_  

در گذشت لیندا براون کسی که جریان تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده را تغییر داد

لیندا براون با تصمیم و ممارست خود برای ثبت نام در یکی از مدارس سفید پوست ایالات متحده، یکی از پیشگامان مبارزه با نژاد پرستی در ایالات متحده محسوب می شود. همچنین تلاش وی برای ثبت نام در این مدارس، یکی از جریانات تاثیرگذار تاریخی بر یکی از  بزرگ ترین تصمیم گیری های حقوق مدنی در ایالات متحده به شمار می آید. تصمیمی که باعث ملغی شدن قانون تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده گردید.

در گذشت لیندا براون  کسی که جریان تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده را تغییر داد

در گذشت لیندا براون: کسی که جریان تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده را تغییر داد

در گذشت لیندا براون: کسی که جریان تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده را تغییر داد

در سال ۱۹۵۱ از ثبت نام یک کودک آفریقایی – آمریکایی (لیندا براون) در یکی از مدارس ابتدایی شهر توپکا (Topeka)، واقع در ایالت کانزاس ممانعت به عمل آمد. در آن زمان پدر لیندا براون با ایجاد یک پرونده دادرسی در دادگاه محلی آن ایالت استدلال کرد، اصطلاح " جدا اما برابر " باعث نقض حقوق شهروندان آفریقایی – آمریکایی در ایالات متحده شده است. ۳ سال بعد در سال ۱۹۵۴ داداگاه عالی ایالات متحده با اعلام رای نهایی برای این پرونده و محکومیت هیئت آموزشی، تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده خاتمه یافت.

لیندا براون طی مصاحبه ای که در سال ۱۹۸۵ انجام داد، اعلام کرد:

" این موضوع که سیاه پوستان در ایالات متحده به عنوان شهروندان درجه دو محسوب شوند، از جانب پدر من قابل پذیرش نبوده و این را یک قانون نابجا و ناصواب قلمداد می کرد. این که شهروندان سفیدپوست در جامعه از مزایای بیشتری نسبت به سیاه پوست ها برخوردار باشند،  یک اشتباه حقوقی بزرگ و یک تصمیم غیر انسانی است. "

مطابق قانون آن دوره کودکان سیاه پوست با این که از حق آموزش برابر برخوردار بودند، اما آن ها در مدارس جدا از سفیدپوستان حق تحصیل داشتند. همین مسئله باعث شده بود این کودکان خود را شهروندان درجه دو فرض کنند. نظام آموزش آن دوره برای کودکان سیاه پوست با دشواری های زیادی همراه بوده است. به طوری که این کودکان بعدها در انجام وظایف و مسئولیت های خود به عنوان شهروند دچار مشکل گردیدند.

در دوره حاکمیت تبعیض نژادی در مدارس ایالات متحده، لیندا براون خردسال مجبور می شد به جای تحصیل در مدرسه سامنر که در کوچه محل زندگی خانواده وی قرار داشت، در مدرسه ای ثبت نام نماید که ۴ کیلومتر از خانه اش فاصله داشته و پیمودن این مسافت به صورت روزانه برای یک کودک خردسال بسیار خسته کننده و خطرناک بود.

هم اکنون نیز تفکیک نژادی مدارس در برخی از شهرهای ایالات متحده با دستور دادگاه های فدرال اعمال می شود. منطقه می سی سی پی در ایالات متحده یکی از مناطقی می باشد که چندی پیش به دستور دادگاه فدرال قانون تفکیک نژادی در مدارس راهنمای و دبیرستان این منطقه به اجرا در آمد. یافته های پژوهشی نشان می دهند، سیاهپوست هایی که مابین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ دوران ابتدایی خود را در مدارس تفکیک نژادی تحصیل کرده اند، به دلیل وجود برخورد تحقیرآمیز در فضای مدیریت آموزشی این مدارس، اکثر دانش آموزان آن در بزرگسالی پرخاشگر شده و موارد بزه و جنایت در پرونده های حقوقی این افراد به ثبت رسیده است.

لیندا براون در سن ۷۶ سالگی در گذشت.

