پنج کتاب جدید در خصوص بحران پناهندگی در سوریه

این کتب جدید با تمرکز به روی داستان های پشت پرده بحران پناهندگی، بینشی نسبت به زندگی افرادی که به موقعیت های سیاسی رسیده اند، ایجاد کرده است.

پنج کتاب جدید در خصوص بحران پناهندگی در سوریه

بحران پناهندگی تکان دهنده در سوریه و فراتر از مرزهای سوریه الهام بخش این کتاب های جدید بوده است.

تقاطع خطرناک، نوشته اسماء زحانات خان

تقاطع خطرناک، نوشته اسماء زحانات خان

پسری در ساحل، نوشته تیما کوردی (آوریل ۲۰۱۸)

نویسنده معروف ونکوور، عمه آلان کوردی، کودکی که جسدش سوژه عکاسی سواحل ترکیه شد و به یکی از تلاشگران اصلی در کمک رسانی به بی خانمان های سوری تبدیل شده، می باشد. آلان ۲۷ ماهه بود که به همراه مادرش ریحانا و برادر بزرگترش غالب، در حالی که سوار بر یک قایق سست هندی به سمت بندرگاه امن جزیره ی یونانی گووس می رفتند، در ۴ کیلومتری آن جزیره غرق شد؛ همسر ریحانا و پدر خانواده، تنها شخص زنده ی این سانحه بود. این یادداشت های صمیمانه درباره قبل و لحظه مرگ آلان، ما را عمیقا با خانواده کردی نزدیک می کند.

نقشه ی نمکزار و ستارگان، نوشته ی جنیفر زینب جوخادر (می ۲۰۱۸)

در خانه ی آنها در منهتن، بابا عاشق دخترش، نور و داستان راویه دختری در قرن ۱۲ که خود را به شکل یک پسر در آورد و شاگرد نقشه ساز مسلمان، شریف ادریسی شد، بود؛ راویه و شریف به همراه هم طول و عرض دنیای کهن را به روی نقشه مشخص کردند. زمانی که پدر نور در سال ۲۰۱۱ درگذشت، مادر و خواهرش به خانه خود در سوریه برگشتند. اما زندگی در حمص (شهری در سوریه) خیلی زود مهلک و کشنده شد و آنها باید جلوی وقایع بدتر را می گرفتند و بار دیگر مجبور به تغییر مکان شدند. اینگونه بود که نور خود را در مسیری به سمت خاورمیانه و آفریقا دید، درست مانند همان کاری که قهرمانش ۸۰۰ سال پیش انجام داده بود.

تقاطع خطرناک، اسماء زحانات خان (۲۰۱۸)

این چهارمین چهره ی هیجان انگیز از بازرس عیسی  خاتاک و گروهبان راشل گتی از عوامل اداره پلیس تورنتو، یکی از آسیب پذیرترین مراکز کانادا، می باشد. این وقفه به دلیل سفر به یک جزیره یونانی بود که در آنجا یک گروه بشردوستانه به سرعت به دنبال پناهندگان سوری بودند که وارد خاک کانادا شده بودند. زن جوانی که مدیریت این سازمان مردم نهاد را برعهده داشت به همراه برادرش مفقود شده اند، و پلیس یونان میخواهد با وی در خصوص قتل دوگانه یک مامور اینترپول فرانسه و یک مرد جوان سوری گفتگو کند. حقوق بشر، تروریسم و قوانین بین الملل از جمله نهادهای این مجموعه های غیر طبیعی هستند.

جنگ جیوه: سوریه، عراق و کشمکش های پیچاپیچ، نوشته ی ویلیام هریس(فوریه ۲۰۱۸)

نبردهای فاجعه آمیز در سوریه و عراق خود به سادگی قابل تحلیل نیستند. اما ویلیام هریس یک پروفسور حوزه سیاسی در دانشگاه نیوزلند، یک راهنمای خبره برای سوریه و عراق، این هلال حاصلخیز است. هریس می گوید:

  جنگ جیوه به الگوی تغییر جنگ های داخلی و کارهای مربوط به آن، و جدا از آن اشاره دارد: رژیم سوریه در برابر گروه های شورشی؛ گروه های شورشی یکی پس از دیگری، جهادگرایی فراتر از مغلوب سازی همه گروه ها؛ سُنی در برابر شیعه؛ کردها در برابر اعراب و ترک ها. هریس مکررا به بازیگر مسئول این شرایط اشاره می کند: بشار اسد رئیس جمهور سوریه ، مدیر اپرای توده­ آتش .

