گوش به زنگگوش به زنگ

تلفن هوشمند 5G سامسونگ روانه بازار خواهد شد


در حال حاضر شرکت سامسونگ نقش مهمی را در پیشرفت تکنولوژی 5G ایفا می کند. سامسونگ در حال توسعه راه حل های End-to-End است که باعث می شود اپراتورهای تلفن همراه در اوایل سال آینده به شبکه های 5G انتقال یابند. این شرکت در نهایت تلفن های هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های 5G سازگار باشند. یکی از اپراتورهای مخابراتی بزرگ فاش کرده است که تلفن هوشمند 5G سامسونگ در آینده نه چندان دور تولید خواهد شد.

شرکت سامسونگ بزودی تلفن هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های ۵G سازگار باشد

شرکت سامسونگ بزودی تلفن هوشمندی را روانه بازار خواهد کرد که با شبکه های ۵G سازگار باشد

تلفن هوشمند ۵G سامسونگ

پارک هیو جین، مدیر ارشد فناوری شرکت SK Telecom فاش کرد، سامسونگ پیشرفت های چشمگیری در فناوری های ۵G اش داشته و احتمالا در آینده ای نه چندان دور یک گوشی هوشمند ۵G تولید خواهد کرد. او طی گفت و گویی که با روزنامه نگاران در کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۸ که در شهر بارسلونا برگزار شد، این خبر را رسانه ای کرد.

او گفت:

”البته هنوز سامسونگ تولید دستگاه هوشمند ۵G خود را آغاز نکرده است.“

این خبر او به دنبال بیانیه اخیر شرکت هواوی درباره رونمایی از اولین چیپست ۵G است که مطابق آن، این شرکت در نیمه دوم سال جاری میلادی، از یک گوشی هوشمند ۵G رونمایی خواهد کرد.

پارک گفت:

”شرکت هواوی در فناوری های خود دارد پیشرفت می کند ... هر چند شرکت سامسونگ ترجیح می دهد زیاد در این باره صحبت نکند، اما مقدمات زیادی را برای پیشرفت انجام داده است.“

او جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نداد.

اخیرا شرکت سامسونگ در همکاری با کمپانی ورایزن(Verizon) یک تماس ویدیویی تحت ۵G را در یک رویداد ورزشی بزرگ در ایالات متحده، برقرار کرده است. آن ها این کار را با یک نمونه اولیه ای از تبلت ۵G انجام دادند که ظرفیت کارکرد با سرعت های چند گیگابیتی ۵G و پشتیبانی داده ها بین ۴G LTE و ۵G برای اتصال یکپارچه را دارد.

 

این شرکت قبلا نمونه اولیه مودم ۵G را پشت درهای بسته برای شرکت های دیگر در CES ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته بود. پیش بینی می شود سرعت نامی این مودم تا ۵ گیگابیت بر ثانیه بوده و در عین حال با شبکه های LTE ۴G، ۳G و ۲G سازگار باشد.

جانشین گلکسی S۹، که به ادعای برخی نام آن گلکسی S۱۰ خواهد بود، به احتمال قریب به یقین اولین تلفن همراه هوشمند شرکت سامسونگ است که از تکنولوژی ۵G برخوردار خواهد بود. به هر حال انتظار می رود این شرکت چنین پیشرفت تکنولوژیک عظیمی را در قالب یک دستگاه هوشمند پرچم دار معرفی کند.

منبع: sammobile.com