گوش به زنگگوش به زنگ

پرفروش ترین برندهای تلفن هوشمند در سه ماهه سوم سال 2017


بسیاری از مردم بر این باورند که اکثر سازندگان تلفن هوشمند از فروش محصولات خود سود زیادی نمی کنند. از نظر آن ها دو شرکت بزرگ در دنیا هستند که همواره فروش تضمین شده ای دارند. حدس زدن نام این دو شرکت به هیچ وجه کار سختی نیست: اپل و سامسونگ.

سامسونگ یکی از پرفروش ترین برندهای دنیا.jpg

سامسونگ یکی از پرفروش ترین برندهای دنیا

طبیعتا این باور متعلق به افرادیست که نسبت به تلفن های هوشمند آیفون و سری گلکسی تعصب دارند. اما آمار کاملا گویای چیز دیگریست. امروز گارتنر تعداد تلفن های همراه هوشمند فروخته شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی را منتشر کرد. اگرچه سامسونگ و اپل همچنان در صدر این فهرست هستند اما موقعیت برند های دیگر دستخوش تغییرات شدیدی شده است.

در ادامه با دیگر برندهای برتر تلفن هوشمند از نظر میزان فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ آشنا میشویم:

بنابر گزارش گارتنر، تعداد فروش جهانی تلفن های هوشمند به مرز ۳۸۳ میلیون دستگاه رسیده است. این عدد حدود ۳ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است. سامسونگ، اپل، هواوی، اوپو و شیائومی پنج برند برتر پرفروش تلفن هوشمند در دنیا هستند.

سامسونگ، اپل، هوآوی، اوپو و شیائومی پنج برند برتر تلفن هوشمند از نظر میزان فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷.jpg

سامسونگ، اپل، هوآوی، اوپو و شیائومی پنج برند برتر تلفن هوشمند از نظر میزان فروش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷

فروش سامسونگ در سه ماهه سوم سال  به ۸۵.۶ میلیون دستگاه رسیده که سهم ۲۲.۳ درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است. این میزان در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۳ درصد افزایش داشته. اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ مجموعا ۴۵.۴ میلیون دستگاه را به فروش رساند. اما افزایش آن در سال گذشته فقط ۰.۳? است. میان دیگر سازندگان در این لیست، هوآوی ۳۶.۵ میلیون دستگاه فروخت، اوپو ۲۹.۴ میلیون دستگاه را به فروش رساند و شیائومی نیز به تعداد فروش ۲۶.۹ میلیون دستگاه دست یافت.

اگر چه تمام سازندگان تلفن های هوشمند فروش قابل توجهی داشتند، اما جالب ترین نکته مربوط به میزان فروش شیائومی است. شیائومی تنها شرکتی در طول تاریخ است که توانسته پس از تحمل شکست مجددا به بازار رقابت بازگردد. به همین دلیل شاخص رشد سال گذشته این شرکت با امتیازات شرکت سامسونگ برابر می باشد.

شیائومی تنها شرکتی در طول تاریخ است که توانسته پس از  تحمل شکست مجددا به بازار رقابت بازگردد.jpg

شیائومی تنها شرکتی در طول تاریخ است که توانسته پس از  تحمل شکست مجددا به بازار رقابت بازگردد

منبع: gizchina.com