بیل گیتس غول های اینترنت در پیش بینی رسوایی فیس بوک شکست خوردند

بنیان گذار مایکروسافت به اسکای نیوز گفت که اکثر ابداعات فناورانه طی یک قرن اخیر با مسکلات ایمنی پیش بینی نشده ای مواجه شده اند.

بیل گیتس غول های اینترنت در پیش بینی رسوایی فیس بوک شکست خوردند

آقای گیتس می گوید اکثر ابداعات فناورانه با مشکلات ایمنی مواجه بوده اند

آقای گیتس می گوید اکثر ابداعات فناورانه با مشکلات ایمنی مواجه بوده اند

بیل گیتس گفته است که غول های اینترنت در پیش بینی مسائل امنیت داده ها که شرکت هایی چون فیس بوک را تکان داده، ناکام بوده اند.

بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه ای با "اسکای نیوز" می گوید که اکثر ابداعات فناورانه طی قرن گذشته با مشکلات امنیتی پیش بینی نشده ای مواجه شده اند که می بایست حل می شدند.

فیس بوک در یک رسوایی امنیتی گرفتار شده است؛ معلوم شده که داده های حدود ۸۷ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی در اختیار "کمبریج آنالیتیکا" قرار داده شده است، شرکتی که روی کارزار انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ کار می کرده است.

آقای بیل گیتس در ارزیابی این رسوایی به اسکای نیوز گفت:

“همان طور که الکتریسیته انسان ها را بر اثر برق گرفتگی می کشد، اکنون کار ِ ماشین هم به کشتن آدم ها کشیده.”

ما تقریبا هیچ چیزی را اختراع نکردیم که به طور ۱۰۰ درصدی سودمند باشد، یعنی خیال مان راحت باشد وقتی می پرسیم: بسیار خب، با مسائل ایمنی چه کار می کنید؟ مسائلی چون اعطای مجوز رسمی را چه می کنید؟

ما شاهد آن هستیم که با فراگیر شدن هر چه بیشتر این فناوری – که حتی می توان گفت ابزار اصلی ارتباطی است- اقدامات نظارتی بسیاری هم هست که باید انجام گیرد.

اروپا مجموعه جدیدی از قوانین نظارتی را ایجاد کرده است. شرکت ها قرار است آن قوانین را رعایت کنند و من اطمینان دارم که این شرکت ها متحول خواهند شد.

زاکربرگ به خاطر رسوایی افشای داده ها عذرخواهی کرد

زاکربرگ به خاطر رسوایی افشای داده ها عذرخواهی کرد

در کنترل قرار دادن مصرف کنندگان گام ِ اول ِ خوبی است. دولت ها قادر هستند که قانون گذاری کنند و از بابت به حداقل رساندن جنبه های منفی اطمینان حاصل کنند."

آقای گیتس که دومین ثروتمند جهان است منتقد برکزیت [خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا] بود اما تأکید داشت که بریتانیا پس از خروج اش از اتحادیه اروپا در پژوهش های پزشکی " در صدر" خواهد بود.

او گفت:

" در این جا بزرگ ترین دانشمندان دقیقا دارند این را می فهمند که پولِ "پژوهش و توسعه" (R and D) به درد بخور خواهد بود.

دانشمندان از کشورهای دیگر می آیند. شکی نیست که بریتانیا می خواهد در بسیاری از مسائل پژوهشی علوم پزشکی اول باشد، حالا چه موضوع اش زوال عقل باشد و چه مالاریا."

آقای گیتس در جواب این که آیا از بابت برکزیت "خیلی ناراحت" شده، گفت:

" من که رأی دهنده ای در بریتانیا نبودم. صرفا نظرم را گفته بودم.

لازم نیست که شما بریتانیای با برکزیت و بدون برکزیت را امتحان کنید و با هم مقایسه شان کنید.

ما ازقابلیت های عظیم آن بهره می بریم. باید اطمینان حاصل کنیم که با تغییراتی که قرار است روی دهد به شکلی واقع گرایانه برخورد کنیم.

ما در شراکت مان با بریتانیا بسیار متعهد خواهیم بود."

مصاحبه آقای گیتس با اسکای نیوز پس از سخنرانی وی در "کنفرانس سران درباره مالاریا" در لندن انجام گرفت. در این کنفرانس رهبران کشورهای مشترک المنافع تعهد کردند که موارد ابتلا به مالاریا در کشورهای عضو را طی پنج سال آینده به نصف برسانند.

