گوش به زنگگوش به زنگ

فروش بیش از 10 میلیون دستگاه هوشمند توسط شرکت شیائومی


شرکت شیائومی در همه زمینه‌ها سریعا در حال پیشرفت است. گزارش ‌ها نشان می دهند که کمپانی شیائومی تاکنون بیش از ?? میلیون دستگاه مبتنی بر IoT را به فروش رسانده است. این اتفاق در حالی رخ داده که «اپل چینی» تنها سه سال است که ساخت دستگاه‌ های IoT را آغاز کرده است.

شرکت شیائومی تاکنون بیش از ?? میلیون دستگاه مبتنی بر IoT را به فروش رسانده است.jpg

شرکت شیائومی تاکنون بیش از ?? میلیون دستگاه مبتنی بر IoT را به فروش رسانده است

این غول فناوری در گزارشی که به مناسبت کریسمس منتشر کرده، مدعی شده که توانسته در ماه جاری میلادی به دستاوردهای جدیدی برسد که از جمله آن ‌ها می‌توان به ثبت رکورد جدیدی در فروش این دستگاه‌ ها اشاره کرد. همچنین به ‌نظر می ‌رسد که طبق برنامه ‌ریزی‌ های انجام شده، شرکت شیائومی همچنان تنوع محصولات خود را در زمینه‌های گوناگون افزایش خواهد داد. در حال حاضر ابزارهای مبتنی بر IoT شیائومی شامل جاروبرقی‌ هوشمند Mi، اسپیکر هوشمند Mi، دماسنج خانگی Mi، ترازوی هوشمند و کیت امنیت خانگی و موارد دیگری می‌شوند و انتظار می‌رود در سال آینده بر تنوع این محصولات افزوده شود. اکثر گجت های IoT شیائومی تحت پلتفرم MIJIA تولید می شوند.

بیشتر دستگاه ‌های IoT شیائومی به طور انحصاری در چین به فروش می ‌رسند، با این‌ حال برخی از آن‌ ها را می‌ توان از وب ‌سایت‌ های خرده فروشی نظیر Banggood ، GearBest و LightInTheBox و چند وب سایت دیگر در سایر کشورها نیز خریداری کرد. طبق گفته‌ های مدیران ارشد شرکت شیائومی، در حال حاضر این کمپانی قصد ندارد فروش مستقیم خود را در دیگر کشورها گسترش دهد، با این وجود شیائومی برخی از دستگاه‌ های IoT خود را در کشور هند نیز به فروش می‌ رساند. لازم به ذکر است عملکرد شیائومی در هند بسیار موفقیت آمیز بوده و میزان فروش تلفن های هوشمند این شرکت در  در این کشور، در حال رسیدن به میزان فروش شرکت سامسونگ است. البته احتمالا در آینده ای نه چندان دور این غول تکنولوژی محصولات اینترنتی اش را در فروشگاه های بیشتری در سراسر دنیا ارائه خواهد کرد.

منبع: gizmochina.com