انفجار مهیب در ساختمانی در انگلستان: 4 کشته و چهار مجروح

در جریان آتش سوزی در انفجار یک ساختمان در شهر لستر انگلستان، 4 نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند. از 4 نفر مجروح در این حادثه حال یک تن از آن ها وخیم گزارش شده است.

انفجار مهیب در ساختمانی در انگلستان: 4 کشته و چهار مجروح

انفجار مهیب در ساختمانی در انگلستان: ۴ کشته و چهار مجروح

انفجار مهیب در ساختمانی در انگلستان: ۴ کشته و چهار مجروح

پلیس شهر لستر موقعیت این انفجار را اطراف جاده هینکلی اعلام کرد. این انفجار در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت محلی رخ داده است.

شین اواینل، رئیس پلیس شهر لستر، ضمن اشاره به ادامه عملیات نجات، احتمال هرگونه حمله ترورریستی را رد کرد.

به گفته مقامات پلیس شهر لستر، بلافاصله بعد از  انفجار ساختمانی در جاده هینکلی زبانه های آتش در ساختمان شعله کشید.

تاکنون گروه های امداد رسانی زیادی به منطقه وقوع حادثه اعزام شده است و عملیات امدارسانی در منطقه ادامه دارد.

طبق گزارش اولیه پلیس این انفجاز ۴ کشته و ۴ زخمی داشته و به ساختمان های اطراف نیز خسارات جدی وارد شده است. زخمی های این حادثه توسط تیم امداد رسانی به بیمارستان منتقل گردیده و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته اند.

نماینده مجلس منطقه غرب شهر لستر، لیز کندال در بیانیه ای از توئیتر نوشت:

" این حادثه بسیار وحشتناک اتفاق افتاده ولی خوشبختانه تیم های کمک های اضطراری سریعاً به محل حادثه آمده اند و اقدامات آن ها مانع خسارات مالی و جانی بیشتر گردیده است. من لحظه به لحظه با پلیس در تماس هستم. "

به خاطر این انفجار خیابان های منتهی به محل وقوع حادثه (خیابان های کارلایل و هینکلی) توسط پلیس مسدود شده و تحت مراقبت های امنیتی قرار دارد. همین مسئله باعث ایجاد ترافیک در دسترسی های محلی در منطقه گردیده و عملیات جستجو و نجات در ساختمان کماکان ادامه دارد.

کت پاتینسون، یکی از شاهدان عینی که از نزدیک حادثه را مشاهده کرده است، می گوید:

" انفجار به اندازه ای شدید بود که تمام خانه ها اطراف را لرزاند و اگر من آتش سوزی ساختمان را با چشمان خود نمی دیدم، گمان می کردم زلزله رخ داده است. "

پلیس محلی در شهر لستر، تحقیقات گسترده ای در خصوص این حادثه آغاز کرده ولی تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی مبنی بر دلیل وقوع این انفجار و آتش سوزی منتشر نشده است.

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست درباره حمایت از توافق هسته ای ناقص ایران که در سال 2015 ایجاد شد تجدید نظر کند.

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

این درخواست پس از واکنش انگلیس و متحدان اروپایی اش به خروج ترامپ از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها علیه ایران، صورت گرفت. برنامه جامع اقدام مشترک(JCPOA) که همان توافق هسته ای ایران است، سه سال پیش و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما امضا شد و علاوه بر ایالات متحده آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین و اتحادیه اروپا نیز در این توافق حضور داشتند.

هفته گذشته، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس به همراه سایر متحدان اروپایی تصمیم گرفتند که از تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید تحریم ها علیه ایران جلوگیری کنند. آلیستر برت، معاون وزیر امور خارجه گفت آمریکا چنین حقی ندارد و گاهی اوقات دوستان هم باید در برابر هم بایستند.

پس از این اتفاقات ، وودی جانسون سفیر آمریکا در انگلیس از وزیر این کشور خواست برای حمایت های خود تجدید نظر کنند.

او گفت:

ما از انگلیس می خواهیم از قدرت دیپلماتیک و تاثیر بین المللی خود استفاده کند و به ما بپیوندد تا علیه برنامه جامع اقدام کنیم.

