رئیس کمپانی سامسونگ از زندان آزاد شد

روز دوشنبه لی جائه یونگ رئیس کمپانی سامسونگ پس از اعلام حکم دادگاهی در سئول که موقتا او را از اتهام رشوه خواری و اختلاس تبرئه کرد، از زندان آزاد شد.

رئیس کمپانی سامسونگ از زندان آزاد شد

لی جائه یونگ رئیس کمپانی سامسونگ

لی جائه یونگ رئیس کمپانی سامسونگ

ظاهرا پرونده های علیه یونگ بخاطر رسوایی های سیاسی و مالی او بوده است. گفته می شود که لی جائه یونگ برای گسترش سلطه جهانی کمپانی سامسونگ، با یکی از دوستان رئیس جمهور سابق کره جنوبی زد و بند کرده است.

یک سال پس از زندانی شدن یونگ، دادگاه حکم او را از پنج سال حبس به دو و نیم سال کاهش داده بود. بعدها دادگاه ادامه حبس او را به حالت تعلیق درآورد، البته به مدت چهار سال باید در شرایط آزادی مشروط به سر برد. باز بودن پرونده او بدین معنی است که او نمی تواند بدون تایید دادگاه، کره جنوبی را ترک کند.

البته رئیس کمپانی سامسونگ تمامی اتهامات را رد کرده است.

منبع: variety.com

ردیابی گوگل حتی در صورت خاموش بودن تاریخچه مکان یاب

گوگل تایید کرد که در زمانی که تاریخچه مکان(لوکیشن هیستوری) گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند.

ردیابی گوگل حتی در صورت خاموش بودن تاریخچه مکان یاب

گوگل در زمانی که لوکیشن هیستوری گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند

گوگل در زمانی که لوکیشن هیستوری گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند

این خبر تنها یک روز بعد از گزارش مرکز تحقیقات مرتبط با مطبوعات منتشر شد. این موضوع در صفحه help لوکیشن هیستوری قابل مشاهده است که روز پنج‌شنبه توسط شرکت گوگل تغییر یافته است.

عبارتی که وجود دارد می‌گوید:

این تنظیمات سایر سرویس‌های مربوط به لوکیشن روی گوشی شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. و تایید میکند که بعضی از دیتاهای مربوط به لوکیشن ممکن است روی سایر سرویس‌های گوشی مثل سرچ یا مپز(نقشه) ذخیره شود.

قبلا در این پیج چنین عبارتی وجود داشت:

اگر لوکیشن هیستوری خاموش باشد مکان‌هایی که به آن‌جا می‌روید ذخیره می‌شود.

 این تغییرات زمانی اعمال شد که روز چهار‌شنبه سخنگوی شرکت گوگل اعلام کرد که این شرکت توضیحات کاملی را درباره تمامی ابزار‌ها و سرویس‌هایی که ممکن است لوکیشن کاربران را ثبت کند، ارائه می‌دهد. یک روزپیش از این اظهارات مرکز تحقیقات مرتبط با مطبوعاتAP)) اعلام کرد که گوگل حتی زمانی که برنامه لوکیشن هیستوری کابران خاموش باشد آن‌ها را ردیابی می‌کند.

ک. شانکاری، محقق فارغ التحصیل از دانشگاه برکلی کالیفورنیا در وبلاگش درباره اینکه چگونه گوشی وی که با سیستم اندروید کار می‌کند با وجود اینکه لوکیشن هیستوری‌اش خاموش بوده، نشان می‌دهد که او برای خرید به شرکت کولز رفته است. یافته‌های AP بعدا توسط محققین علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون تایید شد.

اگرچه امکان قطع کامل ردیابی سرویس لوکیشن وجود دارد، اما انجام آن بسیار پیچیده ‌تر از آن است که گوگل توضیح می‌دهد:

کاربران باید لوکیشن‌های ذخیره شده را به صورت دستی پاک کنند و این پاک کردن باید به صورت تک به تک باشد، در غیر این صورت باید همه لوکیشن‌ها را به‌صورت یکجا پاک کرد.

