گوش به زنگگوش به زنگ

استفاده روسیه از رسانه های جمعی برای تحریک آمریکا


بر اساس گزارشات منتشر شده، رسانه های روسی در گذشته تلاش می کردند با انجام کار هایی در انتخابات آمریکا دخالت کنند؛ هنوز هم به نظر می رسد روس ها بوسیله رسانه های جمعی در تلاش هستند تا سیاست خارجی آمریکا را تحریک کنند.

استفاده روسیه از رسانه های جمعی برای تحریک آمریکا

رقابت سیاسی روسیه و آمریکا ادامه دارد

به گزارش تلکسیران و به نقل از رسانه های ایالات های متحده، روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت های زیادی انجام داده است. با اینحال پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، رسانه های روسی دست از تلاش برنداشته اند و در حال حاضر نیز با اقداماتی قصد تحریک سیاسی این کشور را دارند.

تحقیقات زیادی به عمل آمده است که هدف روسیه از این اقدامات چه بوده است؛ برخی بر این باورند که آن ها قصد داشتند فرد دیگری به جای دونالد ترامپ رئیس جمهور شود اما تلاش آن ها بی فایده بود و در نهایت ترامپ بر مسند ریاست جمهوری آمریکا تکیه زد. اگرچه ترامپ در مورد اینکه آیا روس ها واقعا دخالتی در این موضوع داشتند، مواضع متضادی می گیرد.

با اینحال هنوز هم روس ها دست از تلاش برنداشته اند و در نظر دارند در امور سیاسی آمریکایی ها دخالت کنند. روس ها در حال حاضر نیز برنامه ریزی کرده اند تا برای دو سال آینده در انتخابات آمریکا دخالت کنند؛ آن ها به جاسوسان خود دستور داده اند تا پیغام های هدفمندی را در بین مردم آمریکا و فضای مجازی پخش کنند و این پیام ها در راستای تخریب دونالد ترامپ است.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Abcnews.com