گوش به زنگگوش به زنگ

انتخابات برزیل: پیشتازی بولسونارو در نظرسنجی ها با 57 درصد آرا


نظرسنجی انجام شده در برزیل بیانگر این است که ژائیر بولسونارو با 57 درصد آرا همچنان در دور دوم انتخابات که قرار است 28 اکتبر 2018 انجام شود پیشتاز است. او در نظرسنجی قبلی 59 درصد آرا را کسب کرده بود.

بولسونارو در نظرسنجی ها با ۵۷ درصد در انتخابات برزیل پیشتاز است

بولسونارو در نظرسنجی ها با ۵۷ درصد در انتخابات برزیل پیشتاز است

به گزارش پایگاه خبری تلکسیران به نقل از خبرگزاری رویترز، در نظرسنجی دیروز سه شنبه مرکز ایبوپ مشخص شد که ژائیر بولسونارو نامزد راست افراطی انتخابات برزیل ۵۷ درصد آراء را در اختیار دارد. این در حالی است که فرناندو حداد نامزد چپ گرا ۴۳ درصد آراء را از آن خود کرده است.
بر پایه این گزارش، در نظرسنجی قبلی بولسونارو ۵۹ درصد و حداد ۴۱ درصد آراء را بدست آورده بودند.
انتخابات ریاست جمهوری برزیل در حالی به دور دوم کشیده شد که ژائیر بولسونارو توانسته با وعده های پوپولیستی و استفاده از تاکتیک های رفتاری و انتخاباتی مشابه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا توجه مردم را جلب کند و از سوی برخی کارشناسان ترامپ برزیل لقب بگیرد.
نکته جالب این دور از انتخابات ریاست جمهوری برزیل، ظهور بولسونارو عضو سابق ارتش به عنوان یک نامزد پوپولیست با تاکتیک های خاص خود برای جلب آرای مردمی بوده است. وی که پیش تر به دلیل مواضع جنجالی در محافل مختلف در برزیل شهره خاص و عام بوده، با وعده های جذاب از جمله مقابله با فساد مالی و اصلاحات در نظام مالیاتی به مردم توانست بیشترین آراء را از آن خود کند.
نامزد راست افراطی انتخابات برزیل در حالی توانست بیشترین آرای دور نخست را کسب کند که مردم این کشور از فساد مالی در میان مقامات خشمگین هستند. این خشم باعث شد تا اقبال عمومی از چپ گراها به سوی راست گراها در بزرگترین کشور آمریکای لاتین تغییر کند.

منبع: Reuters.com