تلفن هوشمند 5G سامسونگ روانه بازار خواهد شد

در حال حاضر شرکت سامسونگ نقش مهمی را در پیشرفت تکنولوژی 5G ایفا می کند. سامسونگ در حال توسعه راه حل های End-to-End است که باعث می شود اپراتورهای تلفن همراه در اوایل سال آینده به شبکه های 5G انتقال یابند. این شرکت در نهایت تلفن های هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های 5G سازگار باشند. یکی از اپراتورهای مخابراتی بزرگ فاش کرده است که تلفن هوشمند 5G سامسونگ در آینده نه چندان دور تولید خواهد شد.

تلفن هوشمند 5G سامسونگ روانه بازار خواهد شد

شرکت سامسونگ بزودی تلفن هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های ۵G سازگار باشد

شرکت سامسونگ بزودی تلفن هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های ۵G سازگار باشد

تلفن هوشمند ۵G سامسونگ

پارک هیو جین، مدیر ارشد فناوری شرکت SK Telecom فاش کرد، سامسونگ پیشرفت های چشمگیری در فناوری های ۵G اش داشته و احتمالا در آینده ای نه چندان دور یک گوشی هوشمند ۵G تولید خواهد کرد. او طی گفت و گویی که با روزنامه نگاران در کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۸ که در شهر بارسلونا برگزار شد، این خبر را رسانه ای کرد.

او گفت:

”البته هنوز سامسونگ تولید دستگاه هوشمند ۵G خود را آغاز نکرده است.“

این خبر او به دنبال بیانیه اخیر شرکت هواوی درباره رونمایی از اولین چیپست ۵G است که مطابق آن، این شرکت در نیمه دوم سال جاری میلادی، از یک گوشی هوشمند ۵G رونمایی خواهد کرد.

پارک گفت:

”شرکت هواوی در فناوری های خود دارد پیشرفت می کند ... هر چند شرکت سامسونگ ترجیح می دهد زیاد در این باره صحبت نکند، اما مقدمات زیادی را برای پیشرفت انجام داده است.“

او جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نداد.

اخیرا شرکت سامسونگ در همکاری با کمپانی ورایزن(Verizon) یک تماس ویدیویی تحت ۵G را در یک رویداد ورزشی بزرگ در ایالات متحده، برقرار کرده است. آن ها این کار را با یک نمونه اولیه ای از تبلت ۵G انجام دادند که ظرفیت کارکرد با سرعت های چند گیگابیتی ۵G و پشتیبانی داده ها بین ۴G LTE و ۵G برای اتصال یکپارچه را دارد.

 

این شرکت قبلا نمونه اولیه مودم ۵G را پشت درهای بسته برای شرکت های دیگر در CES ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته بود. پیش بینی می شود سرعت نامی این مودم تا ۵ گیگابیت بر ثانیه بوده و در عین حال با شبکه های LTE ۴G، ۳G و ۲G سازگار باشد.

جانشین گلکسی S۹، که به ادعای برخی نام آن گلکسی S۱۰ خواهد بود، به احتمال قریب به یقین اولین تلفن همراه هوشمند شرکت سامسونگ است که از تکنولوژی ۵G برخوردار خواهد بود. به هر حال انتظار می رود این شرکت چنین پیشرفت تکنولوژیک عظیمی را در قالب یک دستگاه هوشمند پرچم دار معرفی کند.

منبع: sammobile.com

کاهش ارزش سهام تسلا و نزدیک شدن قیمت آن به قبل از توئیت ایلان ماسک

پس از آشفتگی دو روزه، ارزش سهام تسلا به سطح سابق خود قبل از توئیت ایلان ماسک مدیر عامل این شرکت نزدیک شد. او در توئیت روز سه شنبه خود گفته بود که ممکن است شرکت را به بخش خصوصی واگذار کند. در پایان روز پنجشنبه ارزش سهام تسلا 5 درصد کاهش داشت.

