ابراز نگرانی روسیه از وضعیت بحرانی و پرتنش سوریه

دقایقی پیش، وزارت امور خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی خود از آخرین تحولات سوریه از احزاب و گروه های مختلف درخواست کرد، ضمن ایجاد آرامش روانی در این کشور، مانع از افزایش تنش ها شود.

 ابراز نگرانی روسیه از وضعیت بحرانی و پرتنش سوریه

 ابراز نگرانی روسیه از وضعیت بحرانی و پرتنش سوریه.jpg

ابراز نگرانی روسیه از وضعیت بحرانی و پرتنش سوریه

در بیانیه ای که از سوی وزارتخانه منتشر شد، آمده است:

"ما از احزاب مختلف سوریه در خواست می کنیم، از اقداماتی که موجب هرج و مرج و ناامنی بیشتر در سوریه خواهد شد، به شدت خودداری کنند."

در بیانیه همچنین اعلام شده است:

"احترام بی قید و شرط به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه  از جانب سایر کشورهای منطقه ضروری است."

وزارت خارجه روسیه همچنین تأکید کرد"

 "تهدید امنیتی نیروهای روسی مستقر در سوریه غیر قابل قبول بوده و روسیه در پاسخ به این نوع واکنش تندی نشان خواهد داد."

در پایان این بیانیه، وزارت امور خارجه روسیه ضمن تاکید به حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، از کلیه کشورهای منطقه درخواست همکاری کرد.

در این بیانیه همچنین وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به تحریک آمیز بودن حضور و اقدامات نظامی ایالات متحده در سوریه، خواستار خروج سریع و بی قید و شرط ایالات متحده از سوریه شده است.

حسن روحانی به مجلس فراخوانده می‌شود

یک قانونگذار ایرانی روز یکشنبه گفت که رئیس جمهور حسن روحانی، در تاریخ 28 آگوست قبل از مجلس به سوالاتی درباره نحوه مواجهه دولت با چالش‌های اقتصادی اخیر پاسخ می‌دهد. هرچند یکی از مشاوران او مشخص بودن تاریخ این جلسه را رد کرد.

 

حسن روحانی به مجلس فراخوانده می‌شود

حسن روحانی در کنفرانس مطبوعاتی در وین اتریش شرکت کرده است- ۴ جولای ۲۰۱۸

حسن روحانی در کنفرانس مطبوعاتی در وین اتریش شرکت کرده است- ۴ جولای ۲۰۱۸

اسدالله عباسی، نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس توضیح داد:

تصمیم بر این بوده است که در تاریخ ۲۸ آگوست (۶ شهریور) رئیس جمهور برای پاسخ به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان، در مجلس حضور پیدا کند.

هرچند حسینعلی امیری، معاون رئیس جمهور در امور مجلس چند ساعت پس از این اظهارنظر گفت:

هنوز هیچ تاریخی برای این جلسه تعیین نشده است.

این نخستین بار است که حسن روحانی بعنوان رئیس جمهور، به مجلس فراخوانده می‌شود؛ کسی که پس از تضعیف رابطه ایران و آمریکا و همچنین مواجهه با دشواری‌های اقتصادی، به شدت از سوی رقیبان و منتقدانش تحت فشار بود که تغییراتی در اعضای کابینه خود ایجاد کند.

حالا قانونگذاران در مجلس تصمیم دارند تا از روحانی درباره کاهش ارزش ریال ایران که از ۴ ماه پیش به کمتر از نصف رسیده است، همچنین درباره افزایش بیکاری و رشد اقتصادی نامطلوب سوال‌هایی را بپرسند.

منبع: reuters.com

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست درباره حمایت از توافق هسته ای ناقص ایران که در سال 2015 ایجاد شد تجدید نظر کند.

