گوش به زنگگوش به زنگ

حسن روحانی تمام ایران را به اتحاد فراخواند


حسن روحانی ریاست جمهوری ایران، در پاسخ به انتقادهای همه جانبه نسبت به نحوه مدیریت بحران اقتصادی و تنش با آمریکا، ایران را به اتحاد فراخواند.

شدیدترین انتقادات به دولت از سوی سازمان های تندروی مذهبی است که از مدت ها قبل مخالف تلاش های روحانی برای بازسازی روابط با غرب بوده اند

شدیدترین انتقادات به دولت از سوی سازمان های تندروی مذهبی است که از مدت ها قبل مخالف تلاش های روحانی برای بازسازی روابط با غرب بوده اند

روحانی در یک گفتگوی تلویزیونی که در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روح اله خمینی انجام می شد گفت:

حالا زمان انداختن بار بر روی دوش دیگران نیست. ما باید به یکدیگر کمک کنیم. مشکلات کشور و مقابله با توطئه های خارجی مسئولیت تک تک ماست.

بسیاری از ایرانیان در مقابل افزایش قیمت مواد غذایی، کاهش شدید ارزش ارز ایران و اعمال مجدد تحریم های آمریکا پس از ترک توافق هسته ای ۲۰۱۵، بی دفاع هستند.

بسیاری از رای دهندگان به آقای روحانی، در میان شهروندان اصلاح طلب از او ناامید شده اند. در حالی که بسیاری از طبقه های کارگری، اعتصابات و تظاهرات هایی داشتند که برخی نیز به خشونت کشیده شد.

 

برخی از شدیدترین انتقادات به دولت از سوی سازمان های تندروی مذهبی است که از مدت ها قبل مخالف تلاش های روحانی برای بازسازی روابط با غرب بوده اند. در ۱۶ آگوست، تصویری از یک طلبه در شهر قم پخش شد که در پلاکاردی روحانی را تهدید کرده بود که به سرنوشت رئیس جمهور سابق ایران، اکبر هاشمی رفسنجانی، دچار خواهد شد. پیکر آیت اله هاشمی سال گذشته در یک استخر پیدا شده بود.

روحانی در تلاش برای ایجاد اتحاد گفت:

حوزه علمیه و دولت در کنار یکدیگر هستند.

ولی او با یک هشدار مرموز گفت:

هیچ کس نمی تواند وارد دریا شود و انتظار داشته باشد که پاهایش خیس نشود.

 برخی، تندروهای مخالف روحانی را به ساماندهی تظاهرات علیه وضعیت اقتصادی که گاهی به تظاهرات بر علیه کل رژیم تبدیل شدند، محکوم می کنند.

روحانی کماکان از حمایت رهبر ایران، آیت اله خامنه ای برخوردار است. البته آیت اله خامنه ای بیش از خصومت های دشمن، سوء مدیریت دولت را عامل بحران اقتصادی فعلی دانست.

روحانی قول داد:

ما از درد، مشکلات و سختی های مردم مطلع هستیم و تمام تلاش خود را برای برطرف کردن این مشکلات خواهیم کرد.

منبع: business-standard.com