ژست های ظفرمندانه پوتین

جشن هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی استالینگراد علیه نازی ها در روسیه برگزار شد.

ژست های ظفرمندانه پوتین

ژست های ظفرمندانه پوتین.jpg

ژست های ظفرمندانه پوتین

به خاطر مقاومت مردم شهر استالینگراد در جنگ جهانی دوم و تغییر روند جنگ، در گرامیداشت کشته شدگان استالینگراد، پوتین، رئیس جمهور روسیه، در بنای یادبود سربازان کشته شده، تاج گل قرار داد.

این نبرد یکی از خونین ترین جنگ های تاریخ نظامی است که هر دو طرف تا آخرین لحظه جنگیدند و در نهایت، تلفات کل تقریبا دو میلیون نفر تخمین زده شد. همچنین تقریبا یک چهارم نیروهای متفقین جبهه شرقی نیز در طول این نبرد کشته شدند.

پوتین در این جشن پیروزی با زنان شرکت کننده در لباس ارتش سرخ عکس های یادگاری انداخته و مقابل دوربین ها ژست پیروزی گرفت.

این مراسم که در شهر ولگوگراد روسیه برگزار می شد با استقبال زیادی روبه رو شد.

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

به گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آیت الله خامنه ای رهبر ایران هر گونه مذاکره مستقیم با ایالات متحده آمریکا را ممنوع اعلام کرد. همچنین به نقل از "رویترز"، رهبر ایران پیشنهاد ماه گذشته رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را برای مذاکره بدون پیش شرط با تهران را رد کرد.

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

رهبر ایران هر گونه مذاکره با آمریکایی ها را ممنوع کرد

آیت الله خامنه ای:

من هر گونه مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام می کنم . آمریکا به قول های خود وفادار نمی باشد و فقط حرف می زند. و هیچوقت از اهداف خود عقب نشینی نمی کند.

اخیرا در حساب توئیتر رسمی منتسب به آیت الله خامنه ای به زبان انگلیسی آمده است:

مقامات آمریکا در مورد ما با ابهام اظهار نظر نموده اند. صرفنظر از تحریم ها، در خصوص مذاکرات و جنگ نیز اظهار نظر می نمایند. در این رابطه ، بگذارید چند کلامی با مردم صحبت کنم نه جنگی در کار خواهد بود و نه مذاکره ای.

نظرات کاربران:

 • Truth be told۱۳۶ : مذاکره با دروغگوها و دزدها(آمریکا) دستاوردی نخواهد داشت.
 • Eric siverson : همیشه همینطور است . صحبت کردن منجر به جنگ می شود.
 • Seerofruth : تفاوت را درک کنید . قبل از تسلیم، تقاضای مذاکره  نکرده بودند. اگر شخصی تفنگی را بالای سرتان بگیرد و بخواهد شما تسلیم شوید هم همین حرف را می زنید؟ در کشور من اینگونه نیست. ما ایرانی ها می گوییم ترامپ گانگستری است که می خواهد شما را تعقیب کند و با گانگستر نباید مذاکره کرد ولی اگر آن ها برای رسیدن به خواسته هایشان جنگ طلب هستند ما آماده هستیم چیزی که لایقش هستند به آن ها بدهیم. یعنی دیواری که سرشان را به آن بکوبند!
 • Steven Hotho : من چقدر احمقم . فکر می کردم تسلیم، خواسته اسلام است!
 • Smarty Harty : چگونه می توان با مردمی که در دنیا بی اعتبارند حرف زد. قبل از اینکه کسی بخواهد با شما حرف بزند باید به شما اطمینان داشته باشد و روشش را بداند ، آفرین به ایران.
 • Joop van stelten : من حتما در این مورد با ایران همدردی می کنم. قرارداد قرارداد است و حتی در صورت توافق دو طرف نباید شکسته شود. این هم یک نمونه دیگر از قلدری های ترامپ است.
 • Dean Smith : مشکل انجام معاملات و شکستن قرارداد ناشی از عدم اعتماد است.
 • Eric Siverson : دیگر به هیچ دولتی اعتماد ندارم.
 • Westernman : از بومی ها بپرسید، هاوایی ها، فیلیپینی ها، پورتو تکسان ها، دولت آمریکا همه قول و قرارهایش را زیر پا می گذارد.
 • Red Dragon : مذاکره کاری بیهوده است. آمریکایی ها حتی اگر روی سنگ هم قول و قراری حک کنند آن را نفی  می زنند. ولی همیشه دشمنت را علیرغم نفرت از او نزدیک خودت نگه دار. مذاکره مستقیم بهتر از اعتماد به شخص ثالث است.
 • Seerfruth : آن ها بدون شایستگی، با تحمل سخت ترین تحریم ها، طرفداری مستقیم و آسان گیری به رژیم ایران و غیره تمام قول و قرار ها را زیر پا گذاشتند. بعد از آن آن ها تسلیم هستند و مذاکره می کنند. هدف مذاکره نیست، آن ها گوش شنوا ندارند. مثل گانگسترها رفتار می کنند، هر چه می خواهیم به ما بدهید. این زبان مذاکره است؟
 • Eric Siverson : شاید هم همه آمریکایی ها گانگستر باشند.

