گوش به زنگگوش به زنگ

رونمایی از نمایشگر 88 اینچی و 8k کمپانی ال جی


نمایشگاه CES مکانی است که شرکت های مختلف جدیدترین فناوری های خود را در آن به نمایش می‌گذارند. هر ساله در زمینه تولید نمایشگرها شاهد این هستیم که شرکت های مختلف از مانیتورهای بزرگ ‌تر، روشن ‌تر و با رزولوشن بالاتری در این نمایشگاه رونمایی می کنند. به نظر می رسد در سال 2018 هم شاهد همین روند خواهیم بود. کمپانی کره ای "ال جی" امسال رسما از اولین تلویزیون 88 اینچی و 8k خود رونمایی خواهد کرد.

نمایشگر ۸۸ اینچی شرکت الجی در CES ۲۰۱۸.jpg

نمایشگر ۸۸ اینچی شرکت الجی در CES ۲۰۱۸

به نظر می‌رسد رزولوشن ۴k در چند سال آینده به عنوان استانداردی تازه در صنعت نمایشگرهای الکترونیکی مطرح شود. در این صورت این مطلب که رزولوشن ۸k هم به عنوان استاندارد بعدی این صنعت معرفی شود، تعجب آور نخواهد بود. صفحه نمایش جدید این کمپانی دارای وضوح تصویر ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل می‌ باشد و این یعنی ۱۶ برابر وضوح بیشتر نسبت به Full HD و ۴ برابر وضوح بالاتر از UHD.

از طرفی کمپانی ال جی به این نکته نیز اشاره کرده که استفاده از فناوری ,OLED باعث شده تا این شرکت بتواند صفحه نمایش ۸۸ اینچی ۸k را همچنان به شکلی باریک تولید نماید .همچنین این فناوری کمک می ‌کند تا قطعات کمتری برای ساخت صفحه نمایش مورد نیاز باشد و در نتیجه هزینه تولید آن کاهش یافته و انرژی نیز بسیار بهینه‌ تر مصرف خواهد شد.

معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری بخش صفحات نمایش ال جی، در این رابطه گفت:

”کمپانی ال جی تحقیق و توسعه خود را به سمت استفاده از فناوری OLED گسترش داده تا بتواند محصولات متمایزی را در اختیار مشتریان و بازارهای جهانی قرار دهد“.

ال جی قرار است از این فناوری جدید خود در نمایشگاه CES ۲۰۱۸ نمایش دهد، اما در زمینه قیمت و مناطق عرضه اش، هنوز هیچگونه اطلاعاتی نداده است. البته معمولا فناوری‌ هایی که در نمایشگاه هایی مانند CES به نمایش در می آیند، یک مدل مفهومی و اولیه هستند و لزوما آماده تولید انبوه نیستند.

منبع: cnet.com