مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم محافظه کار، پس از سه ماه عدم شکلگیری یک ائتلاف، روز یکشنبه در تشکیل دولت جدید بر انسجام اجتماعی آلمان تاکید کرد.

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد.

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد..jpg

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد.

مرکل اولویت های کلیدی آلمان را در پیام سال نو، افزایش سرمایه گذاری در امنیت و دفاع، بهبود مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و تلاش برای از میان برداشتن اختلافات طبقاتی رو به رشد روستاییان و روستاها، بیان کرد.

"ما اکنون باید شرایطی را ایجاد کنیم که اطمینان حاصل شود آلمان در ۱۰ سال آینده نیزهمچنان به پیشرفت ادامه می دهد. آلمان تنها درصورتی موفق خواهد شد که دولت بتواند سطح زندگی و انسجام اجتماعی مردم را بهبود بخشده وغنی تر سازد."

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از تصمیم خود برای تشکیل دولت جدید این کشور در آینده بسیار نزدیک خبر داد.

وی طی سخنانی ضمن خبر دادن از توافق خود با حزب سوسیال دمکرات آلمان ابراز امیدواری کرد که کابینه دولت جدید خود را به زودی تشکیل دهد.

صدر اعظم آلمان که این سخنان را در جریان برگزاری نشست محلی حزب خود یعنی اتحاد مسیحی دمکرات در شهر کولگسبورن مطرح می کرد، گفت:

"اروپا نیازمند یک آلمان قدرتمند است، به همین خاطر این خیلی مهم است که دولت جدید به زودی تشکیل شود."

گفته می شود این سخنان مرکل اندکی پس از اعلام آمادگی حزب سوسیال دمکرات آلمان برای مصالحه با صدراعظم آلمان مطرح می شود.

لازم به ذکر است در پی موفقیت حزب راستگرای افراطی ای اف دی آلمان در کسب میلیون ها رای و به دست آوردن تعداد چشمگیری از کرسی های پارلمان این کشور در انتخابات اخیر این کشور، قدرت حزب آنگلا مرکل که پیش از این اکثریت کرسی های پارلمان آلمان را در دست داشت، به چالش کشیده شد.

این درحالی بود که حزب سوسیال دمکرات که در زمان انتخابات در ائتلاف با حزب متبوع مرکل قرار داشت، اندکی پس از برگزاری انتخابات به جبهه مخالفان وی پیوست و همین امر موجب شد تا مرکل از کسب قدرت لازم و تعیین کننده برای تشکیل کابینه خود باز بماند. 

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای رهبر ایران هر گونه مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا را ممنوع اعلام کرد. همچنین به نقل از "رویترز"، رهبر ایران پیشنهاد ماه گذشته رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را برای مذاکره بدون پیش شرط با تهران را رد کرد.

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

آیت الله خامنه ای:

من هر گونه مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام می کنم . آمریکا به قول های خود وفادار نمی باشد و فقط حرف می زند. و هیچوقت از اهداف خود عقب نشینی نمی کند.

اخیرا در حساب توئیتر رسمی منتسب به آیت الله خامنه ای به زبان انگلیسی آمده است:

مقامات آمریکا در مورد ما با ابهام اظهار نظر نموده اند. صرفنظر از تحریم ها، در خصوص مذاکرات و جنگ نیز اظهار نظر می نمایند. در این رابطه ، بگذارید چند کلامی با مردم صحبت کنم نه جنگی در کار خواهد بود و نه مذاکره ای.

