تبلیغات در تلکسیران

چگونه پدر علم کامپیوتر، الگوهای اسرار آمیز طبیعت را رمز گشایی کرد

پیش از مرگ در سال 1954، آلن تورینگ با استفاده از ریاضیات در تحقیقات خود، بینش هایی را بدست آورد که امروزه در تکنولوژی هایی مانند نمک زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه پدر علم کامپیوتر، الگوهای اسرار آمیز طبیعت را رمز گشایی کرد

آلن تورینگ، پدر علم کامپیوتر

آلن تورینگ پدر علم کامپیوتر

بسیاری از مردم، با نام آلن تورینگ آشنایی دارند. ریاضیدان و منطق دانی که علوم کامپیوتر مدرن را اختراع کرد. او به خاطر رمزگشایی کد انیگمای نازی در جنگ جهانی دوم شناخته می شود و همچنین از او به دلیل خودکشی در راه دفاع از حقوق همجنسگرایان یاد می شود. وی قبل از مرگ، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و محکوم به اعدام شد، اما در نهایت با خوردن سیبی آغشته به سیانید، خودکشی کرد.

او با تمامی عناوین توضیح داده شده در بالا شناخته می شود، اما عده کمی از او به عنوان طبیعت گرایی که الگو های طبیعت را با علم ریاضی توضیح داد، یاد می کنند. حدود نیم قرن پس از انتشار آخرین مقاله اش در سال ۱۹۵۲، شیمیدانان و ریاضیدانان بیولوژیکی از قدرت یافته های تورینگ قدردانی کردند؛ چرا که آخرین یافته های وی، به سوالات این دست از دانشمندان پاسخ داد، برای مثال، علت ظاهر خط گونه گورخرماهی چیست و یا یوزپلنگ ها لکه های روی پوست خود را از کجا آورده اند.

اخیراً و در مقاله ای منتشر شده از سوی مهندسان شیمی در چین، نحوه انجام نمک زدایی آب توسط الگو های معرفی شده تورینگ، توضیح داده شده است. این تکنولوژی برای فراهم آوردن آب آشامیدنی و آبیاری در مناطق خشک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

آلن تورینگ در مقاله سال ۱۹۵۲ خود، به صورت مستقیم در رابطه با تصفیه آب شور و بدست آوردن آب شیرین توضیحی نداده بود. در عوض، او از علم شیمی برای توضیح چگونگی تولید سلول های غیر متمایز از ارگانیسم ها، استفاده کرد.

معلوم نیست که چرا این دانشمند مشهور کامپیوتر، به چنین مسائلی علاقه مند شده است، اما تورینگ به یکی از دوستانش گفته بود که قصد دارد برهان نظم را شکست دهد، ایده ای که می گوید برای وجود الگو های پیچیده در طبیعت، باید چیزی ماورای طبیعت، مانند خدا، آن ها را خلق کرده است.

تورینگ که از کودکی مشتاق نظاره کردن طبیعت بود، متوجه شد که بسیاری از گیاهان، سر نخ هایی دارند که دخالت ریاضی در آن ها را نشان می دهد. برخی از ویژگی های گیاهان مانند سری اعداد فیبوناچی ظهور می کردند. در سری فیبوناچی، هر عدد، از مجموع دو عدد قبلی خود ساخته می شود. برای مثال، درخت گیلاس، ۳۴، ۵۵ و یا ۸۹ گلبرگ داشت.

جاناتان سوینتن، زیست شناس محاسباتی و استاد دانشگاه آکسفورد که در رابطه با کار های اخیر تورینگ و زندگی او تحقیق کرده است، در این رابطه می گوید:

او به هیچ عنوان آتئیست و بی خدا نبود. اما اعتقاد داشت که علم ریاضیات بسیار قدرتمند است و به کمک آن، می توان خیلی از چیز ها را توضیح داد و باید آن ها را امتحان کرد.

تورینگ، این امتحان کردن را عملی کرد.

او توضیحی بر اساس ریاضیات پیدا کرد که به اشکال و ترکیب ها، اجازه ظهور از هیچ را می دهد.

در مدل تورینگ، دو ماده شیمیایی که با نام مورفوژن شناخته می شوند، در فضایی خالی، با یکدیگر تعامل می کنند. دکتر سوینتن در ادامه می گوید:

فرض کنید که دو تا از این ماده ها را در اختیار دارید و یکی از آن ها پوست حیوان را به سیاه و دیگری آن را به سفید تبدیل می کند. اگر این دو را در فضایی خالی مخلوط کنید، آنچه بدست می آورید یک حیوان خاکستری خواهد بود.

