پنج ترفند گوگل کروم که باید بدانید

این ترفندهای سریع گوگل کروم باعث می شود که شما به نحو احسن از مرورگر خود استفاده کنید

این نکات و ترفندها را که باعث بهبود تجربه وب گردی شما می شود را بررسی کنید

این نکات و ترفندها را که باعث بهبود تجربه وب گردی شما می شود حتما بررسی کنید

اگر در اداره تنها یک چیز وجود داشته باشد که نتوان بدون آن سر کرد، مرورگر گوگل کروم است. گوگل کروم یکی از پر استفاده ترین مرورگرهای جهان است که سادگی و سهولت استفاده از آن، نقش مهمی در محبوبیت آن ایفا کرده است. با این حال، آیا می دانستید که گوگل کروم چیزی بیش از تنها یک تجربه مرور ارائه می دهد؟ بسیار خب، با ما همراه باشید تا به بررسی پنج ترفند آسان جهت بهینه سازی تجربه وبگردی بپردازیم:

۱) شخصی سازی و مدیریت پروفایل های کروم

ترفند گوگل کروم

یکی از مفیدترین ویژگی های استفاده از کروم این است که شما می توانید پروفایل مخصوص خود را ایجاد کنید تا گوگل کروم بتواند اطلاعاتی از قبیل تاریخچه مرور، علامت گذاری ها و غیره را ذخیره کند. نکته جالب این است که آیا می دانستید که کروم قابلیت ایجاد چندین پروفایل را برای شما فراهم می کند؟ مثلا می توانید یک پروفایل کاری جهت استفاده در اداره ایجاد کنید. بدین ترتیب، کروم اطلاعاتی از قبیل گذرواژه های ذخیره شده و صفحه ورود جداگانه برای هر پروفایل را ذخیره می کند. برای این منظور، به قسمت تنظیمات (settings) رفته و ابتدا گزینه مدیریت کاربرها (manage people) و سپس گزینه اضافه کردن کاربرهای دیگر (add other people) را انتخاب کنید. اکنون می توانید برای اهداف مختلف پروفایل های متفاوتی ایجاد کنید و آنها را به تناسب نیازتان شخصی سازی کنید. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند که از دو یا چندین پروفایل در یک سیستم استفاده کنید.

۲) بازیابی گذرواژه های فراموش شده

ترفندهای کروم

از آنجایی که ما از نرم افزارها و وب سایت های بسیار زیادی استفاده می کنیم، به خاطر آوردن گذرواژه ها می تواند پیچیده باشد. دیر یا زود، بالاخره گذر واژه هایمان را فراموش می کنیم. اما نگران نباشید! با وجود این ترفند در کروم، به راحتی می توانید گذر واژه های فراموش شده خود را بازیابی کنید. بدین منظور، به قسمت تنظیمات بروید و سپس به پایین صفحه رفته و گزینه تنظیمات پیشرفته (advance) را انتخاب کنید. بعد از آن، گزینه مدیریت گذرواژه ها (manage passwords) را انتخاب کنید. در این قسمت با لیستی از گذرواژه ها و اطلاعاتی که به ترتیب الفبا ذخیره شده اند مواجه می شوید. اگر جی میل شما همگام سازی شده باشد گزینه passwords.google.com را انتخاب کنید. بدین صورت قادر خواهید بود که گذرواژه های فراموش شده خود را به راحتی بازیابی کنید

۳) باز کردن مجدد تب های بسته شده

گاهی اتفاق می افتد که ناخواسته همه تب های باز کروم را می بندیم و یا در حین وب گردی خطایی در سیستم رخ می‌ دهد که باعث بسته شدن کروم یا حتی راه اندازی مجدد سیستم می‌گردد. در چنین حالتی به خاطر آوردن همه وب سایت های بسته شده کاری دشوار است. جای نگرانی وجود ندارد! چرا که با ترفند زیر در یک حرکت می توانید همه تب های بسته شده را مجددا باز کنید. دکمه های Ctrl+ shift + R را فشار دهید تا همه تب ها را باز گردانید.