کاهش ارزش سهام تسلا و نزدیک شدن قیمت آن به قبل از توئیت ایلان ماسک

ایلان ماسک در توئیت خود در روز سه شنبه گفته بود که ممکن است شرکت را به بخش خصوصی واگذار کند

ایلان ماسک در توئیت خود در روز سه شنبه گفته بود که ممکن است شرکت را به بخش خصوصی واگذار کند

این موضوع به این معنی است که شرکت تقریبا تمامی ارزش سهامی که پس از توئیت آقای ماسک به دست آورده بود را از دوباره از دست داد. او در توئیت خود تایید کرده بود که سهام شرکت را با قیمت هر سهم ۴۲۰ دلار به فروش خواهد رساند.

قبل از این توئیت و در پایان روز دوشنبه، قیمت هر سهم شرکت تسلا ۳۴۱.۹۹ دلار بود و پس از دو روز آشفتگی در قیمت ۳۵۲.۴۵ ثابت ماند.

این بازگشت قیمت نشان می دهد که در حال حاضر بازار به فروش سهام شرکت اطمینان ندارد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در روزچهارشنبه، کمیسیون اوراق بهادار و بورس یک تحقیق بر روی کلمات و روش علنی کردن این معامله توسط آقای ماسک در مورد این معامله احتمالی را با اشاره به برخی مطلعین آغاز کرده است.

 

ایلان ماسک مدتهاست که در یک مبارزه عمومی با فروشندگان کوچک سهام قرار دارد. این جهش قیمت سهام تسلا، هرچند کوتاه مدت، ممکن است برخی از آن ها را با این احتمال که موقعیت خود را از دست بدهند تنبیه کرده باشد. فروشندگان خرد با قرض کردن سهام و فروش سریع آنها، حدس می زدند که قیمت سهام کاهش خواهد یافت. سود آن ها در شرایطی است که سهام را با قیمت پایین تر بازخرید کنند. ولی آنها در عوض با افزایش قیمت متحمل ضررهای نجومی شدند.

مارک اشپیگل، مدیر نمونه کارگزاری که شرکایش یک میلیون دلار روی سقوط سهام تسلا سرمایه گذاری کرده بودند، گفته که این آشفتگی احتمالا به ضرر کارگزاران خرد و همچنین کسانی که روی افزایش بهای سهام تسلا سرمایه گذاری کرده بودند شده است.

او در روز پنجشنبه گفت:

اگر این توئیت غلط باشد، مسئولیت آن میلیاردها دلار خواهد بود.

آقای ماسک اما اعلام کرده که او در مورد این پیشنهاد کاملا جدی بوده است و آن را توسط ایمیل به کارکنان خود اعلام کرده است. مدیران تسلا نیز در بیانیه ای در روز چهارشنبه اعلام کرده اند که در حال بررسی این موضوع هستند.

منبع: abcnews.go.com

تغییرات نامساعد آب و هوا به دلیل دی اکسید کربن آزاد شده از خاک گرم

گرم شدن خاک می‌تواند منجر به افزایش دی اکسید کربن موجود در هوا شود. یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که حتی خاک زمین می‌تواند منجر به تغییرات منفی  آب و هوایی شود. 

تغییرات نامساعد آب و هوا به دلیل دی اکسید کربن آزاد شده از خاک گرم

این تصویر که  ۳ مه ۲۰۱۸ توسط بنیامین بوند لامبرتی تهیه شده است، دستگاه اندازه‌گیری مقدار دی اکسید کربن انتشار داده شده از خاک در هوا را در مرکز تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونین در نزدیکی اج واتر نشان می‌دهد

این تصویر که  ۳ مه ۲۰۱۸ توسط بنیامین بوند لامبرتی تهیه شده است، دستگاه اندازه‌گیری مقدار دی اکسید کربن انتشار داده شده از خاک در هوا را در مرکز تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونین در نزدیکی اج واتر نشان می‌دهد

مشاهدات حاکی از آن است که با افزایش درجه حرارت، میزان فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها در خاک بیشتر می‌شود. طبق تحقیق منتشر شده در مجله طبیعت در روز چهارشنبه اول اوت ۲۰۱۸، این میکروب‌های توربوشارژ، از برگ‌ها و گیاهان مرده تغذیه می‌کنند و منجر به افزایش حرارت خاک و انتشار دی اکسید کربن بیشتر در هوا می‌شوند.

