گوش به زنگگوش به زنگ

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد.


آنگلا مرکل، صدراعظم محافظه کار، پس از سه ماه عدم شکلگیری یک ائتلاف، روز یکشنبه در تشکیل دولت جدید بر انسجام اجتماعی آلمان تاکید کرد.

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد..jpg

مرکل از دولت جدید خواست انسجام اجتماعی را در نظر بگیرد.

مرکل اولویت های کلیدی آلمان را در پیام سال نو، افزایش سرمایه گذاری در امنیت و دفاع، بهبود مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و تلاش برای از میان برداشتن اختلافات طبقاتی رو به رشد روستاییان و روستاها، بیان کرد.

"ما اکنون باید شرایطی را ایجاد کنیم که اطمینان حاصل شود آلمان در ۱۰ سال آینده نیزهمچنان به پیشرفت ادامه می دهد. آلمان تنها درصورتی موفق خواهد شد که دولت بتواند سطح زندگی و انسجام اجتماعی مردم را بهبود بخشده وغنی تر سازد."

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از تصمیم خود برای تشکیل دولت جدید این کشور در آینده بسیار نزدیک خبر داد.

وی طی سخنانی ضمن خبر دادن از توافق خود با حزب سوسیال دمکرات آلمان ابراز امیدواری کرد که کابینه دولت جدید خود را به زودی تشکیل دهد.

صدر اعظم آلمان که این سخنان را در جریان برگزاری نشست محلی حزب خود یعنی اتحاد مسیحی دمکرات در شهر کولگسبورن مطرح می کرد، گفت:

"اروپا نیازمند یک آلمان قدرتمند است، به همین خاطر این خیلی مهم است که دولت جدید به زودی تشکیل شود."

گفته می شود این سخنان مرکل اندکی پس از اعلام آمادگی حزب سوسیال دمکرات آلمان برای مصالحه با صدراعظم آلمان مطرح می شود.

لازم به ذکر است در پی موفقیت حزب راستگرای افراطی ای اف دی آلمان در کسب میلیون ها رای و به دست آوردن تعداد چشمگیری از کرسی های پارلمان این کشور در انتخابات اخیر این کشور، قدرت حزب آنگلا مرکل که پیش از این اکثریت کرسی های پارلمان آلمان را در دست داشت، به چالش کشیده شد.

این درحالی بود که حزب سوسیال دمکرات که در زمان انتخابات در ائتلاف با حزب متبوع مرکل قرار داشت، اندکی پس از برگزاری انتخابات به جبهه مخالفان وی پیوست و همین امر موجب شد تا مرکل از کسب قدرت لازم و تعیین کننده برای تشکیل کابینه خود باز بماند.