جایگزین: نویسندگان پناهنده در زندگی پناهندگی، ویرایش ویت ثن گوییِن

سوریه مرکز توجه فعلی دنیای بحران پناهندگی است، اما این مجموعه ی ۱۸ مقاله ای، نگاهی عمیق به این بی مکانی دارد؛ با بازتابی از جابجایی نویسندگانی که زجر و شکنجه بساری کشیده اند و در چنین جبهه هایی و در نقاط جنگی فعلی در آلمان، مجارستان، افغانستان، یوگوسلاوی، اوکراین، اتیوپی و دیگر کشورها می جنگند. این مجموعه توسط ویت ثن گوییِن، نویسنده ی برنده جایزه پولیتزر برای کتاب همدردی که ویتنام را در سن ۴ سالگی و در سال ۱۹۷۵ ترک کرد، ویرایش شده است.

منبع: thestar.com

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر آنیستون در مقابل تیگ نوتارو و به عنوان همسر او در فیلم "first ladies" به ایفای نقش خواهد پرداخت.

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر انیستون در فیلم  first ladies  نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر انیستون در فیلم first ladies نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده در فیلم جدید نتفلیکس بازی خواهد کرد. در  فیلم first ladies ، آنیستون به همراه کمدین تیگ نوتارو و به عنوان همسر او به ایفای نقش خواهد پرداخت. آن ها به ترتیب در نقش های بورلی و کیسی نیکلسون بازی خواهند کرد. نتفلیکس اعلام کرد: شعار فیلم first ladies این است که:

پشت هر زن موفق یک زن بزرگ قرار دارد !

این فیلم بر اساس زندگی واقعی نوتارو و همسرش، استفانی آلین ساخته می شود و آن ها در کنار هم نویسندگی فیلم نامه را بر عهده خواهند داشت.

آنیستون به همراه نوتارو، آلین، آدام مک کی، ویل فرل، جسیکا البام و بتسی کچ در تولید این فیلم نقش خواهند داشت.

با این حال این تنها پروژه ای نیست که آنیستون در حال انجام آن است. او همچنین قرار است در کنار ریس ویترسپون در برنامه ای که بر رقابت پشت صحنه ی برنامه های صبحگاهی متمرکز است به اجرا بپردازد. اپل حقوق این سری برنامه را در اختیار دارد و تا به حال تاریخی برای شروع نمایش آن اعلام نکرده است.

نوتارو سابقه همکاری با نتفلیکس را از تله فیلم کمدی تیگ نوتارو از بودنش در اینجا خوشحال می شود ، که در ۲۲ می پخش خواهد شد، داشته است. او همچنین قرار است کارگردانی سری بعدی کمدی الن دی جنرس را بر عهده بگیرد.

منبع: independent.co.uk

ستاره هالیوودی پس از ایفای نقش در فیلم ترسناک جدیدش تحت درمان قرار گرفت

داکوتا جانسون بازیگر آمریکایی که پس از ایفای نقش و درخشش در سریال پنجاه طیف خاکستری به شهرت جهانی دست یافت می گوید که بازی در فیلم جدیدش که بازسازی فیلم ترسناک سوسپیریا  بود، او را مجبور کرد که تحت درمان قرار بگیرد.

