بیل گیتس: ارزهای مجازی مردم را می کشد!

بیل گیتس، بنیان گذار شرکت مایکروسافت و پیشگام اقدامات خیرخواهانه، ارزهای مجازی را "فناوری نادری نامید که باعث مرگ انسان ها" شده است.

بیل گیتس: ارزهای مجازی مردم را می کشد!

بیل گیتس در کنفرانس Reddit در مورد ارزهای مجازی و فناوری های آینده صحبت کرد

بیل گیتس در کنفرانس Reddit در مورد ارزهای مجازی و فناوری های آینده صحبت کرد

به گزارش "تلکسیران"، بیل گیتس این اظهارات را در کنفرانس Reddit و در زمان مطرح شدن این پرسش که: "نظر شما در مورد ارزهای مجازی چیست؟"، بیان کرد.

پاسخ کامل بیل گیتس این بود:

”ویژگی اصلی ارزهای مجازی، ناشناس ماندن مبادلات از طریق آن ها است. البته من فکر نمی کنم این چیز خوبی باشد. در عوض، این که دولت ها بتوانند منشا پول شویی ها، فرار های مالیاتی و حمایت های مالی تروریست ها را بیابند، خوب است. در حال حاضر از ارزهای رمزپایه برای خرید فنتانیل(نوعی آرام بخش قوی) و داروهای دیگر استفاده می شود، پس این یک تکنولوژی نادر است که موجب مرگ و میر انسان ها با روشی نسبتا سر راست شده است. من فکر می کنم موجی که در اطراف ICO ها و ارزهای مجازی ایجاد شده، برای کسانی که اهداف طولانی مدت دارند بسیار پر ریسک است.“

شخص دیگری از بیل گیتس پرسید: "کدام تکنولوژی در طول ۱۰ سال آینده بیشترین پیشرفت را خواهد داشت و به نظر شما تاثیر آن بر زندگی مردم چیست؟"

گیتس پاسخ داد:

”شگفت انگیزترین تکنولوژی این است که رایانه ها بتوانند متون را به مانند انسان ها بخوانند و درک کنند“. شاهکاری که بیل گیتس آن را ”هدف متعالی نرم افزاری توصیف می کند، به ویژه در حال حاضر که مسائل نرم افزاری در مقوله های دیداری و گفتاری به طور عمده حل شده است.“

”فناوری پیشگام دیگر، تکنولوژی رباتیک است که توانایی انسان برای حرکت دادن و دستکاری ربات ها بسیار شگفت انگیز است. متخصصان امر در مورد این که تعالی تکنولوژی رباتیک فقط به یک دهه زمان نیاز دارد یا خیلی بیشتر به طول می انجامد، اختلاف نظر دارند.“

گیتس در پاسخ به سوالی در مورد اتوماتیک شدن چیزهای مختلف گفت که ”اتوماسیون به طور کلی یک چیز عالی است. در نهایت ما مجبور نیستیم که خیلی زیاد کار کنیم، اما هنوز هم حداقل یک نسل با این تغییرات بنیادی فاصله داریم.“

بیل گیتس همچنین گفت "مایکروسافت در حال انجام سرمایه گذاری های فراوانی در بحث کوانتوم و ذرات است، به خصوص در رسیدگی به مشکلات مربوط به خطاهایی که اکثر رویکردهای مختلف با آن ها روبرو می شوند."

یکی از پرسش های خاصی که از بیل گیتس پرسیده شد این بود: "زبانه ها یا فضاها" ؟

گیتس پاسخ داد: ”وقتی من کدنویسی می کنم از زبانه ها استفاده می کنم چون به ستون های مختلف نیاز دارم. برای برخی از اسناد نرم افزار ورد نیز از زبانه ها استفاده می کنم. چون می خواهم زمانی که دوباره فایل ورد را باز کردم تا آن را ویرایش کنم همه چیز منظم و در جای خودش باشد، و زبانه ها به این امر کمک می کنند."