سفیر آمریکا می گوید که پول های وارد شده به ایران برای رفاه و بهبود زندگی مردم عادی صرف نمی شود بلکه در زمینه نظامی، شبکه های پروکسی و تروریسم هزینه می شود. وودی جانسون معتقد است با متحد شدن در برابر ایران و به حداکثر رساندن فشارها به دولت ایران می توان به هدف رسید. او افزود که اگر ایران رفتاری عادی و منطبق بر توافقات داشته باشد، آمریکا کاملا آماده است روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با ایران ادامه دهد.

منبع: independent.co.uk

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

بنا به گزارش یکی از مقامات رسمی ایالات متحده در روز جمعه، ایران با هدف ارسال یک پیام به آمریکا یک رزمایش دریایی ضد ناو موشکی با برد کوتاه را در تنگه  هرمز برگزار کرده است.

آمریکا: رزمایش موشکی ایران در تنگه هرمز حامل پیام مهمی است

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

رزمایش موشکی سپاه در بحبوهه تحریم ها

یک مقام رسمی ابراز کرد که چنین رزمایش موشکی در طول تمرینات دریایی غیرمعمول است که بدون رعایت ایمنی صورت پذیرفته است؛ این اقدام بر قلمرو آبی ایران در این تنگه اشاره می کند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز یکشنبه بر بازی های جنگی چند روز گذشته در خلیج فارس صحه گذاشتند و اظهار کردند این اقدامات برای «مواجهه با تهدیدهای احتمالی» دشمنان انجام شده است.

جوزف وُتل ژنرال ارتش ایالات متحده و فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اوایل هفته گفت که این رزمایش از نظر برد و مقیاس مشابه تمرینات پیشین است. اما زمانبندی خاص این رزمایش ها به گونه ای بوده است که توجه واشنگتن را به خود جلب کند.

وُتل به گزارشگران در پنتاگون گفت:

کاملا واضح است که انجام این رزمایش در این برهه تحریم ها برای ما حامل این پیام است که آن ها توانایی هایی دارند.

ایران درباره خروج دونالد ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها خشمگین است. مقامات رسمی ارشد ایرانی هشدار داده اند که این کشور در برابر کمپین ایالات متحده برای خفه کردن صادرات نفتی حیاتی ساکت نمی ماند.

ماه گذشته رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای از پیشنهاد رییس جمهور حسن روحانی مبنی بر مسدود کردن صادرات نفتی پشتیبانی کرد.

وتل گفت ارتش آمریکا فعالیت های نظامی ایران را رصد کرده است.

وتل گفت:

ما از آنچه در حال روی دادن است آگاهیم و آماده باقی می مانیم تا از خودمان در راه رسیدن به اهداف آزادی حمل و نقل کشتی ها و آزادی تجارت در آب های بین المللی محافظت کنیم.

منبع:  Reuters.com

دیپلمات عالی رتبه چینی: همکاری با ایران را ادامه خواهیم داد

خبرگزاری دولتی چین، "شینهوا"، با اشاره به بیانیه ونگ لی مشاور وزیر امور خارجه چین، روز جمعه اعلام کرد که چین به همکاری و رابطه با ایران ادامه خواهد داد.

دیپلمات عالی رتبه چینی: همکاری با ایران را ادامه خواهیم داد

وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دیدار وزرای خارجه آسآن (ASEAN) دیدار کردند

وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دیدار وزرای خارجه آسآن (ASEAN) دیدار کردند

به نقل از خبرگزاری شینهوا، این سیاستمدار چینی طی یک گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده که برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، توافق ۲۰۱۵، که در آن ایران محدود کردن فعالیت های هسته ای خود در مقابل لغو تحریم های غرب را پذیرفت، در راستای منافع مشترک جهانی است.

ونگ لی گفته:

ما به وضوح اعلام کردیم که با اعمال تحریم های یک جانبه و دست اندازی های قضایی در نظام بین المللی مخالف هستیم.

 

پکن روابط تجاری بسیار نزدیک به ویژه در بخش انرژی با تهران دارد.

