رونمایی از سه مدل جدید کمپانی اپل در سال جاری

کارکنان شرکت کره ای Electronic Times مدعی شدند که LG Display سفارشی از کمپانی اپل برای تولید 15 تا 16 میلیون صفحه نمایش تلفن هوشمند در سال 2018 دریافت کرده اند که همه آن ها 6.5 اینچی هستند.

رونمایی از سه مدل جدید کمپانی اپل در سال جاری

مدل جدید اپل که در سال جاری از آن رونمایی می شود.jpg

مدل جدید اپل که در سال جاری از آن رونمایی می شود

این بدین معناست که آیفون ایکس بزرگتری در راه است. با این حال، سامسونگ همچنان به تولید نمایشگر OLED برای یک مدل جدید ۵.۸ اینچی ادامه می دهد.

اگر شایعات درز کرده درست باشند، علاوه بر مدل دارای صفحه نمایش OLED، آیفونی ارزان تر مبتنی بر ال سی دی نیز تولید خواهد شد. بنابراین، فقط چند ماه تا رونمایی از بزرگترین و گرانقیمت ترین مدل آیفون باقی مانده است. با توجه به اینکه اپل معمولا در سه ماهه چهارم سال، ۷۵ الی ۸۰ میلیون دستگاه آیفون می فروشد، رقم ۱۵ تا ۱۶ میلیونی برای این مدل جدید معقول به نظر می رسد.

بنابراین انتظار می رود کمپانی اپل سه مدل جدید خود را در سال ۲۰۱۸ روانه بازار کند.

منبع: techeblog.com

عذرخواهی یوتیوب از مشترکان و ارائه یک هفته خدمات مجانی برای جبران!

یوتیوب به خاطر قطعی در پخش مسابقه فوتبال جام جهانی عذرخواهی و یک هفته خدمات مجانی را برای مشترکان خود ارائه کرده است.

عذرخواهی یوتیوب از مشترکان و ارائه یک هفته خدمات مجانی برای جبران!

لوگوی تلویزیون یوتیوب

لوگوی تلویزیون یوتیوب

یکی از مشترکان یوتیوب گفت:

من به خاطر از دست دادن گل اول کرواسی به دلیل قطعی تلویزیون یوتیوب در روز چهارشنبه خیلی ناراحت شدم. اما حالا تا حدودی ناراحتی ام رفع شده است.

طبق گزارش مجله اینترنتی Deadline Hollywood، یوتیوب به عنوان جبران قطعی نابهنگام تلویزیون خود در زمان پخش مسابقه نیمه نهایی جام جهانی روسیه، اکنون به مشترکان خود یک هفته خدمات مجانی ارائه کرده است.

این قطعی در میانه بازی حساس کرواسی و انگلستان روی داد. این مشکل فقط محدود به آمریکا بود و پس از یک ساعت نیز برطرف شد. یوتیوب بلافاصله عذرخواهی کرد ولی نکته اینجاست این اتفاق زمانی رخ داد که باعث آزرده خاطر شدن طرفداران فوتبال شد.

یوتیوب بلافاصله پس از این اتفاق درخواست توضیح درباره علت آن را نپذیرفته بود.

منبع: cnet.com

ویژگی های جذاب هوم ‏پاد اپل در به روز رسانی جدید iOS

به روز رسانی iOS 11.4 اپل قابلیت بلندگوی مالتی‌روم را به هوم‌پادش اضافه می کند و به لطف AirPlay 2 با بلندگوهای سایر برندهای مقرون به صرفه نیز می تواند ارتباط برقرار کند.

ویژگی های جذاب هوم ‏پاد اپل در به روز رسانی جدید iOS

اپل iOS ۱۱.۴

اپل iOS ۱۱.۴

اخیرا اپل آخرین به روز رسانی iOS ۱۱.۴  را با ویژگی های جدیدی از جمله پخش استریو و مالتی‌روم در بازار منتشر کرده است. وجود این ویژگی در هوم‌پاد ۳۱۹ پوندی باعث می شود که این هو‌م‌پاد خیلی بیشتر از قیمت فعلیش ارزش داشته باشته باشد.