گیاهان، مقدار زیادی دی اکسیدکربن جذب کرده و آن را به داخل خاک پمپاژ می‌کنند که این کربن معمولا صدها یا هزاران سال همانجا باقی می‌ماند.

تحقیقات در سراسر جهان حاکی از آن است که با افزایش درجه حرارت، باکتری‌ها و قارچ‌های درون خاک فعال‌تر می‌شوند. بر اساس مطالعه‌ای که در روز چهارشنبه در مجله طبیعت منتشر شد، این میکروب‌های توربو شارژ از برگ‌ها و گیاهان مرده تغذیه می‌کنند و منجر به افزایش حرارت و انتشار دی اکسید کربن بیشتری در هوا می‌شوند. دانشمندان این امر را چرخه معیوب گرم شدن می‌دانند. سوختن زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی باعث گرم شدن خاک و هوا می‌شود.

جری ملیلو از آزمایشگاه زیست‌شناسی دریایی ماساچوست، معتقد است که این چرخه کنترل نشده، تغییرات آب و هوایی را به سرعت تشدید می‌کند.

محققان دریافتند که از سال ۱۹۹۱، مقدار دی اکسیدکربن مربوط به فعالیت میکروب‌ها، نسبت به سایر عوامل انتشار کربن، افزایش چشمگیری داشته است. آن ها با خواندن حسگرهای آنالیز شده، اندازه‌گیری‌های خاک، داده‌های رشد گیاهان و مشاهدات ماهواره ای، مطالعه‌ای جامع را در مورد تغییرات آب و هوایی ناشی از خاک ترتیب داده‌اند. 

بن باند لامبرتی، پژوهشگر ارشد آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام گفت:

جهان، حقیقتا از این قضیه تاثیر پذیرفته است. این امر همانند اثر انگشت تغییر آب و هوا است.

به طور کلی، خاک نسبت به عوامل انسانی، حدود ۹ برابر کربن بیشتری را انتشار می‌دهد اما این بخشی از چرخه طبیعت است که مقدار دی اکسیدکربن انتشار داده شده در هوا تقریبا برابر با دی اکسید کربن گرفته شده توسط اقیانوس‌ها و گیاهان باشد. سوخت‌های فسیلی با ایجاد کربن بیشتر، جو را از حالت تعادل خارج می‌کنند. باند لامبرتی معتقد است که:

خاک گرم شده، کربن بیشتری را در هوا انتشار می‌دهد و این امر آسیب بسیاری را متوجه چرخه طبیعی می‌کند.

دانشمندان معتقدند که جهان همچنان گرم خواهد شد و خاک همچنان دی اکسیدکربن بیشتری را منتشر خواهد کرد.

راتان لال از دانشگاه ایالتی اوهایو گفت:

 ما واقعا در معرض خطر قرار داریم.

وی افزود که تکنیک‌های مناسب حفاظت از خاک مانند اجتناب از شخم زدن، اجتناب برداشت از بی‌موقع محصول و اجتناب از باقی گذاشتن محصول قابل برداشت بر روی زمین می‌تواند به نگه‌داشته شدن بیشتر کربن در خاک کمک کند.

منبع: abcnews.com

چگونه در گلکسی ‏S9‎ سامسونگ، اسکرین شات بگیریم؟!

در گوشی سامسونگ مدل گلکسی S9 روش‌های گوناگونی برای اسکرین‌ شات گرفتن از صفحه‌ی کنونی گوشی تلفن همراه شما وجود دارد. شما از چه روشی برای اسکرین‌شات گرفتن در سامسونگ گلکسی S9 استفاده می‌کنید؟

چگونه در گلکسی ‏S9‎ سامسونگ، اسکرین شات بگیریم؟!