نظرات کاربران:

 • Truth be told۱۳۶ : مذاکره با دروغگوها و دزدها(آمریکا) دستاوردی نخواهد داشت.
 • Eric siverson : همیشه همینطور است . صحبت کردن منجر به جنگ می شود.
 • Seerofruth : تفاوت را درک کنید . قبل از تسلیم، تقاضای مذاکره  نکرده بودند. اگر شخصی تفنگی را بالای سرتان بگیرد و بخواهد شما تسلیم شوید هم همین حرف را می زنید؟ در کشور من اینگونه نیست. ما ایرانی ها می گوییم ترامپ گانگستری است که می خواهد شما را تعقیب کند و با گانگستر نباید مذاکره کرد ولی اگر آن ها برای رسیدن به خواسته هایشان جنگ طلب هستند ما آماده هستیم چیزی که لایقش هستند به آن ها بدهیم. یعنی دیواری که سرشان را به آن بکوبند!
 • Steven Hotho : من چقدر احمقم . فکر می کردم تسلیم، خواسته اسلام است!
 • Smarty Harty : چگونه می توان با مردمی که در دنیا بی اعتبارند حرف زد. قبل از اینکه کسی بخواهد با شما حرف بزند باید به شما اطمینان داشته باشد و روشش را بداند ، آفرین به ایران.
 • Joop van stelten : من حتما در این مورد با ایران همدردی می کنم. قرارداد قرارداد است و حتی در صورت توافق دو طرف نباید شکسته شود. این هم یک نمونه دیگر از قلدری های ترامپ است.
 • Dean Smith : مشکل انجام معاملات و شکستن قرارداد ناشی از عدم اعتماد است.
 • Eric Siverson : دیگر به هیچ دولتی اعتماد ندارم.
 • Westernman : از بومی ها بپرسید، هاوایی ها، فیلیپینی ها، پورتو تکسان ها، دولت آمریکا همه قول و قرارهایش را زیر پا می گذارد.
 • Red Dragon : مذاکره کاری بیهوده است. آمریکایی ها حتی اگر روی سنگ هم قول و قراری حک کنند آن را نفی  می زنند. ولی همیشه دشمنت را علیرغم نفرت از او نزدیک خودت نگه دار. مذاکره مستقیم بهتر از اعتماد به شخص ثالث است.
 • Seerfruth : آن ها بدون شایستگی، با تحمل سخت ترین تحریم ها، طرفداری مستقیم و آسان گیری به رژیم ایران و غیره تمام قول و قرار ها را زیر پا گذاشتند. بعد از آن آن ها تسلیم هستند و مذاکره می کنند. هدف مذاکره نیست، آن ها گوش شنوا ندارند. مثل گانگسترها رفتار می کنند، هر چه می خواهیم به ما بدهید. این زبان مذاکره است؟
 • Eric Siverson : شاید هم همه آمریکایی ها گانگستر باشند.

منبع: rt.com

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست درباره حمایت از توافق هسته ای ناقص ایران که در سال 2015 ایجاد شد تجدید نظر کند.

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

این درخواست پس از واکنش انگلیس و متحدان اروپایی اش به خروج ترامپ از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها علیه ایران، صورت گرفت. برنامه جامع اقدام مشترک(JCPOA) که همان توافق هسته ای ایران است، سه سال پیش و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما امضا شد و علاوه بر ایالات متحده آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین و اتحادیه اروپا نیز در این توافق حضور داشتند.

هفته گذشته، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس به همراه سایر متحدان اروپایی تصمیم گرفتند که از تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید تحریم ها علیه ایران جلوگیری کنند. آلیستر برت، معاون وزیر امور خارجه گفت آمریکا چنین حقی ندارد و گاهی اوقات دوستان هم باید در برابر هم بایستند.

پس از این اتفاقات ، وودی جانسون سفیر آمریکا در انگلیس از وزیر این کشور خواست برای حمایت های خود تجدید نظر کنند.

او گفت:

ما از انگلیس می خواهیم از قدرت دیپلماتیک و تاثیر بین المللی خود استفاده کند و به ما بپیوندد تا علیه برنامه جامع اقدام کنیم.