منبع: rt.com

تغییرات نامساعد آب و هوا به دلیل دی اکسید کربن آزاد شده از خاک گرم

گرم شدن خاک می‌تواند منجر به افزایش دی اکسید کربن موجود در هوا شود. یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که حتی خاک زمین می‌تواند منجر به تغییرات منفی  آب و هوایی شود. 

تغییرات نامساعد آب و هوا به دلیل دی اکسید کربن آزاد شده از خاک گرم

این تصویر که  ۳ مه ۲۰۱۸ توسط بنیامین بوند لامبرتی تهیه شده است، دستگاه اندازه‌گیری مقدار دی اکسید کربن انتشار داده شده از خاک در هوا را در مرکز تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونین در نزدیکی اج واتر نشان می‌دهد

این تصویر که  ۳ مه ۲۰۱۸ توسط بنیامین بوند لامبرتی تهیه شده است، دستگاه اندازه‌گیری مقدار دی اکسید کربن انتشار داده شده از خاک در هوا را در مرکز تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونین در نزدیکی اج واتر نشان می‌دهد

مشاهدات حاکی از آن است که با افزایش درجه حرارت، میزان فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها در خاک بیشتر می‌شود. طبق تحقیق منتشر شده در مجله طبیعت در روز چهارشنبه اول اوت ۲۰۱۸، این میکروب‌های توربوشارژ، از برگ‌ها و گیاهان مرده تغذیه می‌کنند و منجر به افزایش حرارت خاک و انتشار دی اکسید کربن بیشتر در هوا می‌شوند.

گیاهان، مقدار زیادی دی اکسیدکربن جذب کرده و آن را به داخل خاک پمپاژ می‌کنند که این کربن معمولا صدها یا هزاران سال همانجا باقی می‌ماند.

تحقیقات در سراسر جهان حاکی از آن است که با افزایش درجه حرارت، باکتری‌ها و قارچ‌های درون خاک فعال‌تر می‌شوند. بر اساس مطالعه‌ای که در روز چهارشنبه در مجله طبیعت منتشر شد، این میکروب‌های توربو شارژ از برگ‌ها و گیاهان مرده تغذیه می‌کنند و منجر به افزایش حرارت و انتشار دی اکسید کربن بیشتری در هوا می‌شوند. دانشمندان این امر را چرخه معیوب گرم شدن می‌دانند. سوختن زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی باعث گرم شدن خاک و هوا می‌شود.

جری ملیلو از آزمایشگاه زیست‌شناسی دریایی ماساچوست، معتقد است که این چرخه کنترل نشده، تغییرات آب و هوایی را به سرعت تشدید می‌کند.

محققان دریافتند که از سال ۱۹۹۱، مقدار دی اکسیدکربن مربوط به فعالیت میکروب‌ها، نسبت به سایر عوامل انتشار کربن، افزایش چشمگیری داشته است. آن ها با خواندن حسگرهای آنالیز شده، اندازه‌گیری‌های خاک، داده‌های رشد گیاهان و مشاهدات ماهواره ای، مطالعه‌ای جامع را در مورد تغییرات آب و هوایی ناشی از خاک ترتیب داده‌اند. 

بن باند لامبرتی، پژوهشگر ارشد آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام گفت:

جهان، حقیقتا از این قضیه تاثیر پذیرفته است. این امر همانند اثر انگشت تغییر آب و هوا است.

به طور کلی، خاک نسبت به عوامل انسانی، حدود ۹ برابر کربن بیشتری را انتشار می‌دهد اما این بخشی از چرخه طبیعت است که مقدار دی اکسیدکربن انتشار داده شده در هوا تقریبا برابر با دی اکسید کربن گرفته شده توسط اقیانوس‌ها و گیاهان باشد. سوخت‌های فسیلی با ایجاد کربن بیشتر، جو را از حالت تعادل خارج می‌کنند. باند لامبرتی معتقد است که:

خاک گرم شده، کربن بیشتری را در هوا انتشار می‌دهد و این امر آسیب بسیاری را متوجه چرخه طبیعی می‌کند.

دانشمندان معتقدند که جهان همچنان گرم خواهد شد و خاک همچنان دی اکسیدکربن بیشتری را منتشر خواهد کرد.

