تبلیغات در تلکسیران

41 کودک دربین کشته شدگان آتش سوزی یک مرکز خرید در روسیه تظاهرات هزاران نفر برای برقراری عدالت

به دنبال آتش سوزی مرکز خرید وینتر چری در کمروو روسیه(شهری صنعتی با حدود نیم میلیون جمعیت در حدود 3200 کیلومتری شرق مسکو) مقامات روسی گزارش کردند که دلیل این آتش سوزی این بوده که درب های خروج اضطراری این مرکز خرید بسته شده بودند.

41 کودک دربین کشته شدگان آتش سوزی یک مرکز خرید در روسیه  تظاهرات هزاران نفر برای برقراری عدالت

آتش سوزی مرکز خرید وینتر چری

آتش سوزی مرکز خرید وینتر چری

هزاران نفر از مردم عصبانی و آشفته روسی نیز در روز سه شنبه در شهر کمروو که در منطقه سیبری روسیه است تجمع کرده و خواستار بررسی دقیق علت این آتش سوزی شدند که دست کم جان ۶۴ نفر که بیشتر آنها کودک بودند را گرفت.

به گزارش ریانووستی(RIA Novosti) خبرگزاری بین المللی روسیه، از میان ۶۴ نفری که در حادثه آتش سوزی شهر کمروو کشته شدند، ۴۱ نفر کودک بودند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز از این شهر بازدید کرده و در حالی که با اهدای گل به یاد قربانیان این حادثه را گرامی می داشت از مرگ قربانیان در حادثه ای که به عقیده او حاصل یک «غفلت مجرمانه» بود انتقاد کرد. او با تظاهر کنندگان ملاقات نکرد.

آتش سوزی مرکز خرید وینتر چری(Winter Cherry) در روز یک شنبه، اولین تعطیلات آخر هفته مدارس پس از تعطیلات به وقوع پیوست و صدها تن را در داخل مرکز خرید به دام انداخت. به گفته شاهدان عینی در محل وقوع حادثه سیستم های اعلام حریق کار نمی کردند و بسیاری از درب های خروجی نیز بسته بودند. برخی از قربانیان کودکانی بودند که در سالن سینما با درب های بسته گیر افتاده بودند.

تیم نجات در محل حادثه برای اطفای حریق

تیم نجات در محل حادثه برای اطفای حریق

بسیاری از شهروندان عصبانی مقابل یک سختمان دولتی در کمروو به مدت چندین ساعت تجمع کرده و تظاهر کنندگان نیز مقامات را به پنهان کردن ابعاد دقیق فاجعه و شمار واقعی قربانیان متهم کردند.

ایگور وستریکوف(Igor Vostrikov) که در این حادثه همسر، خواهر و سه دخترش را از دست داد اظهار کرد که خاواده های قربانیان بر این عقیده هستند که تعداد تلفات خیلی بیش از این تعداد بوده است چرا که کل سالن سینما در آتش سوخت.

او در تجمع گفت:

”ما خواستار خون و خونریزی نیستیم. زیرا کودکان ما جان خود را از دست داده اند و شما نمی توانید آنها را به ما بازگردانید. ما خواستار اجرای عدالت هستیم.“

در آستانه ششمین ساعت از تجمعات، تظاهرکنندگان همچنان در محل حضور داشتند.

تظاهرات بی پایان شهروندان حاکی از ناامیدی شهروندان از واکنش رسمی به این حادثه بود. این شهروندان بنا به دلایلی از قبیل اینکه استاندار به محل وقوع حادثه سر نزده و با خانواده های قربانیان دیدار نکرده بود و همچنین ولادیمیر پوتین عزای عمومی نیز اعلام نکرده بود، اعلام نارضایتی کردند.

شرکت گسترده مردم کمروو در تظاهرات

شرکت گسترده مردم کمروو در تظاهرات

پیش از این پوتین یک بار دیگر برای گرامیداشت تلفات و مجروحان این حادثه در روز سه شنبه به شهر کمروو سفر کرده بود. فیلمی که توسط دفتر مطبوعاتی او منتشر شده بود نشان داد که پوتین به همراه محافظان امنیتیش به رسم یاد بود مجروحان و تلفات این حادثه در مرکز خرید گل پخش می کرد.