اوکراین، روسیه را به قتل خبرنگار منتقد پوتین متهم می کند

آرکادی بابچنکو از منتقدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بود که سه شنبه گذشته درشهر کیف اوکراین، به ضرب گلوله کشته شد.

اوکراین، روسیه را به قتل خبرنگار منتقد پوتین متهم می کند

اوکراین، روسیه را به قتل بابچنکو متهم می کند

اوکراین، روسیه را به قتل بابچنکو متهم می کند

روی چهارشنبه، کرملین با ادعای اوکراین، نسبت به دست داشتن روسیه در قتل خبرنگار مخالف روسیه، مواجه شد. حال، موجی ضد روسی، منجر به شروع تحقیقاتی در این رابطه شده است.

آرکادی بابچنکو، منتقد دولت روسیه و ولادیمیر پوتین بود و سه شنبه گذشته، در تنهایی و در پایتخت اوکراین، به ضرب گلوله کشته شد. او پس از سانحه هواپیمای وزارت دفاع روسیه در سال ۲۰۱۶، ابراز ناراحتی و اندوه نکرد و همین امر، موجب دریافت تهدید های بسیار و در نتیجه فرار او از روسیه شد.

دیمیتری پسکُو، سخنگوی کرملین، ادعای دولت اوکراین، نسبت به دست داشتن روسیه در این قتل را زیاده روی در بدبینی خواند و ابراز امیدواری کرد تا کشور های دیگر بتوانند در حفاظت از خبرنگاران، به کیف تکیه کنند.

بر اساس خبرگزاری RIA روسیه، بابچنکو از در راه پله آپارتمان خود و از پشت، چندین بار مورد اثابت گلوله قرار گرفته است. رئیس پلیس کیف به تلویزیون اوکراین اطلاع داد که انگیزه قاتل، حرفه بابچنکو بوده است.

وبسایت خبری کومرسانت روسیه، با تحقیق در رابطه با پیگرد قانونی اوکراین، گزارش کرد که این قتل قطعا با دخالت خارجی ، انجام گرفته است. اما این خبر تنها یک ساعت پس از انتشار، از وبسایت حذف شد.

بر اساس اخبار منتشر شده از رسانه ها، همسر این خبرنگار در زمان قتل، در خانه حضور داشته است.

بابچنکو یکی از برجسته ترین منتقدان ولادیمیر پوتین و رژیم روسیه محسوب می شد. او طی سالیان اخیر، بیشتر گزارش های خبرنگاری خود را از طریق صفحه فیسبوک خود، که نزدیک به ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد، منتشر می کرد.

منبع: Haaretz.com

وکیل ترامپ: در برابر احضاریه تحقیقات روسیه خواهیم ایستاد

طبق گزارش روز شنبه شبکه" ای بی سی"، وکیل ارشد رئیس جمهور آمریکا گفته است در صورتی که بازپرس ویژه تحقیقات درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا در سال 2016 بخواهد رئیس جمهور را احضار کند، یک جنگ قانونی شروع خواهد شد.

وکیل ترامپ: در برابر احضاریه تحقیقات روسیه خواهیم ایستاد

فرستاده کره شمالی   کیم یونگ چول   پس از دیداری در کاخ سفید، در ۱ ژوئن ۲۰۱۸، در کنار رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ ایستاده تا عکاس رسمی کاخ سفید از آن ها عکس بگیرد

فرستاده کره شمالی کیم یونگ چول پس از دیداری در کاخ سفید، در ۱ ژوئن ۲۰۱۸، در کنار رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ ایستاده تا عکاس رسمی کاخ سفید از آن ها عکس بگیرد

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک که در ماه آوریل وکیل ارشد ترامپ شده است، می گوید که اگر رابرت مولر?، بازپرس ویژه بخواهد رئیس جمهور را احضار کند، هر دو طرف به دادگاه خواهند رفت.

جولیانی به شبکه ای بی سی گفت:

اگر مولر سعی کند ما را احضار کند، به دادگاه خواهیم رفت.

