گوش به زنگگوش به زنگ

?? حمله هوایی عربستان به یمن در یک روز


منابع خبری یمن از 20 بار حمله هوایی عربستان به شهر الخوخه استان الحدیده در غرب یمن طی روز دوشنبه خبر دادند.

?? حمله هوایی عربستان به یمن در یک روز.jpg

?? حمله هوایی عربستان به یمن در یک روز

جنگنده‎های ائتلاف سعودی روز دوشنبه حدود ?? بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

جنگنده‎های ائتلاف سعودی روز گذشته (دوشنبه) ۲ بار منازل مسکونی شهروندان یمنی را در منطقه نید الثمی واقع در شهرستان منبه و همچنین چهار بار منطقه مران شهرستان حیدان و چهار بار منطقه البقع شهرستان کتاف را بمباران کردند.

ائتلاف سعودی روز گذشته همچنین ۲ بار منطقه الصوح شهرستان کتاف و یک بار منطقه عکوان در شهرستان الصفراء را هدف قرار دادند.

در استان عمران نیز ۲ بار به منطقه جبل الاسود در حرف سیفان حمله هوایی شده است که در پی آن چندین نفر از شهروندان یمنی کشته شدند.

روز دوشنبه همچنین شش کشاورز یمنی در پی بمباران مزرعه آنها در شرق منطقه القطابه در الخوخه استان الحدیده به شهادت رسیدند.

جنگنده های سعودی روز دوشنبه همچنین یک نانوایی را در شهرستان صاله استان تعز بمباران کردند و منطقه نمله در شهرستان منبه استان صعده را هدف قرار دادند.

پایگاه اطلاع رسانی نظامی ارتش یمن موسوم به الاعلام الحربی خبر داد که نیروهای گارد مرزی عربستان نیز روز گذشته مناطق مرزی شهرستان منبه و رازح را هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.

شهر مهم الخوخه در جنوب غرب استان الحدیده واقع در ساحل غربی یمن، این روزها شاهد درگیری‎ های شدید بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان ائتلاف سعودی است؛ بویژه اینکه ارتش یمن و انصارالله به عمق الخوخه نفوذ کردند و شبه نظامیان مستقر در این شهر را تحت محاصره خود قرار داده ‎اند.

بندر الحدیده که به عروس دریای سرخ معروف است، در ۲۲۶ کیلومتری شهر صنعا پایتخت یمن قرار دارد. این شهر، دومین بندر تجاری بزرگ یمن بعد از بندر عدن است و به دلیل داشتن امکانات صادرات و واردات و نزدیکی به معابر بین ‌المللی حمل و نقل کالا از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

امروزه بخش بسیار زیادی از مواد غذایی یمن از این بندر وارد یمن می‌شود و به نوعی می‌توان این بندر را شاه رگ اقتصادی و حیاتی صنعا دانست. لذا تصرف این بندر یا تکمیل محاصره‌ی آن، صنعا و دیگر استان‌های تحت کنترل انصارالله و ارتش یمن را از منظر اقتصادی و غذایی بسیار در وضعیت بغرنج قرار خواهد داد.