گوش به زنگگوش به زنگ

انتشار اطلاعات واقع گرایانه تر درباره شیائومی Mi7


باز هم یک روز جدید و باز هم درز کردن شایعاتی متناقض از پرچم‌ دار آینده شرکت شیائومی. اما این بار با رندرهایی مواجه هستیم که با تمام اطلاعاتی که قبلا منتشر شده بود در تناقض است. البته طراحی بکار رفته در این رندر به نظر هوشمندانه ‌تر است.

Mi۷، پرچمدار بعدی شرکت شائومی.jpg

Mi۷، پرچمدار بعدی شرکت شیائومی

در این رندر می ‌توان مشاهده کرد که تلفن هوشمند شیائومی Mi۷ از یک نمایشگر بدون حاشیه و تقریبا مشابه آیفون X استفاده خواهد کرد، با این تفاوت که در قسمت فوقانی آن که محل قرارگیری سنسورها و دوربین سلفی است، هیچ‌گونه قابی را مشاهده نمی‌کنیم. یقینا استفاده از این نوع طراحی، هوشمندانه ‌تر از نمونه مورد استفاده در آیفون X می باشد.

در تصویر منتشر شده از قسمت پشتی نیز بر خلاف شایعات قبلی می‌توانیم استفاده از دوربین دوگانه را این‌ بار با چیدمان افقی مشاهده کنیم، این در حالی است که در شایعات پیشین به طراحی عمودی دوربین دوگانه اشاره شده بود. احتمال اینکه اطلاعات جدید صحت داشته باشند بیشتر است، زیرا شیائومی Mi۶ نیز از دوربین مشابهی استفاده کرده بود و براستی دلیلی برای تغییر طراحی این بخش وجود ندارد.

در آخر، دیگر نکته‌ ای که رندرهای جدید را واقع گرایانه تر می کند، قرارگیری حسگر اثر انگشت در بخش پشتی تلفن همراه هوشمند است. اگرچه شیائومی یکی از شرکت های پیشگام در زمینه فناوری محسوب می‌شود، اما قرار دادن اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش براحتی قابل اجرا نیست. عدم استفاده اپل از این نوع سنسور نیز این موضوع را تایید می کند. بنابراین به نظر می رسد در تلفن هوشمند شیائومیMi۷، شاهد استفاده از یک سنسور اثر انگشت معمولی باشیم، البته امیدواریم شیائومی با رونمایی از Mi۷ ثابت کند که ما اشتباه کرده ایم!

با توجه به شایعاتی که پیش‌ تر انتشار یافته، می‌ دانیم شیائومی Mi۷ از چیپست اسنپدراگون ??? کوالکام استفاده خواهد کرد. از دیگر ویژگی‌ های پرچم‌ دار آتی شیائومی می‌توان به نمایشگر ?/?? اینچی با نسبت تصویر ??:?، طراحی شیشه‌ای در دو سمت، طراحی قاب فلزی، پشتیبانی از فناوری شارژ بی ‌سیم و غیره اشاره کرد.

منبع: gizchina.com