همچنین جولیانی به ای بی سی گفت که علاوه بر ایستادن در برابر احضاریه، استراتژی قانونی ترامپ آن گونه که در نامه ماه ژانویه به مولر ارسال شده و در نیویورک تایمز منتشر شد به قوت خود باقی است.

طبق گزارش تایمز ، در نامه ماه ژانویه وکلای ترامپ چنین استدلال کرده بودند که رئیس جمهور نمی توانسته با توجه به اختیاراتی که قانون اساسی آمریکا به او داده جلوی تحقیقات را بگیرد.

در آن نامه به قلم وکلای ترامپ، جان دوود و جی سکولو، استدلال شده بود که رئیس جمهور این اختیار را دارد که فرمان توقف تحقیقات توسط وزارت دادگستری یا اف بی آی را در هر زمانی و به هر دلیلی صادر کند.

تایمز گزارش داد که در نامه به مولر، وکلای ترامپ چنین بحث کرده بودند که قانون اساسی این اختیار را به رئیس جمهور می دهد که تحقیقات را خاتمه دهد یا حتی از قدرت اعطای عفو[خود] استفاده کند ، و این به معنای آن است که او نمی تواند به طور غیرقانونی جلوی تحقیقات را بگیرد.

آن نامه ۲۰ صفحه ای پاسخی بود به درخواست های مکرر دفتر مولر برای مصاحبه با ترامپ. مذاکرات میان وکلای ترامپ و بازپرس ویژه در مورد مصاحبه احتمالی از آن زمان تاکنون ادامه داشته است.

بخشی از تحقیقات مولر برای این است که دریابد آیا کارزار ترامپ با مسکو تبانی داشته و آیا پس از آن ترامپ سعی کرده جلوی تحقیقات را بگیرد یا خیر.

روسیه منکر هر گونه دخالتی شده است و ترامپ نیز بارها گفته که هیچ گونه تبانی یا جلوگیری از اجرای عدالت در کار نبوده است.

جولیانی حاضر نشده در این باره اظهار نظر کند. همچنین دفتر مولر از اظهار نظر خودداری کرد، و کاخ سفید و دو وکیلی که نامه را نوشتند(سکولو و دوود) نیز به تقاضای اظهار نظر پاسخی ندادند. دوود در ماه مارس از گروه حقوقی رئیس جمهور خارج شد.

جولیانی ماه گذشته گفت که می خواهد هر گونه مصاحبه ای با ترامپ به لحاظ گستره و زمان محدود باشد و پیشنهاد او این بود که زمان مصاحبه صرفا دو و نیم ساعت و بدون ادای سوگند باشد.

در صورتی که رئیس جمهور رضایت ندهد که با بازپرس ویژه مصاحبه کند و مولر او را احضار کند، آن گاه تفسیر وکلای ترامپ از اختیارات گسترده او، اگر آن ها تصمیم بگیرند در مقابل احضاریه بایستند، در دادگاه محک خواهد خورد.

تایمز گفته در این استدلال که ترامپ قدرت خاتمه دادن به تحقیقات یا بخشش دیگران را دارد، وکلای او جایی باز گذاشته اند تا احتمالا بعدا بگویند منظورشان فقط تحقیقی بود که با مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور، مایکل فلین، انجام می گرفت و نه لزوما تحقیق با خود رئیس جمهور.

پیشتر، کمی قبل از آنکه تایمز مطلبی در این مورد منتشر کند، ترامپ در واکنشی پیش دستانه به گزارش این نشریه در توییتی پرسید دفتر مولر نامه های وکیلش را لو داده اند یا وزارت دادگستری؟!

ترامپ روز شنبه توئیت کرد:

این بازی پر هزینه کی تمام می شود؟

منبع: reuters.com

زنی به اتهام اجبار دخترش به ازدواج در پاکستان به چهار و نیم سال زندان محکوم شد

قاضی پرونده می گوید:

"شما به شکل بی رحمانه ای او را فریب داده اید. او ترسیده بود، تنها بود، بر خلاف میل اش تصمیم گرفته بود، و مجبور بود به ازدواجی تن در دهد که از آن واهمه داشت"

زنی به اتهام اجبار دخترش به ازدواج در پاکستان به چهار و نیم سال زندان محکوم شد

دادگاه سلطنتی بیرمنگام

مادر ِ این دختر که به دلایل قانونی و برای حمایت از هویت قربانی نمی توان نام او را فاش کرد، در دادگاه سلطنتی بیرمنگام محاکمه شد.