منبع: theregister.co.uk

ردیابی گوگل حتی در صورت خاموش بودن تاریخچه مکان یاب

گوگل تایید کرد که در زمانی که تاریخچه مکان(لوکیشن هیستوری) گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند.

ردیابی گوگل حتی در صورت خاموش بودن تاریخچه مکان یاب

گوگل در زمانی که لوکیشن هیستوری گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند

گوگل در زمانی که لوکیشن هیستوری گوشی کاربران خاموش است نیز آن‌ها را رد یابی می‌کند

این خبر تنها یک روز بعد از گزارش مرکز تحقیقات مرتبط با مطبوعات منتشر شد. این موضوع در صفحه help لوکیشن هیستوری قابل مشاهده است که روز پنج‌شنبه توسط شرکت گوگل تغییر یافته است.

عبارتی که وجود دارد می‌گوید:

این تنظیمات سایر سرویس‌های مربوط به لوکیشن روی گوشی شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. و تایید میکند که بعضی از دیتاهای مربوط به لوکیشن ممکن است روی سایر سرویس‌های گوشی مثل سرچ یا مپز(نقشه) ذخیره شود.

قبلا در این پیج چنین عبارتی وجود داشت:

اگر لوکیشن هیستوری خاموش باشد مکان‌هایی که به آن‌جا می‌روید ذخیره می‌شود.

 این تغییرات زمانی اعمال شد که روز چهار‌شنبه سخنگوی شرکت گوگل اعلام کرد که این شرکت توضیحات کاملی را درباره تمامی ابزار‌ها و سرویس‌هایی که ممکن است لوکیشن کاربران را ثبت کند، ارائه می‌دهد. یک روزپیش از این اظهارات مرکز تحقیقات مرتبط با مطبوعاتAP)) اعلام کرد که گوگل حتی زمانی که برنامه لوکیشن هیستوری کابران خاموش باشد آن‌ها را ردیابی می‌کند.

ک. شانکاری، محقق فارغ التحصیل از دانشگاه برکلی کالیفورنیا در وبلاگش درباره اینکه چگونه گوشی وی که با سیستم اندروید کار می‌کند با وجود اینکه لوکیشن هیستوری‌اش خاموش بوده، نشان می‌دهد که او برای خرید به شرکت کولز رفته است. یافته‌های AP بعدا توسط محققین علوم کامپیوتر در دانشگاه پرینستون تایید شد.

اگرچه امکان قطع کامل ردیابی سرویس لوکیشن وجود دارد، اما انجام آن بسیار پیچیده ‌تر از آن است که گوگل توضیح می‌دهد:

کاربران باید لوکیشن‌های ذخیره شده را به صورت دستی پاک کنند و این پاک کردن باید به صورت تک به تک باشد، در غیر این صورت باید همه لوکیشن‌ها را به‌صورت یکجا پاک کرد.

منبع: rt.com

معرفی گوشی هوشمند هواوی آنر 9N

هواوی آنر 9 اِن(Honor 9N)، از لحاظ مشخصات فنی با سایر گوشی‌های هوشمند هواوی آنر مشترک است، با این حال به لحاظ طراحی و امکانات، تجربه‌های جدیدی را به کاربران ارائه می‌دهد.

معرفی گوشی هوشمند هواوی آنر 9N

گوشی هوشمند بودجه‌ای Honor ۹N

گوشی هوشمند بودجهای Honor ۹N

آنر، برندی از گوشی‌های هوشمند شرکت چینی هواوی است که بعنوان گوشی‌های هوشمند جدیدش در هند عرضه می‌کند. در نتیجه، باید گفت که این شرکت اخیرا رشد سریعی در ارائه گوشی هوشمند در کشور داشته است.

آنر ۹ اِن، یک نمونه جدید از گوشی‌های هوشمند بودجه‌ای شرکت بوده که دارای صفحه نمایش لمسی با فرمتی جدید نسبت به سایر مدل‌های همتای خود است.

