گوش به زنگگوش به زنگ

اخراج 10 ساله نقاشان ایتالیایی از رژیم صهیونیستی به خاطر یک نقاشی!


نقاشی کشیده شده از عهد التمیمی روی دیوار حائل، منجر به لغو ویزای دو هنرمند ایتالیایی و اخراج آنها از رژیم صهیونیستی شد. 

عبور یک فلسطینی در روز ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۸ از کنار یک نقاشی جنجال برانگیز بر روی دیوار حائل شهر بیت لحم که توسط دو نقاش ایتالیایی خلق شده است.

عبور یک فلسطینی در روز ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۸ از کنار یک نقاشی جنجال برانگیز بر روی دیوار حائل شهر بیت لحم که توسط دو نقاش ایتالیایی خلق شده است

یک وکیل در مورد دو نقاش ایتالیایی می‌گوید که آنها در پی خلق نقاشی بزرگی بر روی دیوار حائل شهر اشغالی بیت لحم، از یکی از زندانیان پیشین که در شمار معترضان فلسطینی بود از رژیم صهیونیستی اخراج شدند.

وکیل آزمی مسعولا اذعان داشت که این دو نقاش ایتالیایی روز دوشنبه صبح رژیم صهیونیستی را ترک کردند و تا ۱۰ سال اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت.

پلیس مرزی گفت که این دو نفر مورد بازجویی قرار گرفتند و سپس به وزارت کشور منتقل شدند و در آنجا  تصمیمی مبنی بر لغو ویزای توریستی آنها گرفته شد و دستور دادند که این دو هنرمند باید ظرف ۷۲ ساعت کشور را ترک کنند.

این نقاشان، روز شنبه یعنی یک روز قبل از آزادی عهد التمیمی پس از ۸ ماه گذراندن دوران محکومیتش در زندان رژیم صهیونیستی، یک نقاشی دیواری از او در بیت لحم خلق کردند. پرونده تمیمی، توجه جهانی را به خود جلب کرده و پس از آزادی او در قلب کرانه باختری، بعنوان یک قهرمان شناخته می‌شود.

پلیس رژیم صهیونیستی می‌گوید که هنرمندان به دلیل اعمال خرابکارانه‌شان دستگیر شدند. رژیم صهیونیستی، ویزای این دو را در روز یکشنبه لغو کرد و دستور داد که ظرف سه روز کشور را ترک کنند.  

منبع: nytimes.com