گوش به زنگگوش به زنگ

اقدام NSA برای مقابله با حملات سایبری روسیه


سازمان امنیت ملی(NSA) و فرماندهی سایبری ایالات متحده آمریکا، ادعا کرده‌اند که یک واحد ویژه برای مقابله با هکرها و عوامل جاسوسی همتایان روسی ایجاد کرده‌اند. این اقدام در پی اتهامات "مداخله انتخاباتی" در کرملین صورت گرفته است.

 

مقابله آمریکا با حملات سایبری روسیه

مقابله آمریکا با حملات سایبری روسیه

در تایید گزارش‌های قبلی رسانه‌ها مبنی بر اینکه فرماندهی سایبری ایالات متحده در حال برنامه‌ریزی برای هماهنگی تلاش‌ها در مبارزه با تهدیدات سایبری مسکو هستند، ژنرال پل ناکاسون، رئیس سازمان امنیت ملی، روز شنبه اعلام کرد:

من یک گروه روسی با عنوان RSG را که یک گروه کوچک روسی است تشکیل داده‌ام.

همچنین پل ناکاسون که فرمانده سایبری آمریکا است، در پی یک سخنرانی در کنفرانس امنیتی آسپن کلرادو گفت:

این اقدامات، در راستای عملکرد واقعی سازمان اطلاعات از سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ صورت گرفته است.

ناکاسون همچنین اذعان داشت:

روسیه یک همتای تهدید آمیز برای ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید.

وی اضافه کرد:

مسکو ظرفیت‌های بسیاری دارد که ما قطعا آنها را فرا خواهیم گرفت و به کار خواهیم بست.

تاسیس گروه کوچک روسی، آخرین اقدام برای مقابله سازمان اطلاعات آمریکا در برابر تلاش‌های کرملین برای دخالت در سیاست داخلی ایالات متحده به شمار می‌آید. وزارت دادگستری در هفته گذشته، چندین افسر اطلاعاتی روسیه را متهم به هک کردن سرور کمیته ملی حزب دموکرات و حساب ایمیل شخصی جان پودستا، رئیس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کرد.

روسیه همیشه به شدت اتهامات مربوط به دخالت انتخاباتی که توسط ایالات متحده طرح می‌شود را انکار کرده است. ولادیمیر پوتین اخیرا این مساله را مطرح کرد که کرملین اگر می‌خواست، می‌توانست دستور دخالت در روند سیاسی ایالات متحده را صادر کند. او گفت:

روسیه به عنوان یک دولت، هرگز در امور داخلی ایالات متحده از جمله انتخابات دخالت نمی‌کند.

وی این موارد را پس از مذاکره هفته گذشته در هلسینکی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به فاکس نیوز اعلام کرده است.

ژنرال چهارستاره، پل ناکاسون، دو پست مدیریت سازمان امنیت ملی و فرماندهی سایبری آمریکا را در ماه می به دست آورد. در همان ماه، فرماندهی سایبری ایالات متحده که در ابتدا درون سازمان امنیت ملی در سال ۲۰۰۹ ایجاد شده بود، بعنوان یک فرماندهی واحد در نظر گرفته شد.

منبع: rt.com