پیش نمایش فیلم "ونوم": تام هاردی در نقش کاراکتر تاریخی

ظاهرا یکی از تنها شخصیت های مارول، ونوم "انتقام جویان: جنگ ابدیت" که از شخصیت های قدیمی کمپانی دیزنی است، در حال ساخت فیلم مستقل خود در سینمای کلمبیا است.

پیش نمایش فیلم "ونوم": تام هاردی در نقش کاراکتر تاریخی

۱۲۵۲.jpg تام هاردی در صحنه ای از پیش پرده ی فیلم "ونوم".

ظاهرا یکی از تنها شخصیت های مارول، ونوم "انتقام جویان: جنگ ابدیت" که از شخصیت های قدیمی کمپانی دیزنی است، در حال ساخت فیلم مستقل خود در سینمای کلمبیا است. این موضوع به این دلیل است که خود استودیوی سونی حقوق مرتبط با دنیای مرد عنکبوتی، که محل پیدایش ونوم است را کنترل می کند. اما سونی برای اشتراک در مجموعه ی مرد عنکبوتی قراردادی با استودیوهای مارول بست و همین موضوع دلیل امکان مشاهده مجموعه وب های "جنگ ابدیت" تام هلند است.

هنوز متوجه موضوع نشدید؟ داستان اصلی ونوم- به عنوان پیش پرده ی جدیدی که به صورت نمایش درآمده است- موضوع کاملا پیچیده ای نیست. ادی بروک (تام هاردی) یک روزنامه نگار پژوهشی، متوجه می شود که دکتر کارلتن دراک شیطانی، (ریز احمد) به روی همزیستی و ترکیب موجودات زنده تحقیق می کند که می تواند با بدن انسان های دیگر ادغام شود و دو رگه های ابر انسانی تولید کند. ادی خیلی زود متوجه می شود که بدنش مورد حمله ی یکی از این موجودات قرار گرفته و بر سر استفاده از قدرت جدیدش به عنوان یک نیروی خوب و نه شیطانی، به جدال برمیخیزد.

 

پیش پرده ی رسمی ونوم.

همچنین در این فیلم میشل ویلیامز در اولین نقش ابرقهرمانی خود در سینما به عنوان همسر سابق ادی ایفای نقش می کند. این فیلم همچنین شروع ایفای نقش وی در مارول است، در نقش جنی سلیت، دختر فارق التحصیل " پخش زنده شنبه شب"، یک اصلاح طلب ساده لوح که از ادی برای شکست دراک درخواست کمک می کند.

عنوان برچسب این پیش پرده " ضد قهرمان درونی خود را در آغوش بگیر" است و شرکت سونی به تماشاگران سینما کمک می کند دقیقا همزمان با "ونوم" در ۵ اکتبر به سینما بروند.

منبع: nytimes.com

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر آنیستون در مقابل تیگ نوتارو و به عنوان همسر او در فیلم "first ladies" به ایفای نقش خواهد پرداخت.

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر انیستون در فیلم  first ladies  نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر انیستون در فیلم first ladies نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده در فیلم جدید نتفلیکس بازی خواهد کرد. در  فیلم first ladies ، آنیستون به همراه کمدین تیگ نوتارو و به عنوان همسر او به ایفای نقش خواهد پرداخت. آن ها به ترتیب در نقش های بورلی و کیسی نیکلسون بازی خواهند کرد. نتفلیکس اعلام کرد: شعار فیلم first ladies این است که:

پشت هر زن موفق یک زن بزرگ قرار دارد !

این فیلم بر اساس زندگی واقعی نوتارو و همسرش، استفانی آلین ساخته می شود و آن ها در کنار هم نویسندگی فیلم نامه را بر عهده خواهند داشت.

آنیستون به همراه نوتارو، آلین، آدام مک کی، ویل فرل، جسیکا البام و بتسی کچ در تولید این فیلم نقش خواهند داشت.

با این حال این تنها پروژه ای نیست که آنیستون در حال انجام آن است. او همچنین قرار است در کنار ریس ویترسپون در برنامه ای که بر رقابت پشت صحنه ی برنامه های صبحگاهی متمرکز است به اجرا بپردازد. اپل حقوق این سری برنامه را در اختیار دارد و تا به حال تاریخی برای شروع نمایش آن اعلام نکرده است.