ستاره هالیوودی پس از ایفای نقش در فیلم ترسناک جدیدش تحت درمان قرار گرفت

داکوتا جانسون، ستاره سریال پنجاه طیف خاکستریداکوتا جانسون، ستاره سریال پنجاه طیف خاکستری

داکوتا جانسون بازیگر آمریکایی که پس از ایفای نقش و درخشش در سریال پنجاه طیف خاکستری(Fifty Shades of Grey) به شهرت جهانی دست یافت می گوید که بازی در فیلم جدیدش که بازسازی فیلم ترسناک سوسپیریا  بود، او را مجبور کرد که تحت درمان قرار بگیرد. او اظهار می کند:
بدون اغراق، بازی در این فیلم طوری مرا خسته و آشفته کرد که چاره ای جز درمان نداشتم.“

او فرآیند فیلمبرداری را اینگونه توصیف می کرد:

ما در یک هتل متروکه که در بالای کوهی قرار داشت مستقر بودیم. در پشت بام آنجا سی عدد تیر تلفن وجود داشت، بنابراین جریان  زیاد برق به داخل ساختمان آن را گاهی تکان داده و بدین وسیله یکدیگر را می ترساندند. آنجا آب و هوای بسیار سرد و خشکی داشت. تنها چیزی که در این مدت به من کمک می کرد این بود که هر شب دست و بدنم را به روغن آغشته می کردم. اما دیگر نمیتوانم.“

او همچنین اعتراف کرد که:

من به تازگی به این نتیجه رسیده ام که پروژه هایی که من خواهان بازی در آنها هستم، در واقع وجود ندارند. بنابراین، قصد دارم که خودم آنها را به وجود بیاورم. از خدا بی نهایت سپاسگزارم که در موقعیتی هستم که می توانم چنین کاری را انجام دهم.“

او همچنین گفت که تجربه بازی در این سریال روی پروژه بعدی او که بازسازی فیلم ترسناک و کلاسیک سوسپیریا نام داشت، نیز تاثیر بسزایی داشت.

سریال پنجاه طیف خاکستری فیلمی است عاشقانه  که در آن یک دانشجوی ادبیات به نام آناستازیا استیل سخت عاشق  کریستین گری که توسط جیمی درنان بازی شده است، می شود.

ستاره سریال پنجاه طیف خاکستری به نام داکوتا جانسون پس از ایفای نقش در برخی از صحنه های فیلم ترسناک جدیدش به نام سوسپیریا(Suspiria) تحت معالجه پزشک قرار گرفت.

    hindustantimes.com:منبع

خانه پابلو اسکوبار ویران تخریب خواهد شد

شهرداری میدئین کلمبیا، از تخریب خانه پابلو اسکوبار، و ساخت پارکی برای قربانیان دوره وی خبر داد. پابلو اسکوبار بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در جهان می باشد که در سال 1993 کشته شد.

خانه پابلو اسکوبار ویران تخریب خواهد شد

خانه پابلو اسکوبار ویران تخریب خواهد شد

خانه پابلو اسکوبار ویران تخریب خواهد شد

فدریکو گوتیرز، شهردار میدئین کلمبیا، در بیانیه ای رسمی اعلام کرد، آپارتمان موناکو، متعلق به پابلو اسکوبار برای تخریب و ساخت پارکی به بخش اداره اموال شخصی پلیس این شهر معرفی شده است.

این ساختمان قبلا به اداره امنیت در شهر میدئین اختصاص داده شده بود، اما این اداره به دلیل هزینه های بالای تعمیر و نگهداری این آپارتمان آن را به شهرداری این شهر واگذار کرد.

در ادامه بیانیه شهرداری میدئین آمده است:

" آپارتمان موناکو نماد اعمال غیرقانونی و غیراخلاقی می باشد. این ساختمان براساس خشونت و درد و به بهای ریخته شدن خون های زیادی بنا شده است. "

بعد از تخریب این ساختمان، پارک یادبودی برای کشته شدگان در جنگ های کارتل های مواد مخدر در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ احداث خواهد شد. تعداد کشته شدگان در این مبارزه ها بیش از ۵۰۰۰ نفر می باشد.

شهرداری میدئین در این بیانیه، همچنین از لغو تورهای گردشگری که به منظور بازدید از بناها و اماکن پابلو اسکوبار به این شهر مسافرت می کردند، خبر داد.

