گوش به زنگگوش به زنگ

قابلیت اسکن هوشمند گلکسی اس 9 سامسونگ


تا معرفی رسمی تلفن های هوشمند گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در MWC زمان زیادی باقی نمانده، اما شایعات در مورد این گوشی های جدید هنوز متوقف نشده است. آخرین شایعه منتشر شده اشاره به قابلیت جدید تلفن هوشمند گلکسی اس 9 دارد.

تلفن هوشمند گلکسی اس ۹ سامسونگ

تلفن هوشمند گلکسی اس ۹ سامسونگ

این قابلیت جدید اسکن هوشمند نام دارد و در آخرین نسخه بتای اندروید اوریو برای گلکسی نوت ۸ بکار رفته است. اسکن هوشمند ”با استفاده از ترکیب اسکن چهره و عنبیه برای بهبود دقت و امنیت حتی در نور بسیار کم یا زیاد بکار می رود.“

در حالی که کاملا مشخص نشده است که این قابلیت دقیقا چه کاربردی دارد، اما به احتمال زیاد از این روش به صورت پیشفرض برای تأیید دانلود برنامه ها و پرداخت ها، ورود به وبسایت ها یا هر فعالیت دیگری که به طور معمول نیاز به وارد کردن پسورد دارد، استفاده خواهد شد. اسکن عنبیه و شناسایی چهره همچنان به عنوان ورودی های امنیتی جداگانه وجود دارند، اگر چه غیرفعال کردن یکی از این قابلیت ها به طور خودکار دیگری را نیز غیرفعال می کند.

از آنجا که هر دو مدل گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ دارای دوربین های اسکن عنبیه و تشخیص چهره هستند، احتمالا سامسونگ ویژگی اسکن هوشمند را با استفاده از به روز رسانی نرم افزاری اضافه خواهد کرد. امیدواریم تا قبل از ۲۵ فوریه که تاریخ رونمایی از گلکسی اس ۹ است با قابلیت های بیشتری از آن آشنا شویم.

منبع: pocket-lint.com