ولادیمیر پوتین در جلسه ای با ماموران اطفای حریق با استناد به نظراتی که در دفتر تبلیغاتی اش منتشر شده بود، گفت:

"چطور ممکن است چنین اتفاقی افتاده باشد؟ علت چیست؟"

ولادیمیر پوچکوف(Vladimir Puchkov) وزیر شرایط بحرانی گفت که تاکنون جسد ?? تن از قربانیان حادثه پیدا شده و تیم نجات در حال جستجو برای یافتن ? تن دیگر است.

کارآگاهان گفتند که درب های خروج اضطراری بسته بوده و مامور حراست هنگامی که تماسی مبنی بر وقوع حریق دریافت کرده بود، سیستم اعلام حریق را خاموش کرده بود.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص الکساندر بستریکین(Alexander Bastrykin) طی حضور پوتین در شهر کمروو به او گفت که سیستم اعلام حریق از حدود دو هفته پیش از کار افتاده و مامور حراست نیز بازداشت شده اما هنوز هیچ توضیح منطقی و قانع کننده ای ندارد.

معاون فرماندار ولادیمیر چرنوف(Vladimir Chernov)، تنها مقام رسمی محلی که در تجمع به میان تظاهر کنندگان آمد، شایعاتی مبنی بر مرگ بیش از صدها تن در حادثه را رد کرد و گفت که اگر مردم بخواهند استعفا می دهم. در این لحظه مردم یک صدا شعار "استعفا، استعفا" را سر دادند‌.

شمع روشن کردن زنی در گرامیداشت قربانیان این حادثه

شمع روشن کردن زنی در گرامیداشت قربانیان این حادثه

شهردار کمروو از تظاهرکنندگان درخواست کرد که از میان خود کسی را انتخاب کنند تا به نمایندگی از همه مردم مرده شوی خانه را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که مقامات درباره شمار تلفات حادثه به مردم دروغ نمی گویند. شماری از تظاهرکنندگان قبول کرده و با پوتین ملاقات کردند. پوتین از آنها در خواست کرد که "شک نکنند" چرا که مقامات از حادثه گزارش شفافی تهیه خواهند کرد.

وقتی پوتین مجبور شد که آمن تولیف(Aman Tuleyev) فرماندار این شهر را اخراج کند رو به تظاهرکنندگان گفت:

"کسانی که باید برای این کار پاسخگو باشند، حتما مجازات خواهند شد".

منبع: www.hindustantimes.com

معرفی سفیر جدید فرانسه در ایران به تاخیر افتاد

مقامات فرانسه به تازگی اعلام کردند که تا زمانی که اطلاعات بیشتری درباره طرح بمب گذاری در تجمع مخالفان جمهوری اسلامی(مجاهدین خلق) در پاریس در ماه ژوئن گذشته بدست نیاورند، سفیر جدید خود در ایران را معرفی نخواهند کرد.

معرفی سفیر جدید فرانسه در ایران به تاخیر افتاد

معرفی سفیر جدید فرانسه در ایران به تاخیر افتاد

معرفی سفیر جدید فرانسه در ایران به تاخیر افتاد

خبرگزاری رویترز خبر داد که یک دیپلمات ایرانی ساکن اتریش و سه فرد دیگر، مورد سوء ظن پلیس درخصوص مشارکت در حمله بمب گذاری به آن تجمع، قرار گرفتند و دستگیر شدند. مقامات در تهران گفته‌اند که این دستگیری هیچ ارتباطی با برنامه بمب گذاری نداشته و این «آدرس غلطی» است که اعضای جریان اپوزیسیون جمهوری اسلامی داده‌اند. سفیر فرانسه، در تابستان ایران را ترک کرد و ایران هم قرار است سفیر جدید خود در پاریس را معرفی کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

یکی از منابع خبری از ساختمان ریاست جمهوری فرانسه گفته است:

 درحال حاضر ما یک سرپرست در تهران داریم و همچنان، گفت‌وگوهای میان ایران و فرانسه در سطح بالایی در جریان است.

 

منبع: Reuters.com

سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری فرانسه بر روی ماهواره های ضدجاسوسی!

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد این کشور با هدف ارتقا و نوسازی ماهواره های نظامی خود، سرمایه گذاری 3.6 میلیارد یورویی انجام داده است.

سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری فرانسه بر روی ماهواره های ضدجاسوسی!

سرمایه گذاری عظیم فرانسه در بخش نظامی

سرمایه گذاری عظیم فرانسه در بخش نظامی

به گزارش رویترز، وزیر دفاع فرانسه(فلورنس پارلی) امروز یکشنبه طی مصاحبه ای تلویزیونی گفت:

پاریس برای ارتقا و نوسازی ماهواره های نظامی اش، ۳.۶ میلیارد یورو سرمایه گذاری می کند تا در برابر جاسوسی احتمالی از سوی دشمنان از شبکه های خود محافظت کند.

بر اساس این گزارش او ادامه داد:

بزودی بر روی ماهواره هایمان دوربین های شناسایی نصب خواهیم کرد تا بدانیم چه کسی در حال تعقیب و رهگیری ماهواره های ماست.

این تصمیم پاریس در حالی گرفته شد که روز جمعه فلورنس پارلی در سخنانی گفته بود:

روسیه سعی کرده اطلاعات مربوط به یک ماهواره فرانسوی- ایتالیایی را که مورد استفاده ارتش های دو کشور است، رهگیری کند و از نظر ما این یک اقدام جاسوسی بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

طی سال های اخیر روابط روسیه و غرب بر سر مسائل مختلف از جمله اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود، دخالت مسکو در انتخابات و بحران شرق اوکراین، به شدت مکدر شده است.

این ماهواره فرانسوی-ایتالیایی اطلاعات لازم برای ارتش های دو کشور را ارائه می کند.

دونالد ترامپ نیز در ماه آگوست اعلام کرده بود آمریکا قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ نیروی فضایی ایجاد کند.

منبع: Reuters.com

مذاکرات 2+2: آیا واردات نفت از ایران و خرید تسلیحات از روسیه، مورد بحث قرار می گیرند؟

انتظار می رود مذاکرات استراتژیک بین هند و آمریکا در روز پنجشنبه، پیرامون مسائل کلیدی تجاری و دفاعی، از جمله پیشنهاد خرید هند از سامانه دفاع اس- 400  روسیه و واردات نفت از ایران در مقابل تحریم ها علیه این کشورها باشد.

مذاکرات 2+2: آیا واردات نفت از ایران و خرید تسلیحات از روسیه، مورد بحث قرار می گیرند؟

مذاکرات ۲+۲: آیا واردات نفت ایران، خرید دفاعی روسیه را مورد بحث قرار می دهد؟

مذاکرات ۲+۲: آیا واردات نفت ایران، خرید دفاعی روسیه را مورد بحث قرار می دهد؟

مایک پومپئو وزیر امور خارجه و جیم ماتیس وزیر دفاع، قرار بود در مورد همکاری در منطقه هند و اقیانوس آرام و قرارداد در زمینه فناوری های ضد تهاجم با همتایان خودشان، سوشیما سواراج و نیرمالا سیتارمن در چهارمین جلسه مذاکرات ۲+۲ که برای ماه آوریل برنامه ریزی شده بود، بحث کنند. البته این نشست برگزار نشد و نشست بعدی نیز که قرار بود در ماه ژوئن برگزار شود به تعویق افتاد.

به نقل از منابع آگاه،‌ که در میان مسائل مهم در مذاکرات، طرح هند برای خرید ۵ سیستم دفاع هوایی پیشرفته اس_۴۰۰ تریومف روسیه، باوجود تحریم های آمریکا علیه مسکو، عملی خواهد شد. قرارداد ۴۰۰ میلیون روپیه ای تقریبا آماده است!

به گزارش این منابع، از زمانی که ایالات متحده واردات نفت ایران را ممنوع کرده است، دهلی نو خواهان چشم پوشی از واشنگتن و ادامه خرید نفت خام از سومین تامین کننده اصلی نفت هند بعد از عراق و عربستان سعودی، است. تحریم های مربوط به واردات محصولات نفتی ایران از ۴ نوامبر عملی خواهد شد.

همکاری در منطقه ی هند و اقیانوس آرام و مبارزه با تروریسم نیز در میان بسیاری از مسائل در بزرگترین دیپلماتیک دهلی نو با واشنگتن در سال جاری شکل می گیرد.