آنر ۹ اِن، دارای یک طراحی گلس فوق‌العاده، دوربین‌های عقب دوگانه و صفحه نمایش لمسی مدرن به ابعاد ۱۹:۹ است. نکته مهم این است که این گوشی هوشمند دارای ۳ نوع تنظیمات ذخیره‌سازی به صورت ۳ گیگابایت رم + ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی، ۴ گیگابایت رم + ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت رم + ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی است. این گوشی به لحاظ مشخصات فنی با سایر گوشی‌های بودجه‌ای آنر مشترک است اما از لحاظ طراحی و امکانات، تجربه‌های تازه‌ای را برای کاربرانش فراهم می‌کند. 

طراحی و نمایش

آنر ۹ اِن، ایده‌های طراحی خود را از آنر ۱۰ گرفته است. جلو و عقب گوشی، پوششی شیشه‌ای دارد و کناره‌های منحنی و ظریفش دارای شاسی‌های فلزی متحرک است. گلس پشت گوشی، صیقلی بوده و برخی از ویژگی‌های تغییرات رنگ آنر ۱۰ را داراست، اما با این حال دقیقا شبیه این گوشی نیست.

جلوی گوشی هوشمند دارای یک صفحه نمایش لمسی فول اچ دی ۵.۸۴ اینچی است اما با وجود بزرگی صفحه نمایش، فرم گوشی حالتی جمع و جور داشته و در دست گرفتن و قرار دادن آن در جیب راحت است. پشت گوشی نیز دارای یک اسکنر اثر انگشت در مرکز بالا و دوربین‌های دوگانه با یک فلاش LED در سمت چپ فوقانی است. نکته جالب توجه این است که دوربین مانند مدل آنر ۱۰، حالت محدب ندارد و دقیقا درون قاب قرار می‌گیرد و این امر طراحی گوشی را بهبود بخشیده است.

در مورد صفحه نمایش باید گفت رنگ‌های تند و تیز و روشنایی زیاد برای بالارفتن قابلیت خواندن در نور مستقیم خورشید درنظر گرفته شده است. امکانات لمسی به خوبی عمل می‌کند و به نظر می‌رسد که مساله‌ای در رابطه با کالیبراسیون وجود ندارد. کنتراست صفحه نمایش نیز شارپ است که باعث می‌شود این گوشی هوشمند، برای مصارف محتوای چندرسانه‌ای مناسب باشد.

کارایی

آنر ۹ اِن، توسط Kirin ۶۵۹ روی تراشه تغذیه می‌شود که پردازنده منتخب و پیش‌فرض در بسیاری از گوشی‌های هوشمند بودجه‌ای آنر است. به نظر می‌رسد که این پردازشگر، هنوز هم از پتانسیل خوبی برای فراهم آوردن کارایی برخوردار است.

 این امر امکان مدیریت موفق کارهای روزانه و کار با برنامه‌های کاربردی و بازی‌هایی که به پردازشگر قدرتمند احتیاج دارند را فراهم می‌آورد. در عین حال به نظر می‌ رسد که گوشی، مسائل گرمایشی را پوشش می‌دهد، به خصوص زمانی که یک بازی و یا ویدیوهایی با کیفیت بالا  اجرا می‌شوند. بنابراین گوشی هوشمند می‌تواند اجرای بازی‌هایی با گرافیک فشرده را در تنظیمات گرافیکی پایین مدیریت کند.

این گوشی هوشمند از EMUI ۸.۰ بر پایه سیستم عامل Android Oreo ۸.۰ استفاده می‌کند. البته این آخرین نسخه از سیستم عامل نیست، اما  به نحوی مطلوب و بدون هیچ گونه مکث و اشکال اجرا می‌شود. گوشی، همراه بسیاری از نرم افزارهای ضد ویروس خصوصا بازی‌ها و خدمات هواوی لود می‌شود. افزونه‌های مبتنی بر تم، بسیار خوب هستند هر چند که برخی از کاربران از این امکانات غافل هستند.

