ویژگی جدید کاربرپسند در اپلیکیشن واتس اپ

ویژگی چت گروهی در اپلیکیشن واتس اپ(WhatsApp) راهی عالی برای جمع کردن دوستان، همکاران و خویشاوندان در کنار هم است. این اپلیکیشن محبوب همچنین می تواند برای سازماندهی رویدادهایی مانند جلسات، جشن های تولد، گروه های مطالعه و غیره استفاده شود. با این حال همه این گروه ها می توانند گیج کننده باشند، مخصوصا اگر از این برنامه در طولانی مدت استفاده کرده باشید.

در آخرین بروز رسانی نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس اپ، چت گروهی کاربرپسند تر شده است

در آخرین بروز رسانی نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس اپ، چت گروهی کاربرپسند تر شده است

خبر خوب این است که به نظر می رسد چت گروهی برنامه واتس اپ، کاربرپسند تر شده است. در آخرین نسخه بتای اپلیکیشن واتس اپ در اندروید، شاهد معرفی یک ویژگی توضیح گروه (Group Description) جدید خواهیم بود. همان طور که از نام آن مشخص است، این یک ویژگی نسبتا ساده و سر راست می باشد که در آن کاربران می توانند یک توضیح کوتاه به گروه اضافه کنند.

به عبارت دیگر کاربران می توانند به جای ایجاد تنها یک عنوان، توضیح بیشتری به گروه اضافه کنند تا دیگران راحت تر متوجه محتوای آن گروه شوند. مثلا اگر شما قصد دارید یک جشن تولد برگزار کنید، این توضیح می تواند شامل آدرس محل برگزاری، زمان، تاریخ و غیره باشد.

به نظر می رسد که این ویژگی در حال حاضر فقط برای نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس اپ در دسترس است، اما پیش بینی می شود که این برنامه در آینده ای نزدیک نهایتا راه خود را برای عرضه روی نسخه آی او اس(iOS) نیز باز کند.

منبع: ubergizmo.com

هشدار مایکروسافت درباره خطرات تکنولوژی تشخیص چهره

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت، از احتمال ردیابی، تحقیق و دستگیری کاربران توسط مراجع مربوطه خبر می دهد. به عبارتی دیگر، استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، ممکن است اطلاعات غلطی را در اختیار ماموران قرار دهد که بر اساس آن شخصی بی گناه دچار مشکل شود.

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در گوشی هوشمند آیفون ایکس

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در گوشی هوشمند آیفون ایکس

شرکت مایکروسافت درخواست می کند که برای فناوری تشخیص چهره، قانون های مناسبی توسط قانون گذاران وضع شود تا از هر گونه استفاده نامناسب از آن جلوگیری شود.

شرکت مایکروسافت، طی اعلامیه ای در وبلاگ خبری خود، سخنان و درخواست های برد اسمیت، رئیس این شرکت را در رابطه با تکنولوژی تشخیص ظاهر نوشت:

به نظر می رسد که تلاش برای قانون گذاری مناسب، نسبت به تکنولوژی تشخیص چهره بسیار مهم است. این سیستم احتمال سوءاستفاده زیادی دارد و به همین دلیل باید به آن رسیدگی شود. بدون روشی عاقلانه، مسئولان می توانند با تکیه بر اطلاعات غلط بدست آمده، یک شخص را ردیابی و یا حتی دستگیر کنند.

مایکروسافت اولین شرکت بزرگ فناوری است که در رابطه با خطرات این تکنولوژی اخطار می دهد. فناوری تشخیص چهره می تواند تنها با نشان دادن یک تصویر و یا استفاده از دوربین، عملیاتی را انجام دهد.

در ماه می گروه های آزادی خواه ایالات متحده، از آمازون خواستند تا اطلاعات تشخیص چهره بدست آمده را در اختیار دولت ها قرار ندهد. آن ها باور دارند که این تکنولوژی می تواند به طرز ناعادلانه ای، مهاجرین و رنگین پوستان را در معرض خطر قرار دهد.

اگر چه اسمیت بعضی از استفاده های این تکنولوژی را مثبت  و عمیق و با پتانسیل می داند(مانند پیدا کردن یک کودک گم شده و یا تشخیص هویت یک تروریست)، بعضی دیگر از استفاده های آن نیز می تواند بسیار هوشیارانه و مناسب باشد:

تصور کنید که فروشگاه های یک مجتمع تجاری برای به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر، از سیستم تشخیص چهره استفاده کنند. چنین استفاده ای به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا بدون هیچ پرسشی از مشتریان، از خرید ها و علاقه مندی های آن ها آگاه شوند.

