گوش به زنگگوش به زنگ

کارت سبز ترامپ به والدین ملانیا


رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، به آمالیجا مادر همسرش و ویکتور پدرش، کارت سبز (گرین کارت) داد.

کارت سبز ترامپ به والدین ملانیا.jpg

کارت سبز ترامپ به والدین ملانیا

به گزارش واشینگتن پست، طبق اعلام مایکل وایلد، وکیل دادگستری : این زوج (پدر و مادر ملانیا ترامپ) به دلیل برخی ملاحظات دارای گرین کارت ایالات متحده خواهند بود. وی در خصوص مدت اعتبار این گرین کارت نیز گفت :

" مدت این گرین کارت نامحدود نبوده اما تاریخ انقضای آن نامشخص است. "

وایلد که به نحوه دریافت این گرین کارت اشاره ای نکرد، افزود :

" فقط می توانم تائید کنم که والدین خانم ملانیا ترامپ به صورت کاملا قانونی می توانند در ایالات متحده اقامت کرده و از تمام حقوق شهروندی که برای یک آمریکایی در نظر گرفته شده است، برخوردار باشند. "

این روزها که بحث مهاجرت در ایالات متحده به شدت مورد مناقشه است؛ اهدای گرین کارت به والدین ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده با واکنش های مختلفی از جانب احزاب و رسانه ها رو به رو شده است.

زیرا دونالد ترامپ، خواستار لغور مقرارت " زنجیره مهاجرت " در ایالات متحده می باشد. براساس این قانون به فرد دارای گرین کارت ایالات متحده اجازه داده می شود، علاوه بر اعضای درجه یک، برای دیگر اعضای خانواده نیز مجوز اقامت اخذ کند.

برخی از رسانه های ایالات متحده، با این استدلال که اخذ گرین کارت برای والدین ملانیا ترامپ از این طریق (زنجیره مهاجرت) صورت گرفته است، اعلام کردند:

" عملکرد ترامپ با گفته هایش کاملاً متناقض است. "

ترامپ که در طول دوره انتخابات با هدف "دفاع از مردم ایالات متحده " اعمال محدودیت های شدید را علیه مهاجران ایالات متحده وعده داده بود، یک هفته پس از تکیه زدن به صندلی ریاست جمهوری، ارائه ویزا به ۶ کشور مسلمان که بیشتر مهاجرین را در ایالات متحده دارند، منع کرد. پس از معلق شدن اجرای این قانون توسط قضات ایالات متحده، ترامپ در یک سخنرانی در خصوص " وضعیت اتحادیه ها " به ضرورت حذف گرین کارت و لغو برنامه زنجیره مهاجرت تاکید کرد.