راتان لال از دانشگاه ایالتی اوهایو گفت:

 ما واقعا در معرض خطر قرار داریم.

وی افزود که تکنیک‌های مناسب حفاظت از خاک مانند اجتناب از شخم زدن، اجتناب برداشت از بی‌موقع محصول و اجتناب از باقی گذاشتن محصول قابل برداشت بر روی زمین می‌تواند به نگه‌داشته شدن بیشتر کربن در خاک کمک کند.

منبع: abcnews.com

کمپانی ورایزن به اشتباه زمان رونمایی سرویس 5G اش را لو داد!

قابلیت 5G اضافه شده به تلفن های هوشمند Moto Z، اوایل سال آینده به بازارعرضه می شود و به شبکه نسل پنجم اینترنت(5G) نیاز دارد.

کمپانی ورایزن به اشتباه زمان رونمایی سرویس 5G اش را لو داد!

از سال آینده می توانید از شبکه ی نسل ۵G اضافه شده به این گوشی استفاده کنید

از سال آینده می توانید از شبکه ی نسل ۵G اضافه شده به این گوشی استفاده کنید

حتی اگر آشکارا این مطلب بیان نشده باشد، شبکه نسل ۵G شرکت ورایزن، اوایل سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

بزرگترین حامل شبکه های کشوری عمدتا برنامه های خود را برای شروع ارائه ی موتورلا Moto آغاز کرد و یک افزونه ی Mod به آن اضافه شده است که امکان رسیدن به شبکه نسل ۵G را برای این گوشی هوشمند فراهم خواهد کرد.

روز پنج شنبه نیکلا پالمر، مدیر ارشد کمپانی ورایزن در یک مصاحبه گفت:

مطمئنا هیچکس یک گوشی تلفن همراه بدون اینترنت نمی خواهد.

پالمر از اعلام زمان دقیق عرضه ی این گوشی به بازار خودداری می کند.

این اولین باری است که کمپانی ورایزن زمان عرضه ی شبکه نسل ۵G را اعلام می کند. با این کار مقابل شرکت های رقیب یعنی تی موبایل و اسپریمیت قرار می گیرد که برنامه ریزی کرده اند شبکه نسل ۵G خود را اوایل سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کنند. ای تی اند تی می گوید شبکه موبایل نسل ۵G جدید خود را امسال در سه شهر عرضه خواهد کرد. پیشتر ورایزن اعلام کرده بود شبکه نسل ۵G به عنوان خدمات جایگزین پهنای باند امسال ارائه خواهد شد و عرضه  موبایلی آن فعلا وارد بازار نخواهد شد. برنامه حامل ها بخشی از رقابت فشرده برای دستیابی به نسل ۵G به عنوان هموارسازی مسیر ارتقاع اعتبار و شهرت شرکت است.

موتورلا و ورایزن روز سه شنبه Moto Z۳، آخرین نسخه تلفن هوشمند موتورولا که به خاطر طبقه بندی لوازم جانبی mod معروف شده است را معرفی کرد. به نظر می رسد لوازم مغناطیسی اضافه شده، طول عمر باتری آن را افزایش داده اند؛ اما یکی از کنجکاوی برانگیزترین لوازم، mod است که دسترسی دستگاه به شبکه ی نسل پنجم اینترنت(۵G) را امکان پذیر می کند.

قیمت گذاری و دسترسی دقیق mod نسل ۵G کمی دیرتر عرضه خواهد شد. البته پالمر از اعلام قیمت آن امتناع ورزیده است.

گوشی هوشمند Moto Z۳ آخرین گجت نسل ۵G است. تکنولوژی بی سیم تولیدی بعدی که به احتمال زیاد سرعت بالا و واکنش بیشتری دارد به عنوان یک واکنشگر بالقوه برای موج جدید نوآوری های تکنولوژی عرضه شده است و توانایی همه چیز را افزایش می دهد؛ از خودرو های بدون راننده گرفته تا استفاده از ارتباط از راه دور.