ایالات متحده به شدت خواهان این است که هند در منطقه استراتژیک هند-اقیانوس آرام نقش اصلی را ایفا کند تا چین را تحت کنترل خود نگه دارد زیرا پکن حضور نظامی خود را پس از تامین امنیت بندر سریلانکا، گسترش داده است.

مکانیسم مذاکرات ۲+۲، پس از دیداری که نخست وزیر ناندارا مودی در ژوئن سال گذشته از ایالات متحده داشت، اعلام شد. این مکانیسم گفتگوی تجاری را جایگزین استراتژی قبلی می کند و قرار است به امری سالیانه بدل شود.

علی رغم اینکه روابط دفاعی، بعنوان یک ستون کلیدی روابط دوجانبه پذیرفته شد،  پس از اینکه ایالات متحده هند را به عنوان یک شریک اصلی در سال ۲۰۱۶ تعیین کرد، دو کشور  یکی از سه موافقتنامه اصلی مورد نیاز برای همکاری با ایالات متحده را امضا کردند.

تنها توافق نامه امضا شده در سال ۲۰۱۶، توافق نامه تبادلات لجستیک است. اما توافقنامه پذیرش و امنیت ارتباطات(COMCASA) و توافق اساسی مبادله و همکاری درصف انتظار هستند.

بنابر گفته منابع، COMCASA دستیابی به تکنولوژی های دفاعی سری و بحرانی را که توسط ارتش هند از ایالات متحده تامین می شود، مورد بررسی قرار خواهد داد اما توافق نهایی در این مرحله دور از انتظار است.

به نقل از یک منبع آگاه:

 نوآوری های دفاعی برای ما مهم است.

اداره مبارزه با مخالفان دولت ترامپ در آمریکا طی دوران تحریم(CAATSA) که در ژانویه ۲۰۱۸ وارد عمل می شود، روابط بین دو کشور را مستحکم تر کرده است و این در حالی است که قراردادهای دفاعی هند با کشورهای دیگر، تحت نظارت و در تیررس آمریکایی ها قرار گرفته است.

CAATSA همچنین کشورهایی را که در حال انجام تجارت با کمپانی های دفاعی روسیه، ایران و کره شمالی هستند، رصد می کند. با توجه به اینکه هند به یک شریک مهم دفاعی روسیه تبدیل شده است، این موضوع نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

پومپئو در واشنگتن گفت:

چنین مسائلی بخشی از مذاکرات بین دو طرف خواهد بود، اما من فکر نمی کنم آنها بخواهند روی چیزی که ما برای انجامش تلاش می کنیم، تمرکز کنند.

منبع: business-standard.com

اتحادیه اروپا خبرهای خوبی از توافق هسته‌ای ایران دارد!

یک گزارش منتشر شده توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز پنجشنبه اعلام کرد هیچ نشانه ای وجود ندارد که ایران قرارداد هسته ای تاریخی امضا شده در سال 2015 را لغو کند.

اتحادیه اروپا خبرهای خوبی از توافق هسته‌ای ایران دارد!
چه بر سر توافق هسته ای برجام می آید؟!

چه بر سر توافق هسته ای برجام می آید؟!

مدل سازی مالی برای پروژه های انرژی تجدید پذیر

فدریکا موگرینی، رییس جمهور سابق اتحادیه اروپا روز جمعه گفت:

این که تهران به تعهدات هسته ای خود پایبند است، تا زمانیکه اتحادیه اروپا هنوز در تلاش برای حفظ معامله ی هسته ای ایران است، یک خبر خوب است.

شینهوا گزارش داد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با برخی کشورهای غیر اتحادیه اروپا همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که ایرانیان بتوانند از روابط اقتصادی بهرمند شوند. وی افزود:

وزیران خارجه عضو اتحادیه اروپا در وین برای بحث در مورد مجموعه ای از مسائل مهم به این مسئله پرداختند.

او گفت:

کار ما ادامه دارد تا معامله ی هسته ای را حفظ کند.

یک گزارش منتشر شده توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز پنجشنبه اعلام کرد هیچ نشانه ای وجود ندارد که ایران قرارداد هسته ای تاریخی امضا شده در سال ۲۰۱۵ را لغو کند.

business-standard.com

قدردانی دونالد ترامپ از حمایت دو ورزشکار سیاهپوست!!

