گوش به زنگگوش به زنگ

دلیل 2 برابر شدن تعداد توریست های چینی‌ در روسیه چیست؟


بزرگترین آژانس مسافرتی چین گزارش داد که امسال تعداد مسافران چینی که به روسیه سفر کرده‌اند، در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. این آژانس اعلام کرده است که «طی سال‌های گذشته، روسیه تبدیل به مقصد سفر یک جمعیت رو به گسترشی از توریست‌های چینی شده است».

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

سفر چینی‌ها به روسیه دو برابر شد

در بخشی از این گزارش، که مربوط به عملکرد بخش توریسم روسیه در یکسال اخیر می‌شود، آمده است:

طبق اطلاعاتی که در دست ما است، در ماه‌های ژوئن تا جولای امسال در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته، تعداد مسافران توریستی از چین به روسیه ۱۵۰ درصد رشد داشته است. فقط نزدیک به ۵۰ هزار توریست چینی، در طول مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ از این کشور دیدن کردند.

طبق گفته مدیر اجرایی این آژانس مسافربری و گردشگری، این افزایش توریست چینی نتیجه سیاست «دوستانه‌ترِ» روسیه در برابر توریست‌های خارجی و مشخصا، مسافران چینی بوده است. ساده&zwnj سازی دریافت ویزا میان دو کشور هم عامل کلیدی در تقویت توریسم روسیه بوده است.

 

 

روسیه سال گذشته، قوانین ویزای آسان را که شامل ۱۸ کشور می‌شود را معرفی کرد؛ کشورهایی از جمله ایران، هند، چین، کره جنوبی، مکزیک، الجزایر، تونس، ترکیه، قطر، بحرین، سنگاپور، امارات متحده عربی و ژاپن. این اقدام، گامی در جهت تقویت بخش توریسم این کشور برای منطقه خاور دور بود.

طبق داده‌های مرکز تورهای گردشگری روسیه، سال گذشته نزدیک به ۱.۸ میلیون شهروند چینی به روسیه سفر کردند که ۱.۱ میلیون نفر از آن‌ها با اهداف توریستی به این کشور آمده بودند.

منبع: rt.com