شرکت اپل اکنون به طور مستقیم تری با شرکت سنس(Sonos) که زمانی بلندگوهای مالتی روم وایرلس را ارائه کردند و اخیرا اپلیکیشن کنترل صدای Amazon Alexa را به هوم‌پاد Sonos One اضافه کرده اند، رقابت می کند.

هوم‌پاد که دارای دستیار هوشمند اپل یعنی سیری است اکنون می تواند برای ایجاد یک پخش استریو با سایر هوم‌پادها جفت شود. این هوم پاد همچنین می تواند با بلندگوهای بسیاری برای پشتیبانی از قابلیت مالتی روم نیز جفت شود.

پخش مالتی ‌روم یعنی شخص می تواند از اتاقی به اتاق دیگر رفته و بلندگوی پخش کننده موسیقی نیز با این جابجایی هماهنگ شود یا اینکه موسیقی های مختلفی را در اتاق های مختلف پخش کرد و همه آنها را از یک مرکز کنترل کرد.

اینکه این به روز رسانی روی iOS کار می کند بدین معنی است که پخش صوتی را می توان از طریق مرکز کنترل iOS اپل و یا از طریق فرامین صوتی به سیری کنترل کرد.

 افراد می توانند از سیری بخواهند که موزیکی خاص را در یک اتاق خاص (در میان چندین اتاق) و یا در کل خانه پخش کند.

یکی دیگر از ویژگی های خاص و متمایز این به روز رسانی این است که امکان ارتباط بین قابلیت مالتی‌روم با بلندگوهای دارای AirPlay ۲ را فراهم می کند (قابلیت ایرپلی Air Play تکنولوژی برای پخش موسیقی یا فیلم مخصوص دستگاه‌های اپل است که از طریق آن می‌توان مثلا از روی آیفون یا آی‌پد فیلم یا موسیقی را روی تلویزیون پخش کرد). این بدین معنی است که سایر برندهای مقرون به صرفه را نیز می توان با صرف هزینه کمتری برای ایجاد قابلیت مالتی‌روم به یکدیگر متصل کرد.

برندهایی که اخیرا AirPlay ۲ را پشتیبانی می کنند عبارتند از: Bang & Olufsen، Bluesound، Bose، Bowers & Wilkins، Definitive Technologies، Denon، Devialet، Dynaudio، Libratone، Marantz، McIntosh، Marshall، Naim، Pioneer، Polk و Sonos.

هنگامی که از هوم‌پاد اپل برا ایجات یک جفت استریو استفاده می شود، این بلندگو از یک ارتباط همتا‌به‌همتای وایرلس هوشمند استفاده می کند تا از پخش همگام و همزمان موسیقی در هر دو بلندگو اطمینان حاصل کند.

هم چنین سیری به طور هوشمند روی یکی از جفت استریوی هوم‌پادها خاموش می شود تا زمانی که با سیستم صحبت می کنید با دو پاسخ یکسان مواجه نشوید.

شرکت اپل برنامه دارد که  کنفرانس سالیانه جهانی توسعه‌دهندگان خود(WWDC ۲۰۱۸) را از تاریخ ۴ ژوئن برگزار کند. در این کنفرانس انتظار می رود سخت افزار و نرم افزارهای بسیار بیشتری معرفی شوند.

شرکت اپل بایستی آخرین نسخه از iOS ۱۲، macOS، tvOS و watchOS را با تعداد زیادی به روز رسانی هیجان انگیز برای کاربران به توسعه دهندگان نشان دهد.

شایعات حاکی از آن است که شرکت اپل ممکن است از یک مک‌بوک جدید با صفحه نمایش رتینا(Retina Display) رونمایی کند که ارزان ترین نوع آن میتواند جایگزین مناسبی برای مک‌بوک ایر(MacBook Air) باشد.

سال گذشته شاهد رونمایی آرکیت(ARKit) اپل بودیم؛ انتظار می رود که امسال نیز نظاره گر دستاوردهای بیشتری در این زمینه باشیم تا توسعه دهندگان از این سیستم برای برنامه های کاربردی بیشتر در دنیای واقعی استفاده کنند.