نوتارو سابقه همکاری با نتفلیکس را از تله فیلم کمدی تیگ نوتارو از بودنش در اینجا خوشحال می شود ، که در ۲۲ می پخش خواهد شد، داشته است. او همچنین قرار است کارگردانی سری بعدی کمدی الن دی جنرس را بر عهده بگیرد.

منبع: independent.co.uk

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد آخرین فیلم پدرش را درجشنواره کن به نمایش درآورند

نتفلیکس از قانون جدید مدیریتی جشنواره فیلم کن که مطابق آن شرکت کنندگان در بخش رقابتی، باید فیلم خود را در کشور فرانسه اکران کنند، خرسند نیست.

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد آخرین فیلم پدرش را درجشنواره کن به نمایش درآورند

اورسون ولزاورسون ولز

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد در تصمیم خود خصوص خروج از جشنواره فیلم کن که نتیجه ی آن عدم اکران فیلم "طرف دیگر باد" پدرش به روی پرده ی جشنواره فرانسه می شود، تجدید نظر کند.

نتفلیکس تصمیم دارد به عنوان اعتراض به قانون جدید که تمامی فیلم های رقابت کننده بخش برتر مستلزم اکران در فرانسه هستند، از جشنواره خارج شود. این امر به روی سبک تجاری نتفلیکس که ابتدا فیلم را روی پرده ی سینمای خود اکران می کنند، تاثیر می گذارد.

دختر ولز از تد ساراندوس، مدیر داخلی نتفلیکس، درخواست کرد در تصمیم خود تجدید نظر کند. نتفلیس در تکمیل این فیلم سرمایه گذاری کرده است. بئاتریس در نامه ای به ساراندوس که در تولید این زیبای مغرور سهیم است، گفت :

"از خواندن اخبار درباره ی نزاع با جشنواره فیلم کن خیلی ناراحت شدم. من به نمایندگی از پدرم صحبت می کنم."

وی افزود:

"من شاهد بودم چگونه کمپانی های بزرگ فیلم سازی زندگی و کار او را از بین بردند، و مردی که من عاشقش هستم را نابود کردند. اصلا نمی خواهم نتفلیکس یکی دیگر از این کمپانی ها باشد."

اورسون ولز این فیلم را به کارگردانی (جان هیوستون) ساخت که با یک فیلم بازگشتی بعد ازچندین سال زندگی در اروپا، بین سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۶، به هالیوود بازگشته بود، اما با دشواری های بسیاری در ساخت و سرمایه گذاری مواجه شد. این فیلم سرانجام حدود ۴۰ سال ناتمام ماند.

در اکتبر سال ۲۰۱۴ برای تکمیل این فیلم اقداماتی انجام شد اما مجدد به بن بست خورد، حتی با وجودی که تولیدکنندگان تلاش کردند سرمایه را از طریق سرمایه گذاری جمعی بالا ببرند. در آخر نتفلیکس از تکمیل آن پشتیبانی کرد.

اسپانسر فیلم، فیلیپ جان ریمزا نیز نارضایتی خود از خروج فیلم از جشنواره را اظهار داشته است.

وی در بیانیه ای اظهار داشت :

"فیلم ما برای رقابت در بخش اکران، به عنوان یک انتخاب رسمی در تئاتر بزرگ لومیر انتخاب شده است، بنابراین مستقیما نباید تحریم شود. آنچه ناراحت کننده و دشوار است مواجهه با ضوابط و شرایطی است که هر شخص با این تصمیم گیری دچار آن می شود (جشواره کن، نتفلیکس، دوستداران فیلم و همه ی کسانی که به سختی بر روی این اثر تاریخی تلاش کردند."

وی افزود:

"تاکید می کنم، من با احساسات خود درگیر شدم. "آن سوی باد" بدون نتفلیکس وجود نداشت، اما این مسئله از ناراحتی و دلشکستگی من نمی کاهد."

وضعیت بغرنج موجود بین نتفلیکس و جشنواره کن به روی کارهای کارگردانان بزرگی چون آلفونسو کوارون، کارگردان فیلم رم که وی نیز تصمیم به خروج از جدول اکران رقابت فیلم ها را داشت، تاثیر گذاشته است.