گلکسی S۹ گوشی رده بالای سامسونگ

گلکسی S۹ گوشی رده بالای سامسونگ

برای به اشتراک گذاری لحظه‌ای در تلفن هوشمند، شاید اسکرین‌ شات گرفتن امری حیاتی باشد.

خوشبختانه در سامسونگ گلکسی راه‌های گوناگونی برای گرفتن اسکرین‌شات وجود دارد تا بتوان تصاویر را ذخیره کرد.

این گوشی تلفن همراه هوشمند روش‌هایی هم برای ثبت یک صفحه از بالا تا پایین(به اصطلاح اسکرول کردن) به همراه قابلیت ویرایش تصویر برای پست‌های شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌دهد.

چهار روش کلی برای گرفتن اسکرین شات در گلکسی وجود دارد که همه‌ی آنها در ادامه شرح داده خواهد شد.

چگونه در گلکسی اسکرین‌شات بگیریم؟

بسیار آسان است تا در اسکرین‌شات بگیریم و کاربران از چند روش برای انجام آن استفاده می‌کنند.

  • فشار دادن همزمان دو کلید

بهترین راه برای گرفتن اسکرین‌شات در گلکسی  فشار دادن و نگه داشتن کلید کم کردن صدا و فشار دادن همزمان کلید پاور روی گوشی است.

مشابه آیفون، شما می‌توانید کلید کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید و سریع کلید پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا از هرچه که از هر‌آنچه روی صفحه‌ی نمایشگر گوشی‌تان است اسکرین‌شات بگیرید.

گلکسی S۹: سامسونگ گلکسی S۹: اسکرین شات گرفتن در گلکسی S۹ و تلفن همراه شما

گلکسی : سامسونگ گلکسی : اسکرین شات گرفتن در گلکسی و تلفن همراه شما

وقتی که صفحه می‌رود گزینه‌های ویرایش قابل مشاهده می‌شود متوجه خواهید شد که اسکرین‌شات گرفته شده‌است.

شما می‌توایند با کشیدن و برش دادن اسکرین‌شات آن را ویرایش کرده و یا در شبکه‌های اجتماعی و یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این تصویر در بخش نوتیفیکیشن‌ها نیز ظاهر خواهد شد و شما می‌توانید آن را برای جای دیگری ویرایش کرده و یا در گالری عکس‌ها برای بعد ذخیره‌اش کنید.

 

  • استفاده از حرکت دست

شما می‌توانید با استفاده از حرکات دست در اسکرین‌شات ثبت کنید.

ابتدا بایستی به منو تنظیمات گوشی بروید و وارد گزینه‌ی ویژگی‌های پیشرفته شوید سپس گزینه‌ی مربوطه را فعال کنید.

(Setting->Advanced Features->Palm swipe)

برای اینکه اسکرین‌شات بگیرید کافی است تا لبه‌ی دست شما روی لبه‌ی نمایشگر قرار داشته باشد و آن را به صورت افقی روی نمایشگر بکشید.

گزینه‌ی ذخیره‌ی اسکرین‌ شات در قسمت نوتیفیکیشن یا گالری عکس‌ها نیز وجود خواهد داشت.

سامسونگ گلکسی S۹ روش‌های گوناگونی برای گرفتن اسکرین‌شات و ذخیره‌ی تصاویر دارد

سامسونگ گلکسی روش‌های گوناگونی برای گرفتن اسکرین‌شات و ذخیره‌ی تصاویر دارد

این گزینه را انتخاب کنید و سپس از بالا تا پایین هر قسمتی از محتوا که می‌خواهید در گالری ذخیره کنید حرکت کنید.

  • اسکرین‌شات صفحه از بالا تا پایین

اگر می‌خواهید یک رشته‌ی طولانی از متون را ذخیره کنید، می‌توانید از تمام محتوای موردنظر یک اسکرین‌شات از بالا تا انتها بگیرید.