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

این درخواست پس از واکنش انگلیس و متحدان اروپایی اش به خروج ترامپ از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها علیه ایران، صورت گرفت. برنامه جامع اقدام مشترک(JCPOA) که همان توافق هسته ای ایران است، سه سال پیش و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما امضا شد و علاوه بر ایالات متحده آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین و اتحادیه اروپا نیز در این توافق حضور داشتند.

هفته گذشته، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس به همراه سایر متحدان اروپایی تصمیم گرفتند که از تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید تحریم ها علیه ایران جلوگیری کنند. آلیستر برت، معاون وزیر امور خارجه گفت آمریکا چنین حقی ندارد و گاهی اوقات دوستان هم باید در برابر هم بایستند.

پس از این اتفاقات ، وودی جانسون سفیر آمریکا در انگلیس از وزیر این کشور خواست برای حمایت های خود تجدید نظر کنند.

او گفت:

ما از انگلیس می خواهیم از قدرت دیپلماتیک و تاثیر بین المللی خود استفاده کند و به ما بپیوندد تا علیه برنامه جامع اقدام کنیم.

سفیر آمریکا می گوید که پول های وارد شده به ایران برای رفاه و بهبود زندگی مردم عادی صرف نمی شود بلکه در زمینه نظامی، شبکه های پروکسی و تروریسم هزینه می شود. وودی جانسون معتقد است با متحد شدن در برابر ایران و به حداکثر رساندن فشارها به دولت ایران می توان به هدف رسید. او افزود که اگر ایران رفتاری عادی و منطبق بر توافقات داشته باشد، آمریکا کاملا آماده است روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با ایران ادامه دهد.

منبع: independent.co.uk

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

بنا به گزارش یکی از مقامات رسمی ایالات متحده در روز جمعه، ایران با هدف ارسال یک پیام به آمریکا یک رزمایش دریایی ضد ناو موشکی با برد کوتاه را در تنگه  هرمز برگزار کرده است.

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

یک مقام رسمی ابراز کرد که چنین رزمایش موشکی در طول تمرینات دریایی غیرمعمول است که بدون رعایت ایمنی صورت پذیرفته است؛ این اقدام بر قلمرو آبی ایران در این تنگه اشاره می کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز یکشنبه بر بازی های جنگی چند روز گذشته در خلیج فارس صحه گذاشتند و اظهار کردند این اقدامات برای «مواجهه با تهدیدهای احتمالی» دشمنان انجام شده است.

جوزف وُتل ژنرال ارتش ایالات متحده و فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اوایل هفته گفت که این رزمایش از نظر برد و مقیاس مشابه تمرینات پیشین است. اما زمانبندی خاص این رزمایش ها به گونه ای بوده است که توجه واشنگتن را به خود جلب کند.

وُتل به گزارشگران در پنتاگون گفت:

کاملا واضح است که انجام این رزمایش در این برهه تحریم ها برای ما حامل این پیام است که آن ها توانایی هایی دارند.

ایران درباره خروج دونالد ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها خشمگین است. مقامات رسمی ارشد ایرانی هشدار داده اند که این کشور در برابر کمپین ایالات متحده برای خفه کردن صادرات نفتی حیاتی ساکت نمی ماند.

ماه گذشته رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای از پیشنهاد رییس جمهور حسن روحانی مبنی بر مسدود کردن صادرات نفتی پشتیبانی کرد.

وتل گفت ارتش آمریکا فعالیت های نظامی ایران را رصد کرده است.

وتل گفت:

ما از آنچه در حال روی دادن است آگاهیم و آماده باقی می مانیم تا از خودمان در راه رسیدن به اهداف آزادی حمل و نقل کشتی ها و آزادی تجارت در آب های بین المللی محافظت کنیم.

منبع:  Reuters.com

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نیروی دریایی ایران برای اولین باریک سیستم تسلیحاتی دفاعی پیشرفته روی ناوهای جنگی خود نصب می کند.