دوربین

آنر ۹ اِن، دارای یک لنز ۱۳ مگاپیکسلی با لنز ثانویه ۲ مگاپیکسل در پشت و یک دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسل در جلو است. رابط کاربری دوربین با گزینه‌هایی نظیر حالت بوکه، حالت پرتره، حالت زیبایی، حالت عکس در شب، حالت عکس زنده و غیره بارگذاری می‌شود و این امر منجر به ارتقاء خروجی می‌شود.

خروجی دوربین عقب، کم و بیش نظیر سایر گوشی‌های بودجه‌ای آنر نظیر آنر ۹ لایت، آنر ۷ ایکس و غیره است، اما دوربین جلو، به دلیل وجود حالت‌هایی نظیر پرتره و روشنایی ایکس- لایک سه بعدی آیفون اپل پیشرفت‌هایی داشته است.

دوربین عقب نیز دارای حالت پرتره است. استفاده از این مود، آسان است اما چندان امکان جداسازی شی و پس‌زمینه را فراهم نمی‌کند، بنابراین گاهی اوقات خروجی مصنوعی به نظر می‌رسد. دوربین عقب، مناسب ثبت عکس‌های روز است. فوکوس دوربین مناسب است و تار شدن پس‌زمینه به نحوی بهینه صورت می‌گیرد. با این حال سرعت فوکوس در شرایطی که نور کم است، تضعیف می‌شود و تار شدن پس‌زمینه به کندی انجام می‌شود. در کل با توجه به ویژگی بودجهای بودن گوشی، کارایی دوربین رضایت بخش است اما فوقالعاده نیست.

باتری

آنر ۹ اِن، دارای یک باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپری است که امکان کارکردن گوشی هوشمند را برای تقریبا یک روز کامل فراهم می‌کند. حتی پس از استفاده سنگین و پخش فایل‌های چندرسانه‌ای، جریان صوتی آنلاین، بازی و استفاده از دوربین، گوشی قادر است تا ۸ ساعت بدون نیاز به شارژ به کارش ادامه دهد.

کلام آخر

قیمت گوشی آنر ۹ اِن که بهبود یافته مدل آنر ۹ لایت است، از مبلغ پایه ۱۱،۹۹۹ روپیه برای مدل ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و ۳ گیگابایت رم شروع می‌شود. این گوشی دارایی ضعف‌هایی است، با این حال با توجه به قیمت مناسبی که دارد، یک پیشنهاد خوب برای خرید گوشی هوشمند به شمار می‌آید.

منبع: business-standard.com

ساعت هوشمند گلکسی سامسونگ 2 شهریور عرضه می شود

صبح پنجشنبه سامسونگ در رویداد گلکسی نوت 9 در نیویورک از ساعت هوشمند جدید گلکسی رونمایی کرد. در عین حال که این مدل یکی از بهترین ساعت های هوشمندی است که در شرکت سامسونگ تولید شده است شاید بخواهید از ویژگی های آن هم مطلع شوید.

ساعت هوشمند گلکسی سامسونگ 2 شهریور عرضه می شود

همانطور که می دانید در ابتدای فصل ساعت های هوشمند جدید هستیم. ساعت گلکسی همزمان با نوت ۹ در ۲۴ آگوست برابر با ۲ شهریور از راه می رسد که درست قبل از رونمایی شرکت گوگل و اپل از ساعت های جدید خودشان است.

امکان پشتیبانی از تماس و پیام کوتاه

امکان پشتیبانی از تماس و پیام کوتاه

قیمت ساعت سامسونگ ۳۳۰ دلار برای مدل ۴۲ میلیمتری و ۳۵۰ دلار برای مدل ۴۶ میلیمتری است.(در انگلستان از قیمت ۲۷۹ شروع می شود و قیمت استرالیا هم به زودی مشخص می شود.) این ساعت در سایت های فروش آمازون، بِست‌بای، و سامسونگ برای فروش قرار خواهد گرفت. خرید از سایت Samsung.com قبل از ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) یک بند ساعت رایگان هدیه به ارمغان می آورد. مدل های LTE پس از این موعد با قیمتی که هنوز تعیین نشده فروخته خواهند شد.

