مارک سلینگ خودکشی کرد

مارک سلینگ، بازیگر معروف آمریکایی به زندگی خود پایان داد.

خودکشی مارک سلینگخودکشی مارک سلینگ 

مارک سلینگ خودکشی کرد

مارک سلینگ، بازیگر معروف آمریکایی به زندگی خود پایان داد.

مارک سلینگ، که با سریال Glee در میان جوانان بسیار محبوب بود، در لس آنجلس خودکشی کرد.

وبسایت TMZ اعلام کرد:

" سلینگ در حالی که خود را حلق آویز کرده بود، جسدش در میدان بیس بال کوچکی نزدیک خانه اش پیدا شد."

این بازیگر ۳۵ ساله، سال گذشته به اتهام تولید بیش از ۵۰ هزار محتوای پورنوگرافی کودکان به دادگاه احضار شده و همه اتهامات علیه خود را پذیرفته بود.

سلینگ که به دلیل افسردگی شدید پرونده عدم سلامت روانی آن توسط دادگاه تائید شده بود، انتظار میرفت در ماه مارس به ۴ الی ۷ سال زندان محکوم شود.

انتقاد شدید جمیله جمیل از تارانتینو

جمیل نحوه انتخاب بازیگران اثر جدید تارانتینو، با نام "روزی روزگاری در هالیوود" را شدیدا محکوم کرده است.

انتقاد شدید جمیله جمیل از تارانتینو

انتقاد شدید جمیل از تارانتینو

انتقاد شدید جمیل از تارانتینو

جمیله جمیل، ستاره هالیوودی فیلم جای خوب ، نسبت به انتخاب امیل هرش از سوی کوئنتین تارانتینو به شدت واکنش نشان داد. هرش برای ایفای نقش در اثر جدید تارانتینو، با نام روزی روزگاری در هالیوود انتخاب شده است. تنها دو سال پیش بود که هرش به علت خشونت علیه یکی از بازیگران زن هالیوود، مجرم شناخته شد و انتقاد شدید جمیل نیز به علت همین سوء سابقه است.

هرش در سال ۲۰۱۵ با حمله به دنیله برنفیلد، قصد خفه کردن او را داشت. طی این اقدام خشونت آمیز، دادگاه وی را محکوم به ۱۵ روز زندان، پرداخت مبلغ ۴.۷۵۰ دلار خسارت و ۵۰ روز خدمت به عموم کرد.

جمیل نحوه انتخاب بازیگران این اثر جدید از تارانتینو را شدیدا محکوم کرده است. وی در این رابطه می گوید:

خیلی جالب است. امیل هرش، گلوی بهترین دوست من را تا حد مرگ فشار داد که در نهایت منجر به غش کردنش شد، آن هم در مقابل چشمان ده ها نفری که در آن مهمانی حضور داشتند. اما تارانتینو به همین راحتی، اسم او را به همراه تعدادی دیگر از بازیگران در توییتر قرار می دهد.

هرش، دوست من را با سه سال تجربه اختلالات استرسی پس از حادثه رها کرد و هیچ گاه هزینه های آن را پرداخت نکرد و هم چنان هم در این رابطه معذرت خواهی نکرده است.

جمیل در ادامه سخنان خود، با اشاره به عدم معذرت خواهی از سوی هرش، تمام بازیگران حاضر در فیلم تارانتینو را گناهگار دانست.

امیل هرش برای این جرم  رقت انگیز خود معذرت خواهی نکرده است. اما در بازگشت خود، مستقیما وارد عرضه سینما و در کنار بازیگران حرفه ای می شود. باید برای هر کسی که در تولید این فیلم نقش دارد تاسف خورد. بسیاری از بازیکنان مرد و قابل دیگری وجود داشتند که به هیچ زنی حمله نکردند و برای بازی در این اثر مناسب بودند.

منبع: Business-Standard.com

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد آخرین فیلم پدرش را درجشنواره کن به نمایش درآورند

نتفلیکس از قانون جدید مدیریتی جشنواره فیلم کن که مطابق آن شرکت کنندگان در بخش رقابتی، باید فیلم خود را در کشور فرانسه اکران کنند، خرسند نیست.

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد آخرین فیلم پدرش را درجشنواره کن به نمایش درآورند

اورسون ولزاورسون ولز

دختر اورسن ولز از نتفلیکس درخواست کرد در تصمیم خود خصوص خروج از جشنواره فیلم کن که نتیجه ی آن عدم اکران فیلم "طرف دیگر باد" پدرش به روی پرده ی جشنواره فرانسه می شود، تجدید نظر کند.