منبع:hindustantimes.com 

داستان های پنهان پشت پرده ی ساختمان های ما

روما آگراول مهندس سازه پیشگام برخی از بلندترین برج های دنیاست که در خصوص تاریخچه و زیبایی سازه هایش توضیح می دهد.

داستان های پنهان پشت پرده ی ساختمان های ما

 برج صدف امروزه یک نشانه ی شاخص در لندن است

 برج صدف امروزه یک نشانه ی شاخص در لندن است

روزگاری که امریکا یک کشور نو پا بود، همه مهندسین و معماران، خصوصا مردانی که مهارت طراحی و ساخت را داشتند، "سازندهنامیده می شدند. اما پس از آنکه موسسه معماران امریکا در سال ۱۸۵۷ میلادی تاسیس شد، تخصص ها از هم مجزا گردید. معماران مشغول جمع آوری افتخارات شدند، در حالی که مهندسین در سایه­ آنها به سختی و با زحمت فراوان کار می کردند. در سال ۱۹۶۴ با احداث پل ورازانو- ناروز و بعد از آن احداث بلندترین پل معلق جهان، در حقیقت به نظر می رسید رابرت ماسس نام اتمار عمان، طراح و بزرگ ترین مهندس قرن را فراموش کرد و تنها به عنوان یک "سوئیسی" از او یاد می کرد.

امروزه چنین اشتباهاتی که معمولا در اثر مواجهه با تغییرات اجتماعی و محیطی ای ایجاد می شوند که مستلزم استفاده بهینه و اتلاف کمتری هستند، کمتر رخ می دهند. مهندسین با گردآوری راهکارهای شگفت آوری که از اصول چندگانه بدست آمده اند، پاسخگوی مسائل پیش آمده هستند. ابر ساختمان هایی چون مرکز تجاری شماره یک جهان، برج شانگهای و برج صدف به پوشش های امنیتی جدیدی مجهز شده اند که ایمنی، مقاومت و کارایی بالایی دارند. با الهام از طبیعت، زیرساختها به گونه ای طراحی شده اند که در زمان بروز مشکلات می توانند مشکل خود را تشخیص دهند و آن را برطرف کنند. استفاده از گرافن، که ضخامت یک اتم را دارد و مقاوم ترین ماده است هنوز در نمای ساختمانی جلوه گری می کند، اما احتمالا استفاده از آن چندان طول نخواهد کشید. مهندسین نجات دهندگان دنیا هستند.

این جمله یک ادعای بزرگ به نظر می رسد و البته دلیل آن این است که مهندسین به طور کاملا یکپارچه وارد تمام سطوح زندگی ما انسان ها شده اند، اما این مسئله موضوعی قابل مشاهده نیست. روما آگراول، نمونه های مختلفی در قرن ها و قاره های گوناگون "ساخته" است و با ترسیم آن ها می­ خواهد این تاریخ ناگفته را بیان کند- نویسنده مدعی است:

"مهندسی جهانی یک حکایت مملو از ماجرا و رمز و راز است."

آگراول یک پدیده است: یک مهندس سازه­ زن در یک دنیای حرفه ی تخصصی مردانه. وی اینطور بیان می کند که مانند "یکی از بازیکنان بالماسکه" است و کشفیات خود از جاهای دور و نزدیک زمین را با علاقه شدید و با استفاده از مرورگر دورا به اشتراک می گذارد. او الهام بخش زنان جوانی خواهد بود که وارد حرفه­ مهندسی می شوند.

 

آگراول در اوایل کتابش به آرامی ساختاری بر پایه ی مفاهیم مانوس بیان می کند، و به مرور با بررسی رموز محرمانه "مهندسی پنهان،" حس کنجکاوی شما را مرتفع می نماید. دو مورد از جذاب ترین فصول این کتاب در مورد -"خلوص" و "پاکی"- بررسی آب و فناوری هایی است که برای جمع آوری و پردازش آن گسترش یافته اند.