اما اگر یکی از این مواد شیمیایی از دیگری سریع تر توزیع و پخش شود، آن گاه هر یک این مواد شیمیایی می تواند در فضای مشخصی متمرکز شود و باعث ایجاد خطوط و یا لکه های سیاه و سفید شود.

این پدیده با نام بی ثباتی تورینگ شناخته می شود و محققان چینی در مقاله جدید خود مشخص کرده اند که این پدیده می تواند نحوه ظهور اشکال را از غشا نمک های تصفیه شده، توضیح دهد.

با ساختن الگو های سه بعدی تورینگ از غشا ها با استفاده از حباب و لوله، محققان قابلیت نفوذ آن ها را افزایش دادند و فیلتر هایی ساختند که می تواند نمک را از آب جدا کند و آب آشامیدنی تحویل دهد.

ژه تَن، فارغ التحصیل دانشگاه ژجیانگ در چین و نویسنده این مقاله، می گوید:

ما می توانیم از یک غشا برای پایان دادن به کار دو یا سه غشا استفاده کنیم.

این به آن معناست که در آینده، عملیات نمک زدایی در ابعاد بزرگ، با هزینه و مصرف انرژی کمتر قابل انجام خواهد بود.

جدا از اولین مقاله، یادداشت های تورینگ، ایده های پیچیده ای را مطرح می کنند که او برای توضیح دادنشان با سختی بسیار مواجه بود. جاناتان داوز، ریاضیدان در دانشگاه باث و محقق در رابطه با آخرین یافته های تورینگ، در وصف این موضوع می گوید:

همه درباره مقاله سال ۱۹۵۲ می دانند اما این پایان داستان نیست. این مقاله عمق تفکر آلن تورینگ را نشان نمی دهد.

به نظر، تورینگ به دنبال یافتن مکانیسمی برای خلق اشکال بوده است – برای مثال، چگونه افکار و آگاهی به صورت خودکار پدیدار می شود و یا چگونه دانه های گل آفتابگردان به شکلی منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. تورینگ قبل از کامل کردن این ایده های خود، فوت کرد و موفق به انتشار آن ها نشد. دکتر داوز می گوید:

امیدوار هستم که به خاطر آلن تورینگ، قدردان خلاقیت و تنوع در پایه و اساس علم باشیم. ما نیاز به افرادی داریم که کنجکاوی آن ها را کنترل می کند و همچنین به افرادی نیاز داریم که ایده های ساده و پایه ای علوم را به تکنولوژی هایی کارآمد تبدیل کنند.

منبع: Nytimes.com

 

کنفرانس اپل امشب برگزار می شود: رونمایی از 3 آیفون جدید در این مراسم

به گزارش بلومبرگ امشب و از ساعت 21:30 مراسم رونمایی از محصولات جدید اپل با نام کنفرانس اپل شروع می شود. 

کنفرانس اپل امشب برگزار می شود: رونمایی از 3 آیفون جدید در این مراسم

کنفرانس اپل امشب(۲۱ شهریور ۹۷) و از ساعت ۲۱:۳۰ آغاز می شود

کنفرانس اپل امشب(۲۱ شهریور ۹۷) و از ساعت ۲۱:۳۰ آغاز می شود

 

این کمپانی قرار است در کنفرانس اپل ۲۰۱۸ از سه آیفون جدید خود رونمایی کند:

  1. آیفون Xs یا ۱۰s است که ورژن بهبود ‌یافته آیفون X پارسال می باشد.
  2. آیفون Xs Max که بزرگ‌ ترین آیفون تاریخ کمپانی اپل بوده و گفته می شود باتری حجیمی دارد.
  3. مدل۶.۱  اینچی با نام Xr که دارای صفح نمایش ۶.۱ اینچی LCD است. این مدل با قیمت ۷۰۰ دلار که نسبت به بقیه مدل ها ارزان محسوب می شود، راهی بازار خواهد شد.