با پوشیدن جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ متوجه احساس خوب و طراحی زیبای آن خواهید شد که یکی از بهترین ساعت های اندروید موجود در بازار به شمار می رود. اما جهش بسیار بزرگی نسبت به ساعت های هوشمند قبلی سامسونگ حاصل نشده است.

مدل این ساعت Gear است که در واقع طراحی ظریفی از ساعت سامسونگ است که پارسال رونمایی شد. ساعت قبلی ضد آب مناسب شنا کردن بود و طراحی ظریف و زیبایی داشت. ساعتGear S۳  به تنهایی یک تلفن همراه هم به شمار می رفت.

صفحه آنالوگ ساعت هوشمند گلکسی

صفحه آنالوگ ساعت هوشمند گلکسی

با توجه به بزرگتر بودن باتری ساعت(۴۷۲ mAh ،۴۶ میلیمتری) و عملکرد مطلوب و کم مصرف تر وعده داده شده است که می تواند چند روز شارژ نگه دارد. ساعت ۳۶۰ دلاری اپل که در سایت آمازون موجود است یک روز و نیم و ساعت Wear Os گوگل حدود یک روز شارژ نگه می دارد.

ویژگی دیگر این ساعت پشتیبانی از موسیقی است که بار دیگر امکان پخش موسیقی آنلاین و یا قطعه های دانلود شده را ایجاد می کند و گرچه ویژگی جدیدی نیست اما بخش قدرتمند ساعت سامسونگ محسوب می شود. بخش سلامت سامسونگ هم اکنون حالت ورزش و اپلیکیشن مدیریت استرس نیز دارد که با سنجش ضربان قبل سطح استرس را اندازه گیری کرده و در صورت لزوم پیشنهاد تمرینات نفس کشیدن را به کاربر می دهد.

«تایزن» که یک سیستم‌عامل آزاد و متن‌باز برای تلفن همراه است به درخواست کاربران مجدد روی این ساعت تعبیه شده است که نرم افزارها و اپلیکیشن ها اکوسیستم خود سامسونگ است. نسخه‌ی Tizen ۴.۰ ساعت هوشمند گلکسی روی تمامی تلفن های اندروید اجرا می شود اما ساعت گوگل برای خدمات پشتیبانی دستیار محدودتری دارد. کاربران آیفون (۱۰۰۰ دلاری) به ساعت سامسونگ متصل می شود اما احتمال انتخاب این ساعت کمتر از ساعت اپل است.

نمای ساعت گلکسی روی دست

نمای ساعت گلکسی روی دست

اگر دوست ندارید تا چندین دستگاه دیجیتال را شارژ کنید، توصیه می شود از شارژ بی سیم جدید سامسونگ استفاده کنید که قابلیت شارژ همزمان ساعت و نوت ۹ را به شما می دهد. اپل از دستگاه مشابهی رونمایی کرده است که از فناوری AirPower استفاده می کند و در پاییز همراه با نسل جدید آیفون رونمایی می گردد.

#اخبار ساعت هوشمند

 

اما کابران ساعت هوشمند گلکسی چه کسانی هستند؟ آیا این مدل افزایش قیمت خواهد داشت؟

با توجه به قیمت ۳۳۰ دلاری، این ساعت ها به دنبال خریداران مشابه موجود در بازار هدف ساعت هوشمند اپل هستند. مدل های مجهز به LTE ممکن است به طور قابل ملاحظه ای گران قیمت باشند(هنوز قیمتی اعلام نشده است). بیشتر ساعت های مشابه از برند Fitbit و Garmin به میزان چشمگیری ارزان‌تر تمام می شوند.

