وکیل ترامپ مدعی براندازی در نظام ایران شد! :ایران - تلکسیران
گوش به زنگگوش به زنگ

وکیل ترامپ مدعی براندازی در نظام ایران شد!


بر خلاف ادعای بعضی از مقامات آمریکایی که می گویند سیاست این کشور در قبال ایران، تغییر نظام نیست، وکیل ترامپ می گوید تحریم‌ های سنگین اقتصادی علیه ایران منجر به وقوع انقلاب در این کشور خواهد شد.

وکیل ترامپ مدعی براندازی در نظام ایران شد!

وکیل ترامپ مدعی براندازی در نظام ایران شد!

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز شنبه رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ در نشستی که توسط یک گروه مخالف نظام ایران برگزار شد، گفت:

 تحریم‌ هایایالات متحده علیه ایران منجر به فشار شدید اقتصادی در این کشور خواهد شد که می‌ تواند به یک انقلاب موفقیت‌ آمیز بینجامد!

این ادعا برخلاف اظهارات پیشین مقامات دولتی این کشور است که گفته بودند سیاست واشنگتن در قبال ایران، تغییر نظام نیست.

 

بیشتر بخوانید:

 

جولیانی در ادامه گفت:

نمی‌ دانم چه زمانی می‌ خواهیم آن ها را براندازیم. این اتفاق ممکن است طی چند روز، چند ماه یا چند سال رخ دهد، اما به وقوع خواهد پیوست.

پیش از این جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده گفته بود که دولت ترامپ به دنبال تغییر نظام در ایران نیست. این در حالی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا بارها در گفتگوهای متعدد تاکید کرده دولت واشنگتن خواهان تغییر نظام در ایران است.

جولیانی همچنین مدعی شد که تحریم‌ های آمریکا مشخصا موثر بوده اند و ارزش پول ایران کاهش یافته است. این‌ ها عواملی است که منجر به وقوع یک انقلاب موفقیت‌آمیز خواهد شد.

وی در ادامه گفت که سیاست ترامپ منجر به تغییر نظام ایران خواهد شد. وزارت امور خارجه آمریکا به رویترز اعلام کرده است که جولیانی از طرف دولت آمریکا صحبت نمی‌کند.

دونالد ترامپ در ماه می از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و گفت که تحریم‌ ها علیه این کشور را باز خواهد گرداند.

وکیل ترامپ در سخنرانی دیگری در ماه ژوئن در پاریس گفته بود که هدف از وضع مجدد تحریم‌ ها علیه ایران تغییر نظام در این کشور است.

منبع: Reuters.com