تلگرام باز هم مختل شد

در ماه های گذشته خبرهایی حاکی از فیلترینگ تلگرام دست به دست می چرخد.

تلگرام باز هم مختل شد

تلگرام مجددا مختل شد

تلگرام مجددا مختل شد

با این که هنوز رسما خبری درباره تاریخ فیلترینگ یا عدم فیلتر این پیام رسان مشهور روسی درز نکرده است، شواهد نشان از اختلال تلگرام در صبح روز نهم اردیبهشت دارد.

پاول دوروف مالک تلگرام در همین رابطه نوشت:

”تعمیرات بنیادی در یکی از سرورها ممکن است طی ساعات آینده منجر به بروز اختلالاتی در دسترسی کاربران اروپا شود. پیشاپیش به خاطر این اختلال معذرت می خواهیم...“

پاول دوروف ادامه داد:

”البته گزارش هایی درباره اختلال تلگرام از کاربران سایر کشورها نیز به دست ما رسیده است. اکثر این گزارشات مربوط به کشورهای روسیه، عراق، انگلیس، ایالات متحده و ایران است. اکنون در حال بررسی این مشکل هستیم.“

عربستان سه صیاد ایرانی را آزاد کرد

عربستان سعودی، سه ماهیگیر ایرانی را که سال گذشته توسط گارد ساحلی این کشور دستگیر شده بودند، آزاد کرد.

عربستان سه صیاد ایرانی را آزاد کرد

عربستان دو صیاد ایرانی را آزاد کرد

عربستان دو صیاد ایرانی را آزاد کرد

اردشیر یاراحمدی، مدیر روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر توضیح داد که این سه ماهیگیر در ژوئن سال ۲۰۱۷ و پس از آنکه قایق‌شان در آب‌های عربستان سعودی پهلو گرفته بود دستگیر شده بودند.

او خبر داد که این سه صیاد، پس از «مذاکرات میان وزارت خارجی دو کشور»، این هفته آزاد شدند. یاراحمدی تاریخ دقیق آزادی این سه ماهیگیر را اعلام نکرد.

به گزارش رویترز، عربستان سعودی در ماه فوریه، ۹ صیاد ایرانی را با اتهام ورود به آب‌های این کشور، برای دو سال در بازداشت نگه داشت. این کشور در سال ۲۰۱۶ رابطه‌اش را به طور کامل با ایران قطع کرد.

منبع: rt.com

چین: روابط تجاری ما با ایران به هیچ کشور دیگری آسیب نمی رساند

به گزارش خبرگزاری "رویترز"، پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که شرکت هایی هرگونه مراوده اقتصادی که با ایران دارند، نمی توانند در آمریکا کار کنند، وزیر امور خارجه چین گفت، که مراودات انرژی و تجاری چین با ایران هیچ آسیبی به منافع دیگر کشورها نخواهد رساند. 

چین: روابط تجاری ما با ایران به هیچ کشور دیگری آسیب نمی رساند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ونگ لی وزیر امور خارجه چین، در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه سازمان آ س آن(ASEAN) در سنگاپور  دیدار کردند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ونگ لی وزیر امور خارجه چین، در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه سازمان آ س آن(ASEAN) در سنگاپور  دیدار کردند

چین به تازگی و همزمان با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، بر خلاف مواضع هم پیمانان واشنگتن، از روابط آزاد و شفاف تجاری خود با ایران دفاع کرده است.

در بیانیه ای که در عصر روز جمعه توسط وزارت خارجه چین منتشر شد، وزارت امور خارجه چین مخالفت خود را با تحریم های یک جانبه و بلند مدت علیه ایران اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

برای مدت طولانی ایران و چین روابط آزاد، شفاف و معمولی در زمینه های تجارت، بازرگانی و انرژی داشتند که منطقی، عادلانه و بر اساس قانون بوده است.

وزارت امور خارجه چین همچنین افزوده است:

این مراودات قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین تعهدات بین المللی چین را نقض نمی کند و به منافع هیچ کشور دیگری آسیب وارد نمی کند. این مراودات باید مورد احترام و حمایت قرار بگیرند.

همچنین در این بیانیه آمده است که:

اجرای و اعمال تحریم ها با کوچکترین بهانه ای و یا تهدید هیچکس این مشکل را حل نخواهد کرد.

تنها گفتمان و مذاکره راه درست برای حل این موضوع هستند.

 

چین بزرگترین خریدار نفت ایران که تقریبا روزانه ۶۵۰.۰۰۰ بشکه در روز نفت خام از تهران خریداری می کند، که این مقدار ۷ درصد کل واردات نفت خام چین است. با در نظر گرفتن قیمت های کنونی بازار، حجم این مابدلات سالانه نزدیک به ۱۵ میلیارد خواهد بود.

ادارات انرژی دولتی CNPC و سینوپک(Sinopec) میلیون ها دلار در سفره های نفتی اصلی ایران از جمله یادآوران و آزادگان شمالی سرمایه گذاری کرده اند و نفت ایران را به چین می فرستادند.

کشور های حوزه اتحادیه اروپا، با امید به اینکه تهران به توافق هسته ای پایبند باشد، اعلام کرده اند که برای کاهش اثرات تحریم های آمریکا تلاش خواهند کرد و شرکت های خود را مجبور منند که از ایران خواهد نشوند.