اسمیت باور دارد که نیاز دولت به اقدام برای یک مورد، شرکت های تکنولوژی را از مسئولیت های اخلاقی خود مبرا نمی کند.  

او در این رابطه می گوید:

ما تشخیص داده ایم که یکی از مشکلات بسیار سخت در این مسیر، تمایز بین توسعه تکنولوژی تشخیص چهره و استفاده و پیاده سازی شرکت های دیگر از این تکنولوژی در برنامه ها و ابزار های خودشان است.

اسمیت می گوید که شرکت مایکروسافت، که تاکنون تکنولوژی تشخیص هویت خود را در اختیار چندین کسب و کار قرار داده است، تعدادی درخواست مربوط به مسائل خطرات حقوق بشر را رد کرده است. یکی از سخن گویان شرکت مایکروسافت از ارائه اطلاعات بیشتر در این رابطه خودداری کرد. طبق گفته های آن ها، مایکروسافت برای حفظ ارزش های اخلاقی، موقعیت های مادی مناسبی را از دست داده است.

اسمیت هم چنین از آخرین قرارداد خود با اداره مهاجرت ایالات متحده دفاع کرد و اذعان داشت که در آن پروژه، هیچ گونه تکنولوژی تشخیص چهره ای استفاده نشده است.

منبع: Theguardian.com

جام جهانی 2018: سیستم جستجوی گوگل، آخرین اطلاعات از مسابقات را در اختیار کاربران قرار می دهد

گوگل در جدیدترین ویژگی خود، مخاطبان را به صورت کامل از آخرین اخبار جام جهانی روسیه و وضعیت بازی ها با خبر می کند.

سیستم جستجوی گوگل، آخرین اطلاعات از مسابقات جام جهانی روسیه را در اختیار کاربران قرار می دهد

سیستم جستجوی گوگل، آخرین اطلاعات از مسابقات جام جهانی روسیه را در اختیار کاربران قرار می دهد

برای کمک به علاقه مندان فوتبال و مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، گوگل از آخرین سیستم خود برای پشتیبانی از مسابقات، رونمایی کرد. طرفداران تیم های ملی این پس می توانند با استفاده از موتور جستجوی گوگل، از آخرین اتفاقات جام جهانی روسیه با خبر شوند. این سیستم جدید شامل جداول مسابقات، آمار و ارقام دیدار ها و هم چنین بازیکنان حاشیه ساز می شود. ساندار پیچای مدیر عامل گوگل، جمعه گذشته در توییتی نوشت:

از موتور جستجوی به روز رسانی شده گوگل، برای پیگیری آخرین اخبار جام جهانی استفاده کنید.

گوگل اذعان دارد که این سیستم جستجو تا حداکثر سی دقیقه پس از اتمام یک دیدار، هایلایت های بازی و گل های به ثمر رسیده در هر مسابقه را به نمایش می گذارد. گوگل طی اعلامیه ای در وبلاگ خود نوشت:

برای هر بازی، می توانید با لمس کردن گوشی موبایل خود، از آخرین وضعیت گل های هر بازی و نتیجه آن با خبر شوید. هم چنین می توانید از جزئیات یک دیدار با استفاده از تصاویر زنده، آمار، توییت ها و هر آنچه مربوط آن است، با خبر شوید. حتی در زمانی که بازی ها را جستجو نمی کنید، می توانید نتایج زنده آن ها را از مرورگر موبایل و یا نرم افزار گوگل، بر روی صفحه گوشی همراه اندرویدی خود پین کنید. تنها لازم است بازی مورد نظر خود را پیدا کنید، آن را لمس کرده و به هر نقطه از صفحه نمایش خود بکشید.

گوگل هم چنین سیستم ردیاب جام جهانی را بر روی برنامه گوگل نیوز(اخبار گوگل) راه اندازی کرده است. گوگل در رابطه با کاربرد این بخش از برنامه این گونه توضیح می دهد:

این ردیاب بخشی مخصوص به نام «اسپات لایت» دارد که نمایش و دریافت نتایج زنده، هایلایت ها، دیدار های بعدی و نتایج نهایی را بسیار راحت تر می کند.