پیگیر خبرهای آینده بمانید؛ حداقل تا زمانی که ساعت های هوشمند بعدی اپل و گوگل رونمایی شوند. آن گاه می توان ساعت گلکسی سامسونگ را قضاوت کرد.

مشخصات:

 • در دو اندازه ی ۴۲ میلیمتری(۳۳۰ دلار) و ۴۶ میلیمتری(۳۵۰ دلار) موجود است.
 • دارای صفحه‌ی گرد و قاب چرخشی
 • ارتباط LTE برای پشتیبانی از تماس و پیام کوتاه
 • نمایشگر AMOLED
 • در رنگ های بژ، نقره ای، و مشکی
 • بیش از ۶۰.۰۰۰ هزار نمای موجود در Galaxy App Store
 • رزلوشن بالای صفحه‌ی نمایش آنالوک و یکپارچه با قابلیت لمسی
 • برچسب محافظ رده-نظامی Corning Gorilla DX+ glass
 • قابلیت ضد آب   ۵ATM
 • قابلیت های مدیریت استرس
 • ۲۱ ورزش خانگی و ۳۹ تمرین قابل سنجش و اندازه گیری
 • عمر باتری: چندین روز بدون شارژ
 • فروش در بیش از ۱۵ کشور و بیش از۳۰ عامل (از جمله AT&T T-Mobile, Sprintand Verizon)
 • توزیع از ۲ شهریور ۱۳۹۷

منبع: cnet.com

بروزرسانی جدید گوگل مپ: تصویری سه بعدی از جهان

تصویری سه بعدی از جهان، توصیفی از بروز رسانی جدید گوگل مپ(Google Maps) است که راه‌های جدیدی را برای دیدن دنیا ارائه می‌دهد.

بروزرسانی جدید گوگل مپ: تصویری سه بعدی از جهان

بروزرسانی گوگل مپ

Google Maps  به طور مرتب توسط گوگل آپدیت می‌شود

گوگل مپ، مرتبا توسط گوگل، غول تکنولوژی دنیا به روز می‌شود، اما لزوما همه ویژگی‌های جدید اضافه شده به طور گسترده‌ای تبلیغ نمی‌شوند. در عوض، افزونه‌های بسیاری برای کاربران به وجود آمده است که می‌توانند خودشان آنها را کشف کنند.

 آخرین بروز رسانی گوگل مپ، بسیار زیرکانه است و تغییری اساسی در نحو نگاه شما به جهان ایجاد می‌کند. هنگام استفاده از این خدمات فوق‌العاده مفید، می‌توانید زوم کنید و جهان را نه به صورت یک تصویر فلت، بلکه به عنوان یک جهان سه بعدی مشاهده کنید.

اگر دقت کنید با گزینه Globe Mode مواجه خواهید شد که در نگاه اول به چشم نمی‌آید، اما زمانی که زوم کنید و در سطوح پایین‌تر گوگل مپ حرکت کنید، آن را خواهید دید، به نحوی که انگار همیشه آنجا بوده است. به محض اینکه کاربر به اندازه کافی روی نقشه زوم می‌کند، این امکان سه بعدی شدن نقشه آشکار می‌شود.

آخرین بروز رسانی، در حال حاضر فقط برای نسخه دسکتاپ گوگل مپ در دسترس است. کاربرانی که از این برنامه استفاده می‌کنند، هنگامی که تلاش می‌کنند تصویر را بزرگ‌تر کنند با قابلیت جدید مواجه خواهند شد.

گوگل در توییتی اصرار داشت که این دید جدید، امکان ارائه خدمات دقیق‌تری را فراهم می‌کند و منجر به این می شود که به نظر می رسد مناطقی نظیر گرینلند، مقیاسی مشابه با کل قاره آفریقا داشته باشند. شواهد امر نشان می‌دهد که گوگل از یادداشت‌های انتقادآمیز کاربران نسبت به گوگل مپ الهام گرفته است.