دولت بریتانیا گفته است که طی سه سال آینده سالانه ۵۰۰ میلیون پوند در این مورد خرج خواهد کرد. "مؤسسه بیل و ملیندا گیتس" نیز سرمایه گذاری اش را در این زمینه با افزایش سالانه یک میلیارد دلار آمریکا ( ۷۰۰ میلیون پوند) تا سال ۲۰۲۳ بیشتر می کند.

منبع: news.sky.com

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای رهبر ایران هر گونه مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا را ممنوع اعلام کرد. همچنین به نقل از "رویترز"، رهبر ایران پیشنهاد ماه گذشته رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را برای مذاکره بدون پیش شرط با تهران را رد کرد.

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

آیت الله خامنه ای:

من هر گونه مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام می کنم . آمریکا به قول های خود وفادار نمی باشد و فقط حرف می زند. و هیچوقت از اهداف خود عقب نشینی نمی کند.

اخیرا در حساب توئیتر رسمی منتسب به آیت الله خامنه ای به زبان انگلیسی آمده است:

مقامات آمریکا در مورد ما با ابهام اظهار نظر نموده اند. صرفنظر از تحریم ها، در خصوص مذاکرات و جنگ نیز اظهار نظر می نمایند. در این رابطه ، بگذارید چند کلامی با مردم صحبت کنم نه جنگی در کار خواهد بود و نه مذاکره ای.

نظرات کاربران:

 • Truth be told۱۳۶ : مذاکره با دروغگوها و دزدها(آمریکا) دستاوردی نخواهد داشت.
 • Eric siverson : همیشه همینطور است . صحبت کردن منجر به جنگ می شود.
 • Seerofruth : تفاوت را درک کنید . قبل از تسلیم، تقاضای مذاکره  نکرده بودند. اگر شخصی تفنگی را بالای سرتان بگیرد و بخواهد شما تسلیم شوید هم همین حرف را می زنید؟ در کشور من اینگونه نیست. ما ایرانی ها می گوییم ترامپ گانگستری است که می خواهد شما را تعقیب کند و با گانگستر نباید مذاکره کرد ولی اگر آن ها برای رسیدن به خواسته هایشان جنگ طلب هستند ما آماده هستیم چیزی که لایقش هستند به آن ها بدهیم. یعنی دیواری که سرشان را به آن بکوبند!
 • Steven Hotho : من چقدر احمقم . فکر می کردم تسلیم، خواسته اسلام است!
 • Smarty Harty : چگونه می توان با مردمی که در دنیا بی اعتبارند حرف زد. قبل از اینکه کسی بخواهد با شما حرف بزند باید به شما اطمینان داشته باشد و روشش را بداند ، آفرین به ایران.
 • Joop van stelten : من حتما در این مورد با ایران همدردی می کنم. قرارداد قرارداد است و حتی در صورت توافق دو طرف نباید شکسته شود. این هم یک نمونه دیگر از قلدری های ترامپ است.
 • Dean Smith : مشکل انجام معاملات و شکستن قرارداد ناشی از عدم اعتماد است.
 • Eric Siverson : دیگر به هیچ دولتی اعتماد ندارم.
 • Westernman : از بومی ها بپرسید، هاوایی ها، فیلیپینی ها، پورتو تکسان ها، دولت آمریکا همه قول و قرارهایش را زیر پا می گذارد.
 • Red Dragon : مذاکره کاری بیهوده است. آمریکایی ها حتی اگر روی سنگ هم قول و قراری حک کنند آن را نفی  می زنند. ولی همیشه دشمنت را علیرغم نفرت از او نزدیک خودت نگه دار. مذاکره مستقیم بهتر از اعتماد به شخص ثالث است.
 • Seerfruth : آن ها بدون شایستگی، با تحمل سخت ترین تحریم ها، طرفداری مستقیم و آسان گیری به رژیم ایران و غیره تمام قول و قرار ها را زیر پا گذاشتند. بعد از آن آن ها تسلیم هستند و مذاکره می کنند. هدف مذاکره نیست، آن ها گوش شنوا ندارند. مثل گانگسترها رفتار می کنند، هر چه می خواهیم به ما بدهید. این زبان مذاکره است؟
 • Eric Siverson : شاید هم همه آمریکایی ها گانگستر باشند.

منبع: rt.com

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست درباره حمایت از توافق هسته ای ناقص ایران که در سال 2015 ایجاد شد تجدید نظر کند.

