گوش به زنگگوش به زنگ

مذاکرات مجدد بر سر توافق هسته ای غیر ممکن است


دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت آخرین اقدام آمریکا در لغو توافق هسته ای کاملا عملی غیر قانونی بوده و و هیچ راهی برای مذاکره مجدد در این راستای این توافق وجود ندارد.

مذاکرات مجدد بر سر توافق هسته ای غیر ممکن است.jpg

مذاکرات مجدد بر سر توافق هسته ای غیر ممکن است

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران علی شمخانی، در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت:

 

"توافق هسته ای فرصتی برای بیان حداقل خواسته های ایران در توافق با کشورهای ۵ + ۱ بود"

شمخانی افزود:

"ایران به رغم عمل به همه تعهدات خود در این توافقنامه، آمریکا و حتی کشورهای اروپایی تحریم های اقتصادی علیه ایران را لغو نکرده اند و بازنگری مجدد توافق هسته ای بازی جدید رئیس جمهور امریکا است. توان موشکی ایران محصول تجربه جمهوری اسلامی ایران در طی دوره دفاع مقدس هشت ساله و  تلاش برای رفع نیازهای امنیتی مردم ایران است تا از خود در برابر مداخلات دفاع کنند. ایران موضع قوی خود را علیه تهدیدات ادامه خواهد داد."

علی شمخانی در ادامه سخنان خود گفت:

به عنوان مقامات جمهوری اسلامی ایران، ما با هیچ کشوری در مورد توان موشکی و دفاعی خود مذاکره نخواهیم کرد.

دبیر کل شورای عالی امنیت ملی ایران افزود:

"بر اساس سیاست های منطقه ای ایران و با توجه به گام های استراتژیک، هیچ یک از برنامه های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه بر خلاف تصمیم های شورای امنیت نبوده و اقدامات ایالات متحده برای ایجاد بی ثباتی در جمهوری اسلامی ایران کاملا اقدامی شکست خورده است."

علی شمخانی در پایان توضیحات خود با اشاره اقدامات دیپلماتیک ایالات متحده برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی و عربی و همسو نمودن آنها با خود، افزود:

"تروریسم در این کشورها ظهور کرده و شهروندان این کشورها را تهدید می کند. موفقیت ایران در مبارزه با تروریسم می تواند هم الگویی کارآمد برای آن کشورها بوده و همچنین پاسخ خوبی برای یاوه گویی های ترامپ باشد."