مثلا، یک مقاله‌ی طولانی آنلاین یا یک رشته‌ی طولانی در توییتر یا یادداشت‌های شما می‌توانند درکنار هم در قالب یک اسکرین‌شات بلند ذخیره شوند.

برای این کار، به آسانی از یکی از دو گزینه‌ی بالا برای گرفتن اسکرین‌ شات استفاده نمایید.

سپش گزینه‌ی Scroll Capture در منو ویرایش قابل مشاهده خواهد بود.

اسکرین‌شات گرفتن در گلکسی S۹ بسیار ساده است

اسکرین‌شات گرفتن در گلکسی بسیار ساده است

  • دستیار صوتی بیکسبی

شما می‌توانید بدون استفاده از دست هنگامی که مشغول انجام کاری هستید اسکرین‌شات بگیرید.

دستیار صوتی بیکسبی با یک فرمان صوتی ساده برای شما اسکرین‌ شات می‌گیرد.

برای فعال کردن دستیار صوتی بیکسبی کافی است تا دکمه‌ی بیکسبی را بزنید و فرمان صوتی «سلام بیکسبی» را برای شروع برنامه دخیره کنید.

سپس تمام کاری که باید انجام دهید آن است تا فرمان «اسکرین‌شات بگیر» را بدهید تا تصویر در گالری ذخیره گردد.

منبع: express.co.uk

عرضه گوشی‌های هوشمند پوکو شرکت شیائومی

پوکو(Poco)، برند زیرمجموعه شیائومی(تولیدکننده گوشی هوشمند چینی)، اعلام کرده است که به زودی تلفن هوشمند خود را که به احتمال زیاد پوکوفون اف 1 نامیده می‌شود، وارد بازار هند خواهد کرد.

عرضه گوشی‌های هوشمند پوکو شرکت شیائومی

پوکو، گوشی هوشمندش را روانه بازار هند می‌کند

پوکو، گوشی هوشمندش را روانه بازار هند می‌کند

 انتظار می‌رود که برند پوکو، یک محصول لمسی جدید در رده گوشی‌های بودجه‌ای و متوسط را به نمونه کارهای شیائومی بیفزاید.

مانو کومار جین، مدیر عامل شرکت شیائومی در هند، اخیرا در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت که این شرکت در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند برتر است که جزو نمونه کارهای فعلی شرکت نیست، بلکه پیشنهاد جدیدی است که برای مصرف‌کنندگان هند طراحی شده است.

گفته می‌شود که این گوشی ظاهرا مشخصات و امکانات پیشرفته‌ای دارد. با این حال، همانطور که جین اعلام کرد، این گوشی هوشمند برای توده مردم طراحی شده و بنابراین از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

جی مانی، مدیر محصول در شرکت شیائومی که از جمله عوامل پشت پرده پوکو نیز به شمار می‌آید، اخیرا در یک توییت، اطلاعات دقیقی درباره این برند جدید منتشر کرده است. به گفته مانی، پوکو پروژه‌ای است که با پشتیبانی تیم شیائومی برای ساخت گوشی‌های هوشمند قدرتمند آغاز شده است. این پروژه می‌تواند محصولات برتری ایجاد کند و از منابع شیائومی نظیر زنجیره تامین، عملیات و زیرساخت‌های خدمات برای ارائه محصول نهایی استفاده کند.

وی افزود:

سرعت نوآوری در صنعت گوشی‌های هوشمند کاهش یافته است، اما در عین حال هزینه آنها در فروشگاه‌های گوشی‌های هوشمند در حال افزایش است و در حال حاضر قیمت ۱۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشته‌اند. ما تلاش می‌کنیم که در رابطه با این روند، محصولی را عرضه کنیم.

