گوش به زنگگوش به زنگ

تصویب قانون ممنوعیت استفاده از تلفن هوشمند در مدارس فرانسه


قانون ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس فرانسه به تصویب رسید. به احتمال زیاد در سال تحصیلی آینده، نوجوانان فرانسوی پست‌های کمتری از سلفی‌های مدرسه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک خواهند گذاشت.

تصویب قانون ممنوعیت استفاده از گوشی تلفن همراه در مدارس فرانسه

تصویب قانون ممنوعیت استفاده از گوشی تلفن همراه در مدارس فرانسه

طبق گزارش روز سه شنبه آژانس فرانس پرس، قانون‌گذاران فرانسوی روز دوشنبه، قانون ممنوعیت استفاده از گوشی‌های هوشمند در مدارس فرانسه را به تصویب رساندند. بنابراین در ماه سپتامبر، دانش‌آموزان موظف هستند که گوشی‌های خود را در خانه بگذارند و یا در مدرسه خاموش کنند.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در توییتی که روز دوشنبه در مورد این قانون داشت، خاطرنشان کرد:

ممنوعیت کلی استفاده از تلفن‌های همراه در مدارس و کالج‌های فرانسه، امروز به طور کامل توسط شورای ملی به تصویب رسیده است.

طبق ادعای واشنگتن پست، با تصویب این قانون جدید، فرانسه امیدوار است که اعتیاد به تلفن را در کودکان کاهش دهد و به آنها در کلاس درس کمک کند. طبق این گزارش، ممنوعیت استفاده از تلفن همراه به دانش‌آموزانی که تا ۱۵ سال سن دارند اعمال خواهد شد، مگر اینکه از تلفن همراه برای اهداف آموزشی یا فعالیت‌های فوق برنامه در کلاس درس استفاده کنند و یا اینکه معلولیت خاصی داشته باشند.

این اولین بار نیست که فرانسه، قانونی برای ممنوعیت استفاده از تلفن‌های همراه تصویب کرده است. در ماه فوریه، قانون‌گذاران اعلام کردند که رانندگان، حتی زمانی که در حال رانندگی نیستند هم اجازه استفاده از تلفن همراه را ندارند. این قانون در تلاش است تا استفاده مردم از تلفن همراه و بحث ترافیک را هدف قرار دهد. بر طبق این قانون، شما فقط در صورتی می‌توانید از تلفن همراه استفاده کنید که ماشین خود را در یک نقطه مشخص پارک کرده باشید.

سفارت فرانسه تاکنون هیچ نظری درباره ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس فرانسه نداشته است.

منبع: cnet.com