نتفلیکس تصمیم دارد به عنوان اعتراض به قانون جدید که تمامی فیلم های رقابت کننده بخش برتر مستلزم اکران در فرانسه هستند، از جشنواره خارج شود. این امر به روی سبک تجاری نتفلیکس که ابتدا فیلم را روی پرده ی سینمای خود اکران می کنند، تاثیر می گذارد.

دختر ولز از تد ساراندوس، مدیر داخلی نتفلیکس، درخواست کرد در تصمیم خود تجدید نظر کند. نتفلیس در تکمیل این فیلم سرمایه گذاری کرده است. بئاتریس در نامه ای به ساراندوس که در تولید این زیبای مغرور سهیم است، گفت :

"از خواندن اخبار درباره ی نزاع با جشنواره فیلم کن خیلی ناراحت شدم. من به نمایندگی از پدرم صحبت می کنم."

وی افزود:

"من شاهد بودم چگونه کمپانی های بزرگ فیلم سازی زندگی و کار او را از بین بردند، و مردی که من عاشقش هستم را نابود کردند. اصلا نمی خواهم نتفلیکس یکی دیگر از این کمپانی ها باشد."

اورسون ولز این فیلم را به کارگردانی (جان هیوستون) ساخت که با یک فیلم بازگشتی بعد ازچندین سال زندگی در اروپا، بین سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۶، به هالیوود بازگشته بود، اما با دشواری های بسیاری در ساخت و سرمایه گذاری مواجه شد. این فیلم سرانجام حدود ۴۰ سال ناتمام ماند.

در اکتبر سال ۲۰۱۴ برای تکمیل این فیلم اقداماتی انجام شد اما مجدد به بن بست خورد، حتی با وجودی که تولیدکنندگان تلاش کردند سرمایه را از طریق سرمایه گذاری جمعی بالا ببرند. در آخر نتفلیکس از تکمیل آن پشتیبانی کرد.

اسپانسر فیلم، فیلیپ جان ریمزا نیز نارضایتی خود از خروج فیلم از جشنواره را اظهار داشته است.

وی در بیانیه ای اظهار داشت :

"فیلم ما برای رقابت در بخش اکران، به عنوان یک انتخاب رسمی در تئاتر بزرگ لومیر انتخاب شده است، بنابراین مستقیما نباید تحریم شود. آنچه ناراحت کننده و دشوار است مواجهه با ضوابط و شرایطی است که هر شخص با این تصمیم گیری دچار آن می شود (جشواره کن، نتفلیکس، دوستداران فیلم و همه ی کسانی که به سختی بر روی این اثر تاریخی تلاش کردند."

وی افزود:

"تاکید می کنم، من با احساسات خود درگیر شدم. "آن سوی باد" بدون نتفلیکس وجود نداشت، اما این مسئله از ناراحتی و دلشکستگی من نمی کاهد."

وضعیت بغرنج موجود بین نتفلیکس و جشنواره کن به روی کارهای کارگردانان بزرگی چون آلفونسو کوارون، کارگردان فیلم رم که وی نیز تصمیم به خروج از جدول اکران رقابت فیلم ها را داشت، تاثیر گذاشته است.

منبع:hindustantimes.com 

داستان های پنهان پشت پرده ی ساختمان های ما

روما آگراول مهندس سازه پیشگام برخی از بلندترین برج های دنیاست که در خصوص تاریخچه و زیبایی سازه هایش توضیح می دهد.

داستان های پنهان پشت پرده ی ساختمان های ما

 برج صدف امروزه یک نشانه ی شاخص در لندن است

 برج صدف امروزه یک نشانه ی شاخص در لندن است

روزگاری که امریکا یک کشور نو پا بود، همه مهندسین و معماران، خصوصا مردانی که مهارت طراحی و ساخت را داشتند، "سازندهنامیده می شدند. اما پس از آنکه موسسه معماران امریکا در سال ۱۸۵۷ میلادی تاسیس شد، تخصص ها از هم مجزا گردید. معماران مشغول جمع آوری افتخارات شدند، در حالی که مهندسین در سایه­ آنها به سختی و با زحمت فراوان کار می کردند. در سال ۱۹۶۴ با احداث پل ورازانو- ناروز و بعد از آن احداث بلندترین پل معلق جهان، در حقیقت به نظر می رسید رابرت ماسس نام اتمار عمان، طراح و بزرگ ترین مهندس قرن را فراموش کرد و تنها به عنوان یک "سوئیسی" از او یاد می کرد.