منبع: express.co.uk

چگونه پدر علم کامپیوتر، الگوهای اسرار آمیز طبیعت را رمز گشایی کرد

پیش از مرگ در سال 1954، آلن تورینگ با استفاده از ریاضیات در تحقیقات خود، بینش هایی را بدست آورد که امروزه در تکنولوژی هایی مانند نمک زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه پدر علم کامپیوتر، الگوهای اسرار آمیز طبیعت را رمز گشایی کرد

آلن تورینگ، پدر علم کامپیوتر

آلن تورینگ پدر علم کامپیوتر

بسیاری از مردم، با نام آلن تورینگ آشنایی دارند. ریاضیدان و منطق دانی که علوم کامپیوتر مدرن را اختراع کرد. او به خاطر رمزگشایی کد انیگمای نازی در جنگ جهانی دوم شناخته می شود و همچنین از او به دلیل خودکشی در راه دفاع از حقوق همجنسگرایان یاد می شود. وی قبل از مرگ، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و محکوم به اعدام شد، اما در نهایت با خوردن سیبی آغشته به سیانید، خودکشی کرد.

او با تمامی عناوین توضیح داده شده در بالا شناخته می شود، اما عده کمی از او به عنوان طبیعت گرایی که الگو های طبیعت را با علم ریاضی توضیح داد، یاد می کنند. حدود نیم قرن پس از انتشار آخرین مقاله اش در سال ۱۹۵۲، شیمیدانان و ریاضیدانان بیولوژیکی از قدرت یافته های تورینگ قدردانی کردند؛ چرا که آخرین یافته های وی، به سوالات این دست از دانشمندان پاسخ داد، برای مثال، علت ظاهر خط گونه گورخرماهی چیست و یا یوزپلنگ ها لکه های روی پوست خود را از کجا آورده اند.

اخیراً و در مقاله ای منتشر شده از سوی مهندسان شیمی در چین، نحوه انجام نمک زدایی آب توسط الگو های معرفی شده تورینگ، توضیح داده شده است. این تکنولوژی برای فراهم آوردن آب آشامیدنی و آبیاری در مناطق خشک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

آلن تورینگ در مقاله سال ۱۹۵۲ خود، به صورت مستقیم در رابطه با تصفیه آب شور و بدست آوردن آب شیرین توضیحی نداده بود. در عوض، او از علم شیمی برای توضیح چگونگی تولید سلول های غیر متمایز از ارگانیسم ها، استفاده کرد.

معلوم نیست که چرا این دانشمند مشهور کامپیوتر، به چنین مسائلی علاقه مند شده است، اما تورینگ به یکی از دوستانش گفته بود که قصد دارد برهان نظم را شکست دهد، ایده ای که می گوید برای وجود الگو های پیچیده در طبیعت، باید چیزی ماورای طبیعت، مانند خدا، آن ها را خلق کرده است.

تورینگ که از کودکی مشتاق نظاره کردن طبیعت بود، متوجه شد که بسیاری از گیاهان، سر نخ هایی دارند که دخالت ریاضی در آن ها را نشان می دهد. برخی از ویژگی های گیاهان مانند سری اعداد فیبوناچی ظهور می کردند. در سری فیبوناچی، هر عدد، از مجموع دو عدد قبلی خود ساخته می شود. برای مثال، درخت گیلاس، ۳۴، ۵۵ و یا ۸۹ گلبرگ داشت.

جاناتان سوینتن، زیست شناس محاسباتی و استاد دانشگاه آکسفورد که در رابطه با کار های اخیر تورینگ و زندگی او تحقیق کرده است، در این رابطه می گوید:

او به هیچ عنوان آتئیست و بی خدا نبود. اما اعتقاد داشت که علم ریاضیات بسیار قدرتمند است و به کمک آن، می توان خیلی از چیز ها را توضیح داد و باید آن ها را امتحان کرد.

تورینگ، این امتحان کردن را عملی کرد.

او توضیحی بر اساس ریاضیات پیدا کرد که به اشکال و ترکیب ها، اجازه ظهور از هیچ را می دهد.

در مدل تورینگ، دو ماده شیمیایی که با نام مورفوژن شناخته می شوند، در فضایی خالی، با یکدیگر تعامل می کنند. دکتر سوینتن در ادامه می گوید:

فرض کنید که دو تا از این ماده ها را در اختیار دارید و یکی از آن ها پوست حیوان را به سیاه و دیگری آن را به سفید تبدیل می کند. اگر این دو را در فضایی خالی مخلوط کنید، آنچه بدست می آورید یک حیوان خاکستری خواهد بود.