پس از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ، اعلام کرد شرکت هایی که با ایران داد وستد کنند از آمریکا اخراج خواهند شد، وزارت امور خارجه چین پیشتر طی بیانیه ای گفته بود که روابط چین با ایران باز شفاف و قانونی است.

پیش از این ترامپ با خروج از برجام نظر دیگر قدرت های جهان از جمله بزرگترین متحدان اروپایی واشنگتن از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان و همچنین روسیه و چین که در این توافق حضور داشتند را نادیده گرفت.  

منبع: reuters.com

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای رهبر ایران هر گونه مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا را ممنوع اعلام کرد. همچنین به نقل از "رویترز"، رهبر ایران پیشنهاد ماه گذشته رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را برای مذاکره بدون پیش شرط با تهران را رد کرد.

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

آیت الله خامنه ای:

من هر گونه مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام می کنم . آمریکا به قول های خود وفادار نمی باشد و فقط حرف می زند. و هیچوقت از اهداف خود عقب نشینی نمی کند.

اخیرا در حساب توئیتر رسمی منتسب به آیت الله خامنه ای به زبان انگلیسی آمده است:

مقامات آمریکا در مورد ما با ابهام اظهار نظر نموده اند. صرفنظر از تحریم ها، در خصوص مذاکرات و جنگ نیز اظهار نظر می نمایند. در این رابطه ، بگذارید چند کلامی با مردم صحبت کنم نه جنگی در کار خواهد بود و نه مذاکره ای.

نظرات کاربران:

 • Truth be told۱۳۶ : مذاکره با دروغگوها و دزدها(آمریکا) دستاوردی نخواهد داشت.
 • Eric siverson : همیشه همینطور است . صحبت کردن منجر به جنگ می شود.
 • Seerofruth : تفاوت را درک کنید . قبل از تسلیم، تقاضای مذاکره  نکرده بودند. اگر شخصی تفنگی را بالای سرتان بگیرد و بخواهد شما تسلیم شوید هم همین حرف را می زنید؟ در کشور من اینگونه نیست. ما ایرانی ها می گوییم ترامپ گانگستری است که می خواهد شما را تعقیب کند و با گانگستر نباید مذاکره کرد ولی اگر آن ها برای رسیدن به خواسته هایشان جنگ طلب هستند ما آماده هستیم چیزی که لایقش هستند به آن ها بدهیم. یعنی دیواری که سرشان را به آن بکوبند!
 • Steven Hotho : من چقدر احمقم . فکر می کردم تسلیم، خواسته اسلام است!
 • Smarty Harty : چگونه می توان با مردمی که در دنیا بی اعتبارند حرف زد. قبل از اینکه کسی بخواهد با شما حرف بزند باید به شما اطمینان داشته باشد و روشش را بداند ، آفرین به ایران.
 • Joop van stelten : من حتما در این مورد با ایران همدردی می کنم. قرارداد قرارداد است و حتی در صورت توافق دو طرف نباید شکسته شود. این هم یک نمونه دیگر از قلدری های ترامپ است.
 • Dean Smith : مشکل انجام معاملات و شکستن قرارداد ناشی از عدم اعتماد است.
 • Eric Siverson : دیگر به هیچ دولتی اعتماد ندارم.
 • Westernman : از بومی ها بپرسید، هاوایی ها، فیلیپینی ها، پورتو تکسان ها، دولت آمریکا همه قول و قرارهایش را زیر پا می گذارد.
 • Red Dragon : مذاکره کاری بیهوده است. آمریکایی ها حتی اگر روی سنگ هم قول و قراری حک کنند آن را نفی  می زنند. ولی همیشه دشمنت را علیرغم نفرت از او نزدیک خودت نگه دار. مذاکره مستقیم بهتر از اعتماد به شخص ثالث است.
 • Seerfruth : آن ها بدون شایستگی، با تحمل سخت ترین تحریم ها، طرفداری مستقیم و آسان گیری به رژیم ایران و غیره تمام قول و قرار ها را زیر پا گذاشتند. بعد از آن آن ها تسلیم هستند و مذاکره می کنند. هدف مذاکره نیست، آن ها گوش شنوا ندارند. مثل گانگسترها رفتار می کنند، هر چه می خواهیم به ما بدهید. این زبان مذاکره است؟
 • Eric Siverson : شاید هم همه آمریکایی ها گانگستر باشند.