قسمت تخریب شده­ی ساختمان بلند لندن پس از انفجاز عظیم گاز

قسمت تخریب شده­ی ساختمان بلند لندن پس از انفجاز عظیم گاز

هیچکس به "پو"، مهندس زهکشی که در خصوص "تمیزی" شکایت دارد، اهمیت نمی دهد. آگراول با این مسئله مخالف است. در حقیقت وی در حین توضیح موضوعاتی که برخی افراد از بیان آن خجالت می کشند بسیار درخشان است و هیچ ضعفی در بیان اظهارات خود ندارد. برای مثال آگراول در ژاپن یک میز آرایشی ساخت که مجهز به سیستم گرمایشی، آب و موسیقی بود. پس از آن به دوران قرن هجدهم گریزی می زند، دوره ای که ژاپن به دادو ستد فضولات انسانی که یکی از ارزشمندترین کالاهای کشاورزی برای جزیره ای کوچک با زمین های کم و جمعیت رو به رشد می پرداخت. آن زمان به عنوان یک "تجارت فضولات"، قوانینی وضع شده بود که صاحبخانه ها حق استفاده از مدفوع مستاجرین خود را داشتند.

بازی های کودکانه­ آگراول و فاضلاب های پر شده­ی رود تمز، یادآور"سوپ هیولا" در خوراک سال ۱۸۲۸ بود، یکی از کتاب هایی که تصاویر زیاد سیاه و سفیدی داشت. بوی تعفن رودخانه به قدری شدید بود که در اواخر سال ۱۸۵۹ مقامات شهر پیشنهاد جوزف بازالگت برای یک سیستم جدید فاضلاب را پذیرفتند. حدود ۲۰ سال زمان ساخت و حدود ۲۱۰۰ کیلومتر طول این شبکه بود و همین شبکه باعث ایجاد فضایی برای تونل لندن، اولین راه آهن زیرزمینی جهان شد. فاضلاب از دل لندن خارج می شود و به دریا می ریزد. آگراول اظهار می کند "جای بسی شگفتی است که امروزه نیز از همین سیستم استفاده می کنیم".

 مهندسین وارد کار شدند. کار آنها در مسیر رودخانه تمز آغاز شده است. این تونل در سال ۲۰۲۳ کامل خواهد شد، این پروژه­ زیربنایی عظیم، سیستم موجود را گسترش خواهد داد و فاضلاب پیش از ورود به دریا تصفیه شده و برای گیاهان مورد استفاده خواهد گرفت. بیشتر این جریان فاضلاب خارق العاده، زیر بستر رودخانه حرکت خواهد کرد و نیاز به حفاری در خیابان های شهر و زیربناها و تاسیسات زیرزمینی را حذف خواهد کرد. برنامه آنها برای استفاده از رودخانه به عنوان عامل حمل و جابجایی ۹۰ درصد فاضلاب ساختمانی نیز به همان اندازه هوشمندانه است. میزان فاضلاب ورودی به رودخانه تمز از سالانه ۶۲ میلیون تن به ۲.۴ میلیون تن کاهش خواهد یافت. جریان اقتصاد برای مهندسین همانند تعریفی است که شاعران از زیبایی دارند.

منبع nytimes.com

رایان گاسلینگ در فیلم "اولین مرد" در نقش نیل آرمسترانگ

اولین باری که رایان گاسلینگ از تصوراتش در مورد نیل آرمسترانگ فضانورد، به عنوان اولین فردی که بر کره ماه گام نهاد پرده برداری کرد، به نوامبر سال 2015 بر می گردد. آن زمان گاسلینگ و شزل مشغول فیلم "La La Land" بودند که سال بعد منتشر شد و در نهایت شش جایزه اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرد. دیمین شزل کارگردانی فیلم اولین مرد(First Man) که درباره نیل آرمسترانگ است را به عهده خواهد داشت.

رایان گاسلینگ در فیلم "اولین مرد" در نقش نیل آرمسترانگ

اولین بیلبورد تبلیغاتی  اولین مرد

اولین بیلبورد تبلیغاتی اولین مرد

اولین عکسی که از گاسلینگ در نقش آرمسترانگ مشاهده شد، در اولین بیلبورد تبلیغاتی(تصویر بالا) و پوستری است که زیر مشاهده می کنید. اکنون اولین تریلر این فیلم که به نظر فوق العاده هیجان انگیز است، منتشر شده است. در ادامه به بررسی مواردی در مورد این فیلم خواهیم پرداخت.

تصویری از رایان گاسلینگ در فیلم اولین مرد

تصویری از رایان گاسلینگ در فیلم اولین مرد

درباره فیلم

این فیلم در مورد زندگی آرمسترانگ از دهه شصت میلادی و تا زمانی است که وی در سال ۱۹۶۹ بر ماه گام می گذارد. جاش سینگر که برای فیلم اسپاتلایت(Spotlight) برنده جایزه اسکار شده است، براساس کتاب اولین مرد جیمز هنسن نمایشنامه ای نوشت که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. آرمسترانگ در سال ۲۰۱۲ درگذشت.

