دوستی با کره جنوبی و تهدید آمریکا در اولین سخنرانی رهبر کره شمالی

روز گذشته کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در اولین سخنرانی تلویزیونی خود در سال 2018 بیان کرد ایالات متحده آمریکا هرگز جنگ علیه کره شمالی را آغاز نخواهد کرد، چرا که کره شمالی با سلاح های اتمی خود قادر است آمریکا را به طور کامل هدف قرار دهد.

دوستی با کره جنوبی و تهدید آمریکا در اولین سخنرانی رهبر کره شمالی

سخنرانی آقای کیم جونگ اون در نخستین روز سال ۲۰۱۸.jpg

سخنرانی آقای کیم جونگ اون در نخستین روز سال ۲۰۱۸

رهبر کره شمالی گفت: "کل سرزمین ایالات متحده در محدوده هدفگیری سلاح های هسته ای ما قرار دارد و یک دکمه ی شلیک این سلاح ها همواره روی میز من است. این واقعیت است، نه یک تهدید."

در طی این سخنرانی آقای کیم خطاب به کره جنوبی گفت که راه گفتگو باز است و افزود که لازم است تا تنش های نظامی در شبه جزیره کره کاهش یابد. رهبر کره شمالی اظهار داشت که ممکن است نمایندگانی را برای شرکت در المپیک زمستانی ماه فوریه به کره جنوبی بفرستد. وی افزود که ممکن است مقامات دو کره در آینده ای نزدیک بتوانند در مورد این ایده به گفت و گو بپردازند و می توانند به موفقیت این دیدار امیدوار باشند.

او گفت: "بازی های المپیک زمستانی که به زودی در کره جنوبی برگزار می شود فرصت خوبی برای نمایش وضعیت ملت کره خواهد بود و ما صمیمانه آرزو می کنیم که این رویداد با نتایج خوب برگزار شود."

وی افزود، پیونگ یانگ و سئول باید روابط خود را بهبود بخشند، و تاکید کرد تنها در صورتی از سلاح های هسته ای استفاده خواهد کرد که امنیت کشورش تهدید شود. سخنرانی امسال او به دلیل تنش های شدید ناشی از پرتاب مکرر موشک ها و آزمایش های هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۱۷، حائز اهمیت بود. آقای کیم همچنین در طول سخنرانی دستاوردهای اقتصادی کره شمالی و اهمیت بهبود سطح زندگی مردم کشورش را مورد توجه قرار داد. کارشناسان معتقدند ادعای وی بر تکمیل برنامه ی هسته ای دولت ممکن است به این معنی باشد که او بتواند روابط خود با سایر کشورها را از سر بگیرد.

در سال گذشته ی میلادی کره شمالی با آزمایش های موشکی باعث ایجاد تنش در منطقه شد.jpg

در سال گذشته ی میلادی کره شمالی با آزمایش های موشکی باعث ایجاد تنش در منطقه شد

تهران ملاقات با نخست وزیر عراق را کنسل می کند

نخست وزیر عراق طی اظهاراتی اعلام کرد با اینکه مخالف تمدید تحریم‌های آمریکاست اما انتخابی جز همراهی با آمریکا ندارد.

تهران ملاقات با نخست وزیر عراق را کنسل می کند

کنسل شدن سفر حیدرالعبادی به ایران

کنسل شدن سفر حیدرالعبادی به ایران

قرار بود نخست وزیر عراق، حیدر العبادی این هفته با مقامات ایران و ترکیه دیدار کند. سفر وی به ترکیه روز سه شنبه آغاز شد و مطابق برنامه پیش خواهد رفت. سعد الحدیدی، سخنگوی دولت عراق در مورد اظهارات نخست وزیر این کشور نظری نداد.

 بغداد اکنون نقش واسطه بین ایران و ایالات متحده آمریکا را ایفا می کند و پشتیبان مذاکرات بین این دو کشور است.

منبع: rt.com

انتقام‌گیری، انگیزه احتمالی قاتل پزشک جورج بوش!

مقامات خبر دادند که مردی که به قتل یکی از پزشکان جورج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا متهم است احتمالا برای انتقام‌گیری از این پزشک بخاطر مرگ مادرش در اتاق عمل که 20 سال پیش اتفاق افتاده بود، دست به این کار زده است.

