپکوین و فایلکوین
  • پروکسی برای رشد محصولات و خدمات متمرکز VPN بر بستر بلاکچین
  • خدمات برای برنامه های غیر متمرکز، قراردادهای خوب و بررسی های غیرمتمرکز گشت و گذار در اینترنت
  • پرداخت صورتحساب ها و تراکنش های نظیر به نظیر(Peer to Peer)

 

در اوائل ماه جاری، تلگرام تغییرات جدیدی از برنامه ی پیام رسان خود را برای اندروید و iOS ارائه کرد. این شرکت همچنین یک پلاگین وب را در اختیار چندین شرکت قرار داد تا با استفاده از برنامه پیام رسان تلگرام با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

 

منبع: bitintruder.com