گوش به زنگگوش به زنگ

اندونزی: اسرائیل هرگز به مذاکرات صلح پایبند نیست.


فلیسلی زون، رئیس پارلمان اندونزی، گفت:

"رژیم صهیونیستی هرگز به نتیجه مذاکرات صلح پایبند نبوده و همیشه زیاده خواهی کرده است."

اسرائیل هرگز به مذاکرات صلح پایبند نیست..jpg

اسرائیل هرگز به مذاکرات صلح پایبند نیست

پس از کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در تهران، زون اعلام کرد:

"حقوق مردم فلسطین باید بازگردانده شود. بیت المقدس همیشه متعلق به مسلمانان بوده ولی متأسفانه تحت اشغال قرار گرفته است."

زون گفت:

"انتقال سفارت آمریكا به اورشلیم در منطقه تنش ایجاد می كند. کشور من هرگز اسرائیل را به رسمیت نشناخته و از تصمیم ایالات متحده حمایت نمی كند."

زون افزود:

"دولت اندونزی و مجلس فکر می کنند که مذاکرات با اسرائیل بی فایده است و فلسطین ها باید خودشان تصمیم بگیرند. اورشلیم هرگز پایتخت اسرائیل نخواهد بود."

عبدالرضا عزیزی روز شنبه در مورد سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت:

"در این اجلاس از ۵۴ کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی دعوت شده بود که ۴۴ کشور برای حضور در اجلاس ایران اعلام آمادگی کرده اند"

وی افزود:

"قرار است ۱۶ رییس مجلس و ۱۴ نایب رییس در این اجلاس حضور یابند و بقیه افرادی که در این اجلاس حضور می یابند در سطح رییسان گروه دوستی پارلمانی و نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی خواهند بود.

عضو اتحادیه بین‌المجالس اسلامی ادامه داد:

"موضوعات مختلف جهان اسلام خصوصا موضوع فلسطین در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی بررسی می شود."

عزیزی اضافه کرد:

"این کنفرانس از شنبه به مدت پنج روز در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است، در روز اول و دوم این نشست جلسات کمیته های مختلف از جمله کمیته دائمی فلسطین، جلسه مشاوره دبیران کل عضو پارلمان ها، نشست مشورتی گروه عرب، کمیته تخصصی امور سیاسی و روابط خارجی، کمیته تخصصی حقوق بشر، زنان و امور خانواده، کمیته دائمی تخصصی امور حقوقی و فرهنگی، گفت وگوی تمدن ها و مذاهب و کمیته دائمی تخصصی امور اقتصادی و محیط زیست برگزار می شود.

وی گفت:

"در روز سوم این کنفرانس، جلسه کمیته عمومی به ریاست علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، همچنین نشست پارلمان های زنان مسلمان نیز در این روز برگزار خواهد شد."

وی ادامه داد:

"در روز دوشنبه همچنین جلسه مشاوره گروه آفریقایی و جلسه مشاوره گروه آسیایی برگزار می شود."

عزیزی افزود:

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی با حضور رییسان هیات های پارلمانی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد:

"این اجلاس عصر چهارشنبه با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان خواهد داد."