اما ثابت شده است که این کار، کار آسانی نخواهد بود و شرکت های اروپایی با اعلام اینکه نمی توانند تجارت خود در آمریکا را به خطر بیاندازند، از ایران خارج شدند.

اکنون شرکت های آمریکایی کمی در ایران مشغول به کار هستند بنابراین بیشترین اثر تحریم های واشنگتن بر روی شرکت های اروپایی و آسیایی مشغول در ایران است.

منبع: reuters.com

رئیس جمهور سابق ایران از روحانی درخواست استعفا کرد

رئیس جمهور سابق ایران، محمود احمدی نژاد از حسن روحانی خواسته است استعفا دهد.

رئیس جمهور سابق ایران از روحانی درخواست استعفا کرد

احمدی نژاد از روحانی خواست که استعفا دهد

احمدی نژاد از روحانی خواست که استعفا دهد

در ویدیویی که اخیرا در شبکه اجتماعی احمدی نژاد منتشر شده است، وی به ایرانیان گفته است که به حسن روحانی اعتماد نکنند. او خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ و اعمال فشار‌های آمریکا را عامل بدتر شدن وضعیت اقتصادی ایران دانسته است. پنج شنبه، مجلس ایران به برکنار شدن وزیر کار روحانی رای دادند که این مسئله یک پیروزی برای اصولگرایان به منظور تعدیل شرایط بد اقتصادی محسوب می‌شود.

محمود احمدی نژاد که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، مدت‌ها در صدر اخبار نبود، دوباره توجهات را به سمت خود جلب کرد. رئیس جمهوری که در زمان ریاستش با مسئله هولوکاست و همین طور اعلام این مسئله که در ایران هیچ همجنس‌گرایی وجود ندارد، خبر ساز شده بود.

منبع: business-standard.com

حسن روحانی به مجلس فراخوانده می‌شود

یک قانونگذار ایرانی روز یکشنبه گفت که رئیس جمهور حسن روحانی، در تاریخ 28 آگوست قبل از مجلس به سوالاتی درباره نحوه مواجهه دولت با چالش‌های اقتصادی اخیر پاسخ می‌دهد. هرچند یکی از مشاوران او مشخص بودن تاریخ این جلسه را رد کرد.

 

حسن روحانی به مجلس فراخوانده می‌شود

حسن روحانی در کنفرانس مطبوعاتی در وین اتریش شرکت کرده است- ۴ جولای ۲۰۱۸

حسن روحانی در کنفرانس مطبوعاتی در وین اتریش شرکت کرده است- ۴ جولای ۲۰۱۸

اسدالله عباسی، نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس توضیح داد:

تصمیم بر این بوده است که در تاریخ ۲۸ آگوست (۶ شهریور) رئیس جمهور برای پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان، در مجلس حضور پیدا کند.

هرچند حسینعلی امیری، معاون رئیس جمهور در امور مجلس چند ساعت پس از این اظهارنظر گفت:

هنوز هیچ تاریخی برای این جلسه تعیین نشده است.

این نخستین بار است که حسن روحانی بعنوان رئیس جمهور، به مجلس فراخوانده می‌شود؛ کسی که پس از تضعیف رابطه ایران و آمریکا و همچنین مواجهه با دشواری‌های اقتصادی، به شدت از سوی رقیبان و منتقدانش تحت فشار بود که تغییراتی در اعضای کابینه خود ایجاد کند.

حالا قانونگذاران در مجلس تصمیم دارند تا از روحانی درباره کاهش ارزش ریال ایران که از ۴ ماه پیش به کمتر از نصف رسیده است، همچنین درباره افزایش بیکاری و رشد اقتصادی نامطلوب سوال‌هایی را بپرسند.

منبع: reuters.com

مسکو اظهارات نماینده آمریکا در مورد توافق هسته ای ایران را نامناسب خواند

به گفته ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در روز چهارشنبه، مسکو بیانیه اخیر سفیر آمریکا در لندن درباره توافق هسته ای ایران را اشتباه و نامناسب خطاب کرد.

مسکو اظهارات نماینده آمریکا در مورد توافق هسته ای ایران را نامناسب خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیانیه اخیر سفیر آمریکا در لندن درباره توافق هسته ای ایران را اشتباه و نامناسب خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بیانیه اخیر سفیر آمریکا در لندن درباره توافق هسته ای ایران را اشتباه و نامناسب خواند

سفیر آمریکا، رابرت وود جانسون، خطاب به نزدیک ترین متحد آمریکا گفته بود که در مورد موضوع ایران بریتانیا باید به جای بروکسل در کنار آمریکا باشد و مخالفت خود را در مورد معاهده بحث برانگیز هسته ای ایران اعلام کند.

جانسون در مقاله ای که در تلگراف منتشر شد، انگلیس را به چالش دعوت کرد تا همسایگان اروپایی خود که هنوز از توافق هسته ای حمایت کرده تا بتوانند با ایران تجارت کنند را رها کند و برای اعمال تحریم های شدید به آمریکا ملحق شود.

 

به گفته زاخاروف، این تهران نیست که منطقه را بی ثبات کرده است بلکه کسانی که بیش از حد به راحتی با توافقات بین المللی به ویژه درزمینه امنیت هسته ای برخورد میکنند باعث بی ثباتی منطقه هستند.

او افزود:

آمریکا در تلاش است با تحریم های اقتصادی غیر قانونی و با فشارهای سیاسی، اوضاع داخلی ایران را بی ثبات کند.

منبع: rt.com


>