کارتل کالی که رقیب اصلی پابلو اسکوبار در قاچاق مواد مخدر بود، در سال ۱۹۸۸ با انفجار ۸۸ کیلوگرم مواد منفجره در این ساختمان قصد کشتن وی و خانواده اش را داشت. اسکوبار و خانواده اش از این حمله جان سالم به در بردند. اسکوبار در ۲ دسامبر ۱۹۹۳ توسط نیروهای امنیتی سیا و کلمبیا کشته شد. در مراسم تشییع جنازه وی ۲۵ هزار نفر شرکت کردند.

پابلو اسکوبار از طریق قاچاق کوکائین به یکی از ثروتمندترین افراد در دنیا تبدیل شد. عده ای به خاطر کمک به افراد فقیر به وی لقب رابین هود داده اند. عده ای نیز وی را قاچاقچی بی رحمی می دانند که در جریان قاچاق کوکائین میلیون ها نفر را به دام اعتیاد گرفتار کرده و هزاران نفر بی گناه در راه مبارزه با وی جان خود را از دست دادند.

اسکوبار در اوج فعالیت خود مدیریت ۸۰ درصد از بازار مصرف کوکائین را در جهان در اختیار داشت و روزانه بالای بیست تن کوکائین به سرتاسر جهان بویژه ایالات متحده قاچاق می کرد. اسکوبار دارای شبکه بسیار پیچیده و گسترده ای بود که بواسطه آن توانست سال ها بازار کوکائین را در جهان در دست داشته باشد. از برخی از القاب وی می توان به سلطان کوکائین، رئیس، لرد، دکتر و غیره ... اشاره کرد.

با این که ۲۵ سال از مرگ پابلو اسکوبار می گذرد، اما کماکان قاچاق مواد مخدر در دنیا ادامه دارد و به ادعای برخی از تحقیقات و آمارهای ارائه شده، میزان قاچاق مواد در این سال ها افزایش یافته است. چنین به نظر می رسد که مبارزه علیه مواد مخدر و قاچاق با شکست مواجه شده است. کلمبیا کشور زادگاه پابلو اسکوبار سال هاست که زیر آتش جنگ مواد مخدر می سوزد و هنوز با گذشن سال ها راهی برای اتمام جنگ و برآمدن صلح در این کشور وجود ندارد.

رایان گاسلینگ در فیلم "اولین مرد" در نقش نیل آرمسترانگ

اولین باری که رایان گاسلینگ از تصوراتش در مورد نیل آرمسترانگ فضانورد، به عنوان اولین فردی که بر کره ماه گام نهاد پرده برداری کرد، به نوامبر سال 2015 بر می گردد. آن زمان گاسلینگ و شزل مشغول فیلم "La La Land" بودند که سال بعد منتشر شد و در نهایت شش جایزه اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرد. دیمین شزل کارگردانی فیلم اولین مرد(First Man) که درباره نیل آرمسترانگ است را به عهده خواهد داشت.

رایان گاسلینگ در فیلم "اولین مرد" در نقش نیل آرمسترانگ

اولین بیلبورد تبلیغاتی  اولین مرد

اولین بیلبورد تبلیغاتی اولین مرد

اولین عکسی که از گاسلینگ در نقش آرمسترانگ مشاهده شد، در اولین بیلبورد تبلیغاتی(تصویر بالا) و پوستری است که زیر مشاهده می کنید. اکنون اولین تریلر این فیلم که به نظر فوق العاده هیجان انگیز است، منتشر شده است. در ادامه به بررسی مواردی در مورد این فیلم خواهیم پرداخت.

تصویری از رایان گاسلینگ در فیلم اولین مرد

تصویری از رایان گاسلینگ در فیلم اولین مرد

درباره فیلم

این فیلم در مورد زندگی آرمسترانگ از دهه شصت میلادی و تا زمانی است که وی در سال ۱۹۶۹ بر ماه گام می گذارد. جاش سینگر که برای فیلم اسپاتلایت(Spotlight) برنده جایزه اسکار شده است، براساس کتاب اولین مرد جیمز هنسن نمایشنامه ای نوشت که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. آرمسترانگ در سال ۲۰۱۲ درگذشت.

