گوش به زنگگوش به زنگ

ترزا می رای اعتماد حزب محافظه کار را گرفت


ترزا می، نخست وزیر انگلیس، دیشب از پالمان این کشور رای اعتماد گرفت.

ترزا می رای اعتماد حزب محافظه کار را گرفت

ترزا می رای اعتماد حزب محافظه کار را گرفت

به گزارش تلکسیران و به نقل از بی بی سی، پس از کسب ۶۳ درصد از کل رأی، ترزا می از چالش ها برای یک سال مصون است. در سخنرانی اش در خیابان داونینگ، وی قول داد برگزیت را که به گونه ای که مردم به آن رای دادند اجرایی کند اما گفت به نگرانی های نمایندگان مجلس که با او مخالف هستند گوش داده است.

حامیان او خواستند رو به جلو حرکت کند ولی منتقدان گفتند که از دست دادن حمایت یک سوم از نمایندگان پارلمان ویرانگر است.

نخست وزیر انگلیس با ۸۳ رای، رای اعتماد پارلمان را به دست آورد. ۶۳ درصد از نمایندگان محافظه کار از او حمایت کردند و ۳۷ درصد آرا بر علیه او بود.

رای گیری های مخفی توسط ۴۸ نفر از نمایندگان پارلمان انجام شد که بخاطر سیاست های برگزیت از او خشمگین بودند چرا که معتقد بودند خیانت و نادیده گرفتن نتایج رفراندوم سال ۲۰۱۶ است.

خانم می پس از اعلام نتایج گفت که برای اعمال تغییراتی در قرارداد Brexit در یک نشست اتحادیه اروپا در روز پنج شنبه مبارزه خواهد کرد.

او گفت: من از داشتن حمایت های همکارانم در رای گیری امشب خرسندم.

در حالی که قدردان این حمایت ها هستم، تعداد زیادی از همکاران من علیه من رای دادند و من به آنچه که آنها گفته اند، گوش کرده ام.

او از یک ماموریت جدید نام برد: ارائه برگزیت همانطور که مردم به آن رای دادند، ساماندهی مجدد کشور و ساختن کشوری که به نفع همه کار کند.

جیکوب ریس ماگ، که خواستار استیضاح ترزا می شده بود، گفته بود که از دست دادن حمایت یک سوم نمایندگان مجلس نتیجه وحشتناکی برای نخست وزیر است و از او خواست تا استعفا دهد.

 

بیشتر بخوانید:

 

وزیر حمل و نقل انگلیس، کریس گریلینگ، تصدیق کرد که این اتفاقات برای نخست وزیر و حزب درس عبرت است، اما دامیان گرین، وزیر سابق کابینه، گفت که این یک پیروزی تعیین کننده برای نخست وزیر بود که به او اجازه پیشروی و ادامه کار را میدهد.

پیروزی خانم می که توسط سر گراهام برادی اعلام شد توسط نمایندگان حزب محافظه کار مورد تشویق قرار گرفت.

خانم ترزا می هنوز هم برای تصویب معاهده برگزیت که با اتحادیه اروپا به توافق رسیده است، و با مخالفت نمایندگان و احزاب مخالف همراه است، در پارلمان انگلیس با چالش هایی رو به روست. خانم می قبلا قول داده بود که برای اجرای معاهده برگزیت مبارزه کند، معاهده ای که او ادعا می کند تنها گزینه برای ترک منظم اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۹ مارس است. اما در آخرین لحظات پیش از آغاز رای گیری به نمایندگان مجلس قول داد قبل از انتخابات بعدی در سال ۲۰۲۲ استعفا دهد.

در حالی که قلبا می خواست در انتخابات بعد هم به عنوان رهبر حزب محافظه کار مبارزه کند، متوجه شد که این حزب او را نمی خواهد.

اگر او رأی اعتماد را از دست داده بود مجبور می شد از سمت رهبر حزب محافظه کار و سپس از نخست وزیری کناره گیری کند.

اما انتظار می رود او در روز پنج شنبه برای حضور در یک نشست به بروکسل سفر کند تا به متقاعد کردن رهبران اتحادیه اروپا برای اعمال تغییرات در این معاهده ادامه دهد. آنها قبلا گفته اند که اعمال تغییرات قابل مذاکره نیست.

 

منبع: bbc.com