طبق شایعات منتشر شده، سورپرایز امشب شرکت اپل، مدل جدید آیفون SE است که با تکنولوژی جدید و قیمت مقرون به صرفه قصد سلطه بر بازار هند را دارد و اگر امشب از این مدل رونمایی شود، مسلما موفقیت بزرگی برای کمپانی اپل در بر خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

 

همچنین به گزارش ورج، سال های سال است که کمپانی اپل به طور زنده و مستقیم از محصولاتش رونمایی می کند.

 در همین راستا این شرکت اعلام کرده برنامه رونمایی آیفون جدید را در صفحه رسمی توئیتر خود پخش می کند. به این ترتیب برای اولین بار، اپل بینندگان جدیدی را جذب خواهد کرد.

این دومین توسعه اپل در حوزه گزینه های پخش در سال جاری است. پیش تر کنفرانس برنامه نویسان کمپانی اپل هم به طور زنده در مرورگرهای فایرفاکس و کروم و پخش شده بود. این درحالی است که قبلا برنامه های رونمایی این شرکت به صورت انحصاری در اختیار سافاری(Safari) و اج(Edge) در دسکتاپ بود.

منبع: bloomberg.com

تویوتا یک میلیون خودرو هیبریدی را بدلیل نقص فنی فرا می خواند!

تویوتای غول پیکر ژاپنی، در روز چهارشنبه، بیش از یک میلیون خودروی هیبریدی را  به دلیل نقص فنی که در بدترین حالت سبب آتش سوزی در وسایل نقلیه خواهد شد را فراخواند.

تویوتا یک میلیون خودرو هیبریدی را بدلیل نقص فنی فرا می خواند!

نمایی از تویوتا CHR

نمایی از تویوتا CHR

تویوتا گفت که حدود ۱.۰۳ میلیون وسیله نقلیه از زوئن ۲۰۱۵ تا مه ۲۰۱۸ ساخته شده است که برای بررسی ایمنی فراخوانده می شوند. مدل های دارای نقص عبارتنداز:

پریوس، پریوس پی اچ وی و سی_اچ آر

 

از ۱.۰۳میلیون خودرو، ۵۵۴۰۰۰ خودرو درژاپن، ۲۱۷۰۰۰ تا در آمریکای شمالی و ۲۱۹۰۰۰ تای آنها در اروپا هستند.

این شرکت طی یک فراخوان ارسالی به وزرات حمل ونقل اعلام کرد:

سیم کشی برق می تواند با اتصال کوتاه و ایجاد حرارت به دلیل ارتعاشات هنگام رانندگی باعث حریق شود.

  سخنگوی تویوتای ژاپن گفت:

در بدترین حالت این نقص می تواند باعث آتش سوزی شود. که در مقابل نقص های احتمالی هیچ آسیبی متوجه خودرو ژاپنی نخواهد بود.

او به خبرنگار فرانسوی چنین گفت:

سخت است بفهمیم که حادثه آیا رخ خواهد داد و اگر پاسخ مثبت است، دقیقا چند بار رخ می دهد.

شرکت تویوتا از سال ۱۹۹۷ بیش از ۱۰ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی بنزینی هیبریدی، از جمله پریوس فروخته است.

در سال ۲۰۱۶، تویوتا اعلام کرد که ۳.۳۷ میلیون وسیله نقلیه در سراسر جهان به دلیل وجود نواقصی در کیسه های هوا و یک واحد کنترل انتشار سوخت، فراخوانده شده اند.

بزرگترین فراخوان برای پریوس در فوریه ۲۰۱۴، فراخوانی ۱.۹ میلیون وسیله بود.   

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار درباره تویوتا

گلکسی واچ تنها پرچمدار ساعت های هوشمند بین اندرویدبازها

ساعت گلکسی سامسونگ تنها ساعت هوشمند اندرویدی است که طرفداران آن به دنبال یک تکنولوژی فوق جدید تایید شده ای هستند که در آینده ای نزدیک به بازار عرضه می شود.

گلکسی واچ تنها پرچمدار ساعت های هوشمند بین اندرویدبازها

گلکسی واچ تنها پرچمدار ساعت های هوشمند بین اندرویدبازها

گلکسی واچ تنها پرچمدار ساعت های هوشمند بین اندرویدبازها

با شروع ماه آگوست، از گلکسی واچ به همراه نوت ۹ در نیویورک سیتی رونمایی شده است.

این محصول  کمی بعد تر یعنی از ۶ ام سپتامبر در اروپا عرضه خواهد شد و ویژگی های جدید خود را به رخ هوادارن اندروید خواهد کشید.