انتقام‌گیری، انگیزه احتمالی قاتل پزشک جورج بوش!

مارک هواسنهت(چپ) که یکبار رئیس جمهوری سابق، جورج بوش را درمان کرده بود با ضرب گلوله یک دوچرخه‌سوار در پنجشنبه ۲۰ جولای کشته شد

مارک هواسنهت(چپ) که یکبار رئیس جمهوری سابق، جورج بوش را درمان کرده بود با ضرب گلوله یک دوچرخه‌سوار در پنجشنبه ۲۰ جولای کشته شد

آکودو، رئیس پلیس هیوستون در یک نشست خبری گفت که ژوزف جیمز پاپاس ۶۲ ساله، احتمال دارد مسلح، خطرناک و به فکر خودکشی باشد.

آکودو در ۲۰ جولای، روزی که دکتر مارک هواسنهت درحال دوچرخه‌سواری به محل کارش بیمارستان متدیست هیوستون واقع در مرکز درمانی تگزاس مورد ضرب گلوله قرار گرفت، گفت:

برنامه‌ریزی مفصلی برای این کار از پیش صورت گرفته شده بود و متاسفانه بدست آوردن بعضی مهارت‌ها، از جمل? آن بود.

مقامات بیان کرده‌اند که زننده گلوله، پشت سر آقای هاوسنهت دوچرخه‌سواری می‌کرد و شلیک کرد.

رئیس پلیس گفت که پلیس در روز سه شنبه یک سرنخ بدست آورد که باعث مشکوک شدن به آقای پاپاس شد، هرچند پلیس توضیحی درباره این سرنخ نداد.

آقای آکودو خبر داد که آقای پاپاس ۳۶ تا ۴۸ ساعت است که رویت نشده و آخرین خبر از او مربوط به صبح روز سه شنبه می‌شود که در پیامی نوشته است که قصد خوکشی دارد.

آقای آکودو توضیح داد که پلیس ساعت ۴ صبح روز چهارشنبه در خانه او به تجسس پرداخت و شواهدی را پیدا کرد که ارتباط آقای پاپاس با این قتل را نشان می‌دهد اما اشاره‌ای به اینکه این شواهد و سرنخ‌ها چه هستند نکرد.

رئیس پلیس ادامه داد که آقای پاپاس مردی با تناسب اندام است که احتمال دارد با دوچرخه‌اش، که آن را حرفه‌ای می‌راند، درحال پرسه باشد.

دوستان و اقوام آقای هاوسنهت او را فردی فروتن و دست و دلباز معرفی کرده‌اند که همواره مورد علاقه بیمارانش بوده و همچنین فعالیت‌های خیریه‌ای و در حفاظت از محیط زیست نیز انجام می‌داده است. آقای هاوسنهت همچنین به دوچرخه‌سواری علاقه داشت و هر روز صبح از محل زندگی‌اش که ۳.۲ کلیومتر از محل کارش فاصله داشت، با دوچرخه رفت و آمد می‌کرد.

در سال ۲۰۰۰ آقای هاوسنهت، ضربان قلب نامنظم جورج بوش را که از آن شکایت داشت، درمان کرد.

جیم هرد، همسایه آقای پاپاس که می‌گوید سال‌هاست او را می‌شناسد و هردو به یک دبیرستان و کلیسا می‌رفته‌اند، او را مردی خوب و آرام توصیف کرده که بیشتر اوقات تنها بوده و دوستان صمیمی کمی دارد:

او مرد تنهایی بود.

خانه جیمز پاپاس، که روز چهارشنبه هیچکس در آن نبود، در منطقه قدیمی‌ترِ جنوب غربی هیوستون قرار داد که اغلب خانه‌ها در آن، دارای مزرعه‌هایی جداگانه هستند.

هرد، همسایه او توضیح داده است که آقای پاپاس یک هفته پس از کشته شدن پزشک، در مزرعه‌اش کار می‌کرد؛ مزرعه و خانه‌ای که او ده سال پیش بعد از فوت پدرش آن را به ارث برد و تنها در آن زندگی کرد.

البته آقای هرد گفته است که حتی یکبار هم نشنیده که آقای پاپاس، به تلخی درباره مرگ مادرش صحبت کند یا کسی را بابت این اتفاق مقصر بداند، اما گفت که «این اتفاق، خیلی روی او اثر گذاشت» به طوری که تا مدت‌ها پس از آن، به کلیسا نمی‌آمد.

