گوش به زنگگوش به زنگ

هشدار دونالد ترامپ به بشار اسد و کشورهای ایران و روسیه در مورد حمله به منطقه ادلب در سوریه


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در صفحه توئیتر خود به دولت بشار اسد، ایران و روسیه، نسبت به حمله به استان ادلب سوریه هشدار داد. این استان تحت اختیار مخالفین دولت بشار اسد است. گفته می شود این مخالفان مسلح هستند.

هشدار دونالد ترامپ به بشار اسد و کشورهای ایران و روسیه در مورد حمله به شهر ادلب

به گزارش رویترز، هشدار ترامپ که دوشنبه(دیروز) در شهر واشنگتن صادر شد، همزمان با انتشار گزارشاتی در خصوص آمادگی نیروهای دولتی سوریه برای پس گرفتن ادلب، منتشر شد.

ترامپ در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت:

بشار اسد، نبایست به استان ادلب حمله کند. چنانچه روس‌ها و ایرانی‌ ها در این تراژدی انسانی بالقوه مشارکت کنند، دچار اشتباه بزرگی خواهند شد. احتمال دارد صدها هزار نفر بمیرند. نگذارید این اتفاق رخ دهد.

ترامپ اشاره ای به احتمال مقابله نظامی آمریکا با اقدامات احتمالی دولت دمشق و متحدانش در پس گرفتن ادلب نکرد.

تنها یک ساعت بعد نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، با انتشار مجدد توئیت ترامپ نوشت:

چشم تمام دنیا به اقدامات اسد، روسیه و ایران در منطقه ادلب است.

نیروی نظامی دولتی سوریه گفته می خواهد با همکاری ایران و روسیه، مخالفان شورشی را طی چندین مرحله، از ادلب حذف کند.

به گفته گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه(مستقر در لندن)، نیروی هوایی روسیه شروع به بمباران مواضع شورشی ها در منطقه ادلب نموده است.

این در حالی است که روز دوشنبه، آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که این کشور اتفاقات حاکم بر سوریه را کاملا زیر نظر دارد و تاکید کرد مقابله رژیم صهیونیستی با تهدید ایران محدود به داخل مرزهای سوریه نخواهد بود.

ادلب که حدودا ??? کیلومتر از دمشق فاصله دارد، علاوه بر این که به یک ناحیه امن برای شورشی های ضد دولتی تبدیل شده، به مأمنی برای برخی گروه‌هایی که در لیست تروریستی جای دارند، بدل شده است.

منبع: reuters.com