یک مادر که دختر نوجوان اش را با فریب به پاکستان فرستاده و او را مجبور به ازدواج اجباری کرده بود به چهار و نیم سال زندان محکوم شده است.

این مادر، از بیرمنگام، قربانی را مجبور کرده بود با مردی از بستگان خود ازدواج کند که ۱۶ سال از او بزرگ تر بوده است.

سال ها پیش تر از آن، این مرد با عقد ازدواجی بر خلاف میل قربانی، بکارت دختر را از او گرفته بود و باردارش کرده بود.

دختر که آن هنگام ۱۳ ساله بود وقتی به بریتانیا برگشته بود مجبور به سقط جنین شده بود. پزشک او نگرانی خود را به بخش خدمات اجتماعی گزارش داده بود.

قاضی دادگاه سلطنتی بیرمنگام گفته که این مادر ِ بیکار با بزدلی و فریب عمل کرده بود.

این نخستین باری است که یک پرونده ی ازدواج اجباری از این نوع به شکل موفقیت آمیزی در یک دادگاه جنایی در بریتانیا پیگیری می شود.

اعضای هیئت منصفه این مسئله را استماع کردند که چگونه این دختر در زمانی که به ۱۸ سالگی اش نزدیک شده بود توسط مادرش فریب داده شد تا به پاکستان برود و او چنین گمان کرده بود که دارد به یک تعطیلات خانوادگی می رود.

این مادر، که به خاطر مسائل قانونی و برای حمایت از هویت قربانی نمی توان نام او را فاش کرد، به این دلایل محکوم شناخته شد:

-فریب دادن قربانی برای رفتن به پاکستان و انجام ازدواج دروغین دخترش.

-ازدواج اجباری و شهادت دروغ، بعد از آن که وی در دادگاه عالی به دروغ گفته بود که این اتفاقات تصادفی بوده اند.

متهم به هنگام اعلام حکم دادگاه هیچ احساسی از خود بروز نداد، آن هم به رغم اینکه اعضای خانواده او در صحن دادگاه سرهای شان را تکان می دادند.

قربانی، که او نیز در دادگاه حاضر شد، به مادرش وقتی به زندان محکوم شد نگاه نکرد، اما توسط قاضی به خاطر شجاعت اش مورد ستایش قرار گرفت.

وکیل دعاوی، قاضی پاتریک توماس، به مادر گفت:

شما به شکل بی رحمانه ای او را فریب داده بودید. او ترس خورده بود، تنها بود، بر خلاف میل اش تصمیم گرفته بود، و مجبور شده بود به ازدواجی تن در دهد که از آن واهمه داشت. شما باید می دانستید که آن، همان وضعیت ذهنی او بود. با این حال، شما به خاطر اهداف خودتان ازدواج را به پیش بردید. شجاعت و احترام او به حقیقت در سرتاسر این اقدامات قابل تحسین بوده است، و درست در مقابل بزدلی و فریب کاری شما قرار می گیرند؛ این شجاعت و احترام به حقیقت در این دادگاه ادامه یافت و بی تردید از این پس نیز تداوم خواهد داشت.

قاضی افزود:

شما در پی آن بوده اید که برای همه چیز او را سرزنش کنید، و خودتان مسئولیت هیچ چیزی را به عهده نگرفتید.

دبورا گولد دادخواه پرونده، گفت که قربانی به خاطر به دادگاه کشاندن مادرش احساس گناه می کند.

او از طرف دختر گفت:

اگر من در این موقعیت نبودم آیا یکی از برادران یا خواهرانم در چنین وضعی قرار می گرفتند؟ پیام من به سایر دختران جوان این است که مواظب خودتان باشید. با چنین چیزی کنار نیایید، حرف تان را چشم در چشم آن ها بگویید.