سفیر آمریکا از انگلیس خواست که درباره پشتیبانی از توافق هسته ای ایرانیان تجدید نظر کند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

سفیر آمریکا از انگلیس خواست تا از ایران حمایت نکند

این درخواست پس از واکنش انگلیس و متحدان اروپایی اش به خروج ترامپ از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها علیه ایران، صورت گرفت. برنامه جامع اقدام مشترک(JCPOA) که همان توافق هسته ای ایران است، سه سال پیش و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما امضا شد و علاوه بر ایالات متحده آمریکا، انگلیس، روسیه، فرانسه، چین و اتحادیه اروپا نیز در این توافق حضور داشتند.

هفته گذشته، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس به همراه سایر متحدان اروپایی تصمیم گرفتند که از تصمیم ترامپ مبنی بر تمدید تحریم ها علیه ایران جلوگیری کنند. آلیستر برت، معاون وزیر امور خارجه گفت آمریکا چنین حقی ندارد و گاهی اوقات دوستان هم باید در برابر هم بایستند.

پس از این اتفاقات ، وودی جانسون سفیر آمریکا در انگلیس از وزیر این کشور خواست برای حمایت های خود تجدید نظر کنند.

او گفت:

ما از انگلیس می خواهیم از قدرت دیپلماتیک و تاثیر بین المللی خود استفاده کند و به ما بپیوندد تا علیه برنامه جامع اقدام کنیم.

سفیر آمریکا می گوید که پول های وارد شده به ایران برای رفاه و بهبود زندگی مردم عادی صرف نمی شود بلکه در زمینه نظامی، شبکه های پروکسی و تروریسم هزینه می شود. وودی جانسون معتقد است با متحد شدن در برابر ایران و به حداکثر رساندن فشارها به دولت ایران می توان به هدف رسید. او افزود که اگر ایران رفتاری عادی و منطبق بر توافقات داشته باشد، آمریکا کاملا آماده است روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با ایران ادامه دهد.

منبع: independent.co.uk

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

یک وبلاگ ضد فیسبوکِ تازه‌تاسیس، مدتی است که فضای محدودی را در اختیار کسانی قرار می‌دهد تا از سیاست‌های سانسور غول‌های فناوری و الگوریتم‌های پنهان کردن محتوا انتقاد کنند. با وجود تهدیدات قانونی فیسبوک، این وبلاگ هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

مخالفان فیسبوک: غول‌های فناوری دارند «اینترنت را می‌کُشند»

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک

فیسبوک زو(باغ وحش فیسبوک) روز سه شنبه آغاز به کار کرد و هدف خود را مهیا کردن میدانی برای نویسندگان، وبلاگ‌نویسان و ناشرانی عنوان کرد که می‌خواهند از سیاست سانسور شرکت‌ها انتقاد کنند. یکی از موضوعات، پرداختن به این بحث است که «الگوریتم‌های همیشه متغیر» چگونه بر زندگی افراد، آن هم براساس منافع سهام‌داران تاثیر می‌گذارد.

 

این وبلاگ فعلا از یکی از تلاش‌های تیم حقوقی فیسبوک برای تعطیل کردنش جان سالم به در برد. نماینده حقوقی فیسبوک خطاب به سرویسی که این وبلاگ از آن استفاده می‌کند نوشت:

استفاده غیرقانونیِ شما از نام فیسبوک(اشاره به facebookzoo.com)، ممکن است باعث سردرگمی مخاطبان شود که فعالیت شما یا شرکتتان تحت نظر یا حمایت فیسبوک قرار دارد، درحالیکه اینطور نیست. بمنظور جلوگیری از این سردرگمی و آسیب رساندن به برند فیسبوک، می‌بایست استفاده از این نام و آدرس facebookzoo.com  را متوقف کنید.

انتقاداتی که در این وبلاگ نسبت به اعمال قدرت فیسبوک از روش‌های گوناگون مطرح شده، مربوط به تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی و هنرمندان بوده است. هنرمندانی که با تلاش فراوان توانسته بودند از طریق این شبکه اجتماعی، مخاطبانی جذب کنند، به محض رسیدن به نقطه کسب درآمد، فیسبوک دست به کار شد تا کسانی را که پول درمی‌آورند شناسایی و کنترل کند.