ارائه ی Mod نسل ۵G تنها به روی moto Z۳ که منحصرا به ورایزن تعلق دارد و برای شبکه ی آن بهینه سازی شده است نخواد بود، بلکه در دیگر مدل های Z نیز این قابلیت فعال می شود. حتی اگر نسل ۵G هم کاملا در دسترس نباشد، این وسیله سرعت شما را دو تا سه برابر افزایش می دهد.

همانطور که گفته شد mod تنها برای گوشی های Z نیست. این دستاگاه با استفاده از کابل USB قابل اتصال است و به عنوان یک وسیله وسعت دهنده برای لپتاپ عمل خواهد کرد.

برایان هیگینز مدیر بخش بازاریابی دستگاه و تولید  شرکت ورایزن،  می گوید:

این مدل در آزمایشگاه نشان داد می تواند سرعت را به ۵ گیگابایت بر ثانیه برساند. گوشی مجهز به mod سرعتی حدود ۲.۵ گیگا بایت بر ثانیه خواهد داشت!

بله mod دارای یک باتری داخلی mAh ۲۰۰۰ می باشد و به تلفن هوشمند شما قدرت بیشتری می دهد.

منبع: cnet.com

گلکسی واچ: نکته‌ مهمی که باید پیش از خرید ساعت هوشمند سامسونگ بدانید!

گلکسی واچ جدید سامسونگ با امکانات بیشتر و قدرت بالا عرضه شده است اما پیش از خرید این محصول نکته‌ای وجود دارد که باید بدانید. 

گلکسی واچ: نکته‌ مهمی که باید پیش از خرید ساعت هوشمند سامسونگ بدانید!

گلکسی واچ جدید سامسونگ با امکانات بیشتر و قدرت بالا عرضه شده

گلکسی واچ جدید سامسونگ با امکانات بیشتر و قدرت بالا عرضه شده 

هفته‌های اخیر روز‌های پرمشغله‌ای برای شرکت سامسونگ بوده‌اند، چرا که این شرکت مشغول عرضه کردن دستگاه‌های جدید و بروزرسانی برنامه‌های خود بوده است. ابتدا تبلت تب با صفحه نمایش ۱۲ اینچی و باطری ۱۶ ساعته به بازار آمد. بعد از آن نوبت به گلکسی نوت ۹ رسید این گوشی پر قدرت با پردازشگر سریع‌تر، باطری بزرگ‌تر و دوربین پیشرفته‌تر دارای یک S Pen آپدیت شده و تکنولوژی بلوتوث ارتقاء یافته بود. در نهایت گلکسی واچ رونمایی شد که سامسونگ امیدوار است تحولی در عرصه محصولات قابل پوشیدن خود ارائه کند.

این محصول جدید مجموعه‌ای از امکانات پیشرفته از جمله سیستم ردیابی بهتر، اسلیپ مانیتورینگ و توانایی ماندن در زیر آب به‌مدت طولانی‌تر را دارد. سامسونگ می‌گوید که گلکسی واچ گواهی تایید در سطح نظامی گرفته است و دارای Corning Gorilla® Glass DX+ و مقاومت آبی ۵ ATM می‌باشد.

سامسونگ همچنین در سال جاری آماده عرضه مدل ۴G می‌باشد که به کاربران اجازه برقراری تماس، فرستادن پیام و چک کردن شبکه‌های اجتماعی بدون نیاز به تلفن هوشمند را می‌دهد. قیمت مدل ۴۲ میلی‌متری، ۲۷۹ پوند و قیمت مدل بزرگتر که ۴۶ میلی‌متر است ۲۹۹ پوند می‌باشد. پیش از خرید این ساعت هوشمند مسئله‌ مهمی وجود دارد که باید بدانید.

مدل کوچکتر این گوشی دارای دور رنگ سیاه نیمه شب و رز گلد است و مدل بزرگتر فقط یک رنگ نقره‌ای دارد. مدل ۴۶ میلی‌متری علی‌رغم اینکه تنها یک رنگ دارد، یک مزیت بزرگ هم دارد. براساس اعلام شرکت سامسونگ، این مدل طول عمر باطری بیشتری دارد و با یک بار شارژ کردن تا ۷ روز می‌تواند کار کند.