خانم گولد افزود:

او به خاطر آمدن به دادگاه احساس غرور می کرد.

در طی دادرسی، دختر به دادگاه راجع به مخالفت اش با مقدمات عروسی گفت.

به رغم اعتراض های او، این زوج در سپتامبر ۲۰۱۶، درست پس از آن که او تولد ۱۸ سالگی اش را جشن گرفته بود، با هم ازدواج کردند.

دختر نوجوان توضیح داده بود که چگونه او را برده بودند تا آماده مراسم عروسی شود، و یک شیخ به او برگه هایی داده بود تا امضا کند و از او پرسیده بود که آیا می خواسته ازدواج کند.

قاضی گفت که او هیچ تردیدی ندارد که قربانی توسط مادرش وادار شده بود که پیش از امضا، سه بار بگوید بله یا می پذیرم .

اعضای هیئت منصفه به شاکی گوش دادند که توصیف می کرد چگونه گریه کنان به مادرش التماس کرده، اما مادر بازوی او را گرفته و برده تا کنار شوهر آینده اش بنشیند و بعد او حلقه را به دست دختر کرده است.

او گفت:

من نمی خواستم با او ازدواج کنم.

کریس گیبنز ، وکیل مدافع، قبول کرد که در این پرونده متهم از آستانه قیمومیت گذر کرده اما درباره او گفت:

او بیکار بوده و با کمک دولتی زندگی می کرده است. او از بابت وضعیت خانواده اش نگران بوده است.

قانون جدید مجازات ازدواج اجباری در ژوئن ۲۰۱۴ به اجرا درآمد، اما شکایت ها بسیار نادر بوده اند.

در ژوئن ۲۰۱۵ ، مردی در دادگاه سلطنتی مرتیر به خاطر تخلفاتی از جمله ازدواج اجباری به زندان محکوم شد؛ همچنین دست کم یک پرونده دیگر نیز در دادگاه ها همچنان باز است.

طبق گفته های یک سخنگوی دولت، واحد ازدواج اجباری (که عبارت از یک گروه مشترک از وزارت خارجه و رفاه عمومی و وزارت کشور است) در ۱۲۰۰ پرونده بالقوه در سال ۲۰۱۷ کمک کرده است، و بریتانیا را در مواجهه با این معضل به یک رهبر جهانی بدل نموده است.

از زمان معرفی این واحد در سال ۲۰۰۸، همچنین بیش از ۱۵۰۰ حکم حمایت در برابر ازدواج اجباری صادر شده است، و جلوی اجبار افراد به ازدواج گرفته شده و نیز کمک شده است قربانیان به کشور بازگردند.

منبع: independent.co.uk

هشدار آمریکا به چین درمورد استقرار موشکی در دریای جنوبی چین

کاخ سفید نسبت به افزایش حضور نظامی چین در دریای جنوبی چین هشدار داده است.

هشدار آمریکا به چین درمورد استقرار موشکی در دریای جنوبی چین

نگرانی آمریکا از استقرار موشکی چین در دریای جنوبی چین

نگرانی آمریکا از استقرار موشکی چین در دریای جنوبی چین

سارا هاکبی ساندرز دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، به خبرنگاران گفت:

ما به‌ خوبی از حضور نظامی چین در این دریا آگاه هستیم و این حضور نتایج کوتاه‌مدت و بلندمدت برای کشور خواهد داشت.

او دقیقا مشخص نکرد که این نتایج چه خواهند بود.

خانم ساندرز درباره استقرار موشکی اخیر چین در مناطقی از دریای جنوبی چین خبر داد که در این مناطق، ویتنام، فیلیپین، مالزی و برونئی نیز ادعای حق حاکمیت دارند.

استقرار موشکی هنوز تأیید نشده است اما سخنگوی وزارت امور خارجه کشور چین، هوواچانینیگ در روز جمعه گفت:

این آرایش نظامی در راستای تأمین ضروریات امنیت ملی برای جزایر تحت اختیار چین است

وی ادامه داد:

آمریکا به‌طور مداوم در حال تقویت قدرت نظامی خود در دریای جنوبی چین است ... آن‌ها باید عواقب این کار خود را در نظر بگیرند.

