گوش به زنگگوش به زنگ

سرمایه گذاری کمپانی TEPCO بر روی استارت آپ بلاکچین


کمپانی انرژی برق توکیو(TEPCO) بر روی استارتاپ بلاکچین بنام الکترون(Electron) سرمایه گذاری کرده است.

شرکت انرژی برق توکیو بر روی استارتاپ بلاکچین بنام الکترون(Electron) سرمایه گذاری کرده است

شرکت انرژی برق توکیو بر روی استارتاپ بلاکچین بنام الکترون(Electron) سرمایه گذاری کرده است

طبق یک بیانیه مطبوعاتی که در روز جمعه منتشر شد، این کمپانی انرژی بزرگ ژاپنی اعلام کرد که در انتهای سال گذشته بر روی یک استارت مبتنی بر بلاکچین سرمایه گذاری کرده است. به گفته سران این دو شرکت، آن ها قصد دارند از این فناوری در حوزه توزیع انرژی با هدف ایجاد یک زیرساخت کارآمد و قابل اعتماد استفاده کنند.

شین ایچیرو کنگاکو، مدیر اجرایی TEPCO و رئیس بخش نوآوری و سرمایه گذاری جهانی، در بیانیه ای گفت:

”ما هیجان زده هستیم که با استارت آپ الکترون کار کنیم تا بتوانیم دانش و اطلاعات بیشتری را در مورد بلاکچین که توانایی تاثیر قابل توجهی بر بازار انرژی دارد، بدست آوریم. ما اعتقاد داریم که الکترون به طور مداوم به دنبال فرصت های جدید و ایجاد ارزش جدید برای جامعه است.“

TEPCO علاقه ای طولانی به سیستم های مبتنی بر فناوری بلاکچین داشته است، به خصوص پس از این که نیروگاه هسته ای فوکوشیما داییچی در سال ۲۰۱۱ پس از یک زلزله ویرانگر و سونامی پس از آن تخریب شد. TEPCO سال گذشته نیز با یک استارت آپ مبتنی بر اتریوم به نام  Grid+ که پلتفرمی است که امکان پیش پرداخت انرژی برق را برای مصرف کنندگان فراهم می کند، همکاری داشته است.

کمپانی TEPCO از ماه می میلادی یکی از اعضای بنیاد جهانی انرژی((Energy Web Foundation شد. EWF یک بنیاد غیر انتفاعی با هدف بهبود استفاده از فناوری بلاکچین در فضای انرژی است.

رییس این شرکت در آن زمان گفت:

فناوری بلاکچین می تواند برای کاهش هزینه های پرداخت صورت حساب ها مورد استفاده قرار گیرد. بلاکچین این پتانسیل را نیز دارد که در حوزه انرژی، انقلابی بپا کند تا میلیون ها دستگاه مبتنی بر انرژی بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.“

منبع: coindesk.com