گوش به زنگگوش به زنگ

ترامپ: سازمان تجارت جهانی یک فاجعه است


دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، از اینکه سازمان تجارت جهانی این کشور را در شرایط بدی قرار داده است، ابراز شکایت کرده و سازمان تجارت جهانی و عملکرد آن را یک فاجعه بزرگ توصیف کرد. وی همچنین گفت، برای شی جین پینگ، رئیس جمهور کشور چین احترام زیادی قائل است و عملکرد وی را ستودنی دانست.

ترامپ: سازمان تجارت جهانی یک فاجعه است

ترامپ: سازمان تجارت جهانی یک فاجعه است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت:

"سازمان تجارت جهانی یک فاجعه است و اجازه نمی دهد ما در تجارت و کسب و کار خود موفق عمل کنیم. تجارت جهانی مانع عملکرد بهتر ایالات متحده در فضای کسب و کار و تجارت جهانی شده است. "

دونالد ترامپ در جلسه ای که برای فرماندهان نظامی در کاخ سفید ترتیب داده شده بود، به ارزیابی مسائل اقتصادی ایالات متحده پرداخت.

دونالد ترامپ در این جلسه گفت:

از انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون بالای ۳ میلیون شغل در ایالات متحده ایجاد شده و رشد ۳ ماهه آخر سال ۲۰۱۷ بالای ۳ درصد بوده است. "

وی همچنین در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد:

" اینکه من عضو کدام حزب هستم و یا کدام حزب از من حمایت بیشتری می کند، اهمیتی ندارد. من با جرات به مردم ایالات متحده اطمینان می دهم که همه ایالات متحده از قانون کاهش مالیات که در سال جاری به اجرا در میاید، بهره مند خواهد شد. "

از سوی دیگر، در همین سخنرانی ترامپ مدعی شد:

" در عرصه تجارت جهانی، با کشور من به طور عادلانه رفتار نمی شود. ایالات متحده به دلیل موانع اعمال شده از جانب بزرگترین شرکای تجاری خود، به ویژه چین، کانادا و مکزیک، بسیار متضرر می شود. به عنوان مثال ما در تجارت با مکزیک سالانه ۱۳۰ میلیارد دلار ضرر می کنیم. "

ترامپ در این سخنرانی، همچنین، روسای جمهور سابق ایالات متحده و مدیران ایشان را مسئول این ضرر بزرگ در عرصه تجارت جهانی دانسته، افزود:

" من برای شی چین پینگ احترام زیادی قائل هستم. "

ترامپ در پایان ضمن اعتراض شدید به سازمان تجارت جهانی، آن سازمان را یک فلاکت بزرگ خوانده، اعلام کرد:

" سازمان تجارت جهانی، بهتر شدن عملکرد ما در عرصه تجارت جهانی را ناممکن ساخته و چون ما در آن سازمان داور (حاکم) نداریم در تمام دعواهای تجاری این سازمان بازنده می شویم. "