شرکت توییتر اعلام کرد:

با استفاده از امکان مشاهده سه بعدی جهان در گوگل مپ دسکتاپ ، تصویر گرینلند دیگر بزرگ‌تر از آفریقا نیست.

 

به محض اینکه کاربر نقشه را زوم می‌کند، نمای سه بعدی جدید آشکار می‌شود.

به محض اینکه کاربر نقشه را زوم می‌کند، نمای سه بعدی جدید آشکار می‌شود

اگر چه این بروز رسانی، احتمالا راه خود را به هر دو نسخه گوگل مپ iOS و اندروید بازخواهد کرد، اما هیچ تاریخ دقیقی توسط  این غول تکنولوژی در این رابطه گزارش نشده است. سرویس گوگل همچنین یک امکان جدید و مفید را در هفته گذشته دریافت کرد که منجر به تغییر نحوه به اشتراک‌گذاری اطلاعات موقعیت کاربران با یکدیگر شد.

آخرین بروز رسانی گوگل مپ بسیار زیرکانه و کارآمد است

آخرین بروز رسانی گوگل مپ بسیار زیرکانه و کارآمد است

کاربران می‌توانند موقعیت‌شان را به اشتراک بگذارند و همچنین درصد عمر باتری خود را به آنهایی که انتخاب شده‌اند، انتشار دهند.

وبسایت اندروید پلیس(Android Police)   صحت اطلاعات فوق را تایید کرد.

این قابلیت همچنین زمانی که کسی نگران دوست یا اعضای خانواده‌اش است که چرا به تماس تلفنی جوابی نداده است، بسیار مفید خواهد بود.

منبع: express.co.uk

امکان جستجوی سریعتر وب با آپدیت گوگل کروم

بدون شک گوگل کروم معروف ترین مرورگر دنیاست و به این زودی ها نیز رقیبی پیدا نخواهد کرد.

امکان جستجوی سریعتر وب با آپدیت گوگل کروم

امکان جستجوی سریع تر وب با آپدیت گوگل کروم

امکان جستجوی سریع تر وب با آپدیت گوگل کروم

 

بررسی های نت مارکت شِیر(NetMarketShare) در هفت ماه اول ۲۰۱۸ میزان کاربرد گوگل کروم را ۶۲.۴۳ درصد، اینترنت اکسپلورر ۱۱.۹۰ درصد و فایرفاکس ۱۰.۳۰ درصد نشان داده است. مرورگر جدیدتر Microsoft Edge تنها ۴.۳۸ درصد بازار جستجوگرهای وب را به خود اختصاص داده است.

علیرغم جایگاه بالای گوگل کروم در میان سایر رقبا، گوگل از ارتقای این مرورگر غافل نمانده است و با آپدیت جدید گوگل کروم امکان جستجوی وب را در سریع ترین حالت ممکن فراهم می کند. کروم ورژن ۶۸ اخیرا عرضه شده و برخی از جنبه های آن بهبود بخشیده شده است. یکی از ویژگی های جدید و جالب آپدیت گوگل کروم ، Page Lifestyle API است. این ویژگی جدید با کمک RAM، صفحات وبی را که باز هستند در حالت معلق نگه می دارد تا مرورگر از حافظه برای موارد غیر ضروری استفاده نکند.

به گفته مهندسین گوگل ، آپدیت گوگل کروم به کاربران کمک می کند تا با مدیریت بهتری به جستجو بپردازند. آپدیتی که نتیجه ماه ها تحقیق و بررسی است. با استفاده از چنین مرورگری در مصرف باتری و حافظه صرفه جویی می شود.

از سایر اخبار کروم می توان به طراحی جدید مخفی آن اشاره کرد. البته این امکان تنها برای کاربرانی در دسترس است که گوشی آیفون دارند. این کاربران با استفاده از URL خاص می توانند از این ویژگی بهره مند شوند.

منبع: express.co.uk


>