۴) علامت گذاری همه تب ها در یک حرکت

گاهی پیش می آید که می خواهیم وب سایت هایی را که ممکن است در آینده به آنها نیاز پیدا کنیم را علامت گذاری کنیم. به جای علامت گذاری هر وب سایت به طور جداگانه و صرفه جویی در وقت، می توانید از ترفند زیر برای علامت گذاری سایت های مختلف در یک حرکت استفاده کنید. دکمه های Ctrl+ Shift + D فشار داده تا بتوانید چندین سایت را علامت گذاری کنید.

۵) رهایی از دست تبلیغات و پاپ آپ ها (تبلیغات بالاپر)

یکی از آزاردهنده ترین چیزها در حین استفاده از یک مرورگر این است که دائما با تبلیغات و پاپ آپ ها مواجه می شویم. برای خلاص شدن از شر این گونه تبلیغات و پاپ آپ ها به قسمت ابزار بیشتر(more tools) رفته و گزینه افزونه ها (extensions)  را انتخاب کنید. سپس ad-blocker را جستجو کرده و آن را نصب کنید. این افزونه به شما کمک می کند که تا همه تبلیغات و پاپ آپ ها را غیر فعال و مسدود کنید.

منبع: hindustantimes.com

هشدار مایکروسافت درباره خطرات تکنولوژی تشخیص چهره

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت، از احتمال ردیابی، تحقیق و دستگیری کاربران توسط مراجع مربوطه خبر می دهد. به عبارتی دیگر، استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، ممکن است اطلاعات غلطی را در اختیار ماموران قرار دهد که بر اساس آن شخصی بی گناه دچار مشکل شود.

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در گوشی هوشمند آیفون ایکس

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در گوشی هوشمند آیفون ایکس

شرکت مایکروسافت درخواست می کند که برای فناوری تشخیص چهره، قانون های مناسبی توسط قانون گذاران وضع شود تا از هر گونه استفاده نامناسب از آن جلوگیری شود.

شرکت مایکروسافت، طی اعلامیه ای در وبلاگ خبری خود، سخنان و درخواست های برد اسمیت، رئیس این شرکت را در رابطه با تکنولوژی تشخیص ظاهر نوشت:

به نظر می رسد که تلاش برای قانون گذاری مناسب، نسبت به تکنولوژی تشخیص چهره بسیار مهم است. این سیستم احتمال سوءاستفاده زیادی دارد و به همین دلیل باید به آن رسیدگی شود. بدون روشی عاقلانه، مسئولان می توانند با تکیه بر اطلاعات غلط بدست آمده، یک شخص را ردیابی و یا حتی دستگیر کنند.

مایکروسافت اولین شرکت بزرگ فناوری است که در رابطه با خطرات این تکنولوژی اخطار می دهد. فناوری تشخیص چهره می تواند تنها با نشان دادن یک تصویر و یا استفاده از دوربین، عملیاتی را انجام دهد.

در ماه می گروه های آزادی خواه ایالات متحده، از آمازون خواستند تا اطلاعات تشخیص چهره بدست آمده را در اختیار دولت ها قرار ندهد. آن ها باور دارند که این تکنولوژی می تواند به طرز ناعادلانه ای، مهاجرین و رنگین پوستان را در معرض خطر قرار دهد.

اگر چه اسمیت بعضی از استفاده های این تکنولوژی را مثبت  و عمیق و با پتانسیل می داند(مانند پیدا کردن یک کودک گم شده و یا تشخیص هویت یک تروریست)، بعضی دیگر از استفاده های آن نیز می تواند بسیار هوشیارانه و مناسب باشد:

تصور کنید که فروشگاه های یک مجتمع تجاری برای به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر، از سیستم تشخیص چهره استفاده کنند. چنین استفاده ای به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا بدون هیچ پرسشی از مشتریان، از خرید ها و علاقه مندی های آن ها آگاه شوند.

