گوش به زنگگوش به زنگ

به ادعای مالک ریپل، قیمت اکثر ارزهای مجازی به صفر خواهد رسید


به ادعای برد گارلینگ هاوس خالق ارز رمزپایه متمرکز ریپل، اکثر ارزهای دیجیتال بی ارزش خواهند شد.

به ادعای خالق ارز رمزپایه متمرکز ریپل، اکثر ارزهای دیجیتال بی ارزش خواهند شد

به ادعای خالق ارز رمزپایه متمرکز ریپل، اکثر ارزهای دیجیتال بی ارزش خواهند شد

به ادعای گارلینگ هاوس، در آینده نزدیک نمی توان از اکثر ارزهای رمزپایه به عنوان ارز مبادلاتی استفاده کرد و آن ها مانند دیگر دارایی ها معامله می شوند. ریپل و شرکت های حامی آن، مسلما مورد انتقادترین ارز دیجیتال است، زیرا از ایده بیت کوین به عنوان اولین رمزپایه که تحت مقررات نهادهای دیگر نیست، تبعیت نمی کند.

اخیرا گارلینگ هاوس در کنفرانس فناوری گلدمن ساکس در سانفرانسیسکو سخنرانی کرد. او گفت:

”هنوز روشن نیست که مورد استفاده ارز ریپل دقیقا چیست. همچنین روشن نیست که ارزش واقعی آن چقدر است. با توجه به کاربرد ارز ریپل است که ارزش بلند مدت این دارایی تعیین می شود.“

قیمت ریپل که در ژانویه سال ۲۰۱۸ تا ۳.۳۱ دلار اوج گرفته بود، تا هفته جاری به حدود ۱.۰۰ دلار سقوط کرد. ایده ریپل این است که به عنوان یک پل ارتباطی میان معاملات بین المللی بانکی عمل کند، نه این که به عنوان جایگزینی برای ارزهای دیگر تبدیل شود. اکثر توکن های ارز ریپل توسط شرکت اصلی نگهداری می شود. این بدین معناست که آن ها می توانند قیمت خودشان را تنظیم کنند.

گارلینگ هاوس معتقد است که بهترین راه استفاده از ارزهای رمزپایه این است که در درون سیستم کار کند و مخالفتی با مقررات وضع شده از طرف دولت و موسسات مالی سنتی نداشته باشد.

او باور دارد که در آینده از بیت کوین(که به اعتقاد او ۱۰۰۰ برابر کندتر و گرانتر از ریپل است) همچنان به عنوان یک ارز ارزشمند(مشابه نقشی که طلا در حال حاضر ایفا می کند) استفاده خواهد شد، اما این ارز برای انجام پرداخت ها به کار نخواهد رفت.

منبع: rt.com