منبع: Business-Standard.com

4 دلیل برای نیاز کسب و کار شما به یک اپلیکیشن

آیا کسب وکار کوچک شما به دنبال راهی برای افزایش مشتریان خود است؟ راه های زیادی برای این کار وجود دارد که می بایستی از آنها استفاده کنید تا به نتایج مطلوب برسید. اکثر کسانی که تجارتی دارند میکوشند تا به روش های سنتی تبلیغات پایبند بمانند که این کار موفقیت چندانی در پی ندارد. در قرن 21 یک فرد برای رقابت در بازار کنونی باید زمان صرف کند تا بتواند در زمینه بازاریابی اقدامی انجام دهد. داشتن اپلیکیشن های موبایلی که توسط متخصصین، طراحی و توسعه یافته اند راه بسیار خوبی برای جلب توجه مشتریان است. در ادامه برخی دلایل اینکه چرا داشتن یک اپلیکیشن  ایده­ ی خوبی برای کسب و کارهای کوچک است را بیان می کنیم.

۴ دلیل برای استفاده از اپلیکیشن در واحدهای تجاری کوچک ۴ دلیل برای استفاده از اپلیکیشن در واحدهای تجاری کوچک

۱.همیشه مشاهده می شوید

زمانی که فرد تاجر یک اپلیکیشن پیشرفته موبایلی دارد میتواند دائما توجهات مشتریان خود را جلب و حفظ نماید. تنظیم اپلیکیشنی که رویدادها و اخبار جدید درباره حراج ها را به کاربر خود اطلاع می دهد روش بسیار خوبی برای حفظ مشتریان در چرخه ی جذب است. هرچه موضوعات جذاب تری برای مشتریان خود ارائه دهید، شرکت شما به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهد کرد. پیش از انتخاب یک اپلیکیشن و یا شرکت نرم افزاری توسعه مشتری، از سابقه کارهای قبلی آنها مطمئن شوید. هجوم هزینه های اجاره که در این روش ها وجود دارد اصولا باعث می شوند مشکلات مختلفی از این طریق بروز کند. انرژی ای که صرف پیدا کردن یک متخصص خوب برای انجام این کار می کنید باعث می شود از هزینه طولانی مدتان کاسته شود.

۲.ابزارهای عالی بازاریابی مستقیم

زمانی که یک مشتری اپلیکیشن شما را دانلود کند به راحتی می توانید کالای خود را در معرض دید و فروش قرار دهید و بدین روش توجه آنها را جلب نمایید. باید زمان متوسطی صرف کمپین های بازاریابی نمایید تا نقاط جذاب اپلیکیشن شما را فعال نمایند و در معرض نمایش قرار دهند. با انجام کارهایی مانند تخفیف ویژه برای اپلیکیشنتان، کاربران به جذب فالوورهای بیشتر برای اپلیکیشنتان کمک می کنند و این امر آنها را در اپ شما نگه می دارد. آخرین کاری که لازم است انجام دهید توسعه یک اپلیکیشن است و دیگر هرگز برای به روز رسانی آن وقت صرف نخواهید کرد. مطمئن شوید در زمینه بازاریابی دیجیتال و اینکه چگونه می توانید توجه مخاطبین خود را جلب کنید، با افراد متخصص گفتگو کرده اید.

پیش از آنکه این متخصصین اپلیکیشن شما را بسازند لازم است با این متخصصین همکاری کنید و مشخص شود چگونه این روش به مطلوبیت کامل می رسد. با صرف وقت جهت طرح ریزی توجه و جذابیت در اپلیکیشن خود به راحتی میتوانید نتایج درست را بدست بیاورید.

۳.برند سازی و کسب عناوین تجاری بسیار مهم است

مزیت دیگر داشتن یک اپلیکیشن خوب برای کسب وکارتان این است که واقعا می توانید با برندسازی به ماهیت شرکت خود کمک کنید. زمانی که یک اپلیکیشن پیشرفته دارید لازم است یک برندسازی خوب برای آن انجام دهید. داشتن لوگوی موجود در اپلیکیشن واقعا می تواند به جلب توجه نسبت به برندسازی ای که انجام داده اید کمک کند. در زمینه طرح ایده ای درباره اینکه چه چیزی به افزایش برندسازی اپلیکیشن شما کمک می کند، با متخصصین توسعه اپلیکیشن گفتگو کنید.

۴.برای مشتریان ارزش قائل شوید

زمانی که در یک اپلیکیشن سرمایه گذاری می کنید می توانید با ارزش گذاری، مشتریان خود را افزایش دهید. مطمئن باشید اپلیکیشنی که برای مخاطبین خود ارائه می کنید بر نوع تجارت شما دلالت دارد. اگر درمورد آنچه می خواهید انجام دهید مطمئن باشید، توسعه دهنده اپلیکیشن بدون مشکل پیشنهاداتی هم به شما ارائه می دهد. با استفاده از این راهنمایی ها و پیشنهادات از طرف متخصصین، از انجام خطا اجتناب می کنید. اینکه بخاطر صرفه جویی در هزینه از کیفیت اپلیکیشن خود کم کنید واقعا ایده بدی است.

