گوش به زنگگوش به زنگ

اندروید p دارای قابلیت «حالت تیره» نخواهد بود!


طبق شایعاتی که در روز جمعه درز کرد، به نظر می رسید شرکت گوگل قصد دارد درخواست های طولانی مدت کاربران برای اضافه کردن پس زمینه حالت تیره(Dark Mode) را بر روی سیستم عامل اندروید اجرایی کند(مانند وان پلاس).

قابلیت حالت تیره باعث می شود چشم کاربر کمتر اذیت شده و در مصرف باتری نیز صرفه جویی شود

قابلیت حالت تیره باعث می شود چشم کاربر کمتر اذیت شده و در مصرف باتری نیز صرفه جویی شود

متأسفانه تیم گوگل طبق گزارش جدیدی توضیح داد که سوء تفاهماتی رخ داده و چنین قابلیتی بزودی در کار نخواهد بود. کاربرانی که پس زمینه های سفارشی را ترجیح می دهند، بدین منظور هنوز به روت کردن تلفن هوشمند خود و ابزارهای دیگر نیاز دارند، اما این بدان معنی نیست که هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نخواهد داد.

به عنوان توضیح این موضوع، چیزی که تیم اندروید در نسخه P(اندروید ۹) خود تغییر خواهد داد، وضعیت جدیدی است که کار توسعه دهندگان را برای انجام تست حالت شب(Night Mode) در اپلیکیشن هایشان ساده تر خواهد کرد(مانند توییتر). البته تا الان هم این امکان انجام این کار وجود داشت، اما در حال حاضر دسترسی به تنظیمات آسان تر شده، به طوری که برنامه های بیشتری می توانند از چنین مزیتی برخوردار شوند. اما در اندروید P خبری از حالت تیره نخواهد بود. با بکارگیری این تغییرات جدید، چشم کاربر کمتر اذیت می شود و حتی در صفحه نمایش های اولد(OLED) به طور بالقوه در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.

منبع: engadget.com