پس از آنکه پلیس ویدئوهایی را مربوط به متهم و کشته شدن آقای هاوسنهت منتشر کرد، آقای هرد گفت:

یک هزارم درصد هم نمی‌توانستم احتمال بدهم که کارِ او بوده است.

منبع: independent.co.uk

فیسبوک کمپین های سیاسی علیه انتخابات ‏میان دوره ای ایالات متحده را شناسایی می‌کند!

اعضای کنگره طبق ساختار و روش این کمپین سیاسی از امکان مداخله‌ی روسیه خبر دادند.

فیسبوک کمپین های سیاسی علیه انتخابات ‏میان دوره ای ایالات متحده را شناسایی می‌کند!

فیسبوک ۳۲ صفحه کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام می‌بندد

فیسبوک ۳۲ صفحه کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام می‌بندد

فیسبوک روز پنجشنبه اعلام کرد که یک کمپین سیاسی جدید را شناسایی کرده، که قصد گمراه کردن کاربران را داشته است، تا در میان رای‌دهندگان انتخابات کنگره‌ی امریکا اختلاف نظر ایجاد کند.

فیسبوک برای جلوگیری از مداخله‌ی خارجی در انتخابات آمریکا ۳۲ صفحه را از فیسبوک و اینستاگرام حذف کرد.

این شرکت، تحقیق برای شناسایی منبع اطلاعات غلط را متوقف کرد اما اعضای کنگره که اطلاعات فیسبوک را بررسی کردند، طبق روش این کمپین سیاسی از احتمال مداخله‌ی روسیه خبر دادند.

سناتور مارک وارنر از حزب دموکرات در کمیسیون اطلاعات مجلس سنا به گزارشگران در کاخ کنگره‌ی ایالات‌متحده گفت:

«می‌توانم بگویم  قطعا پای روسیه در میان است.»

دو مقام رسمی سازمان اطلاعات ایالات‌متحده (CIA) به رویترز گفتند که شواهد کافی برای اثبات مداخله روسیه در کمپین سیاسی فیسبوک وجود ندارد، اما خاطر نشان کرد که:

«شباهت‌ها، اهداف، و و روش‌شناسی به طور چشمگیری مشابه نفوذ سایبری روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ است.»

به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده به نظر می‌رسد روسیه تلاش کرد تا با تبلیغات، نتایج انتخابات ۲۰۱۶ ایالات‌متحده را تغییر دهد و به همین منظور در فیسبوک آگهی‌ منتشر می‌کرد. در ماه فوریه وزارت دادگستری ایالات متحده ۱۳ شهروند روسی و پایگاه جستجوی اینترنت از سن‌پترزبورگ را برای مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات‌متحده شناسایی کرد اما مسکو این مداخله را انکار کرد.

فیسبوک برای دفاع در مقابل نفوذ سایبری راجع به هک شدن اطلاعات کاربران در بلند مدت و حفظ حریم شخصی آنها نگرانی‌هایی داشته است.

مسابقه تسلیحاتی

مرکز تحقیقاتی موسسه آتلانتیک که صفحات بسته شده را مورد بررسی قرار داد، اعلام کرد که شباهت‌های زبانی و رویکردی با صفحات کاربری جعلی قبلی موسسه تحقیقات اینترنت وجود دارد؛ این صفحات با نام کارخانه‌ ترول مشهور هستند که افکار عمومی را در شبکه‌های اجتماعی تحریک می‌کنند.

این مرکز تحقیقاتی به «ترجمه‌های نادرست با رویکرد ایجاد دوگانگی در صدر هر گردش خبر» اشاره کرد. این مرکز گفت، برای مثال صفحه‌ معترضین فمنیست «موضع آزادی‌ خواهانه یا چپ درباره‌ی مسائل مربوط به جنسیت، نژاد، مهاجرت، و حقوق بشر اتخاذ می‌کند.» در حالیکه سایر صفحات برتری نژادی را در میان اقلیت‌ها ترویج می‌دهند.