توییت مانی بیشتر در مورد برند بود و جزئیات خاصی در مورد اولین گوشی هوشمند برتر هندی نداشت. با این حال، توییت دیگری از پوکو، تایید کرد که گوشی هوشمند از چیپ ست کوالکام، نظیر اسنپدراگون ۸۴۵ برخوردار است. سایر جزئیات مانند دوربین، باتری، صفحه نمایش، رم، ذخیره‌سازی و قیمت همچنان ناگفته مانده است. 

پوکو فون اف ۱، بر اساس اطلاعاتی که پورتال تکنولوژی آنلاین مای اسمارت پرایس به اشتراک گذاشته است، دارای یک صفحه نمایش فول اچ دی ۵.۹۹ اینچی، باتری ۴۰۰۰ مگا هرتزی، دو دورین عقب ۱۲ مگاپیکسلی و ۵ مگاپیکسلی، یک دوربین سلفی ۲۰ مگا پیکسلی و یک حسگر اثر انگشت در پشت گوشی است.

 انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند دارای ۳ نوع تنظیمات ذخیره‌سازی به صورت ۶ گیگابایت رم + ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی، ۶ گیگابایت رم + ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و ۸ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی باشد. همانطور که گزارش شده است این گوشی در چهار رنگ قرمز، خاکستری، آبی و گرادیان و کولار(زرد الیافی) ارائه شده است. در مورد قیمت و زمان عرضه، به نظر می‌رسد که گوشی هوشمند در حدود ۳۴،۰۰۰ روپیه(۴۸۵ دلار) قیمت‌گذاری شود و در تاریخ ۳۰ سپتامبر عرضه شود.

منبع: business-standard.com

مقایسه آیفون ایکس با گلکسی نوت 9 و نتایج شگفت انگیز آن

اخیرا تست مقایسه سرعت آیفون ایکس با محصولات جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت 9 توسط "تامز گاید" صورت گرفته است.

مقایسه آیفون ایکس با گلکسی نوت 9 و نتایج شگفت انگیز آن

تست سرعت آیفون ایکس و گلکسی نوت ۹

تست سرعت آیفون ایکس و گلکسی نوت ۹ 

گیک بنچ یک اپلیکیشن معیار سنجی است که به‌طور گسترده‌ای برای تست قابلیت‌های سخت افزاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. درواقع این اپلیکیشن میزان سرعت و نحوه عملکرد یک سخت افزار را اندازه گیری می‌کند. البته تمام اعدادی که توسط این اپلیکیشن فراهم می‌شوند قطعی نیستند اما با این حال برای مقایسه گلکسی نوت ۹ با حافظه ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگ، از آیفون ایکس استفاده شد.

امتیازی که توسط گیک بنچ به گلکسی نوت داده شد، ۸۸۷۸ بود که این رقم بالاتر از امتیاز گلکسی اس ۹(۸۲۹۵) و گلکسی نوت ۸ اس(۶۵۶۴) است. امتیاز آیفون ۱۰۳۵۷ در نظر گرفته‌شد.

در مرحله بعد تامز گاید با استفاده از ۳DMark Slingshot Extreme به مقایسه قابلیت‌های گرافیکی این دو گوشی پرداخت. این نرم افزار هم مانند گیک بنچ به عملکرد هر دستگاه امتیاز جداگانه‌ای می‌دهد. در این مقایسه هم امتیاز آیفون ۴۹۹۴ و امتیاز سامسونگ ۴۶۳۹ شد.

مقایسه محدوده رنگ این دو گوشی نتایج زیر را به‌دنبال داشت:

نوت ۹ معادل ۲۲۴ و آیفون ایکس معادل ۱۲۸.۶!

این ارقام نشان می‌دهند که وضوح صفحه نوت ۹ به مراتب بیشتر از آیفون است. شرکت سامسونگ گوشی هوشمند گلکسی نوت ۹ خود را روز پنج‌شنبه عرضه کرد. طراحی این گوشی بسیار شبیه نوت ۸ است و دارای سیستم دوربین جدید، ظرفیت باطری بیشتر و پردازنده سریع‌تری است.

منبع: express.co.uk


>