علاوه بر پشتیبانی از طراحی جدید این برند، این ساعت مچ بند از امکانات برنامه ریزی برای تناسب اندام نیز برخوردار است و سیستم عملکردی آن به روز رسانی شده است.

ابعاد این گلکسی واچ جدید ۴۲ میلیمتر در ۴۶ میلیمتر است و قیمت اولیه ی آن ۲۷۹ یورو می باشد، در صورتی که احتمالا در آینده با قیمت ۲۹۹ یورو به بازار عرضه شود.

یکی از بزرگترین ترکیباتی که جدیدا به این ساعت اضافه شده است پشتیبانی از اجرا شبکه ی داخلی است، بدین معنا که کاربران اندرویدی می توانند بدون نیاز به تلفن همراهشان، با استفاده از ساعت خود، تماس تلفنی برقرار کنند.

البته هنوز تاریخ عرضه ی مدل هایی که این قابلیت را دارند، اعلام نشده است.

 

همچنین سامسونگ اعلام کرده است:

مدل بزرگ تر این مدل  تا آخر این هفته آماده عرضه به بازار خواهد شد که باتری آن قابل شارژ نیست.

هرچند کره جنوبی پس از اعلام این گفته، جزئیات کاملی از مزایای این ابر تکنولوژی اعلام نکرده است.

در عوض، این ابر تکنولوژی به روی تمرکز خود به روی عرضه ی  دیگر تولیدات سخت افزاری که با سیستم عملکردی OS Wear (ویر او اس)گوگل کار می کنند، تاکید زیادی دارد.

در مصاحبه ای با تام گاید، میلز بار مدیر عامل بخش مهندسی ویر او اس اعلام کرد:

اگر به فکر یک ساعت همه چیز تمام هستید، فکر نمیکنم هنوز کاملا به آن جایگاه رسیده باشیم. تمرکز ما اکنون به روی شرکایمان است.

 

در ادامه ی مصاحبه با بار، وی افزود:

بازنمایی PR در این ابر تکنولوژی نشان دهنده ی آن است که امسال امکان عرضه ی این ساعت هوشمند فراهم نخواهد شد.

ایوان بلاس، خبرنگار معروف پیشتر اظهار کرده بود گوگل در حال برنامه ریزی است و قصد دارد تا آخر امسال از ساعت مچی پیکسلی خود به صورت سخت افزاری، رونمایی کند.

وی در توئیتی اعلام کرده است:

علاوه بر پیکسل ۳، پیکسل ۳XL و مدل second-gen، منابع معتبری با اطمینان اعلام کرده اند که گوگل حتما در پاییز امسال ساعت مچی پیکسلی خود را معرفی می کند.

البته هنوز مشخص نیست که برنامه ریزی گوگل برای عرضه ی این ساعت مچی به همراه گوشی هوشمند آن است یا خیر. اما مشخص است که اگر طرفداران اندروید به دنبال ورود این گوی مچی تکنولوژی هستند، باید کمی بیشتر منتظر بمانند.

طبق آخرین گزارش بلومبرگ، برنامه ریزی گوگل بدین شکل است که تا ۹ ام اکتبر برخی از محصولات سخت افزاری آتی خود را در نیویورک معرفی کند.

منبع: Express.co.uk

بوگاتی دیوو 6 میلیون دلاری: عروس جاده ها

بوگاتی دیوو، یک هایپرکار 5.78 میلیون دلاری و دارای قدرت 1500 اسب بخار است که در مقایسه با چیرون(شیرون)، پیشرفته‌تر و لوکس‌تر است.

بوگاتی دیوو 6 میلیون دلاری: عروس جاده ها

بوگاتی دیوو

دیوو، محصول جدید کمپانی بوگاتی

مشکل است که کسی به شرایط و امکانات بوگاتی چیرون نگاه کند و با این حال بگوید که این خودرو به کارایی بیشتری احتیاج دارد، اما با این حال شخصی این حرف را زد و به این ترتیب بوگاتی دیوو متولد شد.

