گوش به زنگگوش به زنگ

مقامات آمریکایی: کمک اتحادیه اروپا به ایران اشتباه است!


مقامات ارشد ایالات متحده آمریکا از تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر کمک 20.7 میلیون دلاری این اتحادیه به ایران انتقاد کردند.

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

مخالفت آمریکا با کمک اتحادیه اروپا به ایران

آمریکا خواهان همکاری و کمک بیشتر اروپا به واشنگتن برای خاتمه دادن به تهدید ایران برای جهانیان است. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا درباره امور ایران طی اظهاراتی گفت:

کمک خارجی از جانب اتحادیه اروپا باعث می‌شود که دولت ایران نیاز‌های مردمش را بیشتر نادیده بگیرد و بر سیاست‌های خود بیشتر پافشاری کند. مردم ایران با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو هستند که این فشار‌ها ناشی از سوء مدیریت مسئولین این کشور و سرمایه گذاری آن‌ها حول درگیری‌های خارجی است. آمریکا و اتحادیه اروپا باید به‌جای حمایت از دولت ایران از مردم این کشور حمایت کنند و تهدید‌های ایران را در خاورمیانه و جهان خاتمه دهند!

 تصمیم اتحادیه اروپا درباره کمک به ایران به‌منظور کاهش تاثیر تحریم‌های آمریکاست که پس از خروج این کشور از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تشدید شده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه می با رد تمام مذارکرات صورت گرفته در برجام تحریم‌های وارد بر ایران را افزایش داد در حالی که سایر طرفین توافق نامه تلاش می‌کنند تا شرایط ذکر شده در برجام را حفظ کنند.

این کمک اتحادیه اروپا بخشی از کمک ۵۰ میلیون یورویی است که به عنوان بودجه از طرف اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر آمریکا در حال تحت فشار قرار دادن سایر کشور‌ها برای قطع همکاری با ایران است. ه

وک در این زمینه گفت:

افزایش کمک مالی به ایران باعث افزایش سرمایه گذاری حول  افزایش درگیری‌ها می‌شود.

جان بولتن، مشاور امینت ملی آمریکا طی دیدار از اسرائیل در هفته جاری در گفتگویی با رویترز گفت که اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران باعث ایجاد آثار بسیار زیاد روی اقتصاد این کشور شده است. در این ماه تحریم‌های آمریکا صنعت خوردو، تجارت طلا و سایر فلزات و خرید دلار آمریکا را هدف قرار داده است. تحریم‌های آمریکا  در ماه نوامبر با هدف تحت فشار قرار دادن بخش بانکی و صادرات نفتی ایران است.

منبع: reuters.com