یکی از حوادث زندگی مسافر سیاره های فضایی، مرگ دلخراش دختر کوچکش در سال ۱۹۶۲ بود. این صحنه یکی از سخترین صحنه هایی است که گاسلینگ باید در این فیلم بازی کند. همچنین می بینیم که ماموریت های ناسای او چگونه بر زندگی سایر اعضای خانواده اش و به خصوص همسر اولش جانت، تاثیر می گذارد.

از آپولوی ۱۳ تا ترنسفورماتور عمق تاریکی ماه ، آرمسترانگ را بارها در صحنه های مختلف می بینیم که بعضی از این صحنه ها داستان پردازی شده اند و واقعی نیستند. با این وجود، شخصت اصلی اولین مرد فقط و فقط آرمسترانگ است.

 

دیگر ستارگان فیلم چه کسانی هستند؟

کلر فوی(که در فیلم های دیوانه و دختری در تار عنکبوت ایفای نقش کرده است) نقش جانت، همسر اول آرمسترانگ را که در سال ۱۹۵۶ با هم ازدواج کردند و سه فرزند داشتند، بازی می کند.

کوری استول و لوکاس هاس به ترتیب نقش باز آلدرین و مایکل کالینز را بازی می کنند که در این ماموریت تاریخی در سال ۱۹۶۹ همراه آرمسترانگ بودند. آلدرین هم روی ماه قدم گذاشته بود و کالینز کنترل سفینه در مدار را برعهده داشت.

سکانسی از فیلم اولین مرد

سکانسی از فیلم اولین مرد

پابلو شرایبر(در نقش ادوارد هیگینز وایت)، برایان دارسی جیمز(در نقش جوزف ای واکر)، پاتریک فوگیت(در نقش الیوت سی)، کریستوفر ابوت(در نقش دیوید اسکات که بعدها به روی ماه قدم می گذارد) و شی ویگم(در نقش گاس گریسوم) به عنوان فضانوردان دیگر و یا فضانوردان در حال آموزش در آن دوره، ایفای نقش می کنند. همچنین کریان هایندز نیز در این فیلم ایفای نقش کرده است.

 

تاریخ اکران این فیلم چه زمانی است؟           

سینماهای جهان از ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ میزبان تماشاچیان این فیلم مهیج خواهند بود.

منبع: movie.com

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کارگردان دنیای ژوراسیک برای ساخت قسمت سوم این فیلم به جایگاه قبلی خود بازمی‌گردد.

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

استیون اسپیلبرگ تائید کرده است که کالین ترورو، دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد. اسپیلبرگ، فیلمسازی که فیلم جدید او Ready Player One در حال اکران است، طی بیانیه‌ای به EW بیان کرد که علیرغم عدم حضور او در دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی ، ترورو در سومین بازگشت دایناسورها، به‌عنوان کارگردان حضور خواهد یافت.

ترورو اضافه کرد:

در این مرحله بسیار مهم است که برای حفظ تازگی و سرزندگی روایت داستان، از افراد خلاق استقبال کنیم. من تحت تأثیر زیبایی و پویایی که بایوما به سقوط پادشاهی اضافه کرد هستم  و مطمئنم که امیلی سطح دیگری از احساسات را به پایان سه‌گانه‌ی ما اضافه خواهد کرد .

قرار است که فیلمنامه‌ی این فیلم توسط ترورو و به همراهی امیلی کارمایکل نوشته شود.

تریلر فیلم سقوط پادشاهی در اواخر ۲۰۱۷ توسط بایونا به نمایش درآمد و توانست در حین توجه به جزئیات مربوط به شخصیت اصلی پارک ژوراسیک یعنی ایان مالکوم با بازی جف گلدبلوم لحظات بزرگی را خلق کند. این فیلم ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ روانه‌ بازار خواهد شد.

کریس پت و برایس دالاس هاوارد، ستارگان دنیای ژوراسیک بودند. اکران اولین سری این فیلم ها در سال ۲۰۱۵ توانست بیش از ۱/۵ میلیارد دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد.

منبع: independent.co.uk


بستن