گوش به زنگگوش به زنگ

آغاز سلطه اندروید 8(اوریو)


ماه فوریه فرا رسیده است. می دانید یعنی چه؟! در اوایل این ماه گوگل جدول توزیعی اندرویدهای مختلف را اعلام کرده است. احتمالا می دانید که اندروید اوریو در پایان سال 2017 سهم بسیار ناچیزی در این جدول داشت. اما برای هواداران تلفن های هوشمند اندرویدی، اکنون وقت جشن گرفتن است زیرا اوریو در حال حاضر 1.1? از سهم جدول توزیع اندرویدها را در اختیار دارد و تازه آغاز دوران فراگیر شدنش را آغاز کرده است.

آغاز سلطه اندروید ۸ با نام اوریو

آغاز سلطه اندروید ۸ با نام اوریو

این جدول شامل اندروید ۸.۱ که به تازگی عرضه شده است نیز می شود، بنابراین جذابیت این جدول دو چندان شده است. با این حال، با توجه به اینکه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس(S۸, S۸ Plus) به زودی نسخه پایدار اوریو را دریافت می کنند، انتظار می رود بزودی شاهد افزایش سهم این نسخه از اندروید باشیم. علاوه بر این، تعدادی از دستگاه های پرچمدار دیگر نیز در ماه فوریه به اندروید ۸.۰ ارتقا خواهند یافت. بنابراین از الان به بعد اندروید اوریو شروع به فراگیر شدن خواهد کرد.

در مورد اندروید نوقا، این میزان از ۲۶.۳ درصد به ۲۸.۵ درصد افزایش یافته. این افزایش ۲ درصدی از ماه دسامبر تا الان بوده است. نوقا به همراه اوریو، هر دو به روند افزایشی خود ادامه می دهند، زیرا در حال حاضر دستگاه های بیشتری با اندروید نوقا عرضه می شوند که بزودی با اندروید اوریو به روز رسانی خواهند شد.

 

از طرفی به احتمال زیاد سهم اندروید مارشمالو رو به کاهش خواهد گذاشت. اخیرا سهم مارشمالو از ۲۸.۶? به ۲۸.۱? کاهش یافته. سهم اندروید لالی پاپ نیز که در جدول توزیع اندرویدها در ماه دسامبر ۲۵.۱ درصد بود، از آن زمان تاکنون به ۲۴.۶ درصد کاهش یافته است.

همچنین سهم اندروید کیت کت ۱۲? و سهم اندروید جیلی بین ۵? می باشد. این داده ها، قبل از بازه زمانی هفت روزه ای که به ۸ فوریه ۲۰۱۸ منتهی می شود، جمع آوری شده اند.

جدول توزیع سهم اندرویدهاجدول توزیع سهم اندرویدها

منبع: gizchina.com