قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن ۹۳ زندان طی ۷ سال اخیر شد! :جهان - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

قوانین منعطف‌تر روسیه منجر به بسته شدن 93 زندان طی 7 سال اخیر شد!


معاون وزیر داد گستری والری ماسیمنکو اعلام کرد که کاهش قابل توجه زندانیان روسیه طی هفت سال گذشته منجر به بسته شدن 93 زندان شده است. تغییرات در قوانین کیفری علت این تحول است.

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

یک کارمند در مرکز بازداشت شماره دو(زندان بتاریسکیا) از اداره خدمات انتظامی فدرال روسیه، ولادیمیرپزنیا/ اسپوتنیک

ماکسیمنکو در روز دوشنبه به روزنامه نگاران چنین گفت:

به دلیل تغییرات در سیاست جرم و جنایت دولت، تعداد زندانیان در نهادهای مختلف کیفری در کشور ما از سال ۲۰۰۰ به بیش از ۲۰۰ هزار نفر کاهش یافته است و امروزه به ۴۸۴ هزار نفر کاهش یافته است.

وی افزود که این امر برای بستن ۹۳ زندان طی هفت سال گذشته، عمدتا در مناطق دور افتاده به منظور کاهش تعداد افسران در دولت تصویب شد.

معاون وزیر همچنین گفت که نماینده او از کاهش تعداد افراد زندانی برای بهینه سازی کل سیستم زندان ملی استفاده می کند. سرویس فدرال ماموریت وزارت دادگستری برای اجرای مجازات، احکام ۴۸ موسسه کیفری را اصلاح کرده است که به شهروندان محکوم اجازه می دهد در زندان های نزدیک محل اقامتشان مجازات شوند.

سیستم زندان روسی در ماه گذشته پس از انتقاد از فعالان و سیاستمداران حقوق مدنی، بعداز اینکه رسانه های جمعی شکایت خود را درباره ی رفتار بی رحمانه زندانیان در یکی از مراکز رواج دادند، مواجه شده است.  فیلم های لو رفته حاکی از ضرب و شتم زندانیان توسط نیروهای اداری است.

نشریه اسکاندل بیانیه ای از والنتینا ماتیوینکو سخنگوی مجلس نمایدگان را مطرح کرد که خواستار اصلاحات جدی از سوی سرویس فدرال برای اجرای مجازات شده بود، همانند اصلاحات نظامی اخیر روسیه که به گونه ای خود را نشان داد که تمام نقشه های مبهم و دردناک و کشنده ای که در میان نیروها مرسوم بود را از میان برداشت.

منبع: rt.com