منبع: rt.com

چین: روابط تجاری ما با ایران به هیچ کشور دیگری آسیب نمی رساند

به گزارش خبرگزاری "رویترز"، پس از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که شرکت هایی هرگونه مراوده اقتصادی که با ایران دارند، نمی توانند در آمریکا کار کنند، وزیر امور خارجه چین گفت، که مراودات انرژی و تجاری چین با ایران هیچ آسیبی به منافع دیگر کشورها نخواهد رساند. 

چین: روابط تجاری ما با ایران به هیچ کشور دیگری آسیب نمی رساند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ونگ لی وزیر امور خارجه چین، در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه سازمان آ س آن(ASEAN) در سنگاپور دیدار کردند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ونگ لی وزیر امور خارجه چین، در حاشیه اجلاس وزرای امور خارجه سازمان آ س آن(ASEAN) در سنگاپور  دیدار کردند

چین به تازگی و همزمان با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، بر خلاف مواضع هم پیمانان واشنگتن، از روابط آزاد و شفاف تجاری خود با ایران دفاع کرده است.

در بیانیه ای که در عصر روز جمعه توسط وزارت خارجه چین منتشر شد، وزارت امور خارجه چین مخالفت خود را با تحریم های یک جانبه و بلند مدت علیه ایران اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است:

برای مدت طولانی ایران و چین روابط آزاد، شفاف و معمولی در زمینه های تجارت، بازرگانی و انرژی داشتند که منطقی، عادلانه و بر اساس قانون بوده است.

وزارت امور خارجه چین همچنین افزوده است:

این مراودات قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین تعهدات بین المللی چین را نقض نمی کند و به منافع هیچ کشور دیگری آسیب وارد نمی کند. این مراودات باید مورد احترام و حمایت قرار بگیرند.

همچنین در این بیانیه آمده است که:

اجرای و اعمال تحریم ها با کوچکترین بهانه ای و یا تهدید هیچکس این مشکل را حل نخواهد کرد.

تنها گفتمان و مذاکره راه درست برای حل این موضوع هستند.

 

چین بزرگترین خریدار نفت ایران که تقریبا روزانه ۶۵۰.۰۰۰ بشکه در روز نفت خام از تهران خریداری می کند، که این مقدار ۷ درصد کل واردات نفت خام چین است. با در نظر گرفتن قیمت های کنونی بازار، حجم این مابدلات سالانه نزدیک به ۱۵ میلیارد خواهد بود.

ادارات انرژی دولتی CNPC و سینوپک(Sinopec) میلیون ها دلار در سفره های نفتی اصلی ایران از جمله یادآوران و آزادگان شمالی سرمایه گذاری کرده اند و نفت ایران را به چین می فرستادند.