همچنین خاطر نشان کردند که صفحه فمنیست ریسیستر هشدار دهنده بود زیرا برای اعتراضات گوناگون از جمله بر علیه «اتحاد برای برتری» تلاش می‌کرد که ممکن بود بالقوه خشونت‌آفرین باشد.

برندون اورسینگر که مدیر صفحه‌ی ریسیستر بود در یک تماس ویدیویی با رویترز گفت که از طریق یک دوست اینترنتی در فیسبوک برای مدیریت کردن این صفحه دعوت شده است.

اورسینگر گفت:

من قطعا نگرانی‌هایی داشتم، چون به جز افرادی که من رو می شناختند کسی من رو به صفحه‌ای دعوت نمی‌کرد.

اما در همین زمان این صفحه‌ای بود که می‌توانستیم از آن استفاده کنیم.

وی اضافه کرد که تعداد زیادی صفحه‌ قانونی همچنان از گروه‌های فعال ضد تظاهرات حمایت می‌کردند و سخت‌تر با افرادی ارتباط مجدد برقرار می‌کردند که از طریق صفحه‌ی ریسیستر پیگیر موضوع بودند.

اورسینگر گفت هنوز مطمئن نیست که صفحه‌ی کاربری که او را وارد این قضیه کرده است روسی باشد، اما در این باره ابراز نگرانی کرد که او و سایر فعالین مورد نفوذ و حمله قرار گرفته باشند.

شریل سندبرگ مدیر اجرایی فیسبوک در یک مصاحبه تلفنی گفت که تلاش‌های صورت گرفته برای جهت دادن به افکار عمومی، برای آنکه از فیلتر های فیسبوک عبور کند پیشرفته‌تر خواهند شد و آن را «مسابقه تسلیحاتی» خواند.

کاخ سفید گفت که دولت از فعالیت‌های فیسبوک پشتیبانی می‌کند.

گرت مارکوییس، سخنگوی سازمان امنیت ملی گفت:

ما تلاش‌های بخش خصوصی برای مبارزه با تهدیدهایی که در فضای سایبری رخ میدهد را تحسین می‌کنیم.

دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده نیز برای بی اهمیت شمردن مداخله در انتخابات کنگره مورد انتقاد قرار گرفت.

اوایل همین ماه در جلسه ای در هلسینکی با ولادمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، دونالد ترامپ گفت که باور دارد که روسیه دیگر سعی ندارد روی فرآیند انتخابات ایالات متحده تاثیر بگذارد.

بعدتر ترامپ اصلاح کرد که درباره‌ی مداخله‌ی روسیه در انتخابات «به شدت نگران» است. در ادامه این نگرانی ها ترامپ روز جمعه جلسه‌ای با مشاوران امنیت ملی درباره‌ی امنیت انتخابات برگزار کرد.

مسائل تفرقه‌انگیز

فیسبوک فعالیت سایبری درباره‌ی دو مسئله را شناسایی کرده، که یکی از آنها فعالیت های اعتراضی اتحاد برای برتری در هفته‌ی بعد در واشنگتن است و دیگری کمپینی با هشتگ لغو سیاست گمرک و مهاجرتی ترامپ #AbolishICE  در شبکه‌های اجتماعی بود.

فیسبوک در یک پست اظهار کرده است که اینگونه اقدامات را آشکار خواهد کرد. سال گذشته اتفاق مشابهی در شارلوتسویل، ویرجینیا رخ داد که موجب خشونت‌آفرینی نژادپرستان سفید پوست شد.

این شرکت گفت:

چنین رفتاری روی فیسبوک مجاز نیست؛ ما نمی‌خواهیم مردم یا سازمان‌ها، شبکه‌ای از کاربری‌ها را ایجاد کنند که افراد را درباره‌ی اینکه چه کسی هستند یا چه کاری انجام می‌دهند گمراه كنند.

 

فیسبوک گفت که بیش از ۲۹۰.۰۰۰ کاربر یکی از این صفحات را دنبال می‌کنند و ۱۱.۰۰۰دلار خرج ۱۵۰ عدد از این آگهی‌ها شده است. این صفحات از ماه می ۲۰۱۷ بیش از ۳۰ موج تبلیغاتی مجازی را ایجاد کرده‌اند.