اسمیت باور دارد که نیاز دولت به اقدام برای یک مورد، شرکت های تکنولوژی را از مسئولیت های اخلاقی خود مبرا نمی کند.  

او در این رابطه می گوید:

ما تشخیص داده ایم که یکی از مشکلات بسیار سخت در این مسیر، تمایز بین توسعه تکنولوژی تشخیص چهره و استفاده و پیاده سازی شرکت های دیگر از این تکنولوژی در برنامه ها و ابزار های خودشان است.

اسمیت می گوید که شرکت مایکروسافت، که تاکنون تکنولوژی تشخیص هویت خود را در اختیار چندین کسب و کار قرار داده است، تعدادی درخواست مربوط به مسائل خطرات حقوق بشر را رد کرده است. یکی از سخن گویان شرکت مایکروسافت از ارائه اطلاعات بیشتر در این رابطه خودداری کرد. طبق گفته های آن ها، مایکروسافت برای حفظ ارزش های اخلاقی، موقعیت های مادی مناسبی را از دست داده است.

اسمیت هم چنین از آخرین قرارداد خود با اداره مهاجرت ایالات متحده دفاع کرد و اذعان داشت که در آن پروژه، هیچ گونه تکنولوژی تشخیص چهره ای استفاده نشده است.

منبع: Theguardian.com

اولین خانواده ساکن در خانه ساخته شده با پرینتر سه بعدی

به نقل از "بی بی سی"، یک خانواده فرانسوی، به عنوان اولین خانواده در جهان، به خانه ای که به وسیله پرینتر سه بعدی ساخته شده است نقل مکان کردند. ساخت خانه با این روش سریع تر و ارزان تر است. آیا این پدیده منجر به تحولی در صنعت ساختمان سازی خواهد شد؟

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

وجود دیوارهای منحنی در این خانه باعث می شوند که اثر رطوبت کاهش یابد، همچنین کنترل های دیجیتال برای افراد ناتوان یکی دیگر از امتیازات این خانه است. پرینت گرفتن این خانه ۵۴ ساعت طول می کشد(به علاوه ۴ ماه زمان برای نصب درها،‌ پنجره ها و ساخت بام) هزینه ساخت معادل ۱۷۸۰۰۰ پوند است که ۲۰ درصد ارزانتر از حالتی است که از مصالح سنتی استفاده می شود. البته تیم سازنده معتقدند که این بار می توانند چنین خانه ای را در عرض تنها ۳۳ ساعت بسازند.

این خانه که برای یک خانواده ۵ نفره ساخته شده، ۹۵ متر مربع( ۱۰۲۲ فوت مربع) مساحت دارد، ۴ اتاق خواب داشته و یک فضای بزرگ در قسمت مرکزی دارد.

فرانکی تریچت، مشاور تکنولوژی و نوآوری می گوید:

هدف این پروژه این است که ببینیم آیا می توان تحولی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کرد و از این تکنولوژی در ساختن اماکن دیگر به خصوص سالن های ورزشی استفاده کرد. حدود ۲۰۰۰ سال است که تغییری در مبنای ساختمان سازی رخ نداده است. ما می خواهیم این فرایند را به کلی متحول کنیم.

مالکان این خانه خود را بسیار خوش شانس می دانند که صاحب اولین خانه در جهان هستند که با پرینتر سه بعدی ساخته شده است.

روند کار چگونه است؟

خانه در یک استودیو، توسط گروهی از آرشیتکت ها و دانشمندان طراحی می شود و سپس در یک پرینتر سه بعدی برنامه نویسی می شود. بعد پرینتر به محلی که قرار است خانه در آن ساخته شود آورده می شود. پرینتر با پرینت کردن لایه ها از زمین به سمت بالا کار می کند هر دیوار از دو لایه عایق پلی اورتان تشکیل شده و فضای بین این دو لایه از سیمان پر شده است. در نتیجه دیوار حاصل ضخیم، عایق و مقاوم است. در مرحله بعد پنجره ها ، درها و بام تنظیم می شوند و کار تمام می شود.