سفیر آمریکا می گوید که پول های وارد شده به ایران برای رفاه و بهبود زندگی مردم عادی صرف نمی شود بلکه در زمینه نظامی، شبکه های پروکسی و تروریسم هزینه می شود. وودی جانسون معتقد است با متحد شدن در برابر ایران و به حداکثر رساندن فشارها به دولت ایران می توان به هدف رسید. او افزود که اگر ایران رفتاری عادی و منطبق بر توافقات داشته باشد، آمریکا کاملا آماده است روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با ایران ادامه دهد.

منبع: independent.co.uk

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

بنا به گزارش یکی از مقامات رسمی ایالات متحده در روز جمعه، ایران با هدف ارسال یک پیام به آمریکا یک رزمایش دریایی ضد ناو موشکی با برد کوتاه را در تنگه  هرمز برگزار کرده است.

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

یک مقام رسمی ابراز کرد که چنین رزمایش موشکی در طول تمرینات دریایی غیرمعمول است که بدون رعایت ایمنی صورت پذیرفته است؛ این اقدام بر قلمرو آبی ایران در این تنگه اشاره می کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز یکشنبه بر بازی های جنگی چند روز گذشته در خلیج فارس صحه گذاشتند و اظهار کردند این اقدامات برای «مواجهه با تهدیدهای احتمالی» دشمنان انجام شده است.

جوزف وُتل ژنرال ارتش ایالات متحده و فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اوایل هفته گفت که این رزمایش از نظر برد و مقیاس مشابه تمرینات پیشین است. اما زمانبندی خاص این رزمایش ها به گونه ای بوده است که توجه واشنگتن را به خود جلب کند.

وُتل به گزارشگران در پنتاگون گفت:

کاملا واضح است که انجام این رزمایش در این برهه تحریم ها برای ما حامل این پیام است که آن ها توانایی هایی دارند.

ایران درباره خروج دونالد ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها خشمگین است. مقامات رسمی ارشد ایرانی هشدار داده اند که این کشور در برابر کمپین ایالات متحده برای خفه کردن صادرات نفتی حیاتی ساکت نمی ماند.

ماه گذشته رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای از پیشنهاد رییس جمهور حسن روحانی مبنی بر مسدود کردن صادرات نفتی پشتیبانی کرد.

وتل گفت ارتش آمریکا فعالیت های نظامی ایران را رصد کرده است.

وتل گفت:

ما از آنچه در حال روی دادن است آگاهیم و آماده باقی می مانیم تا از خودمان در راه رسیدن به اهداف آزادی حمل و نقل کشتی ها و آزادی تجارت در آب های بین المللی محافظت کنیم.

منبع:  Reuters.com

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

یک وبلاگ ضد فیسبوکِ تازه‌تاسیس، مدتی است که فضای محدودی را در اختیار کسانی قرار می‌دهد تا از سیاست‌های سانسور غول‌های فناوری و الگوریتم‌های پنهان کردن محتوا انتقاد کنند. با وجود تهدیدات قانونی فیسبوک، این وبلاگ هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

فیسبوک زو(باغ وحش فیسبوک) روز سه شنبه آغاز به کار کرد و هدف خود را مهیا کردن میدانی برای نویسندگان، وبلاگ‌نویسان و ناشرانی عنوان کرد که می‌خواهند از سیاست سانسور شرکت‌ها انتقاد کنند. یکی از موضوعات، پرداختن به این بحث است که «الگوریتم‌های همیشه متغیر» چگونه بر زندگی افراد، آن هم براساس منافع سهام‌داران تاثیر می‌گذارد.

 

این وبلاگ فعلا از یکی از تلاش‌های تیم حقوقی فیسبوک برای تعطیل کردنش جان سالم به در برد. نماینده حقوقی فیسبوک خطاب به سرویسی که این وبلاگ از آن استفاده می‌کند نوشت:

استفاده غیرقانونیِ شما از نام فیسبوک(اشاره به facebookzoo.com)، ممکن است باعث سردرگمی مخاطبان شود که فعالیت شما یا شرکتتان تحت نظر یا حمایت فیسبوک قرار دارد، درحالیکه اینطور نیست. بمنظور جلوگیری از این سردرگمی و آسیب رساندن به برند فیسبوک، می‌بایست استفاده از این نام و آدرس facebookzoo.com  را متوقف کنید.