برای اینکه یک متخصص خوب برای توسعه اپلیکیشن خود پیدا کنید، وقت صرف کنید. بسیار حائز اهمیت است و گاهی نیاز به صرف زمان و اندکی تلاش دارد.

منبع: techmash.co.uk

مدل‌های جدید گلکسی S10 سامسونگ، دارای حسگر اثر انگشت اولتراسونیک خواهند بود

شرکت سامسونگ به‌ احتمال‌ زیاد سه تلفن هوشمند جدید S10 را در سال 2019 رونمایی می‌کند که این مدل‌ها دارای حسگر اثر انگشت بر روی صفحه نمایش و کلید پایینی گوشی هستند.

شرکت سامسونگ مدل‌های جدید تلفن هوشمند گلکسی S۱۰ را رونمایی می‌کند

شرکت سامسونگ مدل‌های جدید تلفن هوشمند گلکسی S۱۰ را رونمایی می‌کند

به نقل از اکسپرس ، گوشی گلکسی S۱۰ سامسونگ، اولین تلفن هوشمند با سنسور اثر انگشت اولتراسونیک در زیر صفحه‌نمایش است. برجسته‌ترین ویژگی‌های این گوشی دارا بودن دو دوربین عقب و سنسور اثر انگشت روی کلید پایین گوشی است. البته تکنولوژی سنسور اثر انگشت قبلا در گوشی هواوی و سونی نیز ارائه‌ شده است.

در مدل Beyond۱ S۱۰ دوربین دوگانه و در مدل Beyond۲ S۱۰، دوربین سه گانه وجود دارد. در سنسور اثر انگشت که در طرح پورشه هواوی نیز وجود دارد، از سنسورهای نوری برای شناسایی اثر انگشت شناسایاستفاده می‌شود. بر اساس گفته‌ها، شرکت سامسونگ سیستم اولتراسونیک خود را به‌منظور افزایش سطح امنیت، بهبود بخشیده است. درواقع شناسایی اثر انگشت در باز کردن قفل گوشی در مدل‌های S۱۰  سریع‌تر از سایر مدل‌های رقیب خواهد بود.

از دیگر ویژگی‌های این تلفن هوشمند می‌توان به صفحه‌نمایش بدون قاب، دوربین‌ها و اسپیکرها اشاره کرد.

انتظار می‌رود که شرکت اپل نیز سه مدل جدید آیفون ایکس را در سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه کند.

منبع: express.co.uk

درباره سرویس جدید اینستاگرام: IGTV به جنگ یوتیوب خواهد رفت

اینستاگرام که متعلق به شرکت فیسبوک است سعی دارد با ارائه کانالی، محدودیت های مربوط به ویدیوها را کم کرده، مخاطبان جوان تر را از یوتیوب به سوی خود جلب کند و مسیر کسب درآمد از تبلیغات را هموار سازد.

IGTV رقیب جدی یوتیوب

IGTV رقیب جدی یوتیوب

این سرویس که IGTV نام دارد و روز چهارشنبه هفته قبل معرفی شد، مدت زمان ویدیوهای اینستاگرام را برای اکثر کاربران، از یک دقیقه به ۱۰ دقیقه افزایش می دهد. حساب هایی که مخاطبان فراوانی دارند می توانند تا یک ساعت هم ویدیو پخش کنند.

این ویدیو از طریق اینستاگرام یا یک اپ جدید به نام IGTV در دسترس است؛ با این ویژگی جدید، اینستاگرام سرانجام می تواند تبلیغات هر چه بیشتری بفروشد.

این آخرین نمونه از تلاش اینستاگرام برای پیشی گرفتن از رقیب خود یوتیوب است تا بتواند به جایگاه محبوبی در میان جوانانی برسد که می خواهند محتواهای گوناگونی را همرسانی و تماشا کنند. در این مورد، اینستاگرام در حال تقلید از یوتیوب است. پیش از این نیز فیسبوک و اینستاگرام از اسنپ چت( یک سرویس بسیار جذاب دیگر برای نوجوانان و جوانان) کپی برداری کرده بودند.

اینستاگرام که حالا حدود ۸ سال از عمرش می گذرد دارد به سرعت از یک خدمت همرسانی عکس ها به سرویس پخش ویدیوهای طولانی مدت تبدیل می شود.