امروزه چنین اشتباهاتی که معمولا در اثر مواجهه با تغییرات اجتماعی و محیطی ای ایجاد می شوند که مستلزم استفاده بهینه و اتلاف کمتری هستند، کمتر رخ می دهند. مهندسین با گردآوری راهکارهای شگفت آوری که از اصول چندگانه بدست آمده اند، پاسخگوی مسائل پیش آمده هستند. ابر ساختمان هایی چون مرکز تجاری شماره یک جهان، برج شانگهای و برج صدف به پوشش های امنیتی جدیدی مجهز شده اند که ایمنی، مقاومت و کارایی بالایی دارند. با الهام از طبیعت، زیرساختها به گونه ای طراحی شده اند که در زمان بروز مشکلات می توانند مشکل خود را تشخیص دهند و آن را برطرف کنند. استفاده از گرافن، که ضخامت یک اتم را دارد و مقاوم ترین ماده است هنوز در نمای ساختمانی جلوه گری می کند، اما احتمالا استفاده از آن چندان طول نخواهد کشید. مهندسین نجات دهندگان دنیا هستند.

این جمله یک ادعای بزرگ به نظر می رسد و البته دلیل آن این است که مهندسین به طور کاملا یکپارچه وارد تمام سطوح زندگی ما انسان ها شده اند، اما این مسئله موضوعی قابل مشاهده نیست. روما آگراول، نمونه های مختلفی در قرن ها و قاره های گوناگون "ساخته" است و با ترسیم آن ها می­ خواهد این تاریخ ناگفته را بیان کند- نویسنده مدعی است:

"مهندسی جهانی یک حکایت مملو از ماجرا و رمز و راز است."

آگراول یک پدیده است: یک مهندس سازه­ زن در یک دنیای حرفه ی تخصصی مردانه. وی اینطور بیان می کند که مانند "یکی از بازیکنان بالماسکه" است و کشفیات خود از جاهای دور و نزدیک زمین را با علاقه شدید و با استفاده از مرورگر دورا به اشتراک می گذارد. او الهام بخش زنان جوانی خواهد بود که وارد حرفه­ مهندسی می شوند.

 

آگراول در اوایل کتابش به آرامی ساختاری بر پایه ی مفاهیم مانوس بیان می کند، و به مرور با بررسی رموز محرمانه "مهندسی پنهان،" حس کنجکاوی شما را مرتفع می نماید. دو مورد از جذاب ترین فصول این کتاب در مورد -"خلوص" و "پاکی"- بررسی آب و فناوری هایی است که برای جمع آوری و پردازش آن گسترش یافته اند.

قسمت تخریب شده­ی ساختمان بلند لندن پس از انفجاز عظیم گاز

قسمت تخریب شده­ی ساختمان بلند لندن پس از انفجاز عظیم گاز

هیچکس به "پو"، مهندس زهکشی که در خصوص "تمیزی" شکایت دارد، اهمیت نمی دهد. آگراول با این مسئله مخالف است. در حقیقت وی در حین توضیح موضوعاتی که برخی افراد از بیان آن خجالت می کشند بسیار درخشان است و هیچ ضعفی در بیان اظهارات خود ندارد. برای مثال آگراول در ژاپن یک میز آرایشی ساخت که مجهز به سیستم گرمایشی، آب و موسیقی بود. پس از آن به دوران قرن هجدهم گریزی می زند، دوره ای که ژاپن به دادو ستد فضولات انسانی که یکی از ارزشمندترین کالاهای کشاورزی برای جزیره ای کوچک با زمین های کم و جمعیت رو به رشد می پرداخت. آن زمان به عنوان یک "تجارت فضولات"، قوانینی وضع شده بود که صاحبخانه ها حق استفاده از مدفوع مستاجرین خود را داشتند.

بازی های کودکانه­ آگراول و فاضلاب های پر شده­ی رود تمز، یادآور"سوپ هیولا" در خوراک سال ۱۸۲۸ بود، یکی از کتاب هایی که تصاویر زیاد سیاه و سفیدی داشت. بوی تعفن رودخانه به قدری شدید بود که در اواخر سال ۱۸۵۹ مقامات شهر پیشنهاد جوزف بازالگت برای یک سیستم جدید فاضلاب را پذیرفتند. حدود ۲۰ سال زمان ساخت و حدود ۲۱۰۰ کیلومتر طول این شبکه بود و همین شبکه باعث ایجاد فضایی برای تونل لندن، اولین راه آهن زیرزمینی جهان شد. فاضلاب از دل لندن خارج می شود و به دریا می ریزد. آگراول اظهار می کند "جای بسی شگفتی است که امروزه نیز از همین سیستم استفاده می کنیم".

