گوش به زنگگوش به زنگ

لاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند.


علی لاریجانی روز دوشنبه در بیستمین جلسه کمیته عمومی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در واکنش به اظهارات تحقیر آمیز ترامپ نسبت به برخی کشورها افزود:

“تاسف بار است که ترامپ اخیرا صحبت های نسنجیده ای را در مورد برخی کشورها بیان کرده است.”

لاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند..jpgلاریجانی: ادبیات ترامپ، جهان را به سمت توحش مدرن سوق می دهند.

وی تصریح کرد:

“این صحبت ها بسیار تحقیرآمیز و توهین آمیز بود، در این دوره ما را به سمت به یک توحش مدرن هل می دهد که ادبیات سیاسی هم از حالت عادی خارج شده است و به جای این که به ملت ها احترام بگذارند با ادبیات زننده و تحقیرآمیز صحبت می کنند.”

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که همه اینها نشان از کم بینشی دارد، ادامه داد:

“این حرف ها تحریک آمیز است و ملت ها را عصبانی می کند.”

لاریجانی همچنین گفت:

“ما کشورهای اسلامی باید این رفتارها را تقبیح کنیم و نباید هیچ رییس جمهوری هیچ ملتی را تحقیر کند، حال می خواهد آفریقایی یا غیر آفریقایی باشد.”

لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، درباره اظهارات اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و توهین به کشورهای آفریقایی گفت:

 "من فکر می کنم این ادبیات ما را به توحش مدرن هدایت می کند."

لاریجانی ادامه داد:

"البته این هوشیاری برای ملت های مسلمان وجود داشت که نشست های گذشته و این اقدام را به خوبی تبیین کردند اما به هر حال نباید بگذاریم مظلومیت فلسطین مضاعف شود. بین المجالس صدای مردم مظلوم مسلمان است. این اجلاس صدای امت اسلامی است بنابراین انتظار می رود در این اجلاس مسائلی که برای مسلمانان مهم است مورد توجه قرار گیرد. از زمانی که بین المجالس تاسیس شد یکی از ارکان فکری که ما را دور هم جمع کرد توسعه کشورهای اسلامی بود.”

لاریجانی با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید در مقابل تروریسم ید واحد باشند گفت:

“آماده‌ایم برای با همه کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم همکاری داشته باشیم و همچنین امیدوار هستیم این کنفرانس با توجه به چالش های متعددی که برای کشورهای اسلامی وجود دارد با یک سمت گیری آینده‌نگرانه به موضوعات، به ویژه در بخش اقتصادی وجود داشته باشد.”

لاریجانی با اشاره به اظهارات روزهای اخیر ترامپ و توهین به کشورهای آفریقایی گفت:

"لازم است تاسف خود را از حرف‌های بسیار نسنجیده رئیس جمهور آمریکا اعلام کنم. بنده تاسف خوردم وقتی شنیدم که ایشان چند روز پیش نسبت به برخی کشورها صحبت‌های تحقیر آمیز و توهین آمیز ایراد کرد.”