اما اگر یکی از این مواد شیمیایی از دیگری سریع تر توزیع و پخش شود، آن گاه هر یک این مواد شیمیایی می تواند در فضای مشخصی متمرکز شود و باعث ایجاد خطوط و یا لکه های سیاه و سفید شود.

این پدیده با نام بی ثباتی تورینگ شناخته می شود و محققان چینی در مقاله جدید خود مشخص کرده اند که این پدیده می تواند نحوه ظهور اشکال را از غشا نمک های تصفیه شده، توضیح دهد.

با ساختن الگو های سه بعدی تورینگ از غشا ها با استفاده از حباب و لوله، محققان قابلیت نفوذ آن ها را افزایش دادند و فیلتر هایی ساختند که می تواند نمک را از آب جدا کند و آب آشامیدنی تحویل دهد.

ژه تَن، فارغ التحصیل دانشگاه ژجیانگ در چین و نویسنده این مقاله، می گوید:

ما می توانیم از یک غشا برای پایان دادن به کار دو یا سه غشا استفاده کنیم.

این به آن معناست که در آینده، عملیات نمک زدایی در ابعاد بزرگ، با هزینه و مصرف انرژی کمتر قابل انجام خواهد بود.

جدا از اولین مقاله، یادداشت های تورینگ، ایده های پیچیده ای را مطرح می کنند که او برای توضیح دادنشان با سختی بسیار مواجه بود. جاناتان داوز، ریاضیدان در دانشگاه باث و محقق در رابطه با آخرین یافته های تورینگ، در وصف این موضوع می گوید:

همه درباره مقاله سال ۱۹۵۲ می دانند اما این پایان داستان نیست. این مقاله عمق تفکر آلن تورینگ را نشان نمی دهد.

به نظر، تورینگ به دنبال یافتن مکانیسمی برای خلق اشکال بوده است – برای مثال، چگونه افکار و آگاهی به صورت خودکار پدیدار می شود و یا چگونه دانه های گل آفتابگردان به شکلی منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. تورینگ قبل از کامل کردن این ایده های خود، فوت کرد و موفق به انتشار آن ها نشد. دکتر داوز می گوید:

امیدوار هستم که به خاطر آلن تورینگ، قدردان خلاقیت و تنوع در پایه و اساس علم باشیم. ما نیاز به افرادی داریم که کنجکاوی آن ها را کنترل می کند و همچنین به افرادی نیاز داریم که ایده های ساده و پایه ای علوم را به تکنولوژی هایی کارآمد تبدیل کنند.

منبع: Nytimes.com

 

اولین خانواده ساکن در خانه ساخته شده با پرینتر سه بعدی

به نقل از "بی بی سی"، یک خانواده فرانسوی، به عنوان اولین خانواده در جهان، به خانه ای که به وسیله پرینتر سه بعدی ساخته شده است نقل مکان کردند. ساخت خانه با این روش سریع تر و ارزان تر است. آیا این پدیده منجر به تحولی در صنعت ساختمان سازی خواهد شد؟

 اولین خانواده ساکن در خانه ساخته شده با پرینتر سه بعدی

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

وجود دیوارهای منحنی در این خانه باعث می شوند که اثر رطوبت کاهش یابد، همچنین کنترل های دیجیتال برای افراد ناتوان یکی دیگر از امتیازات این خانه است. پرینت گرفتن این خانه ۵۴ ساعت طول می کشد(به علاوه ۴ ماه زمان برای نصب درها،‌ پنجره ها و ساخت بام) هزینه ساخت معادل ۱۷۸۰۰۰ پوند است که ۲۰ درصد ارزانتر از حالتی است که از مصالح سنتی استفاده می شود. البته تیم سازنده معتقدند که این بار می توانند چنین خانه ای را در عرض تنها ۳۳ ساعت بسازند.

این خانه که برای یک خانواده ۵ نفره ساخته شده، ۹۵ متر مربع( ۱۰۲۲ فوت مربع) مساحت دارد، ۴ اتاق خواب داشته و یک فضای بزرگ در قسمت مرکزی دارد.