کشور های حوزه اتحادیه اروپا، با امید به اینکه تهران به توافق هسته ای پایبند باشد، اعلام کرده اند که برای کاهش اثرات تحریم های آمریکا تلاش خواهند کرد و شرکت های خود را مجبور منند که از ایران خواهد نشوند.

اما ثابت شده است که این کار، کار آسانی نخواهد بود و شرکت های اروپایی با اعلام اینکه نمی توانند تجارت خود در آمریکا را به خطر بیاندازند، از ایران خارج شدند.

اکنون شرکت های آمریکایی کمی در ایران مشغول به کار هستند بنابراین بیشترین اثر تحریم های واشنگتن بر روی شرکت های اروپایی و آسیایی مشغول در ایران است.

منبع: reuters.com

بمب‌های خوشه‌ای در کشتار کودکان یمن ساخت آمریکا است؟!

بنا بر ادعای یک خبرنگار محلی، روز پنجشنبه ائتلاف رژیم آل سعود برای حمله به یک اتوبوس حامل کودکان یمنی از یک بمب مارک 82 (MK 82)ساخت کمپانی رایتون آمریکا استفاده کرد؛ تکه های باقی مانده بمب در صحنه حادثه دال بر این قضیه است.

بمب‌های خوشه‌ای در کشتار کودکان یمن ساخت آمریکا است؟!

بمب های MK۸۲

بمب های MK۸۲

پنجشنبه گذشته اصابت بمب ائتلاف تحت حمایت رژیم آل سعود به اتوبوس سرویس مدرسه در منطقه تحت کنترل حوثی ها، در منطقه دیهان واقع در استان صعده یمن ۵۱ کشته و حداقل ۷۹ زخمی بر جای گذاشت. در حین جمع آوری اجساد مردم محلی تکه هایی از بمب را پیدا کردند.

عکس های منتشر شده از بقایای بمب در این سانجه که یک خبرنگار به نام ناصر عربیه به اشتراک گذاشت نشان می دهد که بمب از نوع MK-۸۲ و ۵۰۰ پوندی بوده است که دال بر این است که ایالات متحده به عربستان سعودی فروخته است.

بقایای بمب های خوشه ای جنایت در یمن

بقایای بمب های خوشه ای جنایت در یمن

ناصر عربیه در توییتر نوشت:

این ها بقایای بمب های آمریکایی در جنایت جنگی و قتل عام اخیر کودکان در نهم آگوست ۲۰۱۸ توسط ایالات متحده و رژیم آل سعود در صعده یمن هستند.

در حالی که عکس ها نشان می دهد، تکه های بمب MK۸۲ مکررا در بمباران های متوالی یمن پیدا شده اند.

سازمان حقوق بشر بارها فروش تسلیحات نظامی به رژیم آل سعود را محکوم کرده است که به عنوان یکی از عوامل موشک باران و قتل عام در این کشور از هم گسیخته شناخته می شود. بر اساس آمار ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در سه سال جنگ کشته شدند، این در حالی است که عربستان صعودی به گرسنگی و بیماری در این کشور دامن می زند.

با وجود درخواست های فراوان سازمان های مردم نهاد و حتی قانونگذاران آمریکایی برای توقف فروش تسلیحات به رژیم آل سعود در بحبوحه این نزاع مداوم در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، پنتاگون از ژنرال لاکهد مارتین برای پویایی مذاکرات کلیدی جهت فراهم کردن بمب های ۵۰۰ پوندی MK-۸۲ برای ائتلاف عربستان تقدیر کرد.

بمب های MK۸۲ جنایت یمن ۵۰۰ پوند وزن داشتند

بمب های MK۸۲ جنایت یمن ۵۰۰ پوند وزن داشتند

بن نورتون در توییتر نوشت:

خبرنگاران یمنی تکه های بمب رژیم آل سعود را که روی اتوبوس حامل کودکان یمنی بو پیدا کردند؛ از نوع بمب ساخت ایالات متحده MK۸۲ است که در حملات قبلی به شهروندان یمنی استفاده شده است. رمز جستجوی سازنده لاکهد مارتین است.