مدل کوچکتر با اینکه فرصت انتخاب رنگ بیشتری به خریدار می‌دهد، اما باطری آن چهار روز دوام دارد. بنابراین اگر به فکر خرید ساعت هوشمندی هستید که بتواند بدون شارژ یک هفته کار کند، بهتر است مدل بزرگتر آن را بخرید.

منبع: express.co.uk

ناسا، ماموریت کاوشگر خورشیدی پارکر را لغو کرد

ناسا فقط چند لحظه قبل از بلندشدن کاوشگر خورشیدی پارکر، تصمیم به لغو این ماموریت گرفت. 

ناسا، ماموریت کاوشگر خورشیدی پارکر را لغو کرد

کاوشگر خورشیدی پارکر، می‌تواند بسیار به خورشید نزدیک شود

کاوشگر خورشیدی پارکر، می‌تواند بسیار به خورشید نزدیک شود

پیش‌بینی قریب به یقین ناسا مبنی بر پرتاب کاوشگر خورشیدی پارکر(فضاپیمایی که می‌تواند آنقدر به خورشید نزدیک شود که آنرا لمس کند) در پی شمارش معکوس روز شنبه صبح با شکست مواجه شد. مهندسین در آخرین لحظه بنا به دلایلی نامعلوم، از بلند شدن این فضاپیما جلوگیری کردند و زمان این کار به صبح شنبه موکول شد.

مقرر شده بود این ماهواره که اندازه‌ای برابر یک ماشین دارد، از ایستگاه پرتاب نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا، در ساعت ۴.۲۸ به وقت منطقه زمانی شرقی (۹.۲۸ صبح به وقت ساعت تابستانی بریتانیا) به سمت خورشید پرتاب شود، اما در نهایت چنین اتفاقی نیفتاد و میلیون‌ها تماشاگر آنلاین را ناامید کرد.

ناسا در توییتی اعلام کرد:

پرتاب کاوشگر خورشیدی پارکر به فضا امروز صبح لغو شد. تیم‌های راه‌اندازی، مجددا در روز شنبه صبح برای این کار تلاش خواهند کرد.

در طی هفت سال آینده، این سیستم مستقیما به جو خارجی و پرحرارت خورشید پرتاب خواهد شد تا از برخی از بزرگ‌ترین اسرار سیستم‌های خورشیدی پرده بردارد. به طور خاص، دانشمندان امیدوار هستند که کاوشگر خورشیدی پارکر، اطلاعاتی در مورد بادهای خورشیدی و ذرات انرژی خورشیدی ارائه دهد.

 

این کاوشگر قادر به تحمل دمای بالاتر از  ۱.۳۰۰ درجه سانتیگراد است و برای ۲۴ بار گردش به دور خورشید و ارسال داده‌های خود به زمین، برنامه‌ریزی شده است و در بعضی نقاط، تا ۳.۸۳ میلیون مایل از سطح سوزان خورشید را طی می‌کند.

دکتر نیکیا فاکس، دانشمند بریتانیایی این پروژه انگلیسی به بی بی سی گفته است:

به نظر می‌رسد که ممکن است این فضاپیما چندان به خورشید نزدیک نباشد، اما اگر تصور کنید که خورشید و زمین یک متر فاصله دارند، باید گفت که در این نسبت، کاوشگر خورشیدی پارکر فقط ۴ سانتیمتر از خورشید فاصله دارد. همچنین لازم به ذکر است که این کاوشگر، سریع‌ترین شی ساخته شده توسط انسان است که با سرعتی بالای ۴۳۰،۰۰۰ مایل در ساعت در اطراف خورشید حرکت می‌کند.

کیپ کاناورال فلوریدا

کیپ کاناورال فلوریدا

دانشمندان به دنبال پاسخ‌هایی بوده‌اند که کاوشگر خورشیدی پارکر باید به مدت ۶۰ سال آنها را ارائه دهد و باید گفت که منشأ این ماموریت به دهه نود باز می‌گردد. با توجه به اینکه در حال حاضر پیشرفت‌هایی در مهندسی حرارتی امکان‌پذیر شده است، این کاوشگر کوچک علی رغم گرمای سوزاننده‌ای که در آن قرار دارد، می‌تواند سالم بماند.

منبع: independent.co.uk


>