این اقدام زمانی انجام گرفته که شرکت مادر یعنی فیسبوک در جذب مخاطبان نوجوان ناکام مانده و در عین حال نیز با یک رسوایی دست و پنجه نرم می کند و معلوم شده که اطلاعات شخصی کاربران خود را به درستی حفظ نکرده است.

کوین سیستروم مدیر عامل اینستاگرام به خبرگزاری آسوشییتد پرس گفته که امیدوار است IGTV کانون خلاقیت افرادی شود که چندان شناخته شده نیستند و به این شکل تبدیل شوند به چهره هایی معروف در اینترنت و با طرفداران پر و پا قرصی در میان نوجوانان و جوانان.

این درست همان اتفاقی است که برای یوتیوب افتاده است که از ۱۲ سال پیش که گوگل آن را به قیمت ۱.۷۶ میلیارد دلار خرید به محبوب ترین سایت اشتراک گذاری ویدیو در جهان تبدیل شده است. یوتیوب اکنون حدود ۱.۸ میلیارد کاربر دارد.

اینستاگرام که شرکت فیس بوک ۶ سال پیش آن را به مبلغ ۱ میلیارد دلار خرید حالا یک میلیارد کاربر دارد؛ نُه ماه پیش تعداد کاربران آن ۸۰۰ میلیون نفر بود.

از این ها مهمتر، طبق آمار مرکز پژوهشی پیو ، ۷۲ درصد کودکان آمریکایی در سنین ۱۳ تا ۱۷ سال از اینستاگرام استفاده می کنند که نسبت به یوتیوب با آمار ۸۵ درصد، در جایگاه دوم قرار دارد.

پل ورنا محقق شرکت پژوهشی eMarketer معتقد است که همین گرایش یکی از دلایلی را نشان می دهد که فیسبوک با راه انداختن سرویس ویدیوهای طولانی در اینستاگرام، یعنی کاری که معمولا در یوتیوب می بینیم، دارد محکم کاری می کند .

ویدیوهای طولانی تر اینستاگرام علاوه بر نشان دادن یک برگ برنده، برای تبلیغات تصویری ۳۰ ثانیه ای تا یک دقیقه ای نیز مناسب ترند. اینستاگرام فعلا اجازه پخش تبلیغات ویدیویی را نمی دهد اما سیستروم اعلام کرده که بالآخره این کار را خواهند کرد. با آمدن تبلیغ ها، اینستاگرام قصد دارد درآمد حاصل از آن ها را با تهیه کنندگان ویدیوها تقسیم کند(درست مثل کاری که یوتیوب در حال حاضر انجام می دهد).

سیستروم می گوید:

ما می خواهیم مطمئن شویم کهسازندگان ویدیوها نیز درآمدی خواهند داشت چرا که این تنها راهی است که در بلندمدت تأثیرگذار است.

این تبلیغات همچنین به فیسبوک کمک می کنند تا روند افزایش درآمدش را حفظ کند. طبق پیش بینی eMarketer انتظار می رود که مجموع مبالغی که خرج تبلیغات ویدیویی آنلاین در ایالات متحده می شود از حدود ۱۸ میلیارد دلار در سال جاری به ۲۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ برسد!

له له پونس از چهره های محبوب اینترنتی در یوتیوب که در اینستاگرام نیز حدود ۲۵ میلیون فالوور دارد می خواهد یک برنامه تهیه غذا را در IGTV پخش کند به این امید که تعداد مخاطبانش را افزایش دهد و نهایتا درآمد بیشتری هم کسب کند. او می گوید:

این مثل کوکاکولا و پپسی است. تو نمی دانی از کدامش بیشتر خوشت می آید مگر وقتی که هر دو را امتحان کنی.

فرمت برنامه سازی IGTV صرفا شامل ویدیوهای عمودی بوده و طوری طراحی شده اند که تمام صفحه گوشی های هوشمند را پوشش دهند چون معلوم شده که جوان ترها غالبا ویدیوها را به این شکل در گوشی های خود تماشا می کنند. برعکس، اکثر ویدیوهای یوتیوب فقط قسمتی از صفحه را پوشش می دهند مگر اینکه گوشی را افقی بگیرید.

اسنپ چت، قبل از اینستاگرام شروع به پخش ویدیوهای عمودی کرد و این مثال دیگری است از میل شدید به کپی برداری از رقبا.

اما سیستروم به این مسئله طور دیگری نگاه می کند و می گوید:

این یعنی اعتراف به اینکه ویدیوی عمودی یعنی آینده؛ ما می خواهیم آینده هر چه سریع تر بیاید، برای همین هم ما IGTV را ساختیم.

منبع: abcnews.go.com


بستن