گوش به زنگگوش به زنگ

ترامپ نمی تواند نیروهای آمریکایی را در سوریه نگه دارد


سناتور آمریكایی بن كاردین گفت:

"تمایل ترامپ به نگه داشتن نیروهای ایالات متحده در سوریه بر خلاف قوانین كنگره است."

ترامپ نمی تواند نیروهای آمریکایی را در سوریه نگه دارد.jpg

ترامپ نمی تواند نیروهای آمریکایی را در سوریه نگه دارد

کاردین، سناتور دموکرات آمریکایی، در پاسخ به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه، مخالفت خود با سیاست جدید کاخ سفید نسبت به سوریه را اعلام کرد.

کاردین گفت:

"مخالفت ترامپ با قوانین کنگره و نگه داشتن نیروهای ایالات متحده در سوریه بحث انگیز است."

کاردین تاکید کرد:

"با این اقدام ترامپ سربازان آمریکایی را در یک جنگ ابدی درگیر خواهد کرد و تاسف آور است که ترامپ چنین اقدامی را در سیاست خارجی آمریکا بدون مشورت با کنگره انجام می دهد."

بن کاردین، عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آن کشور برای نگاه داشتن نیروهای آمریکایی در سوریه را خلاف قوانین فدرال دانست.

طبق گزارش واشنگتن‌اگزماینر، سناتور کاردین، گفت:

"در آستانه متعهد کردن نیروهای آمریکایی به یک جنگ ابدی دیگر قرار داریم."

 کاردین این سخنان را برای انتقاد از کنفرانس خبری روز گذشته (پنج شنبه) رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا مطرح کرد. تیلرسون در آن جلسه، رئوس کلی سیاست دولت ترامپ در سوریه را برای دوران بعد از داعش  ترسیم کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت نیروهای آمریکایی برای جلوگیری از ظهور مجدد داعش و تلاش برای کاهش نفوذ ایران در سوریه، برای مدت نامعلوم به حضور نظامی خود در این کشور جنگ ‌زده ادامه خواهند داد.

کاردین، روز پنجشنبه گفت سیاست جدید دولت ترامپ طبق قوانین کنگره مجاز نیست.

وی گفت:

"من عمیقاً از این بابت که دولت ترامپ، بدون مشورت با کنگره تغییری چشمگیر در سیاست آمریکا را اعلام کرد، متأسفم. دولت ترامپ، اجازه نگاه داشتن نیروهای نظامی آمریکا در سوریه بعد از شکست داعش را ندارد."