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

این خبر بعد از افزایش تنش های نظامی توسط آمریکا در خلیج فارس، توسط فرمانده نیروی دریایی اعلام شد. گارد انقلابی ایران ماه جاری اعلام کرد که آن ها آماده مقابله هر گونه تهدید ممکن از سوی دشمنان است.

فرمانده مرکزی ارتش آمریکا با تایید اینکه فعالیت نیروی دریایی ایران افزایش یافته است و نفوذ خود را در تنگه هرمز که یک مسیر استراتژیک برای نقل و انتقال نفت است، بیشتر کرده است. خشم و ناراحتی ایران از آمریکا به دلیل تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ و اعمال تحریم های شدید، افزایش یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، دریاسالار حسین خانزادی گفت:

سیستم دفاعی کوتاه برد کمند با موفقیت در دریا و سواحل مورد آزمایش قرار گرفته است. این سیستم دفاعی پیشرفته روی یک ناوجنگی نصب شده و به زودی روی ناو دوم نیز نصب می شود.

کمند در واقع فالانکس ایرانی است که این اسلحه اولین بار توسط شرکت ریتئون آمریکا تولید شد. ایران که به دلیل تحریم های بین المللی نمی تواند واردات اسلحه داشته باشد، به توسعه و پیشرفت سلاح های داخلی خود می پردازد تا بتواند در این زمینه به خودکفایی برسد و سلاح هایی که قابل قیاس با سلح های غربی باشد بسازد.

منبع: reuters.com

پسر بچه 11 ساله وبسایت رای گیری فلوریدا را هک کرد!

یک پسربچه 11 ساله توانست در ده دقیقه، نسخه کپی وبسایت رای‌گیری فلوریدا را هک کند و نام‌ها و آمارها را تغییر دهد. او این کار را در یک مجمع هکرها انجام داد که برای بررسی وضعیت امنیت رای‌گیری‌های سراسر در آمریکا تشکیل شده بود.

پسر بچه 11 ساله وبسایت رای گیری فلوریدا را هک کرد!

یکی از شرکت‌کنندگان در مجمع هکرها

یکی از شرکت‌کنندگان در مجمع هکرها

پسری که توانست وبسایت رای‌گیری را هک کند، درواقع سریع‌ترین کودک در میان ۳۵ کودک دیگر بین سنین ۶ تا ۱۷ سال بود چراکه همه شرکت‌کنندگان در نهایت توانستند در طول سه روز، کپی‌های وبسایت‌های ۶ ایالت آمریکا را هک کنند. این مجمع و مسابقه در روزهای آخر هفته برگزار شد و هدف آن، محک قدرت و امنیت زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا و شناخت دقیق نقاط ضعف بود.

انجمن ملی معاونان وزرات خارجه آمریکا که مسئولیت برگزاری انتخابات و رای‌گیری را عهده‌دار است اعلام کرد که از برگزاری مجمع هکرها استقبال می‌کند اما این را نیز اضافه کرد که وبسایت‌های واقعی در مقایسه با نمونه‌های کپی آن، دارای ابزارهای محافظتی بیشتری است.

این انجمن توضیح داد:

ساختن کپی‌های دقیق و جامع از این سیستم‌ها بی‌اندازه دشوار است زیرا بسیاری از ایالت‌ها، شبکه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی منحصر بفردی با پروتکل‌های جدید و به ‌روز ‌شده‌ای دارند

 قبل از برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ی ایالتی و فدرالی، هک کردن بعنوان یکی از نگرانی‌ها در رابطه با آسیب‌پذیری‌های سیستم انتخابات آمریکا مطرح شد. تیم امنیت ملی دونالد ترامپ نیز دو هفته پیش هشدار داد که روسیه تلاش‌های «گسترده‌ای» برای دخالت در نتایج نظرسنجی ماه نوامبر کرده بود.

شرکت‌کنندگان در مجمع هکرها توانسته بودند نام احزاب را تغییر دهند و ۱۲ میلیارد رای به آراء نامزدهای انتخاباتی اضافه کنند.

منبع: reuters.com


>