انتقاداتی که در این وبلاگ نسبت به اعمال قدرت فیسبوک از روش‌های گوناگون مطرح شده، مربوط به تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی و هنرمندان بوده است. هنرمندانی که با تلاش فراوان توانسته بودند از طریق این شبکه اجتماعی، مخاطبانی جذب کنند، به محض رسیدن به نقطه کسب درآمد، فیسبوک دست به کار شد تا کسانی را که پول درمی‌آورند شناسایی و کنترل کند.

 

این کاربران توضیح داده‌اند:

واقعیت این است همه ما در پایان روز، می‌بینیم که برده بوده‌ایم، درسته؟ برده فیسبوک، یوتیوب. ما با تولید محتوا و انتشارِ بدون دستمزدِ این محتواها در این وبسایت‌ها درواقع داریم صاحبان این غول‌های فناوری را میلیاردر می‌کنیم. و تنها انگیزه و بهانه این است که شاید روزی، مخاطبان زیادی به دست بیاوریم. پس زمانی که نوبت به کسب درآمد ما از مخاطبان می‌شود، فیسبوک با استفاده از الگوریتم‌ها و اعمال سیاست‌هایش مداخله می‌کند.

نمونه دیگر، حذف صفحه Black Business School بود. ادمین این صفحه می‌گوید که به محض آنکه تعداد لایک‌های این صفحه به یک میلیون رسید، فیسبوک صفحه را حذف کرد. هدف این صفحه، «ارتقاء دانش و سواد مالی و اقتصادی جامعه سیاه‌پوستان» بود و سالانه ۲۵۰ هزار دلار درآمد داشت. او می‌گوید:

آن‌ها قلدر هستند. ما حتی شماره تلفنی هم نداریم که از طریق آن بتوانیم علت معلق یا حذف شدن صفحه‌مان را بفهمیم.

فیسبوک در پاسخ به این انتقادات ادعا کرده است که تغییر در الگوریتم‌هایش، تلاشی برای بازگشت به ریشه‌های فیسبوک، بعنوان فضایی برای برقراری ارتباط میان دوستان و اعضای خانواده بوده است.

منبع: rt.com

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نیروی دریایی ایران برای اولین باریک سیستم تسلیحاتی دفاعی پیشرفته روی ناوهای جنگی خود نصب می کند.

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

این خبر بعد از افزایش تنش های نظامی توسط آمریکا در خلیج فارس، توسط فرمانده نیروی دریایی اعلام شد. گارد انقلابی ایران ماه جاری اعلام کرد که آن ها آماده مقابله هر گونه تهدید ممکن از سوی دشمنان است.

فرمانده مرکزی ارتش آمریکا با تایید اینکه فعالیت نیروی دریایی ایران افزایش یافته است و نفوذ خود را در تنگه هرمز که یک مسیر استراتژیک برای نقل و انتقال نفت است، بیشتر کرده است. خشم و ناراحتی ایران از آمریکا به دلیل تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ و اعمال تحریم های شدید، افزایش یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، دریاسالار حسین خانزادی گفت:

سیستم دفاعی کوتاه برد کمند با موفقیت در دریا و سواحل مورد آزمایش قرار گرفته است. این سیستم دفاعی پیشرفته روی یک ناوجنگی نصب شده و به زودی روی ناو دوم نیز نصب می شود.

کمند در واقع فالانکس ایرانی است که این اسلحه اولین بار توسط شرکت ریتئون آمریکا تولید شد. ایران که به دلیل تحریم های بین المللی نمی تواند واردات اسلحه داشته باشد، به توسعه و پیشرفت سلاح های داخلی خود می پردازد تا بتواند در این زمینه به خودکفایی برسد و سلاح هایی که قابل قیاس با سلح های غربی باشد بسازد.

منبع: reuters.com


>