 مهندسین وارد کار شدند. کار آنها در مسیر رودخانه تمز آغاز شده است. این تونل در سال ۲۰۲۳ کامل خواهد شد، این پروژه­ زیربنایی عظیم، سیستم موجود را گسترش خواهد داد و فاضلاب پیش از ورود به دریا تصفیه شده و برای گیاهان مورد استفاده خواهد گرفت. بیشتر این جریان فاضلاب خارق العاده، زیر بستر رودخانه حرکت خواهد کرد و نیاز به حفاری در خیابان های شهر و زیربناها و تاسیسات زیرزمینی را حذف خواهد کرد. برنامه آنها برای استفاده از رودخانه به عنوان عامل حمل و جابجایی ۹۰ درصد فاضلاب ساختمانی نیز به همان اندازه هوشمندانه است. میزان فاضلاب ورودی به رودخانه تمز از سالانه ۶۲ میلیون تن به ۲.۴ میلیون تن کاهش خواهد یافت. جریان اقتصاد برای مهندسین همانند تعریفی است که شاعران از زیبایی دارند.

منبع nytimes.com

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر آنیستون در مقابل تیگ نوتارو و به عنوان همسر او در فیلم "first ladies" به ایفای نقش خواهد پرداخت.

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده به ایفای نقش خواهد پرداخت

جنیفر انیستون در فیلم  first ladies  نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر انیستون در فیلم first ladies نقش آفرینی خواهد کرد

جنیفر آنیستون در نقش اولین زن رئیس جمهور ایالات متحده در فیلم جدید نتفلیکس بازی خواهد کرد. در  فیلم first ladies ، آنیستون به همراه کمدین تیگ نوتارو و به عنوان همسر او به ایفای نقش خواهد پرداخت. آن ها به ترتیب در نقش های بورلی و کیسی نیکلسون بازی خواهند کرد. نتفلیکس اعلام کرد: شعار فیلم first ladies این است که:

پشت هر زن موفق یک زن بزرگ قرار دارد !

این فیلم بر اساس زندگی واقعی نوتارو و همسرش، استفانی آلین ساخته می شود و آن ها در کنار هم نویسندگی فیلم نامه را بر عهده خواهند داشت.

آنیستون به همراه نوتارو، آلین، آدام مک کی، ویل فرل، جسیکا البام و بتسی کچ در تولید این فیلم نقش خواهند داشت.

با این حال این تنها پروژه ای نیست که آنیستون در حال انجام آن است. او همچنین قرار است در کنار ریس ویترسپون در برنامه ای که بر رقابت پشت صحنه ی برنامه های صبحگاهی متمرکز است به اجرا بپردازد. اپل حقوق این سری برنامه را در اختیار دارد و تا به حال تاریخی برای شروع نمایش آن اعلام نکرده است.

نوتارو سابقه همکاری با نتفلیکس را از تله فیلم کمدی تیگ نوتارو از بودنش در اینجا خوشحال می شود ، که در ۲۲ می پخش خواهد شد، داشته است. او همچنین قرار است کارگردانی سری بعدی کمدی الن دی جنرس را بر عهده بگیرد.

منبع: independent.co.uk

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کارگردان دنیای ژوراسیک برای ساخت قسمت سوم این فیلم به جایگاه قبلی خود بازمی‌گردد.

استیون اسپیلبرگ، کالین ترورو را به‌عنوان کارگردان فیلم "دنیای ژوراسیک 3" تایید کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

کالین ترورو دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد

استیون اسپیلبرگ تائید کرده است که کالین ترورو، دنیای ژوراسیک ۳ را کارگردانی خواهد کرد. اسپیلبرگ، فیلمسازی که فیلم جدید او Ready Player One در حال اکران است، طی بیانیه‌ای به EW بیان کرد که علیرغم عدم حضور او در دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی ، ترورو در سومین بازگشت دایناسورها، به‌عنوان کارگردان حضور خواهد یافت.

ترورو اضافه کرد:

در این مرحله بسیار مهم است که برای حفظ تازگی و سرزندگی روایت داستان، از افراد خلاق استقبال کنیم. من تحت تأثیر زیبایی و پویایی که بایوما به سقوط پادشاهی اضافه کرد هستم  و مطمئنم که امیلی سطح دیگری از احساسات را به پایان سه‌گانه‌ی ما اضافه خواهد کرد .

قرار است که فیلمنامه‌ی این فیلم توسط ترورو و به همراهی امیلی کارمایکل نوشته شود.

تریلر فیلم سقوط پادشاهی در اواخر ۲۰۱۷ توسط بایونا به نمایش درآمد و توانست در حین توجه به جزئیات مربوط به شخصیت اصلی پارک ژوراسیک یعنی ایان مالکوم با بازی جف گلدبلوم لحظات بزرگی را خلق کند. این فیلم ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ روانه‌ بازار خواهد شد.

کریس پت و برایس دالاس هاوارد، ستارگان دنیای ژوراسیک بودند. اکران اولین سری این فیلم ها در سال ۲۰۱۵ توانست بیش از ۱/۵ میلیارد دلار در باکس آفیس فروش داشته باشد.

منبع: independent.co.uk


>