بنوئیت فورت، مدیر پروژه در دانشگاه نانت معتقد است که طی ۵ سال هزینه ساخت چنین خانه هایی تا ۲۵ درصد و طی ۱۰ تا ۱۵ سال، هزینه تا ۴۰ درصد کاهش می یابد. پرینت کردن به مهندسان اجازه می دهد که خلاق تر باشند. مثلا استفاده از دیوارهای منحنی باعث حفاظت بیشتر از درختان و نیز گردش هوای بیشتر، کاهش رطوبت و بهبود مقاومت گرمایی می شود. یکی دیگر از ویژگی های برجسته این خانه ها این است که دوستدار محیط زیست هستند.

در حال حاضر آقای فورت مشغول برنامه ریزی برای ساخت ۱۸ خانه با پرینتر سه بعدی در شمال پاریس است. همچنین ساختن یک ساختمان تجاری ۷۰۰ مترمربعی نیز از پروژه های اوست. 

منبع: bbc.co.uk

شرکت چاینا موبایل به دنبال عرضه فناوری نسل پنجم 5G

شرکت چاینا موبایل در پی راه اندازی فناوری نسل پنجم یا 5G است.

شرکت چاینا موبایل در پی راه اندازی فناوری نسل پنجم یا ۵G

شرکت چاینا موبایل در پی راه اندازی فناوری نسل پنجم یا ۵G

شرکت چاینا موبایل که بزرگترین اپراتور تلفن همراه در جهان به لحاظ تعداد مشترکان است، روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد با ترکیب کردن فناوری ارتباطی ۵G تلفن همراه با هوش مصنوعی و فناوری ابری، برترین شبکه جهانی نسل پنجم را تولید کند.

این طرح بخشی از اقدام بزرگتر شرکت چاینا موبایل برای تجاری سازی خدمات نسل پنجم در سال ۲۰۲۰ است. این شرکت نقش بسیار مهمی در تکمیل فاز اول استانداردهای جهانی نسل پنجم داشت که خود به مثابه آغاز حرکت به سوی خدمات تجاری نسل پنجم محسوب می شود.

شانگ بینگ مدیر چاینا موبایل گفت:

ما روی ساختار مستقل شبکه نسل پنجم متمرکز خواهیم شد، گسترش ابری فناوری فوق سریع را به پیش می بریم و با افزایش کارایی عملی هوش مصنوعی، یک شبکه هوشمند خواهیم ساخت.

منبع: chinadaily.com

دو ویژگی جدید و مهم Galaxy Note 9 که احتمالا طرفداران سامسونگ را به وجد می آورد!

احتمالا مرداد امسال Galaxy Note 9 به بازار می آید و در تصاویر جدیدی که از این فبلت پرچمدار سامسونگ منتشر شده است ویژگی های جدیدی دیده می شود.

طرح رنگی جدید درNote۹  با دستگاهی به نام تدی براون طراحی و راه اندازی شده است

طرح رنگی جدید درNote۹  با دستگاهی به نام تدی براون طراحی و راه اندازی شده است

گلکسی نوت ۹ با دو ویژگی جدید به بازار عرضه می شود. این محصول جدید سامسونگ شایعات فراوانی با خود به همراه دارد که ۱۸ مرداد ماه از همه ی آن ها پرده برداری می شود.

از جمله پیشرفت های این فبلت جدید سامسونگ می توان دوربینی با دو لنز و کیفیت بالاتر، صفحه نمایشی واضح و روشن تر و پردازنده ای سریع تر اشاره کرد.

شایعاتی به گوش می رسد که طرح رنگی جدید درNote۹  با دستگاهی به نام تدی براون طراحی و راه اندازی شده است. به نظر می رسد این اولین محصول سامسونگ است که مجهز به اسکنر اثر انگشت به روی صفحه نمایش خود است.

عکسی از Galaxy Note ۹ که به صورت آنلاین نمایش داده شد، موقعیت مکانی اسکنر اثر انگشت عقب و یک دکمه جدید در کنار دستگاه را نشان می دهد که بعضی ها معتقد اند به دوربین آن اختصاص دارد.

 اسکنر اثر انگشت Note۸ درست کنار لنز دوربین قرار گرفته است

 اسکنر اثر انگشت Note۸ درست کنار لنز دوربین قرار گرفته است

اگر این شایعات صحت داشته باشند پس سامسونگ توانسته است یکی از بزرگترین مشکلات Note۸ را برطرف کند، چرا که اسکنر اثر انگشت Note۸ درست کنار لنز دوربین قرار گرفته است. اما موقعیت جدیدی که برای این اسکنر در نظر گرفته شده است زیر لنز دوربین است که باعث سهولت در استفاده کاربر می شود.

سری Note، گوشی های بزرگی هستند که باعث می شوند عکاسی بسیار ساده و آسان شود. سونی قبلا یک دکمه ی دوربین بر روی گوشی های Xperia خود گذاشته بود که تا مدت ها به عنوان ویژگی فوق العاده عالی این سری گوشی ها شناخته می شد.

مورد دیگری که در این عکس آمده است این است که سامسونگ هنوز دستیار شخصی Bixby خود را حفظ کرده و از این دکمه برای راه اندازی دستگاه استفاده می کند. دکمه Bixby چیز جدیدی نیست و ممکن است کاربران از اینکه سامسونگ تغییری در قابلیت های آن ایجاد نمی کند، انتقاد کنند.

نه تنها قاب جدیدی برای Galaxy Note ۹طراحی شده است بلکه از باتری بسیار قوی تری نیز برخوردار است

نه تنها قاب جدیدی برای Galaxy Note ۹طراحی شده است بلکه از باتری بسیار قوی تری نیز برخوردار است

باید منتظر بمانیم و ببینیم این تغییرات طراحی، در  Galaxy Note ۹ دیده می شود یا خیر؟!

پر واضح است که یکی از قوی ترین گوشی های سامسونگ که تاکنون معرفی شده همین محصول است که نه تنها قاب جدیدی برای آن طراحی شده است بلکه از باتری بسیار قوی تری نیز برخوردار است. در آخرین اخبار اینطور آمده است که قرار است بجای باتری ۳۳۰۰ mAh فعلیNote ۸  از یک باتری بزرگتر ۳۸۰۰mAh  در Note ۹ استفاده شود.

و تغییر نهایی که در این سری از گوشی های سامسونگ به چشم می خورد در به روز رسانی قلم S آن است. به طور کلی سامسونگ قلم دیجیتال جدیدی با ویژگی ها و ابعاد جدید ارائه کرده است و انتظار می رود که این قلم برای برخی جزئیات پیشرفته، مفید باشد.

منبع: express.co.uk

ویژگی های جذاب هوم ‏پاد اپل در به روز رسانی جدید iOS

به روز رسانی iOS 11.4 اپل قابلیت بلندگوی مالتی‌روم را به هوم‌پادش اضافه می کند و به لطف AirPlay 2 با بلندگوهای سایر برندهای مقرون به صرفه نیز می تواند ارتباط برقرار کند.

اپل iOS ۱۱.۴

اپل iOS ۱۱.۴

اخیرا اپل آخرین به روز رسانی iOS ۱۱.۴  را با ویژگی های جدیدی از جمله پخش استریو و مالتی‌روم در بازار منتشر کرده است. وجود این ویژگی در هوم‌پاد ۳۱۹ پوندی باعث می شود که این هو‌م‌پاد خیلی بیشتر از قیمت فعلیش ارزش داشته باشته باشد.

شرکت اپل اکنون به طور مستقیم تری با شرکت سنس(Sonos) که زمانی بلندگوهای مالتی روم وایرلس را ارائه کردند و اخیرا اپلیکیشن کنترل صدای Amazon Alexa را به هوم‌پاد Sonos One اضافه کرده اند، رقابت می کند.

هوم‌پاد که دارای دستیار هوشمند اپل یعنی سیری است اکنون می تواند برای ایجاد یک پخش استریو با سایر هوم‌پادها جفت شود. این هوم پاد همچنین می تواند با بلندگوهای بسیاری برای پشتیبانی از قابلیت مالتی روم نیز جفت شود.

پخش مالتی ‌روم یعنی شخص می تواند از اتاقی به اتاق دیگر رفته و بلندگوی پخش کننده موسیقی نیز با این جابجایی هماهنگ شود یا اینکه موسیقی های مختلفی را در اتاق های مختلف پخش کرد و همه آنها را از یک مرکز کنترل کرد.

اینکه این به روز رسانی روی iOS کار می کند بدین معنی است که پخش صوتی را می توان از طریق مرکز کنترل iOS اپل و یا از طریق فرامین صوتی به سیری کنترل کرد.

 افراد می توانند از سیری بخواهند که موزیکی خاص را در یک اتاق خاص (در میان چندین اتاق) و یا در کل خانه پخش کند.

یکی دیگر از ویژگی های خاص و متمایز این به روز رسانی این است که امکان ارتباط بین قابلیت مالتی‌روم با بلندگوهای دارای AirPlay ۲ را فراهم می کند (قابلیت ایرپلی Air Play تکنولوژی برای پخش موسیقی یا فیلم مخصوص دستگاه‌های اپل است که از طریق آن می‌توان مثلا از روی آیفون یا آی‌پد فیلم یا موسیقی را روی تلویزیون پخش کرد). این بدین معنی است که سایر برندهای مقرون به صرفه را نیز می توان با صرف هزینه کمتری برای ایجاد قابلیت مالتی‌روم به یکدیگر متصل کرد.

برندهایی که اخیرا AirPlay ۲ را پشتیبانی می کنند عبارتند از: Bang & Olufsen، Bluesound، Bose، Bowers & Wilkins، Definitive Technologies، Denon، Devialet، Dynaudio، Libratone، Marantz، McIntosh، Marshall، Naim، Pioneer، Polk و Sonos.

هنگامی که از هوم‌پاد اپل برا ایجات یک جفت استریو استفاده می شود، این بلندگو از یک ارتباط همتا‌به‌همتای وایرلس هوشمند استفاده می کند تا از پخش همگام و همزمان موسیقی در هر دو بلندگو اطمینان حاصل کند.

هم چنین سیری به طور هوشمند روی یکی از جفت استریوی هوم‌پادها خاموش می شود تا زمانی که با سیستم صحبت می کنید با دو پاسخ یکسان مواجه نشوید.

شرکت اپل برنامه دارد که  کنفرانس سالیانه جهانی توسعه‌دهندگان خود(WWDC ۲۰۱۸) را از تاریخ ۴ ژوئن برگزار کند. در این کنفرانس انتظار می رود سخت افزار و نرم افزارهای بسیار بیشتری معرفی شوند.

شرکت اپل بایستی آخرین نسخه از iOS ۱۲، macOS، tvOS و watchOS را با تعداد زیادی به روز رسانی هیجان انگیز برای کاربران به توسعه دهندگان نشان دهد.

شایعات حاکی از آن است که شرکت اپل ممکن است از یک مک‌بوک جدید با صفحه نمایش رتینا(Retina Display) رونمایی کند که ارزان ترین نوع آن میتواند جایگزین مناسبی برای مک‌بوک ایر(MacBook Air) باشد.

سال گذشته شاهد رونمایی آرکیت(ARKit) اپل بودیم؛ انتظار می رود که امسال نیز نظاره گر دستاوردهای بیشتری در این زمینه باشیم تا توسعه دهندگان از این سیستم برای برنامه های کاربردی بیشتر در دنیای واقعی استفاده کنند.

منبع: express.co.uk


بستن