منبع: rt.com

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

یک وبلاگ ضد فیسبوکِ تازه‌تاسیس، مدتی است که فضای محدودی را در اختیار کسانی قرار می‌دهد تا از سیاست‌های سانسور غول‌های فناوری و الگوریتم‌های پنهان کردن محتوا انتقاد کنند. با وجود تهدیدات قانونی فیسبوک، این وبلاگ هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

فیسبوک زو(باغ وحش فیسبوک) روز سه شنبه آغاز به کار کرد و هدف خود را مهیا کردن میدانی برای نویسندگان، وبلاگ‌نویسان و ناشرانی عنوان کرد که می‌خواهند از سیاست سانسور شرکت‌ها انتقاد کنند. یکی از موضوعات، پرداختن به این بحث است که «الگوریتم‌های همیشه متغیر» چگونه بر زندگی افراد، آن هم براساس منافع سهام‌داران تاثیر می‌گذارد.

 

این وبلاگ فعلا از یکی از تلاش‌های تیم حقوقی فیسبوک برای تعطیل کردنش جان سالم به در برد. نماینده حقوقی فیسبوک خطاب به سرویسی که این وبلاگ از آن استفاده می‌کند نوشت:

استفاده غیرقانونیِ شما از نام فیسبوک(اشاره به facebookzoo.com)، ممکن است باعث سردرگمی مخاطبان شود که فعالیت شما یا شرکتتان تحت نظر یا حمایت فیسبوک قرار دارد، درحالیکه اینطور نیست. بمنظور جلوگیری از این سردرگمی و آسیب رساندن به برند فیسبوک، می‌بایست استفاده از این نام و آدرس facebookzoo.com  را متوقف کنید.

انتقاداتی که در این وبلاگ نسبت به اعمال قدرت فیسبوک از روش‌های گوناگون مطرح شده، مربوط به تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی و هنرمندان بوده است. هنرمندانی که با تلاش فراوان توانسته بودند از طریق این شبکه اجتماعی، مخاطبانی جذب کنند، به محض رسیدن به نقطه کسب درآمد، فیسبوک دست به کار شد تا کسانی را که پول درمی‌آورند شناسایی و کنترل کند.

 

این کاربران توضیح داده‌اند:

واقعیت این است همه ما در پایان روز، می‌بینیم که برده بوده‌ایم، درسته؟ برده فیسبوک، یوتیوب. ما با تولید محتوا و انتشارِ بدون دستمزدِ این محتواها در این وبسایت‌ها درواقع داریم صاحبان این غول‌های فناوری را میلیاردر می‌کنیم. و تنها انگیزه و بهانه این است که شاید روزی، مخاطبان زیادی به دست بیاوریم. پس زمانی که نوبت به کسب درآمد ما از مخاطبان می‌شود، فیسبوک با استفاده از الگوریتم‌ها و اعمال سیاست‌هایش مداخله می‌کند.

نمونه دیگر، حذف صفحه Black Business School بود. ادمین این صفحه می‌گوید که به محض آنکه تعداد لایک‌های این صفحه به یک میلیون رسید، فیسبوک صفحه را حذف کرد. هدف این صفحه، «ارتقاء دانش و سواد مالی و اقتصادی جامعه سیاه‌پوستان» بود و سالانه ۲۵۰ هزار دلار درآمد داشت. او می‌گوید:

آن‌ها قلدر هستند. ما حتی شماره تلفنی هم نداریم که از طریق آن بتوانیم علت معلق یا حذف شدن صفحه‌مان را بفهمیم.

فیسبوک در پاسخ به این انتقادات ادعا کرده است که تغییر در الگوریتم‌هایش، تلاشی برای بازگشت به ریشه‌های فیسبوک، بعنوان فضایی برای برقراری ارتباط میان دوستان و اعضای خانواده بوده است.

منبع: rt.com


>