 

این کاربران توضیح داده‌اند:

واقعیت این است همه ما در پایان روز، می‌بینیم که برده بوده‌ایم، درسته؟ برده فیسبوک، یوتیوب. ما با تولید محتوا و انتشارِ بدون دستمزدِ این محتواها در این وبسایت‌ها درواقع داریم صاحبان این غول‌های فناوری را میلیاردر می‌کنیم. و تنها انگیزه و بهانه این است که شاید روزی، مخاطبان زیادی به دست بیاوریم. پس زمانی که نوبت به کسب درآمد ما از مخاطبان می‌شود، فیسبوک با استفاده از الگوریتم‌ها و اعمال سیاست‌هایش مداخله می‌کند.

نمونه دیگر، حذف صفحه Black Business School بود. ادمین این صفحه می‌گوید که به محض آنکه تعداد لایک‌های این صفحه به یک میلیون رسید، فیسبوک صفحه را حذف کرد. هدف این صفحه، «ارتقاء دانش و سواد مالی و اقتصادی جامعه سیاه‌پوستان» بود و سالانه ۲۵۰ هزار دلار درآمد داشت. او می‌گوید:

آن‌ها قلدر هستند. ما حتی شماره تلفنی هم نداریم که از طریق آن بتوانیم علت معلق یا حذف شدن صفحه‌مان را بفهمیم.

فیسبوک در پاسخ به این انتقادات ادعا کرده است که تغییر در الگوریتم‌هایش، تلاشی برای بازگشت به ریشه‌های فیسبوک، بعنوان فضایی برای برقراری ارتباط میان دوستان و اعضای خانواده بوده است.

منبع: rt.com

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نیروی دریایی ایران برای اولین باریک سیستم تسلیحاتی دفاعی پیشرفته روی ناوهای جنگی خود نصب می کند.

نیروی دریایی ایران سیستم دفاعی جدیدی روی ناوهای جنگی نصب می کند

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

نصب فالانکس ایرانی روی ناوهای جنگی

این خبر بعد از افزایش تنش های نظامی توسط آمریکا در خلیج فارس، توسط فرمانده نیروی دریایی اعلام شد. گارد انقلابی ایران ماه جاری اعلام کرد که آن ها آماده مقابله هر گونه تهدید ممکن از سوی دشمنان است.

فرمانده مرکزی ارتش آمریکا با تایید اینکه فعالیت نیروی دریایی ایران افزایش یافته است و نفوذ خود را در تنگه هرمز که یک مسیر استراتژیک برای نقل و انتقال نفت است، بیشتر کرده است. خشم و ناراحتی ایران از آمریکا به دلیل تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ و اعمال تحریم های شدید، افزایش یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، دریاسالار حسین خانزادی گفت:

سیستم دفاعی کوتاه برد کمند با موفقیت در دریا و سواحل مورد آزمایش قرار گرفته است. این سیستم دفاعی پیشرفته روی یک ناوجنگی نصب شده و به زودی روی ناو دوم نیز نصب می شود.

کمند در واقع فالانکس ایرانی است که این اسلحه اولین بار توسط شرکت ریتئون آمریکا تولید شد. ایران که به دلیل تحریم های بین المللی نمی تواند واردات اسلحه داشته باشد، به توسعه و پیشرفت سلاح های داخلی خود می پردازد تا بتواند در این زمینه به خودکفایی برسد و سلاح هایی که قابل قیاس با سلح های غربی باشد بسازد.

منبع: reuters.com

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

پس از اعمال تحریم های ایالات متحده، دولت سوییس به شرکت ها توصیه کرد تا با آگاهی روابط تجاری خود با ایران را پیش ببرند.

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

دولت سوئیس درباره ی شرایط «وخیم» اعمال تحریم های ایالات متحده روی ایران اظهار تاسف می کند اما روز پنجشنبه اعلام کرد که بهتر است شرکت هایی سوییسی درباره ی روابط تجاری خود با تهران را بر اساس آگاهی پیش ببرند. رییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ روز سه شنبه گفت در همین حین که تحریم های جدید ایالات متحده اعمال خواهد شد، کمپانی هایی که با تهران تجارت می کنند از سوی ایالات متحده تحت پیگرد قرار می گیرند. فابیان ماینفیش، سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس گفت:

تصمیمات ایالات متحده مبنی بر تحریم ها روی روابط قانونی با ایران اثر نمی گذرد.

 

اگرچه اعمال مجدد تحریم های آمریکا ممکن است روی روابط تجاری سوئیس با ایران اثر بگذارد، این مقام رسمی گفت که دولت فدرال سوییس از منافع اقتصادی سوئیس دفاع می کند اما نمی تواند واکنش کمپانی ها را دیکته کند.

منبع: rt.com


>