بوگاتی دیوو، یک هایپرکار ۵.۷۸ میلیون دلاری و دارای قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار است و شما حتی نمی‌توانید آنرا بخرید چون از قبل فروخته شده است! خوب، در حالی که بوگاتی چیرون بعنوان بزرگ‌ترین وسیله نقلیه تورینگ در جهان شناخته میشود، بوگاتی دیوو، جاده‌ها را وحشیانه می‌بلعد و به پیش می‌تازد. اما بوگاتی برای خلق چنین محصولی چه کرد؟

بوگاتی تمام رزق و برق بدنه چیرون را پشت سر می‌گذارد و دیوو را با آیرودینامیک بهتر طراحی می‌کند

بوگاتی تمام رزق و برق بدنه چیرون را پشت سر می‌گذارد و دیوو را با آیرودینامیک بهتر طراحی می‌کند

بوگاتی برای شروع، پکیج آیرودینامیک خودرو را تغییر داد تا وزن داون فورس را ۱۹۸ پوند افزایش دهد و در عین حال وزن کلی خودرو را تا ۷۷ پوند کاهش داد. این امر، همراه با طراحی جدید فانتزی برای دامپرهای الکترونیکی، به دیوو اجازه می‌دهد تا به شتاب جانبی  ۱،۶g  دست پیدا کند. این تغییرات هوایی، تاثیر منفی بر سرعت بالای دیوو دارند که در حال حاضر محدود به تنها ۲۳۶ مایل در ساعت است و از حداکثر سرعت ۲۶۱ مایل بر ساعت در چیرون پایین‌تر است.

استفان وینکلمن، مدیر عامل S.A.S خودروهای بوگاتی خاطرنشان کرد:

وقتی در آغاز سال ۲۰۱۰ موقعیت شغلی‌ام در بوگاتی ارتقا یافت، خیلی زود متوجه شدم که مشتریان و طرفداران ما منتظر یک وسیله نقلیه ویژه هستند که علاوه بر چیرون، از امکانات بیشتر نام تجاری بوگاتی بگوید. تیم بوگاتی نیز بسیار مشتاق اجرای چنین پروژه‌ای بود.

بوگاتی ادعا می‌کند که دیوو به اندازه ۸ ثانیه، سریع‌تر از چیرون در پیست ناردو عمل کرده است که البته با توجه به قابلیت‌های دیوو، این امر بدیهی است.  

تصویری از فضای داخلی بوگاتی دیوو

تصویری از فضای داخلی بوگاتی دیوو

وینکلمن افزود:

تا به امروز، هر بوگاتی مدرن، تعادل کامل بین عملکرد بالا، دینامیک مستقیم و راحتی لوکس را ارائه داده است. در این شرایط، ما تعادل دیوو را بیشتر به سوی شتاب جانبی، چابکی و چرخش سمت چپ تغییر دادیم. در واقع دیوو برای پیچ جاده‌ها ساخته شده است.

قسمت داخلی دیوو، به طور قطع از چیرون لوکس‌تر است. بر خلاف چیرون که از چرم نرم و عناصر فلزی ماشینی زیبا بهره گرفته است، در خودروی دیوو از چرم آلکانتارای رنگ روشن برای صندلی سمت راننده و چرم آلکانتارای خاکستری و سیاه برای صندلی‌های سمت مسافر استفاده شده است.

استفان وینکلمن، مدیر عامل بوگاتی، دیوو را معرفی می‌کند

استفان وینکلمن، مدیر عامل بوگاتی، دیوو را معرفی می‌کند

دست‌اندرکاران تولید بوگاتی دیوو، تصمیم گرفته‌اند که فقط ۴۰ نمونه از این خودرو تولید کنند و ظاهرا همه آنها پیش‌فروش شده‌اند. به رسم همه بوگاتی‌های مدرن، نام خودروی دیوو نیز به افتخار یکی از برندگان مسابقات اتوموبیل‌رانی انتخاب شده و این بار، نام آلبرت دیوو، برنده دو دوره از مسابقات معروف تارگا فلوریو برای کمپانی بوگاتی مدنظر قرار گرفته است.

با این تعداد محدود ساخت، انتظار نداریم که به این زودی‌ها خودروی بوگاتی دیوو را در خیابان‌ها ببینیم اما قطعا آنرا پیگیری خواهیم کرد تا پس از تولید، اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

منبع: cnet.com

ممنوعیت توسعه اسلحه‌های ساخته شده با پرینتر سه بعدی در ایالات متحده

ممنوعیت توزیع آنلاین طرح‌های اسلحه با پرینتر سه بعدی، توسط قاضی فدرال ایالات متحده تمدید شد.