کودکان قربانی جنایات یمن

کودکان قربانی جنایات یمن

حسین البوخایطی در توییتر نوشت:

کودکان اتوبوس مدرسه یمن به خاطر انفجار بمب عربستان سعودی و ایالات متحده عربی در دیهان واقع در استان صعده یمن،  در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند 

با وجود فروش آشکار تسلیحات نظامی میان واشنگتن و ریاض، اوایل این هفته پنتاگون اعلام کرد که غیرممکن است منشا بمب اتوبوس سرویس مدرسه یمن پیدا شود. در سال ۲۰۱۶ ایالات متحده فروش بمب به ایالات متحده عربی، فرانسه، عراق، بحرین و استرالسا را تایید کرد.

جاش جاکز سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا گفت:

«ما اطلاع نداریم که این انفجار بمبی است که از ایالات متحده خریده اند. ما تعداد زیادی نیرو در آنجا نداریم.»

منبع: rt.com

دیپلمات عالی رتبه چینی: همکاری با ایران را ادامه خواهیم داد

خبرگزاری دولتی چین، "شینهوا"، با اشاره به بیانیه ونگ لی مشاور وزیر امور خارجه چین، روز جمعه اعلام کرد که چین به همکاری و رابطه با ایران ادامه خواهد داد.

دیپلمات عالی رتبه چینی: همکاری با ایران را ادامه خواهیم داد

وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دیدار وزرای خارجه آسآن (ASEAN) دیدار کردند

وزیر امور خارجه ایران در حاشیه دیدار وزرای خارجه آسآن (ASEAN) دیدار کردند

به نقل از خبرگزاری شینهوا، این سیاستمدار چینی طی یک گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده که برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، توافق ۲۰۱۵، که در آن ایران محدود کردن فعالیت های هسته ای خود در مقابل لغو تحریم های غرب را پذیرفت، در راستای منافع مشترک جهانی است.

ونگ لی گفته:

ما به وضوح اعلام کردیم که با اعمال تحریم های یک جانبه و دست اندازی های قضایی در نظام بین المللی مخالف هستیم.

 

پکن روابط تجاری بسیار نزدیک به ویژه در بخش انرژی با تهران دارد.

پس از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا دونالد ترامپ، اعلام کرد شرکت هایی که با ایران داد وستد کنند از آمریکا اخراج خواهند شد، وزارت امور خارجه چین پیشتر طی بیانیه ای گفته بود که روابط چین با ایران باز شفاف و قانونی است.

پیش از این ترامپ با خروج از برجام نظر دیگر قدرت های جهان از جمله بزرگترین متحدان اروپایی واشنگتن از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان و همچنین روسیه و چین که در این توافق حضور داشتند را نادیده گرفت.  

منبع: reuters.com

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

پس از اعمال تحریم های ایالات متحده، دولت سوییس به شرکت ها توصیه کرد تا با آگاهی روابط تجاری خود با ایران را پیش ببرند.

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

سوئیس: شرکت ها با آگاهی روابط تجاری با ایران را حفظ کنند

دولت سوئیس درباره ی شرایط «وخیم» اعمال تحریم های ایالات متحده روی ایران اظهار تاسف می کند اما روز پنجشنبه اعلام کرد که بهتر است شرکت هایی سوییسی درباره ی روابط تجاری خود با تهران را بر اساس آگاهی پیش ببرند. رییس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ روز سه شنبه گفت در همین حین که تحریم های جدید ایالات متحده اعمال خواهد شد، کمپانی هایی که با تهران تجارت می کنند از سوی ایالات متحده تحت پیگرد قرار می گیرند. فابیان ماینفیش، سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس گفت:

تصمیمات ایالات متحده مبنی بر تحریم ها روی روابط قانونی با ایران اثر نمی گذرد.

 

اگرچه اعمال مجدد تحریم های آمریکا ممکن است روی روابط تجاری سوئیس با ایران اثر بگذارد، این مقام رسمی گفت که دولت فدرال سوییس از منافع اقتصادی سوئیس دفاع می کند اما نمی تواند واکنش کمپانی ها را دیکته کند.

منبع: rt.com


>