چین بیش از سایر کشورهای این منطقه در این جزایر حضور دارد و سیستم‌های رادار، پایگاه‌های هوایی و قابلیت‌های دفاعی را در این نواحی تأسیس کرده است. در روز سه‌شنبه برای نخستین بار ناو هواپیمابر چین، با جت‌های جنگنده در این منطقه مانور نظامی داد.

در هفته‌های اخیر، موشک‌های ضد کشتی چینی در این مناطق استقرار یافتند که می‌توانند ۲۹۵ مایل دریایی را بر اساس CNBC بپیمایند. موشک‌های زمین به هوایی توانایی حمله به ناوبرها، هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های کروز، طی ۱۶۰ مایل دریایی را دارند.

?مریکا و سایر قدرت‌های جهان، نسبت به نظامی سازی این دریا هشدار داده‌اند چرا که دریای جنوبی چین یکی از شاهراه‌های تجاری مهم و یکی از منابع قابل‌توجه گاز طبیعی و ذخایر نفتی است.

وزیر امور خارجه استرالیا،‌ جولی بی شاپ، نگرانی خود را نسبت به این خبر در روز جمعه اظهار داشت و به اسکای نیوز گفت:

برای چین بهتر است که این مناطق دریایی را نظامی نکند.

مقامات فیلیپینی به دلیل داشتن روابط نزدیک و دوستانه‌تر با کشور چین، واکنش کمتری در این زمینه نشان دادند.

هری روک، سخنگوی رئیس‌جمهور رود ریگو دوترته، به رویترز گفت:

ما از تمام ابزارهای دیپلماتیک خود برای بررسی این مسئله استفاده می‌کنیم.

اخبار مبنی بر این استقرار نظامی تنش‌های بین کشور چین و ایالات‌متحده آمریکا را افزایش داده است، به‌طوری‌که دونالد ترامپ تهدید کرده است که ۵۰ بیلیون دلار تعرفه گمرکی را بر چین تحمیل خواهد کرد و رئیس‌جمهور چین، شی جین پینگ تهدید کرد که این کار را تلافی می‌کند.

هم‌چنین ایالات‌متحده آمریکا حضور هوایی خود را بر فراز دریای جنوبی چین افزایش داده است. چین ادعا می‌کند که این مانورهای هوایی تهدیدی برای حق حاکمیت این کشور محسوب می‌شود و تهدید کرده است که در ازای این حرکت ایالات‌متحده آمریکا حضور نظامی خود را افزایش دهد.

دریاسالار نیروی دریایی آمریکا، فیلیپ داویدسون، ماه گذشته نسبت به افزایش حضور نظامی چین در این منطقه هشدار داد و گفت:

توانایی کنترل دریای جنوبی چین در تمام زمینه‌ها باعث ایجاد تنش و جنگ کمتری با ایالات‌متحده آمریکا می‌شود. در صورت افزایش قدرت چین این کشور می‌تواند نفوذ خود را تا هزاران مایل به سمت جنوب و نیز تا اعماق اقیانوس افزایش دهد.

منبع: independent.co.uk

بیل گیتس غول های اینترنت در پیش بینی رسوایی فیس بوک شکست خوردند

بنیان گذار مایکروسافت به اسکای نیوز گفت که اکثر ابداعات فناورانه طی یک قرن اخیر با مسکلات ایمنی پیش بینی نشده ای مواجه شده اند.

بیل گیتس  غول های اینترنت در پیش بینی رسوایی فیس بوک شکست خوردند

آقای گیتس می گوید اکثر ابداعات فناورانه با مشکلات ایمنی مواجه بوده اند

آقای گیتس می گوید اکثر ابداعات فناورانه با مشکلات ایمنی مواجه بوده اند

بیل گیتس گفته است که غول های اینترنت در پیش بینی مسائل امنیت داده ها که شرکت هایی چون فیس بوک را تکان داده، ناکام بوده اند.

بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه ای با "اسکای نیوز" می گوید که اکثر ابداعات فناورانه طی قرن گذشته با مشکلات امنیتی پیش بینی نشده ای مواجه شده اند که می بایست حل می شدند.

فیس بوک در یک رسوایی امنیتی گرفتار شده است؛ معلوم شده که داده های حدود ۸۷ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی در اختیار "کمبریج آنالیتیکا" قرار داده شده است، شرکتی که روی کارزار انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ کار می کرده است.

آقای بیل گیتس در ارزیابی این رسوایی به اسکای نیوز گفت:

“همان طور که الکتریسیته انسان ها را بر اثر برق گرفتگی می کشد، اکنون کار ِ ماشین هم به کشتن آدم ها کشیده.”

ما تقریبا هیچ چیزی را اختراع نکردیم که به طور ۱۰۰ درصدی سودمند باشد، یعنی خیال مان راحت باشد وقتی می پرسیم: بسیار خب، با مسائل ایمنی چه کار می کنید؟ مسائلی چون اعطای مجوز رسمی را چه می کنید؟

ما شاهد آن هستیم که با فراگیر شدن هر چه بیشتر این فناوری – که حتی می توان گفت ابزار اصلی ارتباطی است- اقدامات نظارتی بسیاری هم هست که باید انجام گیرد.

اروپا مجموعه جدیدی از قوانین نظارتی را ایجاد کرده است. شرکت ها قرار است آن قوانین را رعایت کنند و من اطمینان دارم که این شرکت ها متحول خواهند شد.

زاکربرگ به خاطر رسوایی افشای داده ها عذرخواهی کرد

زاکربرگ به خاطر رسوایی افشای داده ها عذرخواهی کرد

در کنترل قرار دادن مصرف کنندگان گام ِ اول ِ خوبی است. دولت ها قادر هستند که قانون گذاری کنند و از بابت به حداقل رساندن جنبه های منفی اطمینان حاصل کنند."

آقای گیتس که دومین ثروتمند جهان است منتقد برکزیت [خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا] بود اما تأکید داشت که بریتانیا پس از خروج اش از اتحادیه اروپا در پژوهش های پزشکی " در صدر" خواهد بود.

او گفت:

" در این جا بزرگ ترین دانشمندان دقیقا دارند این را می فهمند که پولِ "پژوهش و توسعه" (R and D) به درد بخور خواهد بود.

دانشمندان از کشورهای دیگر می آیند. شکی نیست که بریتانیا می خواهد در بسیاری از مسائل پژوهشی علوم پزشکی اول باشد، حالا چه موضوع اش زوال عقل باشد و چه مالاریا."

آقای گیتس در جواب این که آیا از بابت برکزیت "خیلی ناراحت" شده، گفت:

" من که رأی دهنده ای در بریتانیا نبودم. صرفا نظرم را گفته بودم.

لازم نیست که شما بریتانیای با برکزیت و بدون برکزیت را امتحان کنید و با هم مقایسه شان کنید.

ما ازقابلیت های عظیم آن بهره می بریم. باید اطمینان حاصل کنیم که با تغییراتی که قرار است روی دهد به شکلی واقع گرایانه برخورد کنیم.

ما در شراکت مان با بریتانیا بسیار متعهد خواهیم بود."

مصاحبه آقای گیتس با اسکای نیوز پس از سخنرانی وی در "کنفرانس سران درباره مالاریا" در لندن انجام گرفت. در این کنفرانس رهبران کشورهای مشترک المنافع تعهد کردند که موارد ابتلا به مالاریا در کشورهای عضو را طی پنج سال آینده به نصف برسانند.

دولت بریتانیا گفته است که طی سه سال آینده سالانه ۵۰۰ میلیون پوند در این مورد خرج خواهد کرد. "مؤسسه بیل و ملیندا گیتس" نیز سرمایه گذاری اش را در این زمینه با افزایش سالانه یک میلیارد دلار آمریکا ( ۷۰۰ میلیون پوند) تا سال ۲۰۲۳ بیشتر می کند.

منبع: news.sky.com


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن