گوش به زنگگوش به زنگ

قطر هم مبادله بیت کوین را ممنوع کرد!


بانک مرکزی قطر(QCB) اعلام کرد هر گونه مبادله ارز مجازی بیت کوین شامل مبادله آن با هر ارز دیگر، باز کردن حساب بانکی برای انجام مبادلات بیت کوین و یا ارسال و دریافت پول به منظور خرید و فروش این ارز، برای بانک های قطری ممنوع شده است.

پس از چین، قطر هم مبادلات بیت کوین را ممنوع اعلام کرد

پس از چین، قطر هم مبادلات بیت کوین را ممنوع اعلام کرد

به گزارش “تلکسیران”، بانک مرکزی قطر مقرراتی را وضع کرده که در آن نسبت به مبادله ارزهای دیجیتال هشدار داده شده است. این بانک تأکید کرده، تحریم های اعمال شده طبق مقررات قانون بانک مرکزی قطر و مطابق بند ۱۳ قانون موسسات مالی وضع شده است و در صورت نقض آنچه که در این قانون ذکر شده، با خاطیان برخورد خواهد شد.

بانک مرکزی قطر توضیح داد که برای اطمینان از امنیت نظام مالی و بانکی، بانک های فعال در دولت نباید این ارزها را مبادله کنند.

این بانک افزود:

‏‏"اخیرا تجارت در ارزهای مجازی از جمله ارز معروف بیت کوین، در کشورهای مختلف جهان رواج شدیدی داشته است."

بنا به گزارش بانک مرکزی قطر، بیت کوین یک ارز غیر قانونی است زیرا هیچ یک از بانک های مرکزی یا دولت های جهان نظارتی در تعیین ارزش آن به منظور انجام پرداخت ها و برای مبادلات کالاهای مختلف و طلا، ندارند.

همچنین این بانک تأکید کرد که علاوه بر ریسک کم شدن قیمت ارزهای مجازی طی سرمایه گذاری، خرید و فروش این ارزها نیز به دلیل عدم وجود ضمانت یا نظارت روی ارزهای مجازی با ریسک بالای نوسان قیمت ها همراه می باشد و احتمال استفاده از ارزهای مجازی در جرائم مالی و دزدی الکترونیکی زیاد است.

منبع: middleeastmonitor.com