ممنوعیت توسعه اسلحه‌های ساخته شده با پرینتر سه بعدی در ایالات متحده

تصویری از اسلحه با پرینتر سه‌بعدی

تصویری از اسلحه با پرینتر سه‌بعدی

ممنوعیت موقت این طرح اسلحه در روز سه شنبه منقضی می‌شود، اما رابرت لیزنیک، قاضی ایالات متحده تصریح کرد که انتشار فایل‌ها می‌تواند به آسیبی جبران‌ناپذیر منجر شود.

در ماه جولای بعد از تقاضا از طرف بیش از دوازده ایالت، دولت اعلام کرد که دستورالعمل‌های ساخت اسلحه با پرینتر سه بعدی روی وب می‌تواند از سر گرفته شود. گفته می‌شود که تولید‌کنندگان این اسلحه‌ها، گزینه‌های مختلف آنرا را مورد بررسی قرار داده بودند.

شرکت دیفنس دیستریبیوتد، نزاعی طولانی با دولت آمریکا در زمینه توزیع اطلاعات فنی به منظور ساخت اسلحه‌هایی با پرینتر سه بعدی داشت.

در ابتدا این اسلحه‌های بلوپرینت پنج سال پیش در دسترس قرار گرفت، اما بعد از چندهفته به تولیدکنندگان دستور داده شد که تولید را متوقف کنند. این شرکت برای مقابله با تصمیم دولت آمریکا، به بنیاد دومین اصلاحیه (SAF) که در سال ۱۹۷۴ برای دفاع از حق داشتن اسلحه راه‌اندازی شد، پیوست.

در ماه ژوئیه در پی تصمیمی شگفت‌انگیز، وزارت دادگستری ایالات متحده تصریح کرد که اسلحه‌های بلوپرینت می‌توانند به صورت آنلاین بازگردانده شوند، زیرا بدین صورت آنها امنیت ملی را تهدید نمی‌کنند و انواع اسلحه‌ها می‌توانند از هر وب سایت فروشگاهی خریداری شوند.

دیفنس دیستریبیوتد در ابتدا گفت که این فایل‌ها را به صورت آنلاین در روز اول ماه آگوست در سایت قرار می‌دهد اما در واقع چند روز پیش اینکار را انجام داد. فایل‌ها هزار بار قبل از ممنوعیت موقت بارگیری شده بودند و هنوز هم در چندین وب سایت دیگر قابل دسترسی هستند.

کودی ویلسون، کریپتو-آنارشیست که دیفنس دیستریبیوتد را تأسیس کرد، گفت که تصمیم به گسترش این ممنوعیت، در حقیقت محدودکردن آزادی بیان است . او پیش از این تصمیم، اجازه انتشار اسلحه‌های بلوپرینت را داده بود.

مخالفان فناوری گروه، توسعه یافته‌اند و عقیده دارند که این امر منجر به ایجاد اسلحه‌های سحر‌آمیزی می‌شود که ثبت نشده و در نتیجه قابل شناسایی نیستند.

فایل‌هایی که به طور خلاصه دوباره روی وب سایت دیفنس دیستریبیوتد دسترس قرار گرفتند طیف وسیعی از اسلحه گرم را شامل می‌شوند، از جمله مولفه‌های قابل چاپ سه‌بعدی که می‌توانند نسخه‌ای از اسلحه نیمه اتوماتیک AR-۱۵ را تولید کنند. این اسلحه‌ها در تیراندازی‌های جمعی ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

باک فرگوسن، دادستان کل واشنگتن از دولت آمریکا بابت اجازه بازگشت آنلاین این اسلحه‌های بلوپرینت انتقاد کرده بود. وی پرسیده بود:

چرا دولت ترامپ به سختی تلاش می‌کند تا اجازه دهد که این اسلحه‌های پرینت سه بعدی غیرقابل کشف و پیگیری برای سوء استفاده‌های داخلی، جنایتکاران و تروریست‌ها قابل دسترس باشند؟

از زمان اعمال قانون روی این طرح، دیفنس دیستریبیوتد روی طراحی اسلحه‌های جدید کار می‌کند و همچنین یک دستگاه فرز، به نام گوست گانر ایجاد کرده است که می‌توان با آن، قطعات را بصورت آنلاین در یک سلاح کاملا کارآمد خریداری کرد.

منبع: bbc.co.uk


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