یکی از حوادث زندگی مسافر سیاره های فضایی، مرگ دلخراش دختر کوچکش در سال ۱۹۶۲ بود. این صحنه یکی از سخترین صحنه هایی است که گاسلینگ باید در این فیلم بازی کند. همچنین می بینیم که ماموریت های ناسای او چگونه بر زندگی سایر اعضای خانواده اش و به خصوص همسر اولش جانت، تاثیر می گذارد.

از آپولوی ۱۳ تا ترنسفورماتور عمق تاریکی ماه ، آرمسترانگ را بارها در صحنه های مختلف می بینیم که بعضی از این صحنه ها داستان پردازی شده اند و واقعی نیستند. با این وجود، شخصت اصلی اولین مرد فقط و فقط آرمسترانگ است.

 

دیگر ستارگان فیلم چه کسانی هستند؟

کلر فوی(که در فیلم های دیوانه و دختری در تار عنکبوت ایفای نقش کرده است) نقش جانت، همسر اول آرمسترانگ را که در سال ۱۹۵۶ با هم ازدواج کردند و سه فرزند داشتند، بازی می کند.

کوری استول و لوکاس هاس به ترتیب نقش باز آلدرین و مایکل کالینز را بازی می کنند که در این ماموریت تاریخی در سال ۱۹۶۹ همراه آرمسترانگ بودند. آلدرین هم روی ماه قدم گذاشته بود و کالینز کنترل سفینه در مدار را برعهده داشت.

سکانسی از فیلم اولین مرد

سکانسی از فیلم اولین مرد

پابلو شرایبر(در نقش ادوارد هیگینز وایت)، برایان دارسی جیمز(در نقش جوزف ای واکر)، پاتریک فوگیت(در نقش الیوت سی)، کریستوفر ابوت(در نقش دیوید اسکات که بعدها به روی ماه قدم می گذارد) و شی ویگم(در نقش گاس گریسوم) به عنوان فضانوردان دیگر و یا فضانوردان در حال آموزش در آن دوره، ایفای نقش می کنند. همچنین کریان هایندز نیز در این فیلم ایفای نقش کرده است.

 

تاریخ اکران این فیلم چه زمانی است؟           

سینماهای جهان از ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ میزبان تماشاچیان این فیلم مهیج خواهند بود.

منبع: movie.com

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کارگردان دنیای ژوراسیک برای ساخت قسمت سوم این فیلم به جایگاه قبلی خود بازمی‌گردد.

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

استیون اسپیلبرگ تائید کرده است که کالین ترورو، دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد. اسپیلبرگ، فیلمسازی که فیلم جدید او Ready Player One در حال اکران است، طی بیانیه‌ای به EW بیان کرد که علیرغم عدم حضور او در دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی ، ترورو در سومین بازگشت دایناسورها، به‌عنوان کارگردان حضور خواهد یافت.

ترورو اضافه کرد:

در این مرحله بسیار مهم است که برای حفظ تازگی و سرزندگی روایت داستان، از افراد خلاق استقبال کنیم. من تحت تأثیر زیبایی و پویایی که بایوما به سقوط پادشاهی اضافه کرد هستم  و مطمئنم که امیلی سطح دیگری از احساسات را به پایان سه‌گانه‌ی ما اضافه خواهد کرد .

قرار است که فیلمنامه‌ی این فیلم توسط ترورو و به همراهی امیلی کارمایکل نوشته شود.

تریلر فیلم سقوط پادشاهی در اواخر ۲۰۱۷ توسط بایونا به نمایش درآمد و توانست در حین توجه به جزئیات مربوط به شخصیت اصلی پارک ژوراسیک یعنی ایان مالکوم با بازی جف گلدبلوم لحظات بزرگی را خلق کند. این فیلم ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ روانه‌ بازار خواهد شد.

کریس پت و برایس دالاس هاوارد، ستارگان دنیای ژوراسیک بودند. اکران اولین سری این فیلم ها در سال ۲۰۱۵ توانست بیش از ۱/۵ میلیارد دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد.

منبع: independent.co.uk


>