فرانکی تریچت، مشاور تکنولوژی و نوآوری می گوید:

هدف این پروژه این است که ببینیم آیا می توان تحولی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کرد و از این تکنولوژی در ساختن اماکن دیگر به خصوص سالن های ورزشی استفاده کرد. حدود ۲۰۰۰ سال است که تغییری در مبنای ساختمان سازی رخ نداده است. ما می خواهیم این فرایند را به کلی متحول کنیم.

مالکان این خانه خود را بسیار خوش شانس می دانند که صاحب اولین خانه در جهان هستند که با پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

روند کار چگونه است؟

خانه در یک استودیو، توسط گروهی از آرشیتکت ها و دانشمندان طراحی می شود و سپس در یک پرینتر سه بعدی برنامه نویسی می شود. بعد پرینتر به محلی که قرار است خانه در آن ساخته شود آورده می شود. پرینتر با پرینت کردن لایه ها از زمین به سمت بالا کار می کند هر دیوار از دو لایه عایق پلی اورتان تشکیل شده و فضای بین این دو لایه از سیمان پر شده است. در نتیجه دیوار حاصل ضخیم، عایق و مقاوم است. در مرحله بعد پنجره ها ، درها و بام تنظیم می شوند و کار تمام می شود.

بنوئیت فورت، مدیر پروژه در دانشگاه نانت معتقد است که طی ۵ سال هزینه ساخت چنین خانه هایی تا ۲۵ درصد و طی ۱۰ تا ۱۵ سال، هزینه تا ۴۰ درصد کاهش می یابد. پرینت کردن به مهندسان اجازه می دهد که خلاق تر باشند. مثلا استفاده از دیوارهای منحنی باعث حفاظت بیشتر از درختان و نیز گردش هوای بیشتر، کاهش رطوبت و بهبود مقاومت گرمایی می شود. یکی دیگر از ویژگی های برجسته این خانه ها این است که دوستدار محیط زیست هستند.

در حال حاضر آقای فورت مشغول برنامه ریزی برای ساخت ۱۸ خانه با پرینتر سه بعدی در شمال پاریس است. همچنین ساختن یک ساختمان تجاری ۷۰۰ مترمربعی نیز از پروژه های اوست. 

منبع: bbc.co.uk

تکنولوژی تراشه‌های فیلم در رایانه‌های آینده‌ی اپل مورداستفاده قرار خواهد گرفت

شایعاتی وجود دارد که مجموعه‌ی جدیدی از رایانه‌های اپل با یک تراشه‌ جدید در دسترس قرار خواهند گرفت که قادر هستند رمزگشایی ویدیو را بخوبی رمزگذاری آن به همراه آزادسازی پردازشگر اصلی برای کنترل بقیه‌ی بخش‌های رایانه انجام دهد. 

تکنولوژی تراشه‌های فیلم در رایانه‌های آینده‌ی اپل مورداستفاده قرار خواهد گرفت

کمپانی اپل از ساخت تراشه‌های جدید خبر داد

کمپانی اپل از ساخت تراشه‌های جدید خبر داد.

بسیاری از شرکت‌ها مانند توشیبا، در حال حاضر از تراشه‌های اختصاصی ویدیو استفاده می‌کنند و این مسئله‌ی جدیدی برای آن‌ها محسوب نمی‌شود.

توشیبا از این تکنولوژی در لپ‌تاپ‌های خود در قالب پردازش گر HD ۴ هسته‌ای استفاده می‌کند. علاوه بر ۴ پردازنده‌ی ۱۲۸ بیتی SIMD RISC، کد کننده‌های باکیفیت بالای H.۲۶۴ و MPG۲ در این ۴ پردازنده وجود دارند که به‌صورت موازی با CPU دستگاه فعالیت می‌کنند. بااین‌حال طبق اظهارات اپل، این شرکت از یک پردازنده‌ی H.۲۶۴ مشتق شده از NTT DoCoMo استفاده می‌کند که اولین بار توسط این شرکت ساخته‌شده است. تراشه‌ی جدید برای کاهش زمان لازم جهت ویرایش ویدیوهای HD مفید خواهد بود و همچنین از پردازش ویدیوهای زنده‌ی HD روی وب پشتیبانی خواهد کرد.

منبع: cooltechworld.com


بستن