رییس جمهور دونالد ترامپ روز دوشنبه از دو ورزشکار آمریکایی-آفریقایی که در برابر عموم از وی دفاع کرده بودند، تقدیر کرد.

قدردانی دونالد ترامپ از حمایت دو ورزشکار سیاهپوست!!

تقدیر ترامپ از حمایت دو ورزشکار سیاهپوست

تقدیر ترامپ از حمایت دو ورزشکار سیاهپوست

تقدیر ترامپ در بحبوحه ای صورت می گیرد که وی نسبت به بازیکنان لیگ حرفه ای فوتبال ملی این کشور اظهار نارضایتی کرده بود که اکثریت آن ها آفریقایی-آمریکایی هستند و در طول سرود ملی زانو زده بودند تا اعتراض خود را نسبت به رفتار پلیس با سیاهپوستان نشان دهند.

همچنین از انتقاد اخیر وی نسبت به لبرون جیمز بازیکن ستاره ی لیگ بسکتبال دیری نگذشته است. تایگر وودز دوست و رفیق ترامپ در گلف روز یکشنبه نسبت به مقام ریاست جمهوری درخواست احترام کرد.

وودز در پاسخ به افرادی که نسبت به «رابطه دوستانه» وی با ترامپ کنجکاو هستند به خبرنگاران گفت:

او رییس جمهور ایالات متحده است و شما باید به مقام ریاست جمهوری احترام بگذارید. مهم نیست چه کسی ریاست جمهوری را بر عهده دارد، شاید خود شخص یا سیاست را نپسندید اما همه ما باید به این مقام احترام بگذاریم.

ترامپ روز دوشنبه در واکنشی وودز را تحسین و از خبرنگاران انتقاد کرد.

ترامپ در توییتر نوشت:

رسانه ها با اخبار جعلی تلاش کردند تا تایگر وودز چیزی را بگوید که نمی خواست. تایگر وارد بازی نمی شود، او بسیار باهوش است. مهم تر از آن، او در گلف عالی است.

رییس جمهور همچنین نسبت به جیم براون بازیکن لیگ بسکتبال اظهار قدردانی کرد که در پرسش هالاو فارمر نسبت به دریافت پیام از سوی کاخ سفید علیه لیگ نگران باشد از ترامپ دفاع کرده بود.

براون هفته گذشته در گفتگو با یکی از برنامه های بخش ورزشی رادیو فاکس گفت:

من باید ترامپ را در هر سطحی نقد کنم زیرا او کارهای معینی می کند که نیاز به نقد دارد. اما هنگامی که تلویزیون نگاه می کنم و می بینم که این گوینده ها کارشناس می شوند و اتهام می زنند، آن ها در واقع لعنت نمی فرستند بلکه متهم می کنند؛ من واقعا از ریاست جمهوری زده می شوم.

وی اظهار نظر خود را تایید کرد و گفت:

این باعث خواهد شد که در میان جامعه سیاهپوستان و خیلی از امریکایی ها محبوب نباشم. اما به نظرم چیزهای خوب مشخصی وجود دارند که سرمنشا آنها از ریاست جمهوری باشد زیرا ما تا به حال مانند آن را ندیده ایم.

ترامپ دوشنبه توییت کرد:

از جیم براون فوق العاده، شاید فوق العاده ترین بازگشت در طول همه ی زمان تشکر می کنم، ممنون برای کلمات شگفت انگیز و حمایت تو. از ملاقات ما در نیویورک، میزن بیکاری آفریقایی-آمریکایی ها به پایین ترین نرخ در طول تاریخ رسیده است. تو متوجه آن می شوی!

ارتباط میان براون و بیکاری افریقایی ها مشخص نیست. و درحالی که اشتغال سیاهپوستان پایین ترین رکورد را در ماه مه با ۵.۹ درصد زد، نرخ به ۶.۶ درصد در ماه جولای افزایش پیدا کرده است.

ترامپ و براون در سال ۲۰۱۶ پس از انتخابات ریاست جمهوری در نیویورک ملاقات کردند.

 

آخرین اخبار مربوط به ترامپ را بخوانید

منبع: business-standard.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