گوش به زنگگوش به زنگ

لاوروف: ایالات متحده، نارضایتی ترکیه را نادیده گرفت


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ضمن اشاره به رویکرد آمریکا در سوریه، گفت:

" عملکرد ایالات متحده در خصوص کردهای سوریه با نادیده گرفتن نارضایتی ترکیه یک اقدامی خالی از بصیرت سیاسی است. "

لاوروف: ایالات متحده، نارضایتی ترکیه را نادیده گرفت.jpg

لاوروف: ایالات متحده، نارضایتی ترکیه را نادیده گرفت

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، که در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان شرکت کرده است، در کانال تلویزیونی یورو نیوز در بحث ارزیابی مسائل سوریه به این موضوعات اشاره کرد.

لاوروف همچنین با بیان اینکه حضور ۲-۳ سال اخیر ایالات متحده در سوریه به شکلی کاملا غیر قانونی بوده است، ابراز کرد:

" ایالات متحده از همان آغاز حضور خود در سوریه و پشتیبانی از کردهای آن کشور، در مواضع خود ناخشنودی ترکیه را کاملا نادیده گرفت. موضع ترکیه و روش های برخورد آن کشور در جای خود قابل نقد و ارزیابی است؛ ولی ایالات متحده با نادیده گرفتن ترکیه در موضع کردهای سوریه یک بار دیگر نشان داد در خصوص مسائل خاورمیانه فاقد بینش سیاسی است. "

لاوروف افزود:

" همکاری PKK که توسط بسیاری از کشورها به عنوان سازمان تروریستی شناخته شده است، با برخی از گروه های سوریه، موضوعی نیست که ایالات متحده از آن بی خبر باشد. از طرف دیگر، ترکیه بارها در اعلام موضع خود درباره کردهای سوریه صراحتاً اعلام کرده است که هرگز اجازه نخواهد داد مناطق مرزی سوریه تحت کنترل کردها باشد. با این حال، کمک تسلیحاتی و مالی ایالات متحده به کردها و نادیده گرفتن نگرش سیاسی – امنیتی ترکیه در قبال کردهای سوریه، از عدم حسن نیت ایالات متحده حکایت دارد. "

لاوروف در ادامه با انتقاد از مواضع ایالات متحده، خاطر نشان کرد:

" دیدگاه ایالات متحده در آینده چشم انداز سوریه محدود و منفعت طلبانه بوده و این رویکرد در صورت عدم اصلاح برای امنیت منطقه بسیار مخرب و خطرناک خواهد بود. "