کارمندان رسمی فیسبوک در یک تماس تلفنی به گزارشگران گفتند که یک کاربری شناخته شده از مرکز تحقیقات اینترنت روسیه برای مدت زمان ۷ دقیقه مدیر یکی از این صفحات جعلی بود، اما شواهد کافی وجود ندارد که این کمپین را به دولت روسیه نسبت دهیم.

پیش از این فیسبوک اعلام کرده بود که احتمالا ۱۲۶ میلیون آمریکایی محتوای سیاسی با پشتیبانی روسیه را در مدت زمان دو سال مشاهده کرده‌اند، و ۱۶ میلیون نفر در معرض اطلاعات روسی در اینستاگرام بوده‌اند.

در طول چند ماه گذشته این شرکت اقداماتی برای اطمینان دادن به قانونگذاران ایالات متحده و اروپا انجام داده است تا وضع قوانین بیشتر، ضروری نباشد. مارک زاکربرگ می‌گوید ۲۰.۰۰۰ نفر در این کمپانی مشغول حراست و محافظت از فیسبوک هستند.

منبع: business-standard.com

روحانی: آمریکا قابل اعتماد نیست

حسن روحانی رئیس جمهور ایران، به وزیر امور خارجه کره شمالی گفت که ایالات متحده آمریکا قابل اعتماد نیست. 

روحانی: آمریکا قابل اعتماد نیست

حسن روحانی به وزیر امور خارجه کره شمالی گفت که ایالات متحده آمریکا قابل اعتماد نیست

حسن روحانی به وزیر امور خارجه کره شمالی گفت که ایالات متحده آمریکا قابل اعتماد نیست

این در حالی است که آمریکا به دنبال راهی برای کنترل برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی است. همچنین آمریکا تحریم های خود علیه کره شمالی را به طور مستمر اعمال می کند. در هفته جاری، ایران پیشنهادی برای مذاکره از سوی واشنگتن دریافت کرد که آن را رد کرد، چرا که به اعتقاد مقامات ایرانی، بعد از خروج ترامپ از توافق هسته ای ۲۰۱۵ و اعمال تحریم های سختگیرانه، نمی توان مذاکره کرد.

ری یانگ هو، دیپلمات بلندپایه کره شمالی، بعد از آغاز تحریم های جدید آمریکا به ایران سفر کرد.

حسن روحانی در مصاحبه با ایرنا گفت:

سیاستی که مقامان آمریکایی طی سال های اخیر در پیش گرفته اندف این کشور را غیر قابل اعتماد کرده است.در وضعیت فعلی، کشورهای دوست باید ارتباط و همکاری خود را ارتقا دهند.

وی پس از شرکت در جلسه امنیتی در سنگاپور به تهران. در جلسه سنگاپور توافقی بین ایالات متحده آمریکا و کره شمالی به ثبت رسید. طی این توافق کره شمالی باید برنامه های هسته ای خود را متوقف کند در حالی که ایالات متحده آمریکا معتقد است تحریم ها همچنان باید ادامه داشته باشند.

وزیر امور خارجه کره شمالی در روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور آزمایشات موشکی خود را تعطیل کرده است اما همچنان اولویت اول آمریکا توقف تولید انرژی هسته ای است. وی اظهار امیدواری کرد رابطه کره شمالی و امریکا بر مبنای اعتماد شکل بگیرد.

وی ادامه داد که استراتژی کره شمالی، برقراری رابطه عمیق و موفق با جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: reuters.com

انگلستان و اتحادیه اروپا تحریم‌های ترامپ علیه ایران را مسدود ‏خواهند کرد

وزرای خارجه توافق کردند تا قانون مقابله با تحریم موسوم به «مقررات مسدود سازی» را وضع کنند تا پیروی شرکت های اروپایی از تحریم های جدید ایالات متحده ممنوع گردد.

انگلستان و اتحادیه اروپا تحریم‌های ترامپ علیه ایران را مسدود ‏خواهند کرد

ترامپ اعمال تحریم ها علیه ایران را امضا کرد

ترامپ اعمال تحریم ها علیه ایران را امضا کرد

انگلستان موافقت کرده است که با اتحادیه اروپا همکاری کرده و تلاش کند تا تاثیر تحریم های دونالد ترامپ بر روی ایران متوقف گردد.

جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس یک بیانیه‌ی مشترک با وزرای خارجه‌ی اتحادیه اروپا را امضا کرد تا اطمینان حاصل گردد که از تجارت کمپانی های اروپایی با ایران محافظت خواهد شد.

وزرا وعده دادند تا قانون مقابله با تحریم موسوم به «مقررات مسدود سازی» را وضع کنند تا پیروی شرکت های اروپایی از تحریم های ایالات متحده ممنوع گردد. ترامپ تحریم های مذکور را از دوشنبه برقرار کرد.

رییس جمهور ایالات متحده تصمیم گرفت تا مجددا جریمه هایی را پس از خروج از مذاکره هسته ای ۲۰۱۵ دولت باراک اوباما با ایران وضع کند. وزرای خارجه اروپایی گفتند که برداشتن تحریم های غرب «لازمه» مذاکره است، این مذاکره به صورت رسمی موسوم به برجام «برنامه جامع اقدام مشترک» است که شامل توسعه ندادن سلاح های هسته ای می باشد.

آقای هانت در کنار فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه فرانسه ژان ایو لودریان و آلمان هایکو ماس این بیانیه را امضا کردند.

آن ها اظهار کردند که «عمیقا متاثر» هستند که آقای ترامپ مجدد تحریم ها را اعمال کرد و ۱۱ بند پیاپی آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد بحث قرار دادند که تایید می کن مذاکره با ایران پابرجاست.

در این بیانیه آمده است که:

موضوع منع گسترش سلاحهای هسته ای عنصر کلیدی جهانی است که برای امنیت اروپا، منطقه و تمام جهان حیاتی به شمار می رود. برداشتن تحریم های مرتبط با ]انرژی[ هسته ای بخش ضروری این مذاکره است که نه تنها تاثیر مثبتی برای تجارت و روابط اقتصادی با ایران ایجاد می کند بلکه بیشتر برای زندگی مردم ایران مهم است. ما مصمم هستیم تا از عاملان اقتصادی اروپایی که با ایران تجارت مشروع دارند محافظت کنیم.

واکنش مجلس مجهوری اسلامی به خروج ترامپ از برجام

واکنش مجلس مجهوری اسلامی به خروج ترامپ از برجام

از روز پنجشنبه مقررات مسدود سازی اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد و به شرکت های اروپایی اجازه می دهد که از ضررهای محتمل تحریم های ایالات متحده بهبود یابند. کمپانی های اتحادیه اروپا از پیروی تحریم های ایالات متحده منع شدند مگر درصورتی کع جواز مخصوص از کمیسیون اروپایی دریافت کنند.

وزرای خارجه اظهار کردند:

مقررات مسدود سازی از کمپانی های اتحادیه اروپا محافظت می کند که تجارت مشروع با ایران را فارغ از تحریم های فرا ارضی ایالات متحده پی بگیرند.

همچنین افزوند:

محافظت از مذاکره هسته ای با ایران مسئله ی احترام به مذاکرات بین المللی و موضوع امنیت بین الملل به شمار می رود.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آقای ترامپ پیش از این پیشنهاد داده بود ایالات متحده روی آن دسته از کشورهای اروپایی که با ایران تجارت میکنند نیز تحریم هایی وضع گردد.

مقامات اروپایی خروج ترامپ از برجام را با ادعای جلوگیری ا توسعه  بمب اتمی مورد انتقاد قرار دادند.

پس از اعلام در ماه می مقامات انگلستان، فرانسه، و آلمان در یک بیانیه مشترک ابراز «نگرانی و تاسف» کردند.

ترسا می، امانوئل ماکرون، و آنجلا مرکل گفتند:

ما همراه با هم روی ادامه‌ی تعهدمان به برجام تاکید می کنیم. این توافق برای امنیت مشترک ما مهم باقی می ماند. فراموش نمی کنیم که اتحادیه اروپا به اتفاق آرا طبق مصوبه ۲۲۳۱ بر ]مذاکره هسته ای[ برجام صحه می گذارد. طبق این مصوبه حفظ چارچوب قاونی بین المللی تخلف درباره‌ی برنامه‌ی هسته ای ایران را الزام می کند. ما تاکید می کنیم که تمامی طرفین باید به اجرای کامل و اقدام مسئولانه ی این